Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba to tylko ja mam taką sparpraną percepcję. ;) Żona też tego nie zauważa. Pewnie jest tak, że one tłumią pewien zakres częstotliwości, przez co subiektywnie odbieram mocniej pozostały szum. Trochę jakbym zjechał w EQ część pasma poniżej zera, wtedy pozostała część może wydać się wzmocniona. Ale chyba sprawdzę M1060C...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tych Aeonów słuchałem jedynie w domu i closed izolują całkiem nieźle. Jeśli chodzi o wygodę to niebo, a ziemia porównując vs Audeze LCD2 f, których dźwięk kocham ale właśnie przez to, że były za ciężkie i niewygodne przy dłuższych odsłuchach - trzeba było puścić dalej... Aeony są za to bardzo wygodne i dobrze rozkładają wagę więc można słuchać godzinami :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_O To był jeden z powodów, dla których zdecydowałem sie na A2C. Świetne i do stacjonarki i na wyjazd. Właśnie jestem z nimi w hotelu w towarzystwie DX160 i żony i cudnie mi się wypoczywa :D Fajnie. że tak mało miejsca zajmują w tym swoim pokrowcu po złożeniu, a to jednak słuchawki wokółuszne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rotgut napisał:

Chyba to tylko ja mam taką sparpraną percepcję. ;) Żona też tego nie zauważa. Pewnie jest tak, że one tłumią pewien zakres częstotliwości, przez co subiektywnie odbieram mocniej pozostały szum. Trochę jakbym zjechał w EQ część pasma poniżej zera, wtedy pozostała część może wydać się wzmocniona. Ale chyba sprawdzę M1060C...

 

Może one są z tych otwartych co nic nie tłumią i wszystkie dźwięki otoczenia się przebijają. Normalnie na dźwięki otoczenia nie zwracamy uwagi, a słuchając na słuchawkach "słuchamy", więc też bardziej zwraca się uwagę na dźwięki otoczenia, których niektóre otwarte praktycznie w żadnym stopniu nie izolują. No chyba, że ktoś głośno słucha to przykryje te dźwięki otoczenia muzyką.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to

6 godzin temu, oblivion napisał:

 

Może one są z tych otwartych co nic nie tłumią i wszystkie dźwięki otoczenia się przebijają. Normalnie na dźwięki otoczenia nie zwracamy uwagi, a słuchając na słuchawkach "słuchamy", więc też bardziej zwraca się uwagę na dźwięki otoczenia, których niektóre otwarte praktycznie w żadnym stopniu nie izolują. No chyba, że ktoś głośno słucha to przykryje te dźwięki otoczenia muzyką.

Myślę, że to najlepsze, proste i racjonalne wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, oblivion napisał:

Może one są z tych otwartych co nic nie tłumią i wszystkie dźwięki otoczenia się przebijają. Normalnie na dźwięki otoczenia nie zwracamy uwagi, a słuchając na słuchawkach "słuchamy", więc też bardziej zwraca się uwagę na dźwięki otoczenia, których niektóre otwarte praktycznie w żadnym stopniu nie izolują. No chyba, że ktoś głośno słucha to przykryje te dźwięki otoczenia muzyką.

 

Na pewno to część wytłumaczenia, ale tu nie różnią się przecież od HD650, gdzie na to nie zwracam uwagi. Moje amatorskie wytłumaczenie cz. 2: HF580 mają od powierzchni pada do muszli szerokość ok. 4,5 cm. Przykładam do ucha rolkę zwykłej taśmy do pakowania (5cm szerokości) lub taśmę dwustronną (4cm) i efekt jest podobny, czyli dźwięk szumu wzmocniony. Jak patrzę na filmik na YT, gdzie gość dołącza kabel, gdzie widać wnętrze, to ścianki muszli są chyba gołe, niewytłumione, więc odbicia od nich są analogiczne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytłumaczenie jest ciekawe i faktycznie tak może być przynajmniej po części. Czyli szum jak w muszli ślimaka :) HD650 jednak mogą się różnić tym, że tam jednak jakieś minimalne wytłumienie otoczenia jest tj. 2 i 3 db dla HD650 oraz HD600 oraz 6db dla 6xx i 660s (nie wiem czy one są nieco wytłumione, czy to kwestia mierzenia przy nowych padach ) - tak wyszło w pomiarach Tyllowi. 

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2020 o 12:58, Rotgut napisał:

Na pewno to część wytłumaczenia, ale tu nie różnią się przecież od HD650, gdzie na to nie zwracam uwagi.

Zapewne to kwestia różnych padów, skórkowe podbijają nieco wyższą średnicę (a ona odpowiada za większość szumów), a welurowe wręcz odwrotnie.

Przetestuj HF580 z welurami np od HM5.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aeon2C + srebrno miedziane adapterki do srebrno miedzianego ośmiożyłowca zakończonego rodowanym Furutechem :)


image.png
 

Równiejsze pasmo niż na stocku, obszerniejsza scena, wyraźniej zarysowane źródła pozorne, lepsze napowietrzenie, jeszcze lepsza holografia, taka powiedziałbym większa naturalność przekazu :)

Mniejsze uczucie, że to zamknięte generalnie.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie opisywałem brzmienia i jakoś zawsze słabo mi to wychodziło, ale postaram się :) 

M1060C stock vs W1000Z:


- Scena: Tu zdecydowanie wygrywają AT, scena jest szersza w głąb i na boki. 
- Szczegółowość lepsza w Monolitach, można więcej smaczków wychwycić :) 

- Basu więcej jest m1060c dodatkowo schodzi niżej. W1000Z przy nich sprawiają wrażenia zbyt chude w mocniejszych kawałkach. 
- Góra wyraźniejsza i więcej w M1060c, AT są tu łagodniejsze. 
- Jeśli chodzi o środek to tu moim zdaniem wygrywają Japonczyki, środek nie jest tak bardzo cofnięty, dodatkowo jest lekko łagodniejszy....analogowy. W Monolitach jest cofnięty i bardziej surowy. 

Ogólnie W1000Z grają równiej, mniej męczą na dłuższą metę. M1060C mają więcej energii, jednak grają bardziej V. Jeśli chodzi o samo SQ to stawiam je na tym samym poziomie.  

M1060C po lekkich modach, czyli wyłożyłem środek watą i wyciągnąłem dwie dodatkowe gąbki w sumie jest ich aż 4!
Grają teraz zupełnie inaczej. Zrobiły się znacznie równiejsze, basu ubyło, ale ten najniższy został. Środek poszedł do przodu. Góra w sumie bez większych zmian. Scena też dużo większa względem stocku. Ogólnie mniej męczą i nie są już tak energiczne, mi to akurat odpowiada :) 

Zamówiłem do nich otwarte muszle z drukarki 3D i dam znać jak grają jako otwarte, ale już teraz mogę zdradzić, że jest BARDZO dobrze. Mocno zbliżyły się do M1070. 

Podsumowując, jeśli miałbym wybrać M1060C stock a W1000Z to wybrałbym te drugie. Po modach jednak sięgnąłbym po te pierwsze.  :)  

Powyższy opis proszę traktować ogólnikowo, jak dobrze wiemy każdy może inaczej odebrać te same słuchawki!  

mod1.jpg

Edytowane przez pekin93
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze lepiej mysle by Hedonikowi bylo z LCD3f. Jakies one sa takie z natury bardziej ulozone dzwiekowo niz dwojki. Te dwojki to takie Grado wsrod Audeze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, John Grado napisał:

A jeszcze lepiej mysle by Hedonikowi bylo z LCD3f. Jakies one sa takie z natury bardziej ulozone dzwiekowo niz dwojki. Te dwojki to takie Grado wsrod Audeze.

Wystarczy, że wziąłbyś inne egzemplarze LCD2 i 3, i wyszłyby Ci odwrotne wnioski, bo mi wychodzą odwrotne. Słyszałem kilka egzemplarzy LCD2 F i nie F oraz jedne LCD3F, i te ostatnie miały nadpobudliwą średnicę właśnie. Stąd doradzam kupowanie tańszych losów w loterii Audeze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłoby tak być. Tak w ogóle kiedyś słuchałem LCD X, LCD3f, LCD2C i LCD2f we Wrocławiu, co zresztą opisałem na audiohobby. No i w sumie jedyna rzecz której zapomniałem wtedy napisać to to, że LCDX miały jakiś defekt związany z padem. Jak dociskałem je do głowy to lewa strona wydawała jakieś dziwne dźwieki podobne do pierdzenia połączonego z brzęczeniem. Reszta słuchawek ani prawa strona tak nei robiły. Stawiam na jakiś defekt  przy padzie. Żle przykleili może gąbkę. Rozszczelnione jakby czy cuś. Chociaż na dźwięk to nie miało wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Qaz12 napisał:

Oba wzmaki są nie do dostania 

Dostać nie dostaniesz. Bynajmniej np ja swojego Ci nie oddam. Ale znam kogoś  kto Ci może taki zrobić. Ale też nie za darmo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności