Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Tak naprawdę to jeden z was pisze o jabłkach a drugi o gruszkach tylko nie wiecie, który z was o czym. Z mojej Finalnej "przygody" z D8000 wyniosłem wniosek, że one grają różnie pomiędzy egzemplarzami i/lub były jakieś ciche zmiany w produkcji. O jednej wiem na pewno, ale wg. dystrybutora nie ma ona żadnego wpływu na dźwięk (w co średnio wierzę), a niejako z konieczności wprowadzenia tych zmian narodziły się D8000 PRO.

 

Zakochałem się w egzemplarzu demo a potem jak zdobyłem swoją parę to czar prysł i pół roku nie mogłem dojść o co chodzi aż w końcu zrezygnowany je sprzedałem i zamknąłem rozdział Finali z niesmakiem po drodze zaliczając jeszcze awarię z serwisowaniem w Japonii.

 

Przykro mi, że tak zakończyła się Twoja przygoda z planarami od finala. Z różnicą między strojeniem finalnych, a wersji demo też się spotkałem od mojego znajomego, który ich słuchał i dla niego ich barwa była dużo bardziej zbliżona do niezwykle upojnej Sonorousów X niż w obecnym egzemplarzu, a nawet MDR-R10 (jeśli są słuszne spostrzeżenia, że Denony D7k też je przypominały). Dla mnie dźwięk D8k stanowi rozwinięcie strojenia Sonorousów VI z delikatnym, nastrojowym przyciemnieniem Sonorousów VIII i predysponowaniem do grania przy źródle gramofonowym. W takim zestawieniu są dla mnie najbardziej satysfakcjonujące, nie posiadając nawet najdrobniejszego śladu wyobcowania, które w pewnych konfiguracjach może się pojawić. Tak było chociażby przy odsłuchu z @januszmuzy, gdzie zagrały na tle innych modeli w manierze studyjnej, z bardzo dobrą sceną, ale trochę zbyt odległym pierwszym planem i poczuciem braku intymności, którą potrafiły zaoferować choćby Utopie na Tung-Solach niezbyt pasujących do D8k. Jednak mimo wszystko dźwięk ich bardzo lubię, nawet bardziej niż na początku i ukazywać muzyczne piękno na swój, wyjątkowy sposób, który oczywiście nie każdemu musi się podobać :) Nie są idealne, ale dla mnie w swoich zastosowaniach niemożliwe do zastąpienia przez żadne inne. 

 

Rozumiem Twoje przywiązanie do D7k, a także do Meze Empyrean, u których doceniam spójność pasma i duży naturalizm w ukazywaniu tembru źródeł pozornych. Cieszę się, że po poszukiwaniach, odnalazłeś słuchawki oferujące najbardziej satysfakcjonujące dla Ciebie brzmienie :) 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, lsd napisał:

Hehe dwa lata czekałem na "jazde" po D8000 i prawie przespałem. Więc w końcu hype prysł i znalazły swe miejsce na forumowym śmietniku historii ;) 

Oj, przespałeś, bo już dawno jazda się zaczęła; z rok już będzie.

46 minut temu, lsd napisał:

To chyba znak, że już wszyscy sprzedali swe egzemplarze.

Eeee, nie wszyscy.

Nawet nasza Moderacja je (chyba?) ma i (na pewno) kocha.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, audionanik napisał:

Nawet nasza Moderacja je (chyba?) ma i (na pewno) kocha.

 

Jak najbardziej te osoby rozumiem ;) Przyznaję, że wkrótce będę musiał o nich szerzej wspomnieć w innym wątku :) 

 

2 minuty temu, Spawn napisał:

@Firegon dopiero co kupił więc po ochroną są :D

 

Obawiam się, że do czasu aż Audionanik ich nie posłucha :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, audionanik napisał:

Oj, przespałeś, bo już dawno jazda się zaczęła; z rok już będzie.

Rzadko zagladam do Hyde Parku

 

6 minut temu, saudio napisał:

Możemy też pojeździć po Hihimanach;)

Pojazd po Hifimanach nigdy sie nie skonczyl wiec troche ciezko go zaczac ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lsd napisał:

Hehe dwa lata czekałem na "jazde" po D8000 i prawie przespałem. Więc w końcu hype prysł i znalazły swe miejsce na forumowym śmietniku historii ;) To chyba znak, że już wszyscy sprzedali swe egzemplarze.

 

Ja nadal uważam, że ten konkretny egzemplarz demo D8k, którego słuchałem brzmiał swietnie. Brzmiały bardzo masywnie, dźwięk był potężny i bardzo duży a przy tym miały świetna barwę i sprawiały masę frajdy. Moje późniejsze tak nie grały już niestety, były bardziej surowe, techniczne, ich góra mnie irytowała a srednica zgubiła swój czar. Gdybym mógł to kupiłbym ten właśnie egzemplarz demo ale to niemożliwe a loteria dźwiękowa rodem z audeze mnie nie bawi a już zwłaszcza w tych pieniądzach.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska co sie zobaczyło to już nie da odzobaczyć (bo jednak posta zawsze mozna wyedytowac ;)) Może faktycznie coś z powtarzalnością u nich nie tak, ale ja w żadnym egzemplarzu, ktory badałem nie uświadczyłem cech wiele razy tu farum szeroko opisywanych. Przykłądowo wyostrzenie góry, albo jej dominacja to jak antonimy do moich wrażeń z wielotygodniowych odsłuchów. Stąd też jedynie chichocze z tej nagłej fali krytyki jak się tu na ostatnich stronach pojawiła, a nie dolewam oliwy do ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Ja nadal uważam, że ten konkretny egzemplarz demo D8k, którego słuchałem brzmiał swietnie. Brzmiały bardzo masywnie, dźwięk był potężny i bardzo duży a przy tym miały świetna barwę i sprawiały masę frajdy. Moje późniejsze tak nie grały już niestety, były bardziej surowe, techniczne, ich góra mnie irytowała a srednica zgubiła swój czar. Gdybym mógł to kupiłbym ten właśnie egzemplarz demo ale to niemożliwe a loteria dźwiękowa rodem z audeze mnie nie bawi a już zwłaszcza w tych pieniądzach.

 

Twój opis dźwięku demówki doskonale odpowiada dźwiękowi Sonorousów X, które miałem ostatnio. Trochę szkoda, że nie zachowano ich wyjątkowości, a postawiono na bardziej zachowawcze, neutralne strojenie podobne do szczytowych STAXów, chociaż też miewa to swoje zalety. Żałuję, że nie miałem nigdy okazji posłuchać takiego egzemplarza, bo na pewno zachwyciłby mnie od pierwszych chwil :) 

 

13 minut temu, audionanik napisał:

Te już są zbyt drogie - nie ośmieli się ich krytykować.

 

Zaskoczyłeś mnie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał:

Możemy też pojeździć po Hihimanach;)

Odczep się,  moje HiFimany się rozpadną w moich rękach... i wara wam od nich 😜

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Corvin74 jak wypożyczysz mi je... nie musi się to stać koniecznie w Twoich rękach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

 

Ja nadal uważam, że ten konkretny egzemplarz demo D8k, którego słuchałem brzmiał swietnie. Brzmiały bardzo masywnie, dźwięk był potężny i bardzo duży a przy tym miały świetna barwę i sprawiały masę frajdy. Moje późniejsze tak nie grały już niestety, były bardziej surowe, techniczne, ich góra mnie irytowała a srednica zgubiła swój czar. Gdybym mógł to kupiłbym ten właśnie egzemplarz demo ale to niemożliwe a loteria dźwiękowa rodem z audeze mnie nie bawi a już zwłaszcza w tych pieniądzach.

Ciekawe jaki egzemplarz ja mam? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, lsd napisał:

Zapewne na tym sie temat wypożyczenia zakończył ;)

 

Zawsze mógłbym podjąć próbę złożenia, o ile z przetwornikami byłoby wszystko dobrze. Nie ryzykowałbym łączenia ze smartfonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Royal napisał:

Nie sa drogie , wystarczy pojac tok myslenia mojego "przyjaciela" - 
Why are they so expensive ? Because they sound so good

 

Nie wiedzialem ze masz takich przyjaciol :D To Fang to powiedzial :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vonBaron napisał:

Ciekawe jaki egzemplarz ja mam? :rolleyes:

 

A nie wiem, nie słuchałem Twojego. Podeślij to może dostanie moje błogosławieństwo :D

O, o Hifimanach też coś mogę napisać - jak się rozleciały moje Edition X v2 w rękach...

Edytowane przez Karmazynowy
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności