Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

@majkel no wiadomo że D8000 nie są tak barwne jak Z1R bo te pierwsze są pod tym katem neutralne czyli gdzieś po środku a Z1R są ewidentnie podbarwione. D7000 zresztą też.

 

@audionanik możesz se być papieżem tego forum ale historia pokazuje że zawsze możemy sobie założyć własny odłam jak będziesz fikał ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał:

Jak ktoś uważa średnicę T90 za lepszą od tej z D8000 to mnie śmiech ogarnia...

Chodzi o modyfikowane T90. Nie jest równa, ale przynajmniej kompletna. Mnie śmiech ogarnia jak patrzę na cenę D8000 znając ich dźwięk. Jakby chodziły po 1/4 tej kwoty, to bym je nawet polecał do pewnych zastosowań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Spawn napisał:

zawsze możemy sobie założyć własny odłam jak będziesz fikał

Ok. zatem zezwalam na związki plenarno-lampowe:D

21 minut temu, Spawn napisał:

pierwsze są pod tym katem neutralne

Nieeee...!!!

 

21 minut temu, Spawn napisał:

Z1R są ewidentnie podbarwione. D7000 zresztą też.

Tak, ale po pierwsze fpyte i w sposób w jaki to robią też często warunki akustyczne "na żywo", a po drugie nie przeszkadza im to w indywidualizacji (co ja kuna za słowo napisałem?:woot:) głosów oraz instrumentów.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to jeden z was pisze o jabłkach a drugi o gruszkach tylko nie wiecie, który z was o czym. Z mojej Finalnej "przygody" z D8000 wyniosłem wniosek, że one grają różnie pomiędzy egzemplarzami i/lub były jakieś ciche zmiany w produkcji. O jednej wiem na pewno, ale wg. dystrybutora nie ma ona żadnego wpływu na dźwięk (w co średnio wierzę), a niejako z konieczności wprowadzenia tych zmian narodziły się D8000 PRO.

 

Zakochałem się w egzemplarzu demo a potem jak zdobyłem swoją parę to czar prysł i pół roku nie mogłem dojść o co chodzi aż w końcu zrezygnowany je sprzedałem i zamknąłem rozdział Finali z niesmakiem po drodze zaliczając jeszcze awarię z serwisowaniem w Japonii.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, majkel napisał:

Na pocieszenie dodam, że tańsze planary, nawet dużo tańsze, też chętnie odwiedzają serwisy. :rolleyes:

 

A też potrafią się spalić po podłączeniu do telefonu (LG V30?) :)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audionanik napisał:

Tak, ale te po pierwsze fpyte i w sposób jaki to robią też często warunki akustyczne "na żywo", a po drugie nie przeszkadza im to w indywidualizacji (co ja kuna za słowo napisałem?:woot:) głosów oraz instrumentów.

O to to. To jest "podrasowanie w sposób naturalny", a nie "zubożenie z dziwnym efektem końcowym". Co do słowa-kuny, to chyba wiem, od kogo się taką mową zaraziłeś. ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Spawn napisał:

@audionanik ja jestem ogólnie uprzedzony do LG jako marki, a w V30 siedzi Sabre którego też jestem wielkim "fanem" więc jak sądzisz? ;)

Ja już przygotowuję program rekolekcji audiofilskich dla Ciebie, tylko reszta sprzętu musi do mnie wrócić. Ale Sabre już wrócił. Na tnących uszy Beyerach czysta nirwana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, majkel napisał:

Ja już przygotowuję program rekolekcji audiofilskich dla Ciebie, tylko reszta sprzętu musi do mnie wrócić. Ale Sabre już wrócił. Na tnących uszy Beyerach czysta nirwana.

 

Alez ja juz wiem ze Sabre tez potrafi zagrac, ale jakos wątpie zeby LG potrafiło go ujarzmic w telefonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Spawn napisał:

 

Alez ja juz wiem ze Sabre tez potrafi zagrac, ale jakos wątpie zeby LG potrafiło go ujarzmic w telefonie ;)

Akurat nie LG ujarzmia  tylko np. ostatnio Meridian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że na codzień słuchałem z V30... słuchawki po serwisie, odebrałem paczkę w pracy i chciałem na szybko sprawdzić czy trybią i tylko telefon pod ręką. No i pograły, z 30 minut. Proszę mnie nie szkalować. 😇

 

Wcześniej i później słuchałem z tego samego telefonu dziesiątek innych par, to była ewidentnie wada samych słuchawek. Dziś nie mam już ani Finali ani LG.

 

Godzinę temu, majkel napisał:

Raczej spaliły się ze wstydu przed jakością dostarczonego sygnału. B) 

 

Godzinę temu, euter napisał:

 

Finale wyczuły mezalians i odmówiły współpracy ;)

 

Dlatego teraz mam D7000, które się nie obrażają na żadną dziurkę. Meziaki też mniej wybredne.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Karmazynowy napisał:

Żeby nie było, że na codzień słuchałem z V30... słuchawki po serwisie, odebrałem paczkę w pracy i chciałem na szybko sprawdzić czy trybią i tylko telefon pod ręką. No i pograły, z 30 minut. Proszę mnie nie szkalować. 😇

 

Jestem pewien że wcześniej pytały このたわごとは何だ? ale nie zrozumiałeś wiec wykonały はらきり :D

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

 

Jestem pewien że wcześniej pytały このたわごとは何だ? ale nie zrozumiałeś ;)

 

Ta, LG wyświetliło jakiś komunikat 그게 뭔지, 타 버릴거야

 

Śmiechy, śmiechami teraz. Wtedy śmiesznie mi nie było :D

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Ta, LG wyświetliło jakiś komunikat 그게 뭔지, 타 버릴거야

 

Śmiechy, śmiechami teraz. Wtedy śmiesznie mi nie było :D

 

14 minut temu, Spawn napisał:

 

Jestem pewien że wcześniej pytały このたわごとは何だ? ale nie zrozumiałeś wiec wykonały はらきり :D

어쨌든 씨발 알 잖아   :) :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, euter napisał:

A właśnie. Masz już Meze dość długo, może napiszesz w jakimś bardziej odpowiednim wątku, jak je odbierasz? Pamiętam, że miałeś zastrzeżenia co do ich średnicy...

 

Trochę nadal mam, lubię bliższą średnicę a ta w Meze jest lekko zdystansowana ale nie wycofana, choć pewnie dzięki temu grają z większą przestrzenią i bardziej swobodnie. Pewnie torem mógłbym to lekko skorygować ale przyznam, że przez ostatnie miesiące trochę wypadłem z obiegu i straciłem też zainteresowanie audio więc głównie słucham to co już mam.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Spawn napisał:

 

Alez ja juz wiem ze Sabre tez potrafi zagrac, ale jakos wątpie zeby LG potrafiło go ujarzmic w telefonie ;)

 Z pomiarów wynika, że dźwiękowo ujarzmili go dość dobrze, jedynie mocy jest mało.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dwa lata czekałem na "jazde" po D8000 i prawie przespałem. Więc w końcu hype prysł i znalazły swe miejsce na forumowym śmietniku historii ;) To chyba znak, że już wszyscy sprzedali swe egzemplarze.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności