Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, artif napisał:

A ja takstary HF 580 łyknąłem za 590 zł :) na ali. Jeden dzień były wystawione i oczywiście nie wytrzymałem i zamówiłem. I nie żałuję! Mam je już od paru dni. Są rewelacyjne! Nie sądziłem, że w stosunku do dobrych dynamików albo dokanałowych armatur może być jeszcze taka różnica w jakości! Zdecydowanie dołączam do wielbicieli planarów.

Nie słuchałem tego połączenia, bo już nie mam HF-580'tek, ale wyrokuję bardzo dobre połączenie z Aune BU1. Rozdzielczość Taks'ów z gładkością i melodyjnością Aune BU1.. mmmniam. 😍 To musi pysznie "smakować". 😊

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2020 o 15:03, MrBrainwash napisał:

Pytam o kwestie użytkowe, aby potem nie było zaskoczenia. Chciałbym by słuchawki nie dokładały mi dodatkowych stresów tylko je łagodziły. 

 

Co do dźwięku i posiadania, to każdy ma swoją audiofilozofie. Mi np. beyery się podobały, ale że leżały to posprzedawałem. Nie miałem tak z nimi, że miałem ochotę po nie sięgać. Niby fajnie byłoby mieć je w domu by po nie móc sięgnąć, ale tego było już za dużo w ilości i za mało w inności. Do tego co mam sięgam chociażby dla urozmaicenia. To co oferują jedne nie dadzą mi drugie. 

 

HE-5LE fajnie było posłuchać, tak samo jak senków HD600/650 oraz DT990E, bo zyskuje się pewien obraz sytuacji, gdzie człowiek zaczyna myśleć z czym będzie mu się dobrze żyło, a nie co gra najlepiej bo w dużej mierze to kwestia estetyki dźwięku. 

 

descriptors2.png?w=1168

 

Chciałem się dowiedzieć czy entry-lvl planarnych wniesze jakieś nowe dźwięki go mojej audio gamy. Liczę trochę na znalezienie czegoś co sprawi że nie będę myślał o HD600 

 

Czekam teraz na paczkę z HE4xx

 

 

 

 

Jeśli chcesz posłuchać ocenić i docenić hd600 to musisz mieć OTLa na dobranych lampach, taksy powinny być mniej wybredne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, retter napisał:

 

taksy powinny być mniej wybredne.


Mam nadzieję. Ciekaw jestem co u mnie pokażą. Niektórzy w interesujący sposób je opisują, ale pewnie sytuacja jest podobna jak przy HD600 - jak człowiek nie posłucha to się nie dowie. Dla mnie ta gra w gonienie królika nie ma końca, na ten moment doceniam to, że mogę sobie stylistyką dźwięku pożonglować, z tym że wole to zrobić w najprostszy sposób: raz ubierając parę A  a drugi raz parę B. Podmienianie lamp, op-ampów, źródeł itd. już burzy moją koncepcje. 

Mam nadzieję, że jutro uda mi się odebrać HE4XX i wszystko będzie z nimi ok. Podobają mi się z wyglądu, zastanawiam się czy będą w sobie mieć coś z HE-5LE, czy to całkiem co innego (chyba to drugie). Potem będzie oczekiwanie na takstary i będę miał zestaw całkiem bliskich targetowo do siebie modeli. Na każdy dzień tygodnia inna para. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie o tym pisze.

Chodzi o to by docenić hd600 musisz mieć OTLa z dobranymi lampami i dobry kabel bez tego zwyczajnie nie pokażą dlaczego zostały klasykiem.

Do he4xx czy taksów potrzeba coś innego niż OTL. Ja czekam na 3 dojrzały produkt takstara i to już powinni być coś!

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, retter napisał:

Kompletnie nie o tym pisze.

Chodzi o to by docenić hd600 musisz mieć OTLa z dobranymi lampami i dobry kabel bez tego zwyczajnie nie pokażą dlaczego zostały klasykiem.

Do he4xx czy taksów potrzeba coś innego niż OTL. Ja czekam na 3 dojrzały produkt takstara i to już powinno być coś!


Skoro ja doceniam HD600 bez OTL, to z OTLem być może dźwiękowo doceniłbym je bardziej. Sęk w tym, że w kwestii osobistego użytkowania nie interesuje mnie jak grają z OTLem bo i tak bym nie słuchał z OTLem.  

Nad źródłem będę jeszcze myślał, ale wszystko w swoim czasie. Pozostaje pytanie czy mi siądą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie są trochę zbyt natarczywe na średnicy, m.in. przez jej ponadprzeciętną szczegółowość, dlatego odrobina złagodzenia w tym zakresie, byłaby wskazana, imo, tym bardziej, że lubię głośno słuchać. ;)

 

Z innej beczki - ideałem byłyby przetworniki z HF-580 w budzie HD600/650, a tym samym redukcja ich wagi, ok. 550gr robi swoje. ;) Wtedy nawet przez chwilę nie zastanawiałbym się nad ich ponownym zakupem. 👍

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narobiliscie smaka tymi takstarami (biorąc pod uwage ich cene na ALI) może sie skuszę ...a może nie hahah :P

 

widze ze na forum headfi lekki modding pozwala wyeliminowac pewne wady na ktore czesc osob narzeka (np "pudełkowaty" dzwięk wynikający zapewne z jakiegos rezonansu)

 

https://www.head-fi.org/threads/takstar-hf-580-planar-headphones.904483/page-61#post-15482052

 

https://www.head-fi.org/threads/takstar-hf-580-planar-headphones.904483/page-61#post-15482891

 

Niektórzy polecają te padziki

 

https://www.aliexpress.com/item/4000322381714.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.12da4c4dKTbZQM

 

 

 

 

Edytowane przez Azakiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Azakiel napisał:

narobiliscie smaka tymi takstarami (biorąc pod uwage ich cene na ALI) może sie skuszę ...a może nie hahah :P

 

widze ze na forum headfi lekki modding pozwala wyeliminowac pewne wady na ktore czesc osob narzeka (np "pudełkowaty" dzwięk wynikający zapewne z jakiegos rezonansu)

 

https://www.head-fi.org/threads/takstar-hf-580-planar-headphones.904483/page-61#post-15482052

 

https://www.head-fi.org/threads/takstar-hf-580-planar-headphones.904483/page-61#post-15482891

 

Niektórzy polecają te padziki

 

https://www.aliexpress.com/item/4000322381714.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.12da4c4dKTbZQM

 

 

 

 

Te pady mam są super. Prawdziwa skóra i ten zapach podobne do tych drogich za 50$ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, neonlight napisał:

Z innej beczki - ideałem byłyby przetworniki z HF-580 w budzie HD600/650, a tym samym redukcja ich wagi, ok. 550gr robi swoje. ;) Wtedy nawet przez chwilę nie zastanawiałbym się nad ich ponownym zakupem. 👍

Wiele byś nie zredukował, bo przetwornik swoje waży.

 

8 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Opinie mają pozytywne. 

Tak trochę dziwnie z tymi padami wyglądają.

Ja w swoich mam hybrydy od HM5 i też jest dobrze dźwiękowo, zwłaszcza jak się górę przytemperuje (ja zastosowałem gąbeczki z K518m ale płatek kosmetyczny też powinien się sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał:

Wiele byś nie zredukował, bo przetwornik swoje waży.

"Sindi" Aiva ważą 420gr, a podobno to ten sam driver, więc jak wierzyć numerkom, to 130gr różnicy, zawsze coś. ;)

 

Poza tym, ta buda musi być ciężka, tam prawie wszystko jest metal.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

Sindi" Aiva ważą 420gr,

Tylko, że to pewnie waga bez kabla, a Takstary z racji nieodpinanego na pewno z kablem.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, retter napisał:

Planarne takstary lubią lampy?
O to nowość bo raczej te technologie nie bardzo się lubią.

- Tapatalk
 

 

Osobiście lubię dźwięk moich D8k z OTLa z odpowiednio dynamicznymi, neutralnymi NOSami ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę się przymierzał do jednych z modelu Fostex. Wiem może pisałem to z kilka razy. Podoba mi się granie HE-400i podobno najbliżej zbliżone do nich dźwiękiem jest model 50mk3 oczywiście chodzi mi o planary. Macie jakieś sugestie który model jest najbliżej nich? Chodzi mi o scenę, niepodbity bas, nie za jasne żeby w uszach mi nie świszczało i mogą być trochę ocieplone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności