Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

@Spawn w tym przypadku najbliższe elektrostatom będą Susvary, najlepiej z dedykowanym wzmacniaczem EF1000: https://soundrebels.com/hifiman-ef1000-susvara-2/

 

Wspomniane przez Tommira Abyss 1266 też są świetną propozycją z planarów, ale ergonomia pozostawia trochę do życzenia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tytus1988 napisał:

@Spawn w tym przypadku najbliższe elektrostatom będą Susvary, najlepiej z dedykowanym wzmacniaczem EF1000: https://soundrebels.com/hifiman-ef1000-susvara-2/

 

Wspomniane przez Tommira Abyss 1266 też są świetną propozycją z planarów, ale ergonomia pozostawia trochę do życzenia. 

No ergonomia tak, wystarczy popatrzeć ;) choć nie jest chyba aż tak źle jak mogłoby z patrzenia wynikać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem ich, ale znajomy testował. Na ergonomię zwykle nie narzeka, a te słuchawki czuł na głowie. Chciałbym je kiedyś sprawdzić, aby przekonać się jak brzmią. 

 

Susvary z tym wzmacniaczem jeden z użytkowników z sąsiedniego forum porównał poziomem sonicznym do Orfeusza, choć o nieco innym charakterze. Przypuszczam, że jeśli Spawn ceni elektrostaty, to ten model Hifimanów lepiej sprosta jego oczekiwaniom.

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spawn napisał:

Czy są jakieś plenary (mogą być totalne high endy) które mogą rywalizować górą z elektrostatami

Przecież elektrostaty to słuchawki planarne.

 

2 godziny temu, Tytus1988 napisał:

Spawn ceni elektrostaty

Trochu delikatnie powiedziane,

Jak @Spawn dokupi se w końcu jakieś (być może okrągłe) staxy do swojego 007t2; to zrobi się nie-do-wytrzymania na forum:D.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, audionanik napisał:

Przecież elektrostaty to słuchawki planarne.

 

Oj tam oj, wszyscy wiedzą o co chodzi ;)

 

26 minut temu, audionanik napisał:

Jak @Spawn dokupi se w końcu jakieś (być może okrągłe) staxy do swojego 007t2; to zrobi się nie-do-wytrzymania na forum:D.

 

Może dokupi, może nie dokupi, może już coś dokupił, może okrągłe, może trójkątne kto to wie 😜 Na razie przez covida wpadłem wygłodniały w szał na otwarte słuchawki co swoją drogą przypomniało mi, że zycie z takowymi też nie jest łatwe. Że słychać np wiatrak z sąsiedniego pokoju i plac budowy kilometr stąd, a nie tylko muzykę ;) Konto w banku też nie z gumy, ale co tam, raz się żyje a pieniądze to rzecz nabyta;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

 

😜 Na razie przez covida wpadłem wygłodniały w szał na otwarte słuchawki co swoją drogą przypomniało mi, że zycie z takowymi też nie jest łatwe. Że słychać np wiatrak z sąsiedniego pokoju i plac budowy kilometr stąd, a nie tylko muzykę ;) Konto w banku też nie z gumy, ale co tam, raz się żyje a pieniądze to rzecz nabyta;)

Spróbuj wytłumaczyć dzieciom i żonie co robisz kiedy słuchasz Behemoth'a.... U mnie to bardziej w tą stronę działa.

Edytowane przez tommir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik też przyłączam się do życzeń, aby Spawn nabył jak najszybciej omegi, np. 009 lub 007 :)) O elektrostatach zawsze chętnie poczytam, w każdym wątku :)

 

@Spawn doceniam podejście do życia, bo mam podobnie👍

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn jak chcesz po meet we Wrocławiu mogę Ci pożyć Hifiman Arya, może to nie HE1000SE ale kto wie?

I tak jadę potem na wakacje i sprzęt się będzie kurzył.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, audionanik napisał:

Spawn ceni elektrostaty

 

Trochu delikatnie powiedziane,

 

Ahh no co poradzę że stosunkowo wcześnie w swojej słuchawkowej przychodzie się na nie natknąłem i co prawda nie są idealne, nie są do wszystkiego i na pewno nie są dla każdego ale po elektrostatach wszystkie inne słuchawki brzmią dla mnie jak bym słuchał muzyki w ten sposób:

 

1.jpg

 

No niby też fajnie, ale szkoda że to u sąsiada za ścianą gra ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły dzisiaj :))) Fostex T60 Z tyłu na jednym zdjęciu widać słuchawki B&O H6 oraz Sennheiser Momentum II

IMG_20200618_152503.jpg

IMG_20200618_153021.jpg

IMG_20200618_153049.jpg

Edytowane przez marco-polo
dodanie opisu zdjęcia
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe dziwię się Spawn, bo pod względem transparentności dźwięku oraz holografii elektrostaty są świetne (pierwsze wrażenia były... takie sobie) i też miałem w planach ich nabycie w przyszłości (testowałem ponad miesiąc 009 z 007t), ale w tej chwili K1000 godnie je zastępują, chociaż nie mają tak czystego medium, jak STAXy. Wspomniałem o nich w ramach dygresji w wątku: 

 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn HE1000SE pozwolą na wyodrębnienie i podanie tych szczegółów znanych z elektrostatów, choć scena nie będzie tak obszerna jak ta prezentowana ze Staxów. Pytanie czemu sie uparłeś na magnetostaty ;)  Gdybyś rozszerzył horyzonty to ATH L5000 mogłyby się okazać tym czego szukasz. Ten sam poziom szczegółowości i głębia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie to, że się uparłem tylko wypadłem z obiegu z otwartych nausznych na kilka lat, a przez covida wróciła mi opcja używania takowych. Próbuje po łebkach przekrojowo póki pracuje z domu poobadywać i poporównywać sobie różne opcje w co by może warto było pójść na całego bo ja mam zawsze otwartą glowę i uszy na ewentualne zmiany kierunków. Przykładowo na stare ess Sabre plułem a nowe to przyznaje, grają wcale dobrze;)

 

Miałem ostatnio przez chwile Focal Elear jako reprezentanta dynamików, Audeze Isine 20 jako plenara, Staxy SR-407 jako elektrostaty. No i Elear to fajne słuchawki, ale to nie jest kierunek moim zdaniem warty inwestowania grubej gotówki. Rozumiem, że Clear, Utopia czy L5000 to pewnie znacznie wyższy poziom ale no miałem już sporo innych dynamików i nie czuje tutaj aż takiego potencjału na osiągnięcie złudzenia realizmu.

 

Staxy, jakie są to wiem i ponowny zakup tylko mnie utwierdził w przekonaniu, że nadal je uwielbiam. Szczegółowość, wyrazistość, szybkość, czystość, holografia, realizm ludzkich głosów, brak wyostrzeń no po prostu elektrostatyczne. Czy mogły by być bardziej dociążone, cieplejsze, bardziej mięsne i masywne? No pewnie ale w sumie mam to już w Shurach KSE, tyle że one znowu nie mają aż takiego powietrza i przestrzeni jak staxy. Są to jednak zamknięte IEMy i jak na taki typ sprzętu te aspekty i tak mają super imponujące.

 

Dochodzimy do plenarów. Sprzęt który jest dla mnie nadal zagadką bo kilka słyszałem wcześniej i nie do końca rozumiałem zachwyty. W isine jednak czuć potencjał, jest szybkość, jest czystość, brak wyostrzeń i w końcu jest potężna fizykalność. Jest naturalnie i już przekonywująco realistycznie tylko, że zbyt rubensowskie kształty, brak tutaj powietrza, otwartości i błyskotliwości na górze. Tutaj czuje, że może jest potencjał na więcej. Jak nie znajde to nadal będę odpalał świeczuszki na ołtarzyku dla Staxów. Zobaczymy w przyszłym tygodniu co pokaże hihiman ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj przyjacielu,

skonsultowaliśmy się z producentem.
Zobacz zdjęcie przedstawiające kroki, które należy zmienić.

1. Użyj dwóch czapek, takich jak (Zdjęcie 3) (dołączone akcesoria mają takie czapki)

2. Przykryj te 2 czapki odpowiednio na dwóch szpilkach / igłach

3. Następnie możesz wymienić elektroniczną rurkę pokazaną na zdjęciu.

4. Należy pamiętać, że 2 w częściach nie można odłączyć i wymienić, w przeciwnym razie we wzmacniaczu nie będzie dźwięku.

5. Jeśli nie ma zapasowych czapek, dwa czapki w 3 można usunąć i zastąpić je dwoma kołkami / igłami 1 i 4.

WSKAZÓWKI: Dwie czapki w 3 są używane do kontrolowania wzmocnienia tego wzmacniacza. Jeśli zostaną usunięte, będą miały wysoki zysk, a jeśli nie zostaną wyciągnięte, będą miały niski zysk. Nie będzie to miało wpływu na użycie.

Mam nadzieję, że może ci pomóc. Jeśli jest coś, czego nie rozumiesz, skontaktuj się z nami.

Z poważaniem,
Lisa

 

s-l1600 (6).jpg

To rozumiem że te z miejsca 3-go mam włożyć na 1 i 4 miejsce na rysunku. I że ten gain to chyba jakie słuchawki ohmowe się używa low czy high o rezynstacji małej lub większej.

Na 2-gim miejscu muszą być bo jak ich nie będzie to nie będzie dźwięku. Teraz pytanie - czy jest sens zamieniać te które mam na te które zakupiłem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z francuskiego, który kiedyś trochę znałem. gauche - lewo. droite - prawo. ferme - że zzamknięte, jest zworka. Ouvert - otwarte, czyli brak zworki. Gain to wzmocnienie, lepiej sobie zostaw x3, ale jak będziesz miał mało skuteczne słuchawki, to te zworki weg schmeisen, abbauen, deinstallieren, entfernen. Skoro już było po francusku, angielsku i "polsku". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, majkel napisał:

Z francuskiego, który kiedyś trochę znałem. gauche - lewo. droite - prawo. ferme - że zzamknięte, jest zworka. Ouvert - otwarte, czyli brak zworki. Gain to wzmocnienie, lepiej sobie zostaw x3, ale jak będziesz miał mało skuteczne słuchawki, to te zworki weg schmeisen, abbauen, deinstallieren, entfernen. Skoro już było po francusku, angielsku i "polsku". ;)

Mam Fostexy i Audeze to chyba low gain myślę że jest ok czy zwiększyć ale czy wtedy nie będzie jakichś zniekształceń większych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wersję 4.0 i inaczej to wygląda.

Mam zworki na k1,k2 i k3

 

IMG_20200619_123750.jpg

IMG_20200619_123811.jpg

IMG_20200619_123859.jpg

Tutaj mam że Gain jest ustawione na ON czyli włączone.

22 minuty temu, majkel napisał:

Nie zwiększaj.

Chyba tutaj Gain jest on na zdjęciach, zastanawiam się czy dorzucić zworki które są wskazane i te co są nie usuwać k2 nie mogę brak dźwięku k3 gain a k1 ?

Tutaj chyba schematy.

Little_Dot_v1.jpeg

little_dot_v4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, mam pytanie czy są jakieś przeciwskazania do słuchania planarow na wzmacniaczach lampowych OTL. Pytanie to zadałem też w wątku wzmacniaczy lampowych. Widziałem w internecie sporo osób piszących, że nie można tego robić, ale też sporo osób nie widzi problemu. Mam wzmacniacz Sinusaudio dual mono i z lcd 3 brzmi zjawiskowo. Tylko czy bezpiecznie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bpiotrow13 spokojnie możesz słuchać, sam mam WBAOTL i słucham na nich planarow, tutaj chodzi o impedancje wyjściowa wzmacniacza OTL, która często jest wysoka np 70-100 Ohm, no i mocą jaką taki wzmacniacz oddaje. Może być problem z wysterowaniem.

Edytowane przez Corvin74
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności