Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Rotgut napisał:

Czy w ogóle w planarach spotyka się pady welurowe, w każdym razie nie skórkopodobne, a raczej "szmatkopodobne"? Bo jakoś nie widzę nic takiego.

Ogólnie jest teraz tendencja na "skórkę" ;)

Np. starsze modele Hifimana wszystkie były na welurkach, a wyższe modele miały dodatkowo pady skajowe. Teraz robią na hybrydach. Audeze można sobie zamówić z zamszami.

Wysokie modele jak Emperyan mają dwa rodzaje padów, D8000 mają materiałowe.

Z tanich, to Takstary HF580 mają też dwa rodzaje padów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Compton napisał:

Poza kufrem, dostajemy dodatkowo kabel XLR, wosk do czyszczenia i ściereczkę.

Oczywiście różnica i tak nie jest warta dopłaty.

Dostajemy czy dostawaliśmy ? ;) Nie liczę ,,leżaków'' sprzed 2018r. ze starą opaską.

22 minuty temu, Adam 76 napisał:

Albo kupić X i XC zamiast "walizki" :)

Taniej wyjdzie dorobienie/dokupienie otwartych dekli do XC, opisane to jest na tym i innym forum.

Posiadał je radzik55 i bodaj MFRD o ile nie pomyliłem drugiego nick'a.

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LuQi napisał:

No za taką różnicę w cenie to kabel można sobie całkiem niezły sprawić :D 

 

Na przykład Tonalium 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci z Audeze to chyba chcą się przekonać jak daleko mogą się posunąć z tymi idiotycznymi cenami. Ten kufer to nie jedyna rzecz, przecież za zamszowa nauszniki w lcd-2 lub lcd-3 trzeba dopłacić z 25% ceny całych słuchawek :D. Podobnie z tymi kopułkami drewnianymi, które notabene nie mają wpływu na dźwięk. Za rosewood dopłata tylko 20% :D . Albo te XC z obiciem ze skóry aligatora :D . Już fazory sobie daruję 😜 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LuQi napisał:

Ktoś słuchał obu modeli i mógłby wskazać najistotniejsze różnice w tym co te słuchawki oferują dźwiękowo? 

 

Ja po odsłuchaniu obu wybrałem X ze względu na ich (w moim odczuciu) naturalne przyciemnione stonowanie. W porównaniu XC były dla mnie zbyt intensywne z mocnym podbiciem w wyższym basie i w wyższej średnicy. Natomiast jakościowo to te same słuchawki (identyczny przetwornik), zatem kwestia gustu jakie strojenie kto woli.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, timecage napisał:

Natomiast jakościowo to te same słuchawki (identyczny przetwornik), zatem kwestia gustu jakie strojenie kto woli.

Dodatkowo można dokupić w Top Hifi  grille od lcd-xc za 899 zł i mamy dwie pary świetnych  słuchawek . Tylko trzeba to zrobić z głową , bo jeżeli nie  , cena rośnie do 1699zł.

Edytowane przez radzik55
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radzik55 napisał:

Dodatkowo można dokupić w Top Hifi  grille od lcd-xc za 899 zł i mamy dwie pary świetnych  słuchawek

Albo po prostu kupić hd6xx xD i ma się rzeczywiście dwie pary słuchawek... Przy dobrym kursie usd jeszcze ci zostanie na piwo ;D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia tych kubków od LCD-XC? Mam na myśli, czy poza samym drewnem jest tam od wewnątrz jeszcze jakiegoś rodzaju damper w postaci waty/maty/pianki? Sam zastanawiam się póki co nad tuningiem swoich LCD chociażby pod kątem kupienia zapasowych grilli metalowych, żeby mieć jedne stocki a jedne z jakąś pianką na ten przykład :)

 

No i nie mogę się doczekać, aż sprawdzę ile wprowadza zmiana okablowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rotgut napisał:

Z mojej strony dwa pytania początkującego poszukiwacza grala:

1. Z zamkniętych planarów w ludzkich cenach, czyli powiedzmy do 3500, to oprócz Oppo PM3, Audeze Sine i LCD2 Closed i MrSpeakers Aeon closed jest coś jeszcze? 

2. Czy w ogóle w planarach spotyka się pady welurowe, w każdym razie nie skórkopodobne, a raczej "szmatkopodobne"? Bo jakoś nie widzę nic takiego.

Mam typ, który spełnia wszystkie założenia - Fostex T50/T40rp MK3 na welurkach :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 15:11, Vaiet napisał:

A jak wygląda kwestia tych kubków od LCD-XC? Mam na myśli, czy poza samym drewnem jest tam od wewnątrz jeszcze jakiegoś rodzaju damper w postaci waty/maty/pianki?

Jest tam materiał tłumiący , coś w stylu pianki . Została mi tylko taka fota, słabo widać wypełnienie . IMG_20190822_151917358.thumb.jpg.d962ce60f271312671ecae575d4b8ab3.jpg

Edytowane przez radzik55
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, prolim napisał:

Rzeczywiście kompleksowa inżynieria fal dźwiękowych xDDDDD

Dlatego słucham jako LCD-X... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Corvin74 napisał:

Dlatego słucham jako LCD-X... 

To dobrze. Pożyczysz kubeczków kiedyś, zdejmie się wymiary i zrobi aftermarkety za mniej, niż krzyczy sobie Audeze ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności