Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchawki i DAC/AMP od T+A.

https://www.stereonet.co.uk/news/ta-announces-first-headphones-and-headphone-amplifier

 

Będzie hype, czy jednak za wysoko?

"The Solitaire P will be available in the UK during March 2020 with a UK SRP of £4,800. The HA 200 follows in April with the UK SRP of £6,600. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jobla już można dostać od tych konstrukcji otwartych, ciągle otwarte otwarte i otwarte. Zrobiliby troche pół otwartych jak Klipsch HP-3 albo zamkniętych więcej. W końcu słuchawki głównie po to się kupuje, żeby się troche jednak odizolować od otoczenia. Choć te troche!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jot R napisał:

Słuchawki i DAC/AMP od T+A.

https://www.stereonet.co.uk/news/ta-announces-first-headphones-and-headphone-amplifier

 

Będzie hype, czy jednak za wysoko?

"The Solitaire P will be available in the UK during March 2020 with a UK SRP of £4,800. The HA 200 follows in April with the UK SRP of £6,600. "

 

Kto by nie chciał takiego torcika ugryźć jak można słuchawki za 25000 pogonić i wzmacniaczyk za 35000. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jobla już można dostać od tych konstrukcji otwartych, ciągle otwarte otwarte i otwarte. Zrobiliby troche pół otwartych jak Klipsch HP-3 albo zamkniętych więcej. W końcu słuchawki głównie po to się kupuje, żeby się troche jednak odizolować od otoczenia. Choć te troche!
Do izolacji to lepiej dziś iemy bo mniejsze i czasami potrafią lepiej grać, a to że są nawet mobilne to już grzebie nauszne zamknięte.

Za to otwarte iemy jakoś się nie przyjęły.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retter Nie każdy toleruje IEMy, ja np bardzo ich nie lubie, drażni mnie to psychicznie jak mam coś w uchu. Pewnie wielu jest takich ludzi co ma podobnie, jak i wielu zwolenników IEMów. Ale musisz przyznać, że jeśli chodzi o konstrukcje słuchawek z górnej półki czy nawet mid-fi, to uparli się ostatnio na konstrukcje otwarte.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pabloj napisał:

@retter Nie każdy toleruje IEMy, ja np bardzo ich nie lubie, drażni mnie to psychicznie jak mam coś w uchu. Pewnie wielu jest takich ludzi co ma podobnie, jak i wielu zwolenników IEMów. Ale musisz przyznać, że jeśli chodzi o konstrukcje słuchawek z górnej półki czy nawet mid-fi, to uparli się ostatnio na konstrukcje otwarte.

 

Mam podobnie z dousznymi. Dla mnie to ciało obce, poza tym większość słuchawek powoduje u mnie mniejszy lub większy ucisk ucha, uczucie zaczopowania, nie potrafię wyregulować odpowiedniej głośności... Z tego względu toleruję tylko konstrukcję wokółuszne (otwarte, półotwarte, otwarte... nie ma znaczenia). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie tolerowałem iemów z powodu wygody i dźwięku.

Do czasu pojawienia się w czegoś co da się kupić dla normalnego człowieka, u mnie to było fh5 bo jak to znajomy powiedział "one same się sprzedają".

Dziś zrobić dobre zamknięte to jest problem i łatwiej zrobić chyba otwarte lub iemy niż się męczyć z rezonasami odbiciami brakiem basu sceny wygody (bo musi swoje ważyć) zamkniętych nausznych konstrukcji.



- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to tylko kwestia mobilności się liczy? Ja na przykład nie słucham mobilnie w ogóle. "Domózgowe korki" dla mnie mogłyby nie istnieć. 

Co nie znaczy, że w domu nie cenię sobie prywatności i jakiejś tam izolacji - bo też się czasem jednak przydaje. Choćby od szumu komputera :D

 

Dobre zamknięte - Aeony Closed, podejrzewam że też Ethery, a z tego co @pablojpisze to Aeony 2 podobnie. Na Soniaki ostatnio był spory hajp. Teraz modne są Denony D7000, a 7200 to też dobre słuchawki. Większość modeli Ultrasone to zamknięte konstrukcje. Nie wspominając już o tym, że dzisiaj niejeden audiofil czy tam meloman dałby się pokroić za Sony MDR-R10.

 

To, że otwarte mają inne zalety i dla kogoś mogą być lepsze, to inna sprawa. 

 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić zamknięte grające jak otwarte, to jest sztuka i pole do popisu dla twórców audio! :D Też wcale do końca zamknięte być nie muszą, byle trochę się oddzielić od szumu kompa czy miru domowego po prostu.

Dan Clark tak zrobił swoje Aeon 2 C, że są super czułe na tor i bardzo mocno się skalują, więc można ich dźwięk całkiem konkretnie modelować w stronę, która nam odpowiada, również w wielkości sceny.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Undertaker napisał:

Nie wspominając już o tym, że dzisiaj niejeden audiofil czy tam meloman dałby się pokroić za Sony MDR-R10.

 

O ile mają oryginalne przetworniki, to tak. Być może za kilka miesięcy będę miał jeden z takich egzemplarzy na testach ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, pabloj napisał:

@retter Nie każdy toleruje IEMy, ja np bardzo ich nie lubie, drażni mnie to psychicznie jak mam coś w uchu. Pewnie wielu jest takich ludzi co ma podobnie, jak i wielu zwolenników IEMów. Ale musisz przyznać, że jeśli chodzi o konstrukcje słuchawek z górnej półki czy nawet mid-fi, to uparli się ostatnio na konstrukcje otwarte.

Wydaję mi się, że taki trend ma swoje uzasadnienie. Nie do końca widzę sens w zamkniętych high-endowych konstrukcjach. Zawsze są jednak trochę upośledzone względem otwartych, a jak chcę słuchać w głośnych warunkach lub w biurze to za dużej różnicy względem jakiś średniopółkowych słuchawek nie będzie, zwłaszcza że pasywna izolacja przez takie, a nie inne prawa fizyki nie działa zbyt dobrze dla niskich tonów. Jak jestem w domu to minusy konstrukcji otwartej znikają, więc po co się ograniczać.

Przez to potencjalnych odbiorców takich słuchawek jest mało, najczęściej ludzie którzy nie mają czasu słuchać w domu lub nie mają w domu odpowiednich warunków na otwarte. A nawet i w tych sytuacjach niekoniecznie zawsze konstrukcja zamknięta jest lekarstwem :). Te zaledwie kilka modeli widocznie wystarcza, żeby nasycić ten rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie słyszę lepszości otwartych nad zamkniętymi. Czy inaczej: pewne rzeczy robią lepiej a inne gorzej. Np. nie dają takiego ciśnienia dźwięku zamkniętego. Bardzo często ten dźwięk się rozchodzi jakoś szeroko, gra dla innych ale nie dla ciebie. Może to i fajne ale słuchawki mają grać mi w głowie. I tu zamknięte mogą być bardzo ciekawe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzudas Posłuchaj sobie Sony Z1R, nie wiem czy jakiekolwiek otwarte mają taki bas/subbas :D On cię OTACZA, aż mieszki włosowe w uchu gibają się jak hatifnaty

comment_rXGYXKvGnK7917jm7E34cG5FjZzCqasO

 

Aeon 2 C z mojego hybrydowego lampiaka w odpowiednich ustawieniach moich klocków też nieźle gromią. A ja nie lubie braków w basie.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pabloj napisał:

@Dzudas Posłuchaj sobie Sony Z1R, nie wiem czy jakiekolwiek otwarte mają taki bas/subbas :D On cię OTACZA, aż mieszki włosowe w uchu gibają się jak hatifnaty

Wybrałbym dynamiczny bas w Focalach bez względu na cenę. Kwestia preferencji, ale pewnych rzeczy w zamkniętych nie przeskoczysz, fizyki nie oszukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzudas Dlatego też napisałem wyżej, że półotwarte konstrukcje też są już ok pod tym kątem żeby np lekko odizolować się od szumu wiatraka komputera np czy coś takiego. W Staxach jak siedze to mam wrażenie, że słysze wszystko w okół jeszcze głośniej niż zwykle, tak są otwarte :D

 

Są w ogóle jakieś pół otwarte planary wokółuszne?

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Z1r też są dynamiczne, czy ja czegoś tu nei wykminiłem? Bo najmniej dynamiczny, za to taki obły niski bas miałem w Aeonach zamkniętych i w otwartych HE560 od Hifimana. Ale najbardziej dynamiczny bas, jak i brzmienie ogólnie - to już w Ultrasonach Edition 9. A one są zamknięte. 

 

Pewnie jak zwykle kwestia preferencji i weź tu bądź mądry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker Tak Z1R są dynamiczne, nawiązałem tylko do tego, że w zamkniętych może być dobry bas. Nie wiem jakie były Aeony w wersji pierwszej ale dwójki mają nieźle rozciągnięty bas. Zadowalający mnie z DragonFly Reda nawet (nie mówie o bassheadach, tylko o lekkim zaakcentowaniu i dobrym rozciągnięciu w subbas). Ale jak je podłączysz do neutralnego ampa to może być za mało dla lubiących te rejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podejrzewam, że 2 mają nie gorszy bas od 1 a pewnie i nawet lepszy, bo z większości opisów wnioskuję, że jest on właśnie ładnie rozciągnięty w górę, że tak to ujmę. :)

Odbicia, pogłosy czy co tam się w zamkniętych dzieje - dla mnie nieważne - tak długo jak sprawiają mi frajdę. Ale może dawno nie miałem dobrych otwartych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T+A wprowadza słuchawki Solitaire P i wzmacniacz słuchawkowy Solitaire HA 200. https://www.ta-hifi.de/musicreengineered-solitaire-p/?fbclid=IwAR3YDKT7sClXddyaVdZ3Z1y_H0KPECOWEu8zbIO1L2s01XggcL7KMh269TI#ha200 

 

image.png

 

image.png

 

Nie szukajcie info o cenie, ponieważ może zaboleć :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pabloj napisał:

@Dzudas Posłuchaj sobie Sony Z1R, nie wiem czy jakiekolwiek otwarte mają taki bas/subbas :D On cię OTACZA, aż mieszki włosowe w uchu gibają się jak hatifnaty

Aeon 2 C z mojego hybrydowego lampiaka w odpowiednich ustawieniach moich klocków też nieźle gromią. A ja nie lubie braków w basie.

Mnie bas Sony nie zachwycił. OK, miał masę, długie wybrzmienia, ale brakło faktur, kicka, sprężystości. Np. TH900 mają lepszy bas, bo schodzi niżej, jest szybszy i nie wchodzi na średnicę. Z1R dominują za to w midbasie i tu jeżeli komuś takie podbicie i ocieplenie przekazu się podoba, to może być w siódmym niebie. ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton Owszem nie każdemu musi się przekaz Sony podobać, mnie też w nim to troszke przeszkadzało, po prostu było zbyt kinowo, nawet tam gdzie się tego nie chce czułeś się jak w kinie. Nie można im odmówić za to wygaru, masy, sceniczności itd. Bardzo jestem ciekaw jakby wstawili przetwornik ortodynamiczny w te konstrukcje Z1R i dostroili pod niego, odpowiednie pady itd. Mogłoby być tak jak chcesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności