Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, lsd napisał:

Szklanka niepotrzebna? ;)

 

Potrzebna z zimną wodą żeby ochłonąć :D

Arye zrobiły na mnie świetne pierwsze wrażenie. @audionanikowi pewnie oczy albo i uszy wypalą bo dość jasne są z na sopranach tym bardziej w kontraście do średnicy ale doważone i pełnowymiarowe kształty oraz brak wyostrzeń sprawia że nie są ani trochę analityczne w klasycznym tego słowa znaczeniu. Zobaczymy co bedzie dalej :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

 

Potrzebna z zimną wodą żeby ochłonąć :D

Arye zrobiły na mnie świetne pierwsze wrażenie. @audionanikowi pewnie oczy albo i uszy wypalą bo dość jasne są z na sopranach tym bardziej w kontraście do średnicy ale doważone i pełnowymiarowe kształty oraz brak wyostrzeń sprawia że nie są ani trochę analityczne w klasycznym tego słowa znaczeniu. Zobaczymy co bedzie dalej :)

 

 

No to ochłoń, a potem zamroź więcej lodu przed odsłuchem HE1000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lsd napisał:

No to ochłoń, a potem zamroź więcej lodu przed odsłuchem HE1000 ;)

To mu sugerowałem... ale HE1000se... ech, mieć tylko trochę wolnej $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

 

Potrzebna z zimną wodą żeby ochłonąć :D

Arye zrobiły na mnie świetne pierwsze wrażenie. @audionanikowi pewnie oczy albo i uszy wypalą bo dość jasne są z na sopranach tym bardziej w kontraście do średnicy ale doważone i pełnowymiarowe kształty oraz brak wyostrzeń sprawia że nie są ani trochę analityczne w klasycznym tego słowa znaczeniu. Zobaczymy co bedzie dalej :)

 

 

Czekamy na pełne wrażenia z odsłuchów, miło że się dobrze przy tym bawisz... ale szklanica dobrej Whisky wyostrza zmysły 🥃😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nie pisać recenzji, ale @Corvin74 stanowczo zaznaczył, że pożyczy Arya tylko jak się podzielę na forum spostrzeżeniami. Jak je zacząłem spisywać to mi w sumie wyszła mini recenzja ;)  https://www.audionervosa.pl/2020/06/hifiman-arya-recenzja-same-zalety.html

Edytowane przez Spawn
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy zgadzam się z recką. :) Arya to takie słuchawki, że niczym mnie nie irytują w swoim graniu oraz pozwoliły mi odkryć, że wcale nie lubię ocieplonego grania. Pamiętam swój zeszłoroczny maraton odsłuchowy i zawsze coś nie pasowało. A tu po prostu było dobrze. Taka miłość od pierwszej nutki. Preferuję jednak obciąć nieco 4kHz, żeby pozbyć się metalicznego przydźwięku. Lubię też minimalnie podbić 1.5kHz - 2.5kHz, żeby nieco zmienić barwę wokali. Wtedy jest idealnie. HEKów nigdy nie słyszałem. Natomiast nie wiem, czy dałbym jeszcze jedną szansę HiFiMANowi za ich jakość wykonania. Swoje muszę mega delikatnie odkładać na stojak albo od razu luźny mechanizm regulacji zjeżdża na sam dół. Jakby niesamowicie nie grały, to w cenie 7k niedopuszczalne - szanujmy się. :D Przy następnym maratonie odsłuchowym do ocenianych kategorii oprócz dźwięku i wygody dojdzie solidność konstrukcji. Tutaj chyba Meze Empyrean mają się dobrze.

 

Obecnie testuję taki setup dla HiFiMAN Arya i bardzo mi to leży:

eq.jpg

Edytowane przez Karister
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Firegon napisał:

@tommir

Wybacz, że wywołam do tablicy, ale czy masz może więcej spostrzeżeń po spędzeniu trochę czasu z 1266?

Pytam, bo mnie te słuchawki kiedyś powaliły, najpierw zwykłe 1266, potem Phi z padami CC. Zapamiętałem to jako kolumnowe granie z kosmicznym basem.

Wybaczam :) Obiecałem zaraz po zakupie, że podzielę się wrażeniami. Zwlekam nie dlatego, że mi się nie chce, no może trochę ;) ale chciałbym dać pełen obraz mojego odsłuchu w możliwie jak najlepszych warunkach. Od 2 tygodni mój IFi jest w serwisie niestety, więc korzystam z zastępczego daca. Taniego daca. W takich warunkach i tak myślę że jest nieźle. Jak napisałeś, dokładnie granie kolumnowe z mocnym basem. Granie kolumn na jakie raczej nie byłoby mnie stać, nawet za cenę nowych Abyssów raczej.

Zobaczę jak iFi wróci, ale dla mnie to chyba już koniec poszukiwań. No chyba, że może daca kiedyś albo wzmacniacza, ale w zasadzie nie mam się do czego przyczepić w Milo.

Bas jest świetny, głęboki, nisko schodzący, wydaje się że do miejsca o którym śpiewają często w muzyce jakiej słucham... Średnica bardzo naturalna, bez nadmiernego przeciążenia, wywalenia w twarz. Wokale ani nie wysunięte, ani schowane, dokładnie tam gdzie powinny być. Obawiałem się góry, że Milo ją schowa, zaokrągli jak trochę robi w Fostexach. Ale nic z tych rzeczy, jest dobrze.

Do napędzenia są trudne, tak myślę, że gdy Milo miał więcej mocy to by wcale nie zaszkodziło. Jest tak akurat, ale czasem chciałbym więcej. Są bardzo wrażliwe na ułożenie i to zarówno ich samych jak ich padów. Że ustawione potrafią grać słabym sopranem z buczącym basem... Trochę trzeba się nakombinować aby znaleźć optimum. Więcej, myślę napiszę po powrocie iFi.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Od 2 tygodni mój IFi jest w serwisie niestety, więc korzystam z zastępczego daca.


Co się stało z IFI?

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Abyssy Phi maja 89 decybeli skutecznosci zdaje sie. Pass Labs HPA1 powinien dac rade pradowo i jakosciowo. Tommir jaka to wersja te Twoje? Nie doczytalem chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna je podpiac do dziury Hugo TT2  na high gain jeszcze. Tez pewnie pociagnie. Apropo Passa jeszcze z tego co kolega mi mowil to stare 1266 i Susvary odpadaja, reszta okej.

Edytowane przez John Grado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cain1916 napisał:

Jaki jest optymalny wzmacniacz dla tych Abyss?

Jest kilka popularnych wzmacniaczy do Abyssów.

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

Headtrip jest jest najpopularniejszy, Milo to taki baby Headtrip. Headtrip ma już swoją drugą odsłonę, ale w wersji reference to już inna galaktyka cenowa...

Oprócz niego parowane są z Cavalli Liquid Gold (choć to rzadki amp), XI Audio Formula S, kilkoma Woo Audio np. WA5, Violactric V281 itp.

Godzinę temu, John Grado napisał:

Nowe Abyssy Phi maja 89 decybeli skutecznosci zdaje sie. Pass Labs HPA1 powinien dac rade pradowo i jakosciowo. Tommir jaka to wersja te Twoje? Nie doczytalem chyba.

Wspomniany HPA1 też powinien dać radę, przynajmniej z nowszą odsłoną Abyssów, ktoś to parował i był zadowolony.  Moja wersja to wersja pierwsza.

2 godziny temu, Nicodem napisał:


 

 


Co się stało z IFI?

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

Na początku zdarzało się, że nie chciał grywać z dziurki pierwotnie 2.5, później też 6.3. Z reguły pomagał restart aż pomagać przestał. Później przestał też grać jako dac podłączony po XLR.

Zapotrzebowanie napędowe pierwszej wersji jest naprawdę duże,w Milo w zasadzie potencjometr mam odkręcony maksymalnie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności