Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Adam 76 napisał:

Z pewnością nowe lcd 2 cb prezentują się teraz lepiej. Audiofanatyk pewnie w niedługim czasie dostanie je do recenzji i może pokusi się o porównanie do starszej rewizji. A że będą lepsze to oczywista oczywistość, inaczej to żadna recenzja by była ;)

 

Audeze nieustannie zmienia swoje słuchawki i równie dobrze mogą zaprezentować się gorzej. O tym zdecyduje już sam produkt i było wiele takich, które odesłałem, bo szkoda było mi czasu komercyjnie recenzować coś, co gra kiepsko i blokuje mi testy czegoś ciekawszego. Nie każdy zachowuje się tak samo i nie u każdego świat kręci się wokół pieniędzy. 

 

6 godzin temu, majkel napisał:

W darmowej można napisać, co się słyszy. Tylko dystrybutor potem nie da kolejnego sprzętu do zabawy zrecenzowania. 

 

Tak samo w darmowej można snuć peany z sobie tylko znanych pobudek, a w komercyjnej napisać to co się słyszy i zaprezentować pomiary, aby nie było, że słyszy się coś, czego nie ma. A że dystrybutor potem nie będzie chciał po takiej recenzji współpracować - trudno, jego decyzja. Zwłaszcza jeśli postawi się na początku jasne i czytelne warunki. 

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Undertaker napisał:

Od jakiegoś czasu z tego co widzę nowe dekle dostały LCD-XC (karbonowe zamiast drewnianych) to może i LCD2CB to samo się tyczy. 

 

Jak ktoś znajdzie jakieś dobre promo na Audeze to będzie gość. Nie liczę Creator Edition bo tam zabrali kuferek pewnie za połowę wartości słuchawek :D

 

Ciekawe czemu zmieniają, pękały te drewienka czy co. Mogli coś innego wykombinować (jakby kopiowali ether flow c ), choćby inny kolor, albo parę kolorków do wyboru (tęcza w końcu ostatnio w modzie :D ). 

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę coś kupić dla żony. Warto Sviga P-II? Jak one grają?

https://hifigo.com/collections/over-ear/products/sivga-p-ⅱ-over-ear-open-back-walnut-wood-planar-magnetic-headphone

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lobuz1 napisał:

Sivga P-2. Ogólnie na yt Zeos demo robił tych słuchawek jak grają.

Ogólnie pałąk mają podobną budowę do Monoprice M560.

Co to dla mnie oznacza bo je posiadam. Nie mam dużej głowy co nie oznacza że jest w niej tylko orzeszek ale do rzeczy. Nie są komfortowe bo nie ma regulacji pałąka i będzie od góry nacisk na głowę. 

https://www.audiophile-heaven.com/2021/02/that-magical-sound-sivga-p-ii-planar-magnetic-headphones.html tutaj ze stycznia tego roku opis w skrócie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oni naprawdę nie mogą dodać v1 v2 po nazwie modelu? Albo jakieś oznaczenia literami. Potencjalny klient kupuje nieznaną rewizję, czyli kota w worku.   Inżynierzy 🤦‍♂️

Tak, widzę, że niżej są podane numery seryjne, ale to jednak nadal utrudnienie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Oni naprawdę nie mogą dodać v1 v2 po nazwie modelu? Albo jakieś oznaczenia literami. Potencjalny klient kupuje nieznaną rewizję, czyli kota w worku.   Inżynierzy 🤦‍♂️

Tak, widzę, że niżej są podane numery seryjne, ale to jednak nadal utrudnienie

próbujesz w sklepie demo, decydujesz się na nową parę, chwytasz nowe pudło.. brzmi trochę inaczej.. stwierdzasz że może się musi wygrzać i będzie ok... po kilku miesiącach wciąż  nie jest jak miało być.. kto jest winny?

 

Edytowane przez whero
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@whero dlatego w tym przypadku kupuje się ten ezgemplarz, którego dźwięk się spodobał. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, saudio napisał:

I tak trzeba do docenić, ze poinformowali o fakcie, wprawdzie 4 miesiące po, no ale jednak.

to nie jest pierwszy przypadek jak tak zrobili... ciekawe ile mieli zwrotów że słuchawki nie grają jak powinny zanim się przyznali do zmiany i określili jako "upgrade" (przy dzisiejszej ekonomi rewizja to właściwie zawsze cięcie kosztów.. nie wiem kto się oszukuje że dostanie lepiej za tą samą cenę ;) )

2 minuty temu, Tytus1988 napisał:

@whero dlatego w tym przypadku kupuje się ten ezgemplarz, którego dźwięk się spodobał. 

tak robią ci co wiedzą co niektóre firmy robią... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, whero napisał:

próbujesz w sklepie demo, decydujesz się na nową parę, chwytasz nowe pudło.. brzmi trochę inaczej.. stwierdzasz że może się musi wygrzać i będzie ok... po kilku miesiącach wciąż  nie jest jak miało być.. kto jest winny?

 

W sklepie nie było demo LCD-3/2F. Pytałem 2 razy miesiąc przed potencjalnym odsłuchem.

Nie wiem, bo odpuściłem sobie Audeze. X mnie nie zachwyciły, miały chyba niestabilną średnicę a XC grały w stylu "V". Po prostu nie mój styl grania (na ten moment) :)

Po prostu bym ich nie kupił nie wiedząc czego się spodziewać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacmiszcz92 napisał:

Oni naprawdę nie mogą dodać v1 v2 po nazwie modelu? Albo jakieś oznaczenia literami. Potencjalny klient kupuje nieznaną rewizję, czyli kota w worku.   Inżynierzy 🤦‍♂️

Tak, widzę, że niżej są podane numery seryjne, ale to jednak nadal utrudnienie

To by musieli ten dopisek v updatować co parę tygodni patrząc, jak im brzmienie pływa w egzemplarzach. Zresztą LCD-XC  już kiedyś dobrze grały, tak z 6-7 lat temu. Były mniej skuteczne wówczas i brały dużo prądu, ale grały lepiej niż ta późniejsza seria "portable friendly".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marekhall napisał:

Czyli co? Za bardzo wzięli sobie do serca slogan "niepowtarzalne brzmienie"? :D

albo po prostu wymagana precyzja i dokładność przewyższa ich możliwości... albo księgowi decydują co ląduje w słuchawkach i jak jest opcja taniej to leci taniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekhallZgłoś się im na marketingowca, może zauważą potencjał. :D 

 

Ja nigdy żadnych Audeze nie miałem, a zawsze chciałem mieć Dwójki. Raz nawet byłem bliski zakupu. 

W sumie widzę potencjał, kupić sobie parę i uwierzyć w to, że to ta jedna jedyna. 

Niczym Piękna Lampucera! 

Może to słuchawki dla mnie? Tylko ciekawe jak 2-F teraz wyglądają, bo gdzieś mi śmignęło że wersja 2018 to już nieaktualna jest. 

Już generalnie widzę że niektóre sklepy miały problemy (albo tak się mogło wydawać) z aktualizowaniem zdjęcia poglądowego. Normalnie jakiś disclaimer powinien wlecieć "foto nie odzwierciedla przedmiotu w rzeczywistości, zaskocz się i sprawdź sam". 

Coś mi jednak mówi że Odezi to konkretne, tłuste niczym dobry bit i najlepszy fast-food, brzmienie.

A nie jakieś neutralne pitu pitu. 

Tylko ta waga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki projekt historyczny.  Jestem pod wrażeniem modu  @Perula, dziękuję za możliwość dokonania porównań z moimi yh-100. 

 

Od razu muszę zastrzec że nie mam wzmacniacza który potrafiłby pokazać wszystkie ich możliwości. W każdym razie już z A20 polubiłam je na tyle, żeby je kupić, a i z lampą grają mi przyjemnie. I mam nadzieje że kiedyś znajdę dla nich optymalne towarzystwo. Jeśli macie jakieś umiarkowanie drogie rady to poproszę.

 

Pewnie gdybym nie wiedziała, to bym nigdy nie zgadła, że to te same słuchawki. Poczynając od tego, jak trzymają się na głowie, a są bardzo wygodne, na dźwięku kończąc. Wydały mi się delikatniejsze, subtelniejsze, bardziej zdystansowane, co w zależności od gatunku muzyki okazało się zaletą lub wadą. Nie potrafiłabym powiedzieć który wariant bardziej mi odpowiada, są po prostu zupełnie inne. Czytałam że są podatne na modowanie i wygląda na to że rzeczywiście można je dostosować do konkretnych zapotrzebowań.

 

20210328_230433_2.thumb.jpg.b62c2af48f32c9d96167fd98dc71e353.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MFRD napisał:

Pisałem o tym na sąsiednim forum, ale wrzucę I tu :) - trochę wrażeń z użytkowania lcd-i4, może się komuś przydadzą :)

 

Minęło już trochę czasu z Audeze i jestem pod coraz większym ich wrażeniem  nie chciałem wierzyć, że te maleństwa mogłyby mi zastąpić duże wokółuszne słuchawki. W dodatku zamknięte 

Okazuje się, że mogą, a co więcej - dodają sporo nowych dla mnie cech i zalet, których za bardzo nie brałem pod uwagę przy zakupie. 

Po pierwsze są niesamowicie praktyczne! Pewnie właściciele małych IEM-ów uśmiechają się pod nosem, ale dla mnie (byłego właściciela LCD-XC i Eikonów) to po prostu kosmos. Przez ten czas który je posiadam złapałem się już na tym, że:

-robiłem w nich kanapki 

-jechałem samochodem i używałem ich jako zestawu głośnomówiącego (wszystko wokół dobrze słychać!) 

-byłem na spacerze z dzieciakami 

-opiekowałem się dziećmi i nawet im czytałem słuchając sobie cichutkiej muzyki 

Nadają się też do pracy biurowej, choć jak są nieco głośniej to i tak nie zauważam, że ktoś coś do mnie mówi hehe.

Przez wygodę ciphera z adapterem ankera w ogóle nie używam np.: Mojo, jeszcze nie ustawiłem nawet reveala w apo equalizerze 

Zakup sprawia więc, że naprawdę słucham więcej muzyki niż wcześniej! Nie muszę nawet dodawać jak bardzo mi pasuje ich sygnatura, jakość dźwięku, scena, detaliczność itd. Itd... 

Polecam male Audeze, pewnie i te trochę tańsze, dają mnóstwo frajdy! 

Od siebie dodam, że niższe modele również grają bardzo dobrze, ale jest to granie w innym już stylu. Z i4 miałem wrażenie odsłuchów na dużych słuchawkach, rzeczywiście ciężko było, uwierzyć, że to IEM'y. Niższe modele grają bardzo dobrze, ale z nieco inną sygnaturą, ma się wrażenie słuchania bardzo, bardzo dobrych dokanałówek. Audeze to chyba jedna z moich pozycji do ponownego zakupu, kiedyś tam...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MFRD miło słyszeć, że LCD-i4 okazały się tak udanym zakupem :) Dzięki uprzejmości @januszmuzy miałem przyjemność kilka tygodni temu sprawdzić te słuchawki. 

 

20210224_083407.jpg

 

W ich przypadku uwagę zwraca w pierwszej chwili holografia (jestem wyczulony na granie w głowie, czego do tej pory uświadczyłem w kilku modelach dousznych, z jakimi miałem do czynienia) i zdolność kreowania przestrzeni wydarzenia muzycznego wokół mnie. Sama otwartość dźwięku potrafiła przywodzićw dużym stopniu tą, jaką posiadają AKG K1000.

 

Muzykalność u LCD-i4 opierała na melodyjności, która spajała ich harmonijny, przyjemny w odbiorze całościowy przekaz. Nie uciekały się przy tym do podbarwień, ocieplenia dźwięku, jego pogłębiania, które często są odpowiedzialne za uprzyjemnianie odbioru muzyki. Ich strojenie odebrałem jako neutralne, chociaż odrobina equalizacji byłaby potrzebna,  m.in. w okolicach 5kHz, aby bardziej zadowalająco wypadały instrumenty takie jak saksofon, trąbka, czy skrzypce. Okazywały się one zbyt stonowane, szczególnie przy porównaniu z Focalami Utopiami, czy MDR-CD3000. Z kolei wybrzmienia talerzy perkusyjnych potrafiły stawać się odrobinę zbyt rozjaśnione i wpływało to trochę na ich selektywność (poprawę w tym względzie można osiągnąć na innym kablu). Kreowane źródła pozorne były dla mnie mniejsze od tych na wspomnianych Sony (niewiele od tych na Utopiach). Jednak z tak dużymi w przypadku słuchawek dousznych się nie spotkałem i zgadzam się z @tommir, że w tym względzie potrafią dawać wrażenie słuchania muzyki na słuchawkach pełnowymiarowych oraz mogą być w dużym stopniu uznane za ich ekwiwalent. Bas odebrałem jako równiejszy oraz ilościowo obfitszy niż ten w Focalach, ale nie posiadał takiej energii, precyzji, impaktu, klarowności jak ten kreowany w berylowych przetwornikach. Charakteryzował się lepszą sprężystością, szybkością, dynamiką, a także większą twardością niż ten w Audeze. Średnica była bardziej wycofana, delikatniejsza, bardziej pastelowa na tle wyrazistszych, neutralniejszych Utopii. 

 

Jednak nie ukrywam, że spodobał mi się dźwięk LCD-i4 i podczas słuchania często rozsiadałem się wygodnie w fotelu i zamykałem oczy. Jednak żeby lepiej je poznać, napisać o nich coś więcej, musiałbym mieć z nimi zapewne kilkudniowy kontakt. Szczególnie, że używam od czasu sprzedaży iSine 10 tylko tzw. słuchawek pełnowymiarowych. Ciekawie mogłoby z pewnością wypaść ich porównanie do SONY PFR-V1 i być może nadaży się w przyszłości okazja, aby jego dokonać. 

 

Mogę jeszcze dodać, że nie należy dać się zwieść ich niewielkiemu rozmiarowi. Leżą wygodnie w uchu, nie powodowały dyskomfortu, chociaż po pierwszym wzięciu ich do ręki powiedziałem: "jak na takie maleństwa, są dość ciężkie"  Wbrew pozorom wymagały mocniejszego odkręcenia gałki RME-ADIego, czy DAC215 niż MDR-CD3000. Poza tym wywarły na mnie pozytywne wrażenie swoim wykonaniem i wyglądem... ładne są :) 

 

20210223_192722.jpg

 

 

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tytus1988 napisał:

@MFRDi. Ich strojenie odebrałem jako neutralne, chociaż odrobina equalizacji byłaby potrzebna,  m.in. w okolicach 5kHz, aby bardziej zadowalająco wypadały instrumenty takie jak saksofon, trąbka, czy skrzypce. Okazywały się one zbyt stonowane, szczególnie przy porównaniu z Focalami Utopiami, czy MDR-CD3000. Z kolei wybrzmienia talerzy perkusyjnych potrafiły stawać się odrobinę zbyt rozjaśnione i wpływało to trochę na ich selektywność (poprawę w tym względzie można osiągnąć na innym kablu). 

Dziękuję Przemku za opisanie Twoich wrażeń :) wielka szkoda, że nie posłuchałeś ich z tym małym, niepozornym kabelkiem, który zdaje się aplikuje bardzo szczegółowy eq i pewnie wiele z tych nierówności tonalnych wyrównuje. Choć pewnie przy dobrym wzmacniaczu i eq będzie jeszcze bardziej scenicznie i dynamicznie (choć ja nie narzekam na brak makro-dynamiki o co się obawiałem).

Muszę ich posłuchać na scenicznym Bursonie kiedyś :)

Miłego dnia! 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MFRD też tego żałuję, chociaż w przyszłości może będzie ku temu okazja oraz możliwość lepszego poznania LCD-i4 także na wspomnianym kabelku, który wyrównuje pasmo oraz zapewnia bardziej referencyjne brzmienie. Słuchawki miały poważnych konkurentów, ale i tak potrafiły się według mnie świetnie wybronić swoim dźwiękiem. 

 

20210409_105440.jpg

 

Na Bursonie na pewno świetnie wypadną, chociaż nawet z mniej przestrzennego toru potrafią oferować bardzo szeroką oraz głęboką scenę na wysokości oczu. 

 

Dziękuję, również życzę miłego dnia oraz przyjemnych chwil z muzyką na LCD-i4! :)

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności