Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Tytus1988 napisał:

@marco-polodziękuję! :)

Powiem że bardzo fajny ten album i można się wsłuchać. Ogólnie vangelisa to wszystkie płyty udane często wykorzystywane w filmach utwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tytus1988 napisał:

@marco-polodziękuję! :)

Vangelis może mieć trochę gorsze momenty, ale ogólnie trzyma zawsze ten minimalny poziom, który pozwala z przyjemnością go słuchać.

Mówię to z perspektywy posiadacza jego całej dyskografii ...

El Greco "najlepiej wchodzi" po ciemku, ale nie do łóżka, bo uśpi.

Monserrat Caballe i Konstantinos Paliatsataras po wstępnej częsci typowo instrumentalnej ... To mówi samo za siebie 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polo zgadzam się z tym, co napisał @paratykus, że raczej trzyma poziom. Mnie osobiście bardzo podobała się, m.in. ścieżka dźwiękowa do filmu Alexander, a szczególnie ten podniosły utwór:

 

https://tidal.com/browse/track/1749994

 

Moi Drodzy, zawsze z chęcią rozmawiam na temat muzyki, ale zdaję sobie sprawę, że wątek nie jest zbyt ku temu właściwy i moglibyśmy ewentualnie przenieść dyskusję do jednego z poniższych wątków :) 

 

 

 

 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, woza napisał:

Do tych którzy kupili Aeon 2 Closed i opadł już kuż zachwytu, jak je oceniacie po dłuższym słuchaniu?

Wojciech może wyżej przycelować zamiast w mid półce się kręcić? Hawki masz, Audeze Klasiki masz, trzeba chyba pomyśleć co wyżej a nie w bok znowu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Stellie skoro mają być zamknięte? Z zamkniętych to chyba nic lepszego nie będzie. No chyba że ZMFy są tak dobre jak niektórzy mówią ale nie miałem styczności. Z zamkniętych planarów to dużego wyboru nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, woza napisał:

Do tych którzy kupili Aeon 2 Closed i opadł już kuż zachwytu, jak je oceniacie po dłuższym słuchaniu?

Kurz nie opadł a raczej unosi się mgiełka zadowolenia , tylko trza na pady uważać bo bardzo delikatne i lubią się zdeformować (zamówię  DEKONI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, woza napisał:

Stella, Verite - 13k, odpuszczę sobie.

Jeśli chcesz kupić nowe to tak. Chociaż @Mayster coś by tam pewnie poprawił ;) Jeśli wchodzą w rachubę używki, to może trafić znacznie taniej, Focale nawet poniżej 7k, a VC około 8-9 (raczej na head-fi).

Planowałem tańsze zamknięte z takich powodów jak Ty, skończyłem z Verite, izolują niemal idealnie, a to był mój priorytet. Dzieci się nawet cieszą jak słucham metalu w mocy, o ile się obudzą ;), ale żona się nie cieszy zdecydowanie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tommir napisał:

Jeśli chcesz kupić nowe to tak. Chociaż @Mayster coś by tam pewnie poprawił ;) Jeśli wchodzą w rachubę używki, to może trafić znacznie taniej, Focale nawet poniżej 7k, a VC około 8-9 (raczej na head-fi).

Planowałem tańsze zamknięte z takich powodów jak Ty, skończyłem z Verite, izolują niemal idealnie, a to był mój priorytet. Dzieci się nawet cieszą jak słucham metalu w mocy, o ile się obudzą ;), ale żona się nie cieszy zdecydowanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeze miałem, otwarte i zamknięte, byłem bardzo z nich zadowolony, do czasu Hawków i ich wygody użytkowania. Przypomniały mi o prostej sprawie. W pogoni za dźwiękiem zapomniałem o podstawowej sprawie, wygodzie. Nie mogłem już zakładać tego ciężaru, żaden  "super" dźwięk mnie do tego nie zmusi 🙂 Stąd pomysł i pytanie o Aeony2.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aeon 2 bardzo wygodne ale mają ten efekt "zasysania" tzn. tworzenia podciśnienia w uchu po założeniu. Niektórym to przeszkadza, mnie już nie - kwestia przyzwyczajenia i być może ubicia padów po jakimś czasie. Dźwiękowo są funowe, szybkie, przestrzenne, dość szczegółowe. Jak na zamknięte mają świetną scenę. Niektórzy narzekają na braki w dolnych rejestrach ale to są ci, którzy nie napędzili ich odpowiednio :) są też czułe na źródło - u mnie z każdym sprzętem grają nieco inaczej. Ogólnie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie Sonic Pearl pędził Aeony jedynki że aż ten bas kopał po uszach :) Choć faktycznie pod względem ilości to jakoś nie wiadomo ile tego basu nie było. Natomiast delikatność wysokich tonów i brak sybilowania w początkowej fazie posiadania Aeonów przypomniał mi Hawki Carbony właśnie. Komfort w Aeonach i Hawkach zbliżony, czyli bardzo dobry. Dwójek nie miałem, ale podobno brzmienie przystępniejsze a wygoda chyba bez zmian. I tak jak Aeony 1 określiłbym jako nieco słabsze technicznie od Hawków (separacja, rozmieszczenie instrumentów na scenie i tak dalej, jakieś przekazanie detali), tak np. niski bas to kto wie czy nie lepszy miały. 

W mojej ocenie warto by było brać nawet Aeony 1 (np. w jakiejś dobrej promocji, były już chyba za niecałe 2 klocki). Choć z opisów wynika, że dwójki jednak ciekawsze brzmieniowo, do tego są składane czyli bardziej portable, a i niektórym użytkownikom chyba się podobały bardziej niż Hawki. 

 

Ostatnio coś @Spawnchyba pisał że zamknięte Atticusy dobrze tłumią, tylko że to nie planarne. No ale jak cena nie gra roli to może te wyższe modele będą odpowiednie. Ja sam się na Atticusy czaję :)Zamknięte Ultrasone, a przynajmniej Signature Pro i Edition 9 też nie wyciekają dźwięku na zewnątrz nawet przy wysokich głośnościach. Ale tu trzeba uważać na wygodę (duże uszy raczej odpadają z marszu, poza tym jedni raportują że wygodne a drudzy odwrotnie). Takie Beyery t5p.2 chyba słabo izolowały, ale tu już dokładnie nie pamiętam, Fostexy i Denony chyba podobnie. To tak na szybko jakby dynamiczne jednak też wchodziły w grę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady. Wziąłem Aeony2 Closed do testów. Przyznaję rację polecającym je, to chyba najlepsze do tej pory zamknięte jakie słyszałem. Grają  całościowo lepiej od bardzo lubianych przeze mnie Hawków, (które bronią się oczywiście swoim nastrojem, holografią i cechami przynależnymi słuchawkom półotwartym). Całościowy, spójny tonalnie przekaz, fan, szczegółowość, przestrzeń, ergonomia, b. dobre tłumienie dźwięków, uniwersalność w każdym rodzaju muzyki - jestem pod wrażeniem.

Edytowane przez woza
Błedy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych odsłuchach trochę się irytuje, bo dźwięk bardzo zależy od ułożenia słuchawek i padów na głowie, nie jest to proste i czasami nie wiem jak je przesuwać by było ok. Często nie wystarczy mniej więcej zapamiętać, odatkowo nawet w trakcie słuchania z powodu jakiegoś ruchu np. rzuchwą tracisz fan. Słuchawki są niezwykle "gibkie" co jest fajne ale chyba stwarza dodatkowe problemy. Być może jest to spowodowane konstrukcją zamkniętą a w otwartych tego nie ma. Macie podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja w jedynkach też nie narzekałem, a nawet miałem z nimi pewien problem w pewnym momencie ich posiadania to znaczy z luźną regulacją pałąka (jedna strona potrafiła sobie zjechać). W końcu wyregulowałem sobie tę sprawną a drugą używałem na zasadzie autoregulacji do czasu aż stwierdziłem że wyślę na gwarancję i mi naprawili ;)

 

Nie wiem jednak jak to wygląda z dwójkami i czy te zmiany z driverem które oni wprowadzili mają jakiś wpływ. Nie wiem też czy @vonBaroncoś nie narzekał przypadkiem na ustawienie tych słuchawek na głowie, ale mogę się mylić. 

 

Generalnie jedynki dla większości miały za mało basu, na co MrSpeakers najpierw zareagował dodaniem wkładek w późniejszych wypustach a na sam koniec wprowadzili nieco inaczej ztuningowaną "cichą rewizję" nazwaną RT (od retuned)

 

Dwójki już chyba mają więcej basu ale kto wie, pewnie jak nie ma dobrego docisku do głowy to i tak coś tam się traci jak to bywa w słuchawkach zamkniętych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności