Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.05.2020 o 21:56, Perul napisał:

Patrząc po ile są te L600 to ja bym wolał M565 albo M565c zakupić w PL (lubię drewno).

Jak zacząłem się bawić w DIY to też drewno i skóra oraz pałąk metalowy. Podoba mi się drewno też. Poza tym ile można mieć tego plastiku z Chin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów planarów,

 

Tak mnie korci coś z Chin jakieś planary, Takstary HF 580,Sivga P ii z drewna Walnut, Blony, Hifiman Sundara , co sądzicie opłaca się czy dopłacić i Audeze LCD2 Classic zamówić te w kolorze czarnym to chyba nie z drewna w cenie na mp3store to 2799zł.

Proszę o podpowiedź.

 

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0888/2348/files/A_Comparison_Between_AIVA_and_P-II_by_SIVGA-2.pdf?1501

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, vonBaron napisał:

Wstyd się przyznać ale nie wiem jak gra D8000 z nim bo z Etherami gra mi tak dobrze że Finali mógłbym nie mieć. 

Trochę się obawiam że góra będzie trochę za ostra ale może będzie ok. 

 

Pomyśleć, że jeszcze niedawno chciałeś Ethery sprzedawać.

Również jestem ciekaw jak on gra z D8000 także się nie krępuj😆  Sam myślę żeby je przetestować na bha-1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/hifiman-sundara-vs-audeze-lcd2-classic/589/691 

 

Czy się zgadzacie z tym Hifiman Sundara vs LCD2 Classic

Może niedługo będę miał możliwość przetestowania Audeze LCD2C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o sprzedaży D8000 aż tu dziś podłączyłem je pod GS-X mini (tak dopiero teraz) po SE (WW XLR się popsuł) i musiałem zacisnąć zwieracze bo jest jeszcze lepiej niż na ICanie po XLR 😮

Najbardziej zaskoczyła mnie jakość góry która jest gładziutka jak pupa niemowlaka a przy tym detaliczna, na ICanie tego nie miałem.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 16:08, marco-polo napisał:

https://www.rtings.com/headphones/tools/compare/hifiman-sundara-vs-audeze-lcd2-classic/589/691 

 

Czy się zgadzacie z tym Hifiman Sundara vs LCD2 Classic

Może niedługo będę miał możliwość przetestowania Audeze LCD2C

W mojej ocenie całkowicie błędne porównanie. Sundary to słabe słuchawki, dźwięk w nich "pływa" grają swoją własną sygnaturą zupełnie inną niż nagrane utwory. To trzeba po prostu "lubić". Dla mniej to był największy zawód jeśli chodzi o planarne, (bo są dość wygodne). LDC2 Clasic to zupełnie inna półka po prostu solidne słuchawki.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2020 o 20:44, Palpatine napisał:

Dobrym przykładem może być Audeze LCD2F plus Audeze Decard/Aune S6 

A jeszcze lepiej Audeze isine i20/i3 z lighting

 

No to mam Audeze Isine 20 z cipher posłuchane i się zastanawiam czy jest sens pisać ich recenzję skoro już pewnie wszyscy je słyszeli i nawet są wycofane ze sprzedaży? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spawn napisał:

 

No to mam Audeze Isine 20 z cipher posłuchane i się zastanawiam czy jest sens pisać ich recenzję skoro już pewnie wszyscy je słyszeli i nawet są wycofane ze sprzedaży? :D

Ja ich nie słyszałem, bo byłeś szybszy w Komisie 😉

 

edit : znam szczegółową reckę Evila.

 

Nie pamiętam natomiast czy one są łatwo czy trudnopędne. I chyba tulejka ma dużą średnicę ?

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić czy są trudnonapędne bo najpierw trzeba je poddać bardzo głębokiej equalizacji przez DSP lub bardzo zaawansowany equalizer. Bez tego grają fatalnie w stylu głuchej słuchawki telefonicznej tyle że z dużą sceną i wysoką rozdzielczością. Z cipherem (czyli kabelkiem z wbudowanym dsp) lub z wtyczką reveal lub z profilem np w APO equalizer to konkretne granie, spokojnie na poziomie 1000 dolarowych słuchawek wokół usznych gniotąc takie Focal Elear które mam do porównania jeśli chodzi o rozmiary sceny co jest fascynujące że Audeze udało się upchnać dużą scenę prosto do kanału usznego a Focalowi się nie udało w słuchawkach wokół usznych ;) Tulejka T600 wiec grubaśną ale długa i nie trzeba aż tak głęboko wpychać, a nawet się chyba nie powinno bo wtedy obudowy zahaczają o małżowinę.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spawn napisał:

Ciężko stwierdzić czy są trudnonapędne bo najpierw trzeba je poddać bardzo głębokiej equalizacji przez DSP lub bardzo zaawansowany equalizer. Bez tego grają fatalnie w stylu głuchej słuchawki telefonicznej tyle że z dużą sceną i wysoką rozdzielczością. Z cipherem (czyli kabelkiem z wbudowanym dsp) lub z wtyczką reveal lub z profilem np w APO equalizer to konkretne granie, spokojnie na poziomie 1000 dolarowych słuchawek wokół usznych gniotąc takie Focal Elear które mam do porównania jeśli chodzi o rozmiary sceny co jest fascynujące że Audeze udało się upchnać dużą scenę prosto do kanału usznego a Focalowi się nie udało w słuchawkach wokół usznych ;) Tulejka T600 wiec grubaśną ale długa i nie trzeba aż tak głęboko wpychać, a nawet się chyba nie powinno bo wtedy obudowy zahaczają o małżowinę.

O, dzięki. Tego mi było trzeba w odpowiedzi. Już mi przeszło ( bo grzebałem za nimi w necie od kilku dni) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są słuchawki stworzone pod lighting dac/amp/dsp i tak powinno się je oceniać. Można je podpiąć pod najdroższy na świecie dac/amp ale niewiele to zmieni. Przynajmniej takie wrażenia miałem posiadając isine 10

Reveal i Cypher BT mogą być protezą, pytanie czy wystarczającą względem pełnej możliwości słuchawek.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine czytałem o spektakularnych efektach po podpięciu przez cipher lightning i nawet zaglądnąłem na allegro aby sprawdzić ile najtańszy ipod touch z tym złączem kosztuje by w celach badawczych go nabyć. Po wnikliwej lekturze internetów okazało się że jednak nie jest to takie proste bo cipher lightningów są dwa rodzaje. Wersja V1 z 3 przyciskami i nowa V2 z 4 przyciskami i grają one inaczej. Słynna "powtarzalność" Audeze nawet w cyfrowych kabelkach się objawia co ostudziło moje zapędy do kupowania specjalnie pod testy japka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=63840]Palpatine[/mention] czytałem o spektakularnych efektach po podpięciu przez cipher lightning i nawet zaglądnąłem na allegro aby sprawdzić ile najtańszy ipod touch z tym złączem kosztuje by w celach badawczych go nabyć. Po wnikliwej lekturze internetów okazało się że jednak nie jest to takie proste bo cipher lightningów są dwa rodzaje. Wersja V1 z 3 przyciskami i nowa V2 z 4 przyciskami i grają one inaczej. Słynna "powtarzalność" Audeze nawet w cyfrowych kabelkach się objawia co ostudziło moje zapędy do kupowania specjalnie pod testy japka.

Oba ciphery są warte wypróbowania. Latają często na ebay’u w okolicach 50€. Próbowałem iSine parować z różnymi klockami, na Hugo2 kończąc, i dopiero na nim można było odczuć to SQ, które otrzymuje się na „darmowym” Cipherze. Tak więc ktoś w Audeze odwalił kawał dobrej roboty z tymi kablami. Polecam wypróbować i nie zniechęcać się. Oba kabelki to różne DACi i różne aplikacje w AppStore do EQ. Jak dorwiesz jakies japko to mogę Ci wypożyczyć obie wersje na testy i recencję.

 

 

tapatalk

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do siebie dodam że spokojnie można uzyskać poziom ciphera na dowolnym źródle z parametryczny eq. W bt czuć kompresję materiału. Dziwi mnie tylko klasyfikowanie i3 w grupie z i4 ( preset ) bo to są inne słuchawki.
I3 z presetem albo eq pod 20 to genialne granie w niewielkich pieniądzach.
I3 z presetem i4 ma dużą dziurę na górnym paśmie i nosowa średnicę.
Miałem i20 i3 a teraz i4.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności