Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, bob2000 napisał:

Nie miałem. Dlatego kupiłem taksy, aby tanim kosztem sprawdzić o co tyle hałasu.



To trochę tego smaczku wyczujesz. W pewien sposób wyczuwam podobieństwa między HE-4XX a HF-580, ale też dość znacząco się różnią. Takstary grają gęściej, są bardziej nasycone i dociążone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Takstary grają gęściej, są bardziej nasycone i dociążone.

Chyba nie wróży im to nic dobrego, ale zobaczymy jak przyjdą. Ciekawość nie maleje, bo np. takie DT880 skreśliłem ponad 10 lat temu. Że nie moja bajka. A teraz, gdy je mam? Ogień 🎃

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tak bywa. :)

 

Niestety nie znam DT880, DT990 fajne były. Może kiedyś wrócę do nich. Takstary to ich przeciwieństwo w wielu aspektach. Teraz tak sobie znów ich posłuchałem i kurdę, rzeczywiście mają w sobie coś z magii grado. Może to ten brak sceny :P a może kwestia barw jakimi częstują. Niby nic wyjątkowego, a chce się ich słuchać i słuchać. W DT efekty przestrzenne dynamicznie wirowały po scenie, z lekkością i powietrzem, rozmachem, ale z kolei przekaz był na jednych padach cukierkowy, a na drugich taki wyblakły z bułą na basie. W HE4xx jakieś i to nawet całkiem fajne efekty przestrzenne znajdziemy, ale w taksach nie, separacja i rozmieszczenie źródeł są dobre, ale gra to bez wymiarowości. O dziwo jednak tak jak w DT bym powiadział - "no fajnie ale już dość tego" Tak tutaj chce się tego słuchać i słuchać. Dodają takiego życia muzyce i dobrego czegoś. W moim przypadku ma to te zalety, że mogę sobie docenić takie granie, a za chwilę się przesiąść i jeszcze bardziej docenić inne. Jakbym miał wszystkie tak przestrzennie grające to bym mógł nie mieć na to szansy. Tak więc w moim odczuciu grado mogą zastąpić (i to w całkiem udany sposób), ale nie senki. 

13 godzin temu, Perul napisał:

No fakt, te słuchawki miały dziwne średnie tony, takie odciążone - zupełne przeciwieństwo typowego planarnego grania. Jeszcze spotkałem się z czymś takim (z planarów) w Fostexach T40rp MK3.

Tak naprawdę, to jest kwestia strojenia a nie "planarnego" grania. 

Dla planarów charakterystyczny wg mnie jest mocny i szybki kick basu, choć mam na myśli głównie te z dwustronnymi magnesami, bo jednostronne mają tylko szybki ;) 

 

Właśnie dużo tu zależy od strojenia, technologia to trochę determinuje, ale jak słychać nie sposób ostateczny. Ciężko się połapać więc o co chodzi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MrBrainwash napisał:



To trochę tego smaczku wyczujesz. W pewien sposób wyczuwam podobieństwa między HE-4XX a HF-580, ale też dość znacząco się różnią. Takstary grają gęściej, są bardziej nasycone i dociążone.

Jakie bym planary nie kupił to wszystkie grają podobnie a mam ich 3 sztuki. Poza tym budowa planarów  i dźwięk to ok ale często design i komfort dają dużo do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo pewnych cech wspólnych, podobnie zresztą jak wśród słuchawek dynamicznych, jednak  grają różnie. Różnice są zasadnicze, słyszalne od pierwszego dźwięku, podobnie jak wśród dynamicznych. Słuchałem Fostex, Aeon zamknięte i otwarte, Etery otwarte, Takstary, Sundary i Audeze 2 Clasic. Każde są inne, wybór po posłuchaniu  jest jak zawsze indywidualny. Zachęcam do testowania, moim zdaniem to nieuniknione. Ja na razie wybrałem w/w Audeze, choć nie są na pewno idealne i cieszę się, że (mam nadzieję) jeszcze dużo przede mną 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, woza napisał:

Mimo pewnych cech wspólnych, podobnie zresztą jak wśród słuchawek dynamicznych, jednak  grają różnie. Różnice są zasadnicze, słyszalne od pierwszego dźwięku, podobnie jak wśród dynamicznych. Słuchałem Fostex, Aeon zamknięte i otwarte, Etery otwarte, Takstary, Sundary i Audeze 2 Clasic. Każde są inne, wybór po posłuchaniu  jest jak zawsze indywidualny. Zachęcam do testowania, moim zdaniem to nieuniknione. Ja na razie wybrałem w/w Audeze, choć nie są na pewno idealne i cieszę się, że (mam nadzieję) jeszcze dużo przede mną 🙂

Właśnie mam dynamiczne i zastanawiam się jak klasowo one się różnią bo ogólnie Sennheiser hd600 czy hd 650 jak i beyerdynamic dt990 pro są zachwalane jednak cena nie ta sama ale obydwie chyba z produkcji niemieckiej i co ich takiego różni cenowo jeżeli grają w podobnej klasie ale mogę się mylic bo wykresów nie sprawdzałem.

Co do planarów to chyba też kwestia przekonania że są lepsze bo dynamiczne jednak mają lżejszą budowę i częstotliwość dźwięku w Hz jest różna. Ogólnie rzecz biorąc Senki hd 650 mają cenę wyższą od planarów fostex t50rp. Dylemat które wybrać ot to jest pytanie.

 

Ogólnie beyerdynamic też są bardzo chwalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem takstarom szmaciane pady. Jednak sporo to zmienia. :o W skórzanych padach też miały swój urok, fajnie byłoby popróbować jeszcze innych padów. Scena się otworzyła, dźwięk się jeszcze bardziej nasycił i stał się bardziej konkretny, choć może stracił odrobinę na precyzji co i tak w niczym nie przeszkadza bo one od początku nie grały konturem. 

 

Dokonałem też pewnego odkrycia. Słuchałem ich do tej pory za cicho. Dopiero jak się bardziej rozkręci źródło ponad poziom na którym normalnie słucham na innych słuchawkach to dopiero wtedy rozwijają swój potencjał. Ja nie słucham zazwyczaj tak głośno więc dla mnie to jest pewien problem. Teraz mogłem usłyszeć, że mają fajną rozpiętość dźwięku. W połączeniu z gładkością przekazu i troszkę urozmaiconą barwą dają naprawdę ciekawe granie. Ja bym powiedział, że różnice nie są aż takie wielkie między nimi a HE-4xx, takstary wydają się grać delikatnie lepiej, z tym, że różnica może sprowadzać się do kwestii gustu. Ciężko powiedzieć które podobają mi się bardziej. Raz mam wrażenie że jedne a raz że drugie. R70x też można spokojnie obok położyć. Nie wiem czy je wszystkie trzymać czy zostać z jedną parą z tej trójki, a jeśli do drugie to z którą. Wszystkie mają bardzo otwartą scenę, dobry bas, grają w dość zrównoważony sposób. R70x mają najlepiej uchwyconą separacje dźwięków ale nie mają tej gładkości i nasycenia. Hifimany mają głębie, takstary nasycenie i są bardziej konkretne.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Dokonałem też pewnego odkrycia. Słuchałem ich do tej pory za cicho. Dopiero jak się bardziej rozkręci źródło ponad poziom na którym normalnie słucham na innych słuchawkach to dopiero wtedy rozwijają swój potencjał.

To dotyczy każdych planarów, dopiero jak graja głośniej to jest dynamika, detal itp.

 

12 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Nie wiem czy je wszystkie trzymać czy zostać z jedną parą z tej trójki, a jeśli do drugie to z którą. Wszystkie mają bardzo otwartą scenę, dobry bas, grają w dość zrównoważony sposób. R70x mają najlepiej uchwyconą separacje dźwięków ale nie mają tej gładkości i nasycenia. Hifimany mają głębie, takstary nasycenie i są bardziej konkretne.

Osobiście bym zostawił takstary, bo bardzo prosto można w nich modyfikowac brzmienie padami. Jak założysz wyższe pady to poprawia się separacja, napowietrzenie i aspekty sceniczne, a mniejsze jest nasycenie. Ogólnie słuchawki z największym potencjałem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał:

To dotyczy każdych planarów, dopiero jak graja głośniej to jest dynamika, detal itp.

 

No nie wiem, PM3 sobie cenię, bo przy średnich głośnościach nie gubią detalu i basu właśnie.

Edytowane przez zdzichon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał:

To dotyczy każdych planarów, dopiero jak graja głośniej to jest dynamika, detal itp.

 

13 minut temu, zdzichon napisał:

No nie wiem, PM3 sobie cenię, bo przy średnich głośnościach nie gubią detalu i basu właśnie.

Właśnie to samo chciałem powiedzieć, Oppo PM3 jako jedne z nielicznych potrafiły cicho zagrać w sposób zwarty i dynamiczny. Hifimany z dużym driverem już potrzebują, by je rozkręcić, żeby coś więcej się zadziało. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bob2000 napisał:

Uuu, to źle, bardzo źle.

Ale to nie znaczy, że jak grają cicho jest źle, po prostu zyskują na większej głośności. Na małej jest zwyczajnie, a na większej włącza się "magia".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to, że planary to są słuchawki nie dla mnie, bo ja lubię słuchać cicho, a może nawet bardzo cicho, gdy porównam sobie ustawienie potencjometru i zapas mocy z innymi osobami.

Mnie się podobają cicho grające planary, tworzą fajny nastrój i dobrze się tego słucha w tle. Lubię tez głośno - to takie dwa fajne stadia. Pośrednio specjalnie mnie nie wciąga, jest tak nijako nieco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tommy66 napisał:

Bo mnie ktoś zasugerował umycie uszu.

To na pewno nie byłem ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tommy66 napisał:

Bo mnie ktoś zasugerował umycie uszu.

Nie przejmuj się. Tutaj to taka tam, typowa zaczepka; coś jak urwanie komuś kieszeni na koszuli podczas wiejskiej zabawy - nic osobistego.

Co do tematu to każde słuchawki maja swoją optymalna głośność przy której pokazują się najlepiej; rzeczywiście w przypadku planarów przeważnie to już dość wysoki poziom hałasu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to, że planary to są słuchawki nie dla mnie, bo ja lubię słuchać cicho, a może nawet bardzo cicho, gdy porównam sobie ustawienie potencjometru i zapas mocy z innymi osobami.
A może po prostu po rozkręceniu dany amp, słuchawki czy zestaw gra jazgotliwie na tyle że lepiej słuchać ciszej co mniej kaleczy uszy?
Bywały i takie rzeczy.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po prostu głośne słuchanie na słuchawkach męczy - niezależnie od słuchawek i sprzętu towarzyszącego, choć z pewnością na niektórych kombinacjach następowałoby to szybciej. Co innego, gdy słucham na kolumnach - wtedy lubię czasem podkręcić głośność, ale też bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie jak zamawialiście te Takstary Planary to ile dolarów widniało na paczce? U mnie to każdy $ z zagranicznych aukcyjnych to podatek do zapłaty.

Na aliexpress doszły te Planarne Gold L600 i cenowo podobne do tych Takstarów. Jednak Takstary są chyba wokółuszne a te Gold L600 podobne do M565 Monoprice budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marco-polo napisał:

Na aliexpress doszły te Planarne Gold L600 i cenowo podobne do tych Takstarów. Jednak Takstary są chyba wokółuszne a te Gold L600 podobne do M565 Monoprice budową.

Patrząc po ile są te L600 to ja bym wolał M565 albo M565c zakupić w PL (lubię drewno).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności