Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, pankracy_waw napisał:

Do siebie dodam że spokojnie można uzyskać poziom ciphera na dowolnym źródle z parametryczny eq. W bt czuć kompresję materiału. Dziwi mnie tylko klasyfikowanie i3 w grupie z i4 ( preset ) bo to są inne słuchawki.
I3 z presetem albo eq pod 20 to genialne granie w niewielkich pieniądzach.
I3 z presetem i4 ma dużą dziurę na górnym paśmie i nosowa średnicę.
Miałem i20 i3 a teraz i4.

M.

 

To, że transmisja bluetooth jest stratna mimo że to AptxHD to jedno, a drugie że ten kabelek poza wbudowanym DSP to musi robić jeszcze za dac/ampa. Nie jest zły ale w porównaniu do stacjonarnego dac/ampa karmionego bezstratnym materiałem to różnica w samej jakości dźwięku jest ogromna. Czuć jak przestrzeń się otwiera, jak obrazy stają się wyraźniejsze, czystsze, z bardziej czarnym tłem, jak wszystko oddawane jest z większym spokojem i jednocześnie większą pewnością siebie. Z uruchomionym Reveal w foobarze balans tonalny jest w zasadzie ten sam co na cipher BT tyle, że mega różnicę robi kombinacja lepszego źródła, bezstratnych plików, a może i nawet lepsze wysterowanie.

 

Isine z Cipher BT to pewnie i tak zdecydowanie najlepsze słuchawki bluetooth, choć nie słuchałem zbyt wielu tego typu konstrukcji, ale przy żadnych stratność transmisji raczej nie miała już zbyt wielkiogo znaczenia na niespecjalną jakość. Przy isine czuć za to ogromny potencjał do wyciśnięcia jak na takie maleństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, BURNART napisał:

Wychodzi na to, że nic ciekawego :P

Patrząc po tym jak zbudowany jest driver, to chyba tak...

PM-50-Planar-Magnetic-Driver_1000x_52987

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2020 o 02:43, bob2000 napisał:

Chyba nie wróży im to nic dobrego, ale zobaczymy jak przyjdą. Ciekawość nie maleje.

 

I jak tam, dalej cisza na morzu? :)

 

Takstary całkiem nieźle parują się z sonata HD pro i wydaje mi się, że w takim zestawieniu grają nawet lepiej od HD58x, więcej życia i powietrza mają. Bardzo fajne zestawienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

I jak tam, dalej cisza na morzu? :)

Chyba zamiast przez Ocean Indyjski płyną przez Ocean Spokojny, powoli i bez pośpiechu, na około. Albo piraci napadli i ukradli :ph34r:. Pisałem do PP. Odpisali, że dopóki w kraju nie ma to oni nic nie wiedzą i nie powiedzą. Może jeszcze do nich zadzwonię na infolinię albo do jakiegoś UC albo do Singapuru się odezwę. Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś potrzebował ustawienia do APO Equalizera pod Audeze Isine 20 to poniższe są dobre, moim zdaniem lepsze niż firmowy Reveal:

 

Preamp: -11 dB
Filter: ON LSC 10 dB Fc 50 Hz Gain 11 dB
Filter: ON PK Fc 1000 Hz Gain -2 dB Q 1.5
Filter: ON HSC 65 dB Fc 2000 Hz Gain 7 dB
Filter: ON HSC 80 dB Fc 6000 Hz Gain -3 dB
Filter: ON PK Fc 8500 Hz Gain -4 dB Q 5
Filter: ON PK Fc 12500 Hz Gain -4 dB Q 5
Filter: ON HSC 90 dB Fc 17000 Hz Gain 2 dB

 

Wystarczy wrzucić je do pliku textowego i wczytać go w APO equalizerze. Nie jestem ich autorem wiec nie musicie dziękować ;)

 

Tak wygladają:

isine.jpg

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Palpatine napisał:

@Spawn zostaw te protezy i kup najtańsze japko z lighting na testy ;)

Zrezygnowałem z tego zamiaru bo przypomniałem sobie 5 powodów przez które bardzo szybko pozbyłem się przed laty Toucha 1g na wolfsonie który grał przefajnie 

 

- itunes

- brak obslugi FLAC

- itunes

- brak możliwości odtwarzania po folderach

- itunes

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Palpatine napisał:

Nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś, ale zapewne to są ważne powody ;)

Ja podpinałem cyphera pod lighting i cieszyłem się muzyką z tidala, pewnie dlatego nie wiem o czym piszesz.

Kabelek masz w wersji V1 czy V2?

V2 więc pewnie gra w tym samym stylu co Cipher BT i Reveal czyli dobrze ale dla mnie za ciemno i przycieżko. Te ustawienia do APO są ponoć na modłę ciphera v1 i rzeczywiście brzmi to już całkiem jasno.

 

Swoją drogą jak puszczam isine po kablu 3,5mm prosto z dziurki bez żadnego tuningu, tak jak wyjechały z fabryki to to jest k#%$a żart. Że oni je sprzedawali w ten sposób tylko z tym kablem i bez żadnych ogromnych ostrzeżeń na czerwono że trzeba je samemu tuningować to jest kpina. Słuchawki za 200zł grają lepiej, dosłownie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, majkel napisał:

Serio nic ciekawego? Przecież tak jest zbudowane większość przetworników planarnych,  i to tych lepszych, bo tu są magnesy z obydwu stron.

No tak, ale "inżynier" się pomylił i membrana jest zrobiona na magnesy poziome, a same magnesy są pionowo, w związku z tym te magnesy po środku będą praktycznie niewykorzystane (mała skuteczność, nierównomierność siły itp). Chyba, że to błąd rysownika, który robił render.

Druga sprawa, to mocno zabudowana po bokach membrana (tylko tam gdzie są magnesy jest "dostęp do powietrza") - z moich przemyśleń i doświadczeń ogranicza to najniższy bas. Trochę też zamula brzmienie (ta zabudowa) co akurat można padami, czy w jakiś inny sposób wyrównać.

Ogólnie (wg mnie) dużopowierzchniowe przetworniki planarne powinny być jak najmniej ograniczane, wtedy grają pełnym pasmem (czyli również z subbasem) i bez niepotrzebnych "peaków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=37501]Spawn[/mention] zostaw te protezy i kup najtańsze japko z lighting na testy

Tylko poco ? Gra z eq lepiej niż ten dac na kablu.
A jak kabelek fajny to i scena się porządkuje.

M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale "inżynier" się pomylił i membrana jest zrobiona na magnesy poziome, a same magnesy są pionowo, w związku z tym te magnesy po środku będą praktycznie niewykorzystane (mała skuteczność, nierównomierność siły itp). Chyba, że to błąd rysownika, który robił render.
Druga sprawa, to mocno zabudowana po bokach membrana (tylko tam gdzie są magnesy jest "dostęp do powietrza") - z moich przemyśleń i doświadczeń ogranicza to najniższy bas. Trochę też zamula brzmienie (ta zabudowa) co akurat można padami, czy w jakiś inny sposób wyrównać.
Ogólnie (wg mnie) dużopowierzchniowe przetworniki planarne powinny być jak najmniej ograniczane, wtedy grają pełnym pasmem (czyli również z subbasem) i bez niepotrzebnych "peaków".
A to nie jest taka zachęta do kupienia topowego modelu? Trzeba jakoś ograniczyć membranę aby zrobić w cenniku miejsce na tańsze i droższe modele.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie ma wątpliwości że V1 grał lepiej niż V2 - przynajmniej na i10
Ja od dawna twierdzę, że one grają tylko z lighting, biorę jeszcze margines na cypher bt bo go nie słyszałem, ale mam wątpliwości aby po BT wyciągnąć takie samo strojenie jak i sq.

A słuchałeś z eq i na kablu z poza zestawu. Strasznie uparty z tym lightning jesteś widzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał:

No tak, ale "inżynier" się pomylił i membrana jest zrobiona na magnesy poziome, a same magnesy są pionowo, w związku z tym te magnesy po środku będą praktycznie niewykorzystane (mała skuteczność, nierównomierność siły itp). Chyba, że to błąd rysownika, który robił render.

Druga sprawa, to mocno zabudowana po bokach membrana (tylko tam gdzie są magnesy jest "dostęp do powietrza") - z moich przemyśleń i doświadczeń ogranicza to najniższy bas. Trochę też zamula brzmienie (ta zabudowa) co akurat można padami, czy w jakiś inny sposób wyrównać.

Ogólnie (wg mnie) dużopowierzchniowe przetworniki planarne powinny być jak najmniej ograniczane, wtedy grają pełnym pasmem (czyli również z subbasem) i bez niepotrzebnych "peaków".

Inżynier się nie pomylił, tylko wybrał falowanie membrany w innej osi. Nie mam niestety porównania która oś gra lepiej, bo nie byłem nigdy posiadaczem słuchawek magnetostatycznych. Pojawiały się u mnie gościnnie. Czasem na dłużej. Natomiast z tym niewykorzystaniem środkowych magnesów to nieprawda. Weź pod uwagę, że te magnesy są skierowane do siebie tymi samymi biegunami, więc właściwa siła motoryczna pojawia się najbardziej w połowie odległości między nimi, obojętne którymi, bo tam pole wypadkowe jest w płaszczyźnie membrany.

Nie wiem, czy wszyscy mają świadomość, ale magnetostaty nie operują membraną jak elektrostaty. One nią falują. Co ścieżka, siła elektromagnetyczna jest skierowana w przeciwnym kierunku. Mam na myśli proste odcinki grupy ścieżek.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

Wrzuciłem...i żadnego zaskoczenia:)

Zdjęcie chyba z czasów kiedy jeszcze hihimanami można było rzucać o ścianę, a Fang jeszcze nie był przyjęty do elitarnego  cechu strzygaczy.

Gość ma pekaesy, więc zdjęcie bardzo stare. Początek lat 70-tych stawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności