Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Elo,

Są na forum jacyś użytkownicy Audeze LCD i3 ? 

Zaczynają mnie kusić te małe gówienka, wszyscy jak jeden mąż chwalą, że kapitalny sound a do tego nie trzeba żadnego super źródła, wystarczy zwykły burakofon. A to by oznaczało, że odpada kupno drogich DAP-ów, żeby słuchawki zagrały tak jak potrafią. No i jest Audeze sound bez konieczności wizyt u kręgarza, same plusy, aż dziwne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam 76 napisał:
Elo,
Są na forum jacyś użytkownicy Audeze LCD i3 ? 
Zaczynają mnie kusić te małe gówienka, wszyscy jak jeden mąż chwalą, że kapitalny sound a do tego nie trzeba żadnego super źródła, wystarczy zwykły burakofon. A to by oznaczało, że odpada kupno drogich DAP-ów, żeby słuchawki zagrały tak jak potrafią. No i jest Audeze sound bez konieczności wizyt u kręgarza, same plusy, aż dziwne. 


Znam, mam i nie polecam :)
Te same bolączki co isine20.
Bez eq nie grają. Po eq i zmianie kabla już całkiem ok. Bt nie pokazuje pełnych możliwości tych słuchawek. Nadal kocyc i dziwna wyższa średnica.

Sine i20 plus dobry kabel i eq >> mamy 99% LCD i3.
Brać używki.
 

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem iSine 10 i sprzedałem ze względu na ergonomię. Do e-booków mam Bose QC20, a do słuchania muzyki modele nauszne i przy takich pozostaję. Dziękuję za propozycję, ale z przykrością muszę odmówić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni "katuję" Takstary HF580. Egzemplarz który mam fabrycznie miał odwróconą fazę kanałów, skutkowało to daleką sceną zza głowy i bardzo oddalonymi średnimi, i ogólnie takie męczące na dłuższą metę.

Trochę czasu trwało zanim ustaliłem co jest nie tak, bo nie podejrzewałem takiej pomyłki w fabryce. Zacząłem od doboru padów i zmiany dampingu, potem wstawieniu gniazdek i zmianie kabla itp. Dopiero jak to nie pomogło, to odwróciłem fazę w jednym z przetworników i wreszcie słuchawki zagrały jak powinny. Oczywiście po tej zmianie na nowo trzeba było bawić się w strojenie.

Finalnie uzyskałem ciepłe, "słodkie" i detaliczne brzmienie, z naprawdę sporą sceną, dość efektowne ale jeszcze nie męczące. O dziwo całkiem niezłe zejście basu, co przy planarach wcale nie jest takie oczywiste.

Chwilowo "pożyczyłem" do nich świeżo zrobiony (dla kogoś) 4x 2 soilid core i już wiem, że taki będzie docelowy stacjonarny jaki do nich zrobię (tylko, że niebieski). Jest zdecydowanie lepszy od zwykłej miedzi, która z nimi była i od tej z Kennertonów Magister (też chwilowo pożyczonej). Jako, że są łatwopędne i fajnie grają już z LG V30 a zwłaszcza z Meizu Pro 5, to jeszcze przenośny do nich dorobię.

 

IMG_20200226_123905_1920x1080.jpg

 

IMG_20200226_123849_1920x1080.jpg

  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję porównać tylko z HE560 i tu zdecydowanie wolę Takstary ze względu na cieplejszą i bardziej basową charakterystykę.

Drugie to Fostexy T50rp MK2 po moich modach, ale je mało kto słuchał, więc nie są dobrym punktem odniesienia. Ale też wolę brzmieniowo Takstary, ze względu na tą "słodycz" i lepsze zejście basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Perul napisał:

Od kilku dni "katuję" Takstary HF580. Egzemplarz który mam fabrycznie miał odwróconą fazę kanałów, skutkowało to daleką sceną zza głowy i bardzo oddalonymi średnimi, i ogólnie takie męczące na dłuższą metę.

To jest egzemplarz kupiony u nas na forum ? Który miał efekt studni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, stefanbat napisał:

To jest egzemplarz kupiony u nas na forum ? Który miał efekt studni. 

Tak, ten sam.

Ta studnia to nie tyle było dudnienie znane z hołków, tylko właśnie wycofanie/kompresja średnich. Zwłaszcza wtedy gdy wokal był idealnie po środku i miało być głośniej (czyli dość częsty przypadek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Perul napisał:

Miałem okazję porównać tylko z HE560 i tu zdecydowanie wolę Takstary ze względu na cieplejszą i bardziej basową charakterystykę.

Drugie to Fostexy T50rp MK2 po moich modach, ale je mało kto słuchał, więc nie są dobrym punktem odniesienia. Ale też wolę brzmieniowo Takstary, ze względu na tą "słodycz" i lepsze zejście basu.

Czy porównywalne sa wobec tego z Oppo PM-3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wyskoczę z trochę innym tematem. Czy jakaś dobra dusza byłaby w stanie pożyczyć mi dosłownie na 2-3 dni kabelek pod Audeze? W sensie z jednej strony mini-XLR, a z drugiej XLR? :D Zależy mi na sprawdzeniu, jak reagują na zmianę przewodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Czy porównywalne sa wobec tego z Oppo PM-3 ?

Imo wyższy poziom, ale i też inna sygnatura, PM3 ciemne, łagodne, HF580 detal na wierzchu, bezpośredniość, agresja, duża precyzja na scenie. Można by napisać, że to takie T90 w wydaniu planarnym, bogatszym, obszerniejszym, ale i strawniejszym.

 

Ja bym z lampą je łączył, bo za dużo tam się dzieje i delikatne wygładzenie, nawet dociążenie, dobrze by im zrobiło.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady... HF580 to nie poziom jasności/ostrości T90 a nawet nie DT880. Fakt, góra jest tam dosyć wyraźna, nie jest ciemno ale nie są też tak bardzo rozjaśnione jak Beyery. PM3 i HF580 to jednak inne sygnatury, jak dla mnie łączy je tylko zarąbista średnica ale też podana w różny sposób - ta w oppo jest gładka, słodka, pogrubiona, ta w takstarach jest bezpośrednia, przejrzysta, żywa i realistyczna.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karmazynowy napisał:

ta w oppo jest gładka, słodka, pogrubiona, 

No, z tym pogrubieniem to mam inne zdanie :) Fakt są gładkie, nie przesadzają z sssyczeniem jak th 900mk2 czy nawet Ethery.Pamiętam też dobrze jak bezpośrednio po sobie wkładałem na globus th 900mk2, zamknięte Ether-y i pm3 to najbliżej neutralności na średni były Opponki (mam na myśli też pogrubianie) . W oppo pm3 - jeżeli nie jest się malkontentem - do szczęścia brakuje tylko więcej (dużo więcej) "powietrza", reszta jest w rękach tego z czym je zestawimy. W pm3 może nie być grama słodyczy na średni, może być ona bardzo, bardzo surowa w barwach. Szkoda, że je uśmiercili... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Adam 76 napisał:

Szkoda, że je uśmiercili... 

 

Słuchawki Panda THX z Dropa wykonane są na tym samym, albo bardzo zbliżonym, przetworniku. Nawet te same wytłumienia gąbką ma. Może warto się zainteresować.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Adam 76 napisał:

No, z tym pogrubieniem to mam inne zdanie :) Fakt są gładkie, nie przesadzają z sssyczeniem jak th 900mk2 czy nawet Ethery.Pamiętam też dobrze jak bezpośrednio po sobie wkładałem na globus th 900mk2, zamknięte Ether-y i pm3 to najbliżej neutralności na średni były Opponki (mam na myśli też pogrubianie) . W oppo pm3 - jeżeli nie jest się malkontentem - do szczęścia brakuje tylko więcej (dużo więcej) "powietrza", reszta jest w rękach tego z czym je zestawimy. W pm3 może nie być grama słodyczy na średni, może być ona bardzo, bardzo surowa w barwach. Szkoda, że je uśmiercili... 

 

No może pogrubiona to za mocne słowo, ale w porównaniu do tej z takstarow to może taka być. Zaznaczam jednak, że nie porównywałem ich bezpośrednio a oppo słyszałem dosyć dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio trochę nakręciłem się na planary. Jakieś dla "początkujących", otwarte/zamknięte, bez różnicy. W związku z promocją słuchałem Aeon Closed. Grają ciekawie. Ale wrażenie psuł przerywający kabel plus wyraźnie odkształcony pad. No i wróciło trochę odczucie, że z większością tych planarów coś może być nie halo z jakością techniczą. Takstary, które mają odwrócone fazy, Oppo, których pady się rozpadają. Hifimany, które każde mogą grać inaczej i padają przetworniki. Audeze? Może, może.

Zatem które planary z początkowego budżetu (nowe/używki do 2 tys.) mają w miarę niezawodną opinię? Czy to tylko moja chwilowo skrzywiona perspektywa przez pryzmat tego, co czytam na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Corvin74 napisał:

Audeze LCD2c

To nie głupi wybór, mają co prawda jakiś peak w górze, ale generalnie łatwe do modowania i bardzo podatne na mody. Na dłuższą metę są męczące - mało elastyczne, muzykę wrzuca w swoją formę, a nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie najbardziej dopracowane, bo od lat je tłuką, to będą Fostexy T40/T50 , tylko, że dźwiękowo w stanie fabrycznym to tyłka nie urywają.

Osobiście najbardziej radziłbym (cena/jakość) Takstary,  mimo wpadki z odwróconą fazą, bo dźwiękowo naprawdę w porządku.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Weird_O napisał:

Audeze ciężkie, niewygodne. Warto "przymierzyć" przed kupnem.

 

Dziękuję za podzielenie się opinią. Miałem przyjemność w salonie posłuchać trochę czasu LCD-XC i bardzo miło otulały moje uszy. Są dość ciężkie, ale przynajmniej pierwsze wrażenie z ich ergonomią, rozkładem masy było jak najbardziej "in plus". Nie wykluczam, że jestem przyzwyczajony od dłuższego czasu do dość masywnych i dlatego moja opinia jest taka jest w tym względzie dość łagodna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności