Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2020 o 17:49, paratykus napisał:

Vangelis może mieć trochę gorsze momenty, ale ogólnie trzyma zawsze ten minimalny poziom, który pozwala z przyjemnością go słuchać.

Mówię to z perspektywy posiadacza jego całej dyskografii ...

El Greco "najlepiej wchodzi" po ciemku, ale nie do łóżka, bo uśpi.

Monserrat Caballe i Konstantinos Paliatsataras po wstępnej częsci typowo instrumentalnej ... To mówi samo za siebie 😉

Vangelis ma jeden taki legendarny kawalek ktory byl w Lowcy Androidow. Jak na zlosc jak zwykle nie pamietam ale ogolnie ten ost byl super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie zimno dzisiaj .... no nie wytrzymam .... ale jednak poczekam to jednak sporo jakby co... taka cisza była o nich:ph34r:

 

16E36B0E-BA1A-42E1-940F-2E89CAFF4105.jpeg

No i nadszedł czas, troszkę cisną, sporo miejsca na uszy, ogólnie są wygodne, niewiele ustępują Empyreaną.

Jednego nie powinni brać z Sennheisera wtyków. 

90753412-EA41-4A50-BD1B-131D976F4347.jpeg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo relaksujące i przyjemne są LCD-4, gdzie D8000 mocno angażują i rzucają wszystko na twarz to Audeze grają dalej i bardziej relaksująco. Świetne są wysokie tony, bardzo gładkie ale wystarczają szczegółowe. W porównaniu do takich D8000 mogą wydawać się nudne bo są zdecydowanie równiejsze gdzie Finale są podkręcone na basie i sopranach. Żałuję trochę że nie posłuchałem ich przed D8000. Nawet z Cube grają super choć mocy jest na styk, prądowo to półka Susvar.

Jak ktoś chcę kupić dobrze grający egzemplarz LCD-4 to zapraszam do @tommir

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2020 o 21:24, woza napisał:

"Po kolejnych odsłuchach trochę się irytuje, bo dźwięk bardzo zależy od ułożenia słuchawek i padów na głowie …"

Sprawa Aeon2C wyjaśniona to przerywał wtyk kabla, został dokręcony, gra wszystko w najlepszym porządku :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vonBaron napisał:

LCD-4 vs D8000

Słuchawki dość podobne do siebie tak sposobem grania jak i ceną więc porównanie musi być!

Bas - w D8000 jest więcej midbasu, ogólnie bas w Finalach kopie mocniej, Audeze mają lepsze zejście ich bas jest super szybki,  wybrzmiewa bardzo krótko ale nie ma takiej mocy jak w D8000. Ogólnie w obu słuchawkach bas jest świetny.

Średnica - w D8000 zdecydowanie bliżej, trochę bardziej chropowata, wyższa średnica ciut bardziej zaakcentowana, w LCD-4 jest bardzo gładko ale z należytym detalem i rozdzielczością, absolutnie nie ma mowy o braku powietrza.

Sporany - tutaj zdecydowanie wolę granie LCD-4, jest delikatnie, gładko, eterycznie, Audeze miziają bardzo fajnie ucho swoimi wysokimi gdzie D8000 potrafią wbić szpilkę bo ich góra jest bardziej ostra.

Scena i holografia - obie pary pod względem sceny są bardzo podobne, nie jest to bardzo duża scena ale nie ma mowy o klaustrofobii, D8000 mają większe źródła pozorne niż LCD-4, holografia ciut lepsza w D8000, Audeze tworzą bardzo spójny i jednolity przekaz.

Obie pary mają podobny detal i rozdzielczość, obie są lekko po ciepłej stronie, LCD-4 bardziej relaksują i lepiej odtwarzają słabe nagrania gdzie D8000 mocniej angażują ale mogą kłuć w uszy przy słabych realizacjach.

Ktoś kto ceni relaksujące, gładkie granie ale na bardzo wysokim poziomie i nie straszne mu te 700g weźmie produkt Audeze a kto woli bardziej angażujące granie z lekko ostrawą górą i lepszą wygodą weźmie D8000.

Super, dzięki. Powiesz coś więcej o tym basie jeszcze? Jak się zachowują obie słuchawki w muzyce elektronicznej? Które dysponują całościowo większą masą potęgą i ogólną głębią i uderzają taką mocą przekazu? Mniej więcej niby wychodzi że Finale ale czy to są takie różnice  bardzo mocne i zawsze akcentują się, czy może zdarzyć się zależnie od utworów  że Audeze będą miały jakieś realne przewagi tutaj? No i które są bardziej przezroczyste, które lepiej różnicują, będą bardziej uniwersalne i nie grają jednokopytnie?  Bo to ważne kwestie są.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W elektronice to wg mnie jednak Audeze wypadają lepiej, choć piszę to z pamięci. Dla mnie jest głębiej , potężniej i bardziej klimatycznie. D8000 grają bardziej uniwersalnie i naturalniej pewnie i w metalu lepiej dla mnie wypadają, ale w elektronice odwrotnie. Spory tu pewnie wpływ mojego ciemnego wzmacniacza, u @vonBaron brzmi to trochę inaczej.

Zakup lcd-4 sprawił zresztą że do elektroniki wróciłem. Teraz niby myślę o sprzedaży, ale ta elektronika trochę mnie hamuje... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, John Grado napisał:

Super, dzięki. Powiesz coś więcej o tym basie jeszcze? Jak się zachowują obie słuchawki w muzyce elektronicznej? Które dysponują całościowo większą masą potęgą i ogólną głębią i uderzają taką mocą przekazu? Mniej więcej niby wychodzi że Finale ale czy to są takie różnice  bardzo mocne i zawsze akcentują się, czy może zdarzyć się zależnie od utworów  że Audeze będą miały jakieś realne przewagi tutaj? No i które są bardziej przezroczyste, które lepiej różnicują, będą bardziej uniwersalne i nie grają jednokopytnie?  Bo to ważne kwestie są.

Nie słucham takiej więc nie pomogę, dla mnie bas jest potężniejszy w D8000, bardziej przezroczyste są ciut też Finale ale jako bardziej uniwersalne brałbym LCD-4, na pewno obie słuchawki nie grają jednokopytnie, to już nie ta półka cenowa.

Mimo to ja do elektroniki brałbym raczej D8000.

4 godziny temu, Eternal Seeker napisał:

Czym napędzałeś i co było żródłem ? Kable firmowe czy inne ?

Mój tor jest w sygnaturce i na moim profilu, na początku słuchałem na kablu Cardasa a teraz na WyWires Platinum i jest zdecydowana poprawa o czym pisałem wyżej.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2020 o 00:26, vonBaron napisał:

Bardzo relaksujące i przyjemne są LCD-4, gdzie D8000 mocno angażują i rzucają wszystko na twarz to Audeze grają dalej i bardziej relaksująco. Świetne są wysokie tony, bardzo gładkie ale wystarczają szczegółowe.

@tommir

 

A czy ktoś porównywał moze lcd 4 vs lcd 3f? Chodzi mi szczególnie o wysokie tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 17:28, saudio napisał:

Strasznie zimno dzisiaj .... no nie wytrzymam .... ale jednak poczekam to jednak sporo jakby co... taka cisza była o nich:ph34r:

No i nadszedł czas, troszkę cisną, sporo miejsca na uszy, ogólnie są wygodne, niewiele ustępują Empyreaną.

Jednego nie powinni brać z Sennheisera wtyków. 

90753412-EA41-4A50-BD1B-131D976F4347.jpeg

Solitaire? Właśnie sprawdziłem cenę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, The Grand Wazoo napisał:

Solitaire? Właśnie sprawdziłem cenę :) 

Tak to właśnie T+A popatrz na inne produkty nie wspominając o dedykowanym DACoWzmacniaczu.

Jakościowo to produkt pokroju Focal Utopia. Choć jest kilka ciekawostek konstrukcyjnych.

Jak to z pierwszym produktem jeszcze muszą trochę dopracować, zresztą już wypuścili dodatkowe pady poprawiające nieco pewne niedociągnięcia w tonacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 15:43, vonBaron napisał:

Jeszcze mała uwaga odnośnie LCD-4, to nie są słuchawki na duże głowy, ja mam raczej małą i muszlę muszę mieć rozsunięte prawie na maks.

Posiadasz standardowe czy dłuższe pręty regulacyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności