Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Ile ta dopłata? Ja słyszałem LCD-3 i one grały gorzej od wszystkich poznanych LCD-2 i LCD-2F. W Audeze kluczowa jest data produkcji przetworników. :) Mieli dobry okres na LCD-2F, ale nie pamiętam dokładnie kiedy. Chyba wiosna 2015.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem LCD2 i LCD3 z fazorkiem a LCD2C nie mają fazora w ogóle. Głównie LCD2C się różniły przestrzenią, miały więcej powietrza i oddechu ale i tak są najbardziej kanciaste, zimne i najmniej analogowe ze wszystkich. Jeśli te LCD3 są z fazorem to pomimo mniejszej ilości powietrza wolałbym te LCD3 od Classików. LCD2C się przesuwają w stronę takiej studyjności trochę, neutralność, ocieplenie plus ciemność za to  LCD3 to takie słodkie brzmienie bez wnikania w techniczność, strojone żeby się dobrze słuchało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, John Grado napisał:

LCD3 to takie słodkie brzmienie bez wnikania w techniczność, strojone żeby się dobrze słuchało.

To mi wlasnie pasuje. Mam ZMF Atticus, ktore tak grają i bardzo mi sie podoba takie brzmienie.

1 minutę temu, John Grado napisał:

To są fazorki z nową opaską?

Wysłałem wiadomość z zapytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i 2C i 3 z 2018 r. Trochę się zgadzam, trochę nie. 2C to po prostu płasko grające słuchawki, z dźwiękiem zawsze dobiegającym z obu boków ze sceną tylko na szerokość. Bez 3D, brak głębi, brak sceny na wprost, pozycjonowanie dziwne, bo tylko na boki i coś jest albo na górze albo na dole. Duże (wysokie) źródła pozorne, dobry bass, nawet z kickiem, fajna średnica i dziwna góra, bo przygaszona ale z peakiem takim iskrzącym. Zaś 3 to bardzo dobra holografia, pełna scena, potrafią grać w głowie i poza nią. Scena nie jest duża, ale i nie mała. Jest głębia w scenie, nawet efekt 3d się pojawić potrafi - ale nie jest spektakularny. Średnica jest prawie idealna, dobre nasycenie, bliska, piękna faktura, głosy są zjawiskowe, dobry balans między detalem, ale muzykalnością. Nawet mlaśnięcie potrafi sprawić gęsią skórkę. Bas powolny, bardziej taki kałczuk, niż pcv, bez kicku, detal dobry, wydaje się mieć lepszą głębię niż 2C. Generalnie to dobry element ale bez szału. I góra, i tutaj się zaczynają schody. Co do reszty pasma jest stosunkowo jasna, dość równa (mniejszy spadek w dolnej średnicy niż 2C). Dzięki temu mamy trochę powietrza i zwiewności, ale tonalnie może się początkowo wydawać dziwne. Detal jest dobry. LCD3 potrafią grać ciemno, kleiście, i gęsto, a potrafią być dość chude, bardzo detaliczne i jasne w odbiorze. Są bardzo reaktywne na zmiany w zasilaniu toru, plus ic i inne kabelki. W idealnym środku wydaje się, że nie grają bardzo detalicznie, ale mają spójny i przyjemny charakter. Przy rozjaśnianiu dostajemy detal, nieco szybkości, ale tracimy ten charakter, są po prostu nudne/poprawne. Za ciepłe, to męczą trochę przy dłuższym odsłuchu, szczególnie separacja dostaje w kość.

LCD3 polecam na lampy, idealna para. Z tranzystorami to różnie jest, czasami się lubią czasami bardzo nie. Według mnie cena jest zbyt wysoka. Rywale w tej cenie mają lepszy detal, separację, większą scenę. Ale średnica, holografia i spójność to raczej top w tym przedziale cenowym. Z 2C nie ma co porównywać, to zupełnie inna liga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, prolim napisał:

 

LCD3 polecam na lampy, idealna para. Z tranzystorami to różnie jest, czasami się lubią czasami bardzo nie. Według mnie cena jest zbyt wysoka. Rywale w tej cenie mają lepszy detal, separację, większą scenę. Ale średnica, holografia i spójność to raczej top w tym przedziale cenowym. Z 2C nie ma co porównywać, to zupełnie inna liga.

A z hybrydą? Zakupiłem Pathos Aurium, ale musze czekac jakies 2 tygodnie zanim sprowadza go do sklepu i mi go wyślą. Mam tez Bursona C3X. Moze to byc dobre połączenie z LCD-3 ?

Godzinę temu, John Grado napisał:

To są fazorki z nową opaską?

2x tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MichalZZZ napisał:

A z hybrydą? Zakupiłem Pathos Aurium, ale musze czekac jakies 2 tygodnie zanim sprowadza go do sklepu i mi go wyślą. Mam tez Bursona C3X. Moze to byc dobre połączenie z LCD-3 ?

2x tak

O ile dobrze rozumiem. Kupiłeś wzmacniacz za ok. 6 klocków, za ok. drugie tyle chcesz kupić słuchawki i pytasz się obcych sobie ludzi, czy Tobie się to spodoba? 

 

5 na 6 ekspertów zgodnie uważa,że rosyjska ruletka jest bezpieczna –

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę zę można spróbować się zamienić, LCD2C tak nie zagrają jak LCD3F ale trzeba pamiętać że to też nie będą jakieś drastyczne zmiany i się z kapci nie wyskoczy. 

4 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

O ile dobrze rozumiem. Kupiłeś wzmacniacz za ok. 6 klocków, za ok. drugie tyle chcesz kupić słuchawki i pytasz się obcych sobie ludzi, czy Tobie się to spodoba? 

 

5 na 6 ekspertów zgodnie uważa,że rosyjska ruletka jest bezpieczna –

Nieraz tak się pograło ale często to był strzał w głowę chociaż nieraz naprawdę dobrze się trafiło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MichalZZZ napisał:

Moze to byc dobre połączenie z LCD-3 ?

Sam szukałem go pod LCD3, ale nie znalazłem dobrej oferty ;p. Czuję, że to będzie dobre combo. Mi po lampie w pewnym momencie brakowało nieco więcej przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

O ile dobrze rozumiem. Kupiłeś wzmacniacz za ok. 6 klocków, za ok. drugie tyle chcesz kupić słuchawki i pytasz się obcych sobie ludzi, czy Tobie się to spodoba? 

 

5 na 6 ekspertów zgodnie uważa,że rosyjska ruletka jest bezpieczna –

Źle rozumiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, czy i jaka jest na to szansa, że LCD-3 sie zgra z hybrydą. Byla to odpowiedz na post kolegi, ktory pisal, ze te sluchawki sie swietnie zgrywaja z wzmacniaczami lampowymi. Nie wiem gdzie Ty tam wyczytales, ze pytam ludzi co mi sie podoba :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@John Grado ,, ...

  i się z kapci nie wyskoczy'' z betonowych faktycznie nie.🙃

To są inaczej grające słuchawki, według mnie określenie  2 klasy różnicy to za mało. Miałem też 2c.

 

@MichalZZZ dopytaj czy krajowe ?[chodzi mi o dodatkową gw.Audeze 2lata]

Z tym Burkiem powinno być na bogato.

O Pathos Aurium czytałem że z Lcd 3F za ciepło ,ale to pewnie kwestia gustu.

 

Według mnie 3.5kzł dopłaty to okazja jeśli Lcd3 są krajowe.

 

aaa no i nowe [po 2016r.] trójki zwłaszcza te z najnowszymi padami ,bez fałdki przy muszli lubią lekko syknąć [A.M. Jopek], 

ali temu zaradziłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozdzielczość, separację i przejrzystość, to Aurium można traktować co najwyżej jako sympatyczną zabaweczkę, a nie poważny wzmacniacz - a sześć klocków kosztuje:woot:.

Chociaż tyle że co nie dogra, to dowygląda...i dośmierdzi (tak, kiedy się rozgrzeje to dość długo wali przypaloną farbą, jak tłumik w aucie po malowaniu).

Stosowanie go do wołowatych Odezi o umiarkowanej rozdzielczości i plaskatej górze, to dość egzotyczna koncepcja - jedna z wielu za które uwielbiam to forum i czytam z zapartym tchem.

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z nanikiem, ten wzmacniacz to takie lelum polelum, z Audeze  LCD3F mi nie trybil jak sluchalem we Wroclawiu, z kolei w moich RS2e zpiłował i pozaokraglal to za co sie lubi Grado. Ani on szybki, ani wnikliwy anie nie robi jakiegos mocnego przezroczystego dzwieku. Wzmacniacz bym powiedzial do jakichs bardzo surowych i technicznych sluchawek a LCD3 to kolo surowych i technicznych nie lezaly nawet. On powinien najlepiej zatrybic z LCD2C, na pewno nie z LCD3F. Przynjemniej z tego co ja sluchalem. Ogolnie to mial jakis okragly kluskowaty bas i dzwiek jakis taki... malo realistyczny, robiony na pewna modle. Takie cukrowanie troche zeby bylo ladnie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, audionanik napisał:

Ale czy rozdzielczość i góra też poprawione? Bo tego zmianą sygnatury nie nadrobi...

No niestety nie.

Szkło tłuczone - tak brzmi góra.

Ale jest jaśniej i czyściej i jakby więcej powietrza, z mniejszą ale za to bardziej kontrolowana ilością basu. A to duży plus dla takiego Aurium, który tu i ówdzie niedomaga.

Nowe LCD-3 to nie stare LCD-3.

Nigdy w życiu nie kupiłbym nowych!

Nawet jak byłoby mnie na nie stać. :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tommy66 napisał:

@Compton Nooo z tym szkłem to pojechałeś ,może to był wpływ Brysia?

Nie koniecznie.

Tu czasami piszę co słyszę, w końcu nie jesteśmy na jakimś komercyjnym forum jak np. na audiofanantyk.pl, że ktoś może dać Ci bana za wpis nietożsamy z interesem owego forum.

Tutaj tego nie ma, więc możemy pisać  bez nacisku.

 

Mi na przykład T5P v2 grają lepiej niż TH900, no co i z z tym zrobić?

Jeszcze gorzej - mi grają lepiej niż D7k.

O K812 to się już nawet nie wypowiadam. W sumie to nawet już ich nie mam, więc na szczęście nie muszę.

 

Edytowane przez Compton
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności