Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, marco-polo napisał:

400i na chińskim były ostatnio bardzo tanie ale nie są ciężkie, dźwięk w tej cenie jest dobry, i wygodne poza tym można wymienić pady i kable są jack o ile się nie mylę a nie xlr.

Były 3 wersje kablowe. Jack, mini jack i jakieś koncentryczne zakręcane (takie miałem w pierwszym egzemplarzu za 2600) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lsd napisał:

@marco-polo zdaje sie ze szukasz Burson soloist mk 2, którego własnie @Jaworrr wrzucił na naszą giełdę.

W dziale wzmacniacze słuchawkowe już napisałem co zakupiłem i jaki mam pomysł na to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pekin93 napisał:

@marco-polo Daj znać jak na spokojnie porównasz 1060 do LCD2c :)

LCD2C są bardziej wyraziste i mocniejszy bass, jeżeli chodzi o wagę to są lżejsze.

Lżejsze Monoprice1060 i można zmienić kable i pady, pady od monoprice mają specyficzny zapach padów.

Dobra porównałem obydwa planary i tą samą muzykę i powiem że nie widzę różnicy w driverach.

Chyba z głupiałem, ciężko mi określić czy coś je różni, jeżeli chodzi o drivery. Monoprice niby jaśniejsze, lcd2c jakby ciemniejsze. Muszę znaleźć jakąś muzykę i porównać je ale nie widzę różnic moim zdaniem w dźwięku. Poza tym Zeos mówił że to te same drivery tylko inna budowa słuchawek.

 

IMG_20200614_152412.jpg

IMG_20200614_152438.jpg

 

http://www.mediafire.com/file/i3nc510497j29nj/Tube_Rolling_Lossless.flac/file

 

Czekam na Fostexy i Audeze EL-8 Zeos płacz i się naucz swoje kupować a nie reklamować wszystko co Ci podsuną do kolekcjii na ścianie xd

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabylem Sine ostatnio (dzieki @RADOslaw) i tak je sobie porownuje z iSine i mam nieodparte wrazenie ze kablu lightning duzym Sine brakuje pary. Nie spowdziewalem sie takiej roznicy. Dopiero na C4 i zwyklym kablu zaczyna byc ok. Mial ktos takie odczucia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LuQi napisał:

@marco-polo i jak reagują na grubsze poduchy? W TH-610 grubsze poduchy powodowały raczej negatywne zamiany w dźwięku. 

Góra moim zdaniem się zmniejszyła. Jednak docisk V jest mniejszy. Niektórzy żeby je rozszerzyć to stawiali na pojemnik do parasola lub jakiejś doniczki

 

19f6c20000-600x600.jpg

31 minut temu, czarna1412 napisał:

@marco-polo Mógłbyś porównać Fostexy do Monoprice M1060 i Audeze LCD2-C? Szukam pierwszych planarów, bo po zakupie TA-10 wreszcie jest czym je napędzić.

Dojdzie jeszcze Bang & Olufsen H6.

Cięźko mi określić ich różnice, to jest zależne czy używasz lampki czy tranzystorowego. Na jakie szczegóły zwracasz uwagę. Kiedy dojdzie mi Little Dot to też będzie inne granie oraz op-ampy procesora które będę instalował  Jedno co mogę powiedzieć to M1060 I LCD2C to moim zdaniem te same drivery - są bardzo muzykalne obydwa, Fostexy jak je słucham to moim zdaniem są bardzo czyste w odbiorze i są jaśniejsze, trochę mniejszy bass od LCD2 i M1060. Fostexy są lżejsze i po wymianie padów są wygodne. Będę jeszcze rozmawiał z Perulem w sprawie jakiegoś fajnego kabelka do nich więc dźwięk zapewne znowu się zmieni. Fostexy w elektronice grają bardziej rytmicznie ale też klarowność i czystość. Nie mogę zarzucić żadnym z nich minusów, każdy dobiera słuchawki do swojego gustu. Czekam jeszcze na Audeze EL-8 podobno są szumy na tym ich kablu jak się człowiek przemieszcza i jakościowo gorzej wypadają od LCD2C. Fostexy napędzam z samego Fiio M3K grajka i nie grają cicho. Napisałem tak jak mój słuch odbiera.

4 godziny temu, LuQi napisał:

@marco-polo i jak reagują na grubsze poduchy? W TH-610 grubsze poduchy powodowały raczej negatywne zamiany w dźwięku. 
 

Ps. A jak się przedstawia komfort kiedy masz je na głowie? 

Dobra grubsze poduchy mi się nie podobają zabijają naturalność dźwięku, zwiększa się bass i góra jest jakby wycofana i zagłuszona przez bass. Jeżeli chodzi o oryginalne pady to jest nacisk na uszy ale regulacja mi się podoba i dobrze usztywniona opaska i jeżeli chodzi o siedzenie na głowie to nie spadną jak się weźmie głowę w dół. Dajcie mi chwilkę czasu żeby z tymi modelami co doszły trochę z nimi pobić i wyczuć te diametralne różnice. Myślę że jakieś wokółuszne pady Shure będą pasować. Audeze LCD2 to styl amerykańskiego grania. 

Za szybko na wnioski jeżeli chodzi o komfort. Czasami trzeba się przystosować i przyzwyczaić. Na początku też myślałem że Audeze LCD2C są ciężkie a głowa się przyzywyczaiła i już nie odczuwam ciężkości słuchawek LCD2C.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Muszę przyznać że Burson 5vi-D z LCD2C daję radę. Jednak użycie wzmacniacza z różnymi rodzajami op-amp robi wielką różnicę. 

Bass jakby się spłaszczył - nie jest taki tłusty, scena się zwiększyła moim zdaniem i uzyskały inne granie. Zobaczymy niedługo jak na Little Dot zagra. Zamówiłem lampki Mullard EF92 ale tam chyba trzeba zworki przestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zapytanie czy zgłaszać reklamację lampki w Little Dot?? Lampka po jednej stronie wydaję się działać ale druga wydaję ciepła ale nie pokazuję aury. Wrzucam fotki. Zmieniłem też op-amp na Bursona i testuję na Fostexach jak na razie.

IMG_20200617_115011.jpg

IMG_20200617_115045.jpg

IMG_20200617_115052.jpg

Audeze LCD2C vs Fostex T50RP MK3 z tymi lampkami to wygrały Audeze.

Różnica w nich że w Audeze są na tym samym volume grają inaczej a w Fostex grają też inaczej. Fajnie jest robić takie porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, majkel napisał:

Zamień lampy miejscami i zobacz, czy Ci się dźwięk zmieni, np. scena przesunie. Jak nie, to znaczy, że obydwie są całkiem sprawne. Widoczność żarnika niczego tu nie przesądza.

Zamieniłem miejscami i ogólnie na słuchawkach nie widzę że różnicy w dźwięku. Mam zamówione inny model ale chyba będę wtedy musiał zworki zamienić. Ktoś z was próbował tych lampek?

Screenshot_121.jpg

Nawet sprawdzałem czy gra bez lampek i nie gra bez lampek . Ogólnie jestem ciekawy czy ktoś próbował tych Mullard NOS EF91 albo 92 to są te które pasują do Little Dot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś plenary (mogą być totalne high endy) które mogą rywalizować górą z elektrostatami jeśli chodzi o powietrze, wrażliwość i wysokie tony? Słuchałem paru plenarów, przykładowo ostatnio miałem iSine 20 i (w najlepszym razie przy pędzeniu ze wzmaka i z potężną equalizacją) to dźwięk ładny ale monotonny. Obły, gęstawy i jak by zatopiony w maśle, pozbawiony agresji, niby dość szybki i nawet energiczny, a jednocześnie ospały - dziwna kombinacja. Przyjemny, całkiem naturalny, bez ćwierkania i nienaturalnie podkręconych, sztucznych kolorków którymi potrafią emanować dynamiki. Brakowało jednak zdecydowanie wrażliwości na rozróżnianie faktur i subtelnych wybrzmień. Raczej wszystko oddawane jest z grubsza i cóż, na jedno kopyto. Góra w zasadzie do przemilczania. Niby jest ale tak jak by zadać komuś niewygodne pytanie a ten odwracając głowę wybełkotał coś niewyraźnie. Niby masz odpowiedź ale w gruncie rzeczy musisz się tego domyślić po formie odpowiedzi niż z samej treści. Przyjemne, i nieofensywne granie do plumkania sobie w tle ale też bez ekscytacji. Podobała mi się fizykalność i waga kreowanych brył ale nie podoba mi się ich bardzo uproszczona i niewyraźna forma. Jest coś co łączy fizykalność plenarów z przenikliwością, bezpośredniością, realizmem i wglądem w nagranie, który dają elektrostaty?

Edytowane przez Spawn
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn Tutaj to chyba tylko Hifiman HE1000SE, są po jaśniejszej stronie, generalnie chyba w to co mierzysz, ale to nie będę elektrostaty tylko planary z dobrymi wysokimi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności