Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

@Spawn, a jak byś porównał Ether Flow do Arya? To podobny poziom cenowy, a jak z dźwiękowo?

a tak ogólnie, nie kłócicie się @audionanikiem i jest nudno..  co to za zgoda? Jak mam was czytać? Emocji brak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no ja Etherów żadnych nie miałem więc ciężko w ciemno coś pisać ale Aeony Closed tak jak mi zagrały z pudełka na moim torze to z miejsca bym je kupił w salonie jakbym stał przed taką decyzją. Właśnie przez brak jakichś wynurzeń tu czy tam nadpobudliwych. Co dziwne jakoś niedługo później zaczęły mi świszczeć wokale (tak jak zazwyczaj beyerdynamiki mi syczą), a robiłem wówczas przesiadkę z którychś T1 chyba i to mnie zaskoczyło. Niemniej jednak efekt szybko minął i były już jak to w recenzjach się pisze równe jak stół przynajmniej w moim rozumieniu. Na tych wkładkach białych z 1 ząbkiem. Bez stawały się takie płaskie, nijakie i w niektórych kawałkach dziurawe, niby z misiem ale bez wypełnienia. Dziwaczne wręcz jak low-endowe słuchawki za 5 dych z marketu miejscami. Takie niedopracowane. 

 

Sądząc po opisie @Spawna niekoniecznie te Ethery mogłyby być dla mnie pożądanym upgradem po Aeonach. Ale to różnie bywa. 

 

P.S. Słyszeli że stara seria Aeon Flow (1 generacja otwartych i zamkniętych) otrzymała cichą rewizję RT? Podobno dodali więcej basu i coś tam przy wysokich pomajstrowali. Od nas pewnie nikt nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Czytając ten post audionanik z satysfakcją i nie bez złośliwości założył swoje świetnie zachowane d7000 na uszy, napawając się ich przyjemnym, klasowym brzmieniem oraz cierpieniem @Spawna.

 

PS. Jeżeli szukasz rozdzielczości u planarów, to posłuchaj kiedyś AR-h1.

 

Ani nie cierpie mając to co mam ani niczego nie szukam. Sprawdzam, testuje, porównuje i wybieram najlepsze dla siebie :P

 

57 minut temu, Corvin74 napisał:

@Spawn, a jak byś porównał Ether Flow do Arya? To podobny poziom cenowy, a jak z dźwiękowo?

a tak ogólnie, nie kłócicie się @audionanikiem i jest nudno..  co to za zgoda? Jak mam was czytać? Emocji brak..

 

Ethery Flow to kulturalna v-ka, a Arya neutralne z rozjaśnioną górą. Basu Ethery mają sporo więcej z niskim zejściem który nie jest zbyt prominentny bo zasłania go wyższy bas ktory tak jak wspominałem jest ok ale nie jakiś zjawiskowy. Nie brzmią więc potężnie ale basu ogólnie jest naprawdę dużo. Arya o wiele oszczędniejsza ilościowa i liniowa całkiem. Do klasyki i spokojniejszej muzyki Arya lepsza, do skoczniejszych i ostrzejszych brzmień ilość basu w Etherach bardziej optymalna. Średnica bliższa, wyraźniejsza i o wiele bardziej przejrzysta w Aryach. Ani jedne ani drugie nie są tutaj ciepłe i posłodzone a raczej wierne, realistyczne i bez skłonności do wyostrzania. Wysokie tony dość podobne w obydwu ale w Etherach są balansowane basem dlatego w Arya mocniej je czuć. Bardziej się mienią, przekazują więcej powietrza i takie bardziej strojne i rozświetlone się wydają. Przestrzeń większa w Arya zarówno wszerz jak i w głąb oraz więcej przestrzeni między instrumentami jest. One tak kolumnowo wszystko rozstawiają, a Ethery zwyczajniej, słuchawkowo. Arya grają precyzyjniej, przejrzyściej i mają wyższą rozdzielczość. Imho Arya są lepsze ale obstawiam że wiele osób będzie wolało wiecej basu, który jest w Etherach.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś dodać to miałem Ethery Flow C przez dobre dwa lata.

Moje doświadczenie jest takie, że potrzebują niezwykle wydajnego prądowo i dopasowanego wzmacniacza żeby pokazać co naprawdę potrafią. Na większości wzmacniaczy, z którymi je próbowałem były nijakie. Z odpowiednim wzmacniaczem przeistaczały się w jedne z najlepszych słuchawek jakich słuchałem. W moim przypadku genialna synergia była z Bakoon'em HPA-21. A na przykład LCD-3 z Bakoonem były takie sobie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

PS. Jeżeli szukasz rozdzielczości u planarów, to posłuchaj kiedyś AR-h1.

  

D8000 też warto dodać do listy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn życzę miłych odsłuchów i czekam na wrażenia :) Pod ich recenzją na pewno będzie się toczyć ciekawa dyskusja :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosin72 napisał:

Jeżeli mogę coś dodać to miałem Ethery Flow C przez dobre dwa lata.

Moje doświadczenie jest takie, że potrzebują niezwykle wydajnego prądowo i dopasowanego wzmacniacza żeby pokazać co naprawdę potrafią. Na większości wzmacniaczy, z którymi je próbowałem były nijakie. Z odpowiednim wzmacniaczem przeistaczały się w jedne z najlepszych słuchawek jakich słuchałem. W moim przypadku genialna synergia była z Bakoon'em HPA-21. A na przykład LCD-3 z Bakoonem były takie sobie.

Podpisuję się obiema rękoma. EF często wydają się mdłe i klaustrofobiczne. Mi podeszły dopiero na CV2+. Z Bha-1 natomiast stworzyły super duet, z którym nie potrafię się rozstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cain1916 napisał:

Podpisuję się obiema rękoma. EF często wydają się mdłe i klaustrofobiczne. Mi podeszły dopiero na CV2+. Z Bha-1 natomiast stworzyły super duet, z którym nie potrafię się rozstać.

Na złym źródle takie właśnie są choć ich scena nawet na dobrym nie powala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik zapewne tak będzie. Natomiast potem w ramach godzenia się, będzie można dokonać ponownie wymian ;)

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, audionanik napisał:

Z Brysiem scena jest duża.

Ciekawe stwierdzenie. Miałem napisać, że może i nie powala, ale na moim torze jest zadowalająca. Jak widać można spotkać opinię, że jest nawet lepiej niż mi się wydaje.

 

Edytowane przez Cain1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowy mają super niską jak na nauszne impendancję 23 ohmów chociaż przy dość dużej skuteczności. Może ta impendacja jest problematyczna chociaż są iemy mające jeszcze mniej i problematyczne nie są a może chodzi o zwyczajne złapanie synergii. Dobieranie toru pod ulubione słuchawki to przecież trzon tej audio zabawy.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Cain1916 napisał:

Ciekawe stwierdzenie. Miałem napisać, że może i nie powala, ale na moim torze jest zadowalająca. Jak widać można spotkać opinię, że jest nawet lepiej niż mi się wydaje.

 

Porównywałem je bezpośrednio z hd800 na Brysiu; nie było prawie różnicy w wielkości sceny (nie bijcie); za to floły zagrały dźwiękiem o większej skali, po prostu większym...bardziej rozciągniętym w dół.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, audionanik napisał:

Porównywałem je bezpośrednio z hd800 na Brysiu; nie było prawie różnicy w wielkości sceny (nie bijcie); za to floły zagrały dźwiękiem o większej skali, po prostu większym...bardziej rozciągniętym w dół.

Nie no od HD800 to Flowy bym wolał ;) Bardziej mięsiste, dociążone, bardziej muzykalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności