Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, LuQi said:

@Shakhal a co to za słuchawki na stojaku obok Audeze?

  Final Audio Design Pandora Hope VI używam gdy planary graja zbyt ciemno, np jest slaby mastering etc, maja bardziej jasne brzmienie i bardziej detaliczne. W pandorach wymieniłem pady od Shure SRH1840 i wygoda skoczyła o 100%, czekam jeszcze na zbalansowany kabel. W swoim przedziale cenowym nie maja równych, graja jak otwarte, bo ,,składają się na ich sekcję akustyczną dwa a nie jeden przetworniki i jeden z tych przetworników ma konstrukcję głośnika tubowego,,

p1.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawią HEDDphone wprawdzie ciężkie i duże są, ale możliwe że mogą zaoferować ciekawe brzmienie.
 
Ponoć bardzo ciekawe. Są do wzięcia preordery teraz na headphones.com

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Karmazynowy said:

 

HD650 są super uzupełnieniem. Relaksujące i przyjemne usypiacze, chyba sam się do nich cofnę.

LCD 2 C są podobne, lecz chyba lepiej w każdym aspekcie by się sprawiły od 650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dj1978 napisał:

Wśród flagowców nie widzę nic co by mogło mnie na ten czas zaskoczyć brzmieniem, czy też jakoś poważnie zainteresować. D8000 to moja jedyna para do wszystkiego, ewentualnie coś choćby z niższego pułapu nie zaszkodzi mieć w rezerwie (np HD600/650).

A LCD-4?

Kiedyś miałem pożyczone od jednego z forumowiczów dropowe HD58X, w sumie fajne muzykalne granie ale mało szczegółowe i z kocem.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, retter napisał:

O ile się nie mylę masz hd6xx a to ponoć to samo co hd650 więc po co?

- Tapatalk
 

Sprzedałem 6xx z zamiarem wzięcia sobie 650 z pełną gwara i spokojem na 2 lata.

 

 

30 minut temu, Shakhal napisał:

LCD 2 C są podobne, lecz chyba lepiej w każdym aspekcie by się sprawiły od 650.

Lcd2c nie są alternatywą dla 650 bo są dosyć jasne jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, vonBaron napisał:

A LCD-4?

 

LCD-4 jak najbardziej mi się podobały, ale tak samo podobają mi sie D8k, więc zdrowo rozsądkowo podchodząc nie ma sensu zmieniać.  Ale oczywiście jeśli tego opamiętania zabraknie to wszystko i w każdą stronę może się zdarzyć😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na headphone.com 8 tyś. .... 1900 usd.

Ciekawe czy to co o nich mówi to ogólna prawda/odsłuch jak dla wszystkich ? ☺ . 

 

Edytowane przez mrbudyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tytus1988 napisał:

 

U mnie podobnie, jednak parą z niższego pułapu są Cz1, które tworzą nawet z TEAC dość zgrany duet. Prawdopodobnie jeszcze jakiś czas zostaną Nighthawki, ale rzadko ich używam i pójdą zapewne w komis, bo odstają za bardzo. 

A jak ze sceną tych CZ-1? Rzeczywiście w jakimś stopniu dają wrażenie słuchania kolumn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo mamy tych LCD-4 i Utopii na forum;)
wygląda na to że mogą być uzupełnieniem do D8000 i Empyreanów z nieco lżejszym dźwiękiem, ale dobrze niech się opamiętają z cenami....

 

@Hustler nie jest to scena z głośników, ale gdzieś pomiędzy, nie wszystkim to pasuje, trzeba się trochę przyzwyczaić, tak najprościej to jest bardziej na bazie prostokąta niż elipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saudio napisał:

wygląda na to że mogą być uzupełnieniem do D8000 i Empyreanów z nieco lżejszym dźwiękiem, ale dobrze niech się opamiętają z cenami....

 

Faktycznie, wydają się interesujące, ale z drugiej strony jak piszą ludzie, że to takie skrzyżowanie HD800/Utopii/Stax SR-007, to jak zwykle taki kierunek brzemienia budzi kontrowersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dj1978 napisał:

Faktycznie, wydają się interesujące, ale z drugiej strony jak piszą ludzie, że to takie skrzyżowanie HD800/Utopii/Stax SR-007, to jak zwykle taki kierunek brzemienia budzi kontrowersje.

Wszystko zależy do czego porównujemy, akurat Utopie ze sceną HD800 to może być bardzo ciekawe połączenie, nie byłem w stanie zaakceptować klaustrofobii Focali.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dj1978 napisał:

Tak jak pisał wcześniej @Tytus1988 - Wzmacniacz+DAC to jedno, ale można dość łatwo "spaprać" brzmienie  źle dobranymi kablami, interkonekty itp. Przerabiałem to u siebie na nie jednych słuchawkach i wielu kombinacjach w torze.

 

 

To prawda. W celu nadania wyjątkowej gładkości, pastelowości, znacznej detaliczności i lekko skrzącej się góry można spróbować, np. z jakimś Siltechem ze średniej półki, np. FMT4 między DACiem i wzmacniaczem. Osobiście używam ich bardzo często ze źródłem gramofonowym (najlepsze obok 009) i dźwięk jest ultranaturalny oraz gładki nawet z moimi miedziakami od Kiuchi Sana. Według mnie najciekawiej brzmią, gdy pre oraz wzmak jest lampowy.

 

@Hustlerdźwięk jest w Cz1 binauralny i sceną jest rzeczywiście bardziej kańciasta, jak wspomniał saudio. Są bardzo obfite brzmieniowo, choć własnie przez wspomnianą oryginalność najlepiej odsłuchać osobiście i wyrobić sobie o nich opinię. Do muzyki orkiestrowej, organowej są dla mnie niezastąpione. Takiej potęgi nie jestem w stanie osiągnąć z D8k. 

 

@saudio według mnie scena Utopii nie jest problemem, ale spłaszczone wokale, pod których względem biją je na głowę nawet Nighthawki. Poza tym u mnie oddalały znacznie pierwszy plan i nie do końca trafnie lokowały źródła (na pewno inaczej niż 009, D8k, L5k, SXy, LCD-XC), tworząc bardziej ścianę dźwięków niż wieloplanową scena. Poza tym wypełnienie pozostawia również trochę do życzenia. Jednak w odpowiednio nasyconym torze (szczególnie przy źródle gramofonowym) oraz muzyce instrumentalnej są bardzo dobrymi słuchawkami. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tytus1988 napisał:

 

@saudio według mnie scena Utopii nie jest problemem, ale spłaszczone wokale, pod których względem biją je na głowę nawet Nighthawki. Poza tym u mnie oddalały znacznie pierwszy plan i nie do końca trafnie lokowały źródła (na pewno inaczej niż 009, D8k, L5k, SXy, LCD-XC), tworząc bardziej ścianę dźwięków niż wieloplanową scena. Poza tym wypełnienie pozostawia również trochę do życzenia. Jednak w odpowiednio nasyconym torze (szczególnie przy źródle gramofonowym) oraz muzyce instrumentalnej są bardzo dobrymi słuchawkami. 

 

 

Oddalenie tak, ale mi brakowało szerokości, jeżeli chodzi o głębię jest ok, ale tak wąski przekaz brzmi dla mnie klaustrofobicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tytus1988 napisał:

według mnie scena Utopii nie jest problemem, ale spłaszczone wokale, pod których względem biją je na głowę nawet Nighthawki.

Może to niekoniecznie problem słuchawek Focala, a bardziej atut NightHawków. Jakby nie patrzeć to są jednak flagowe słuchawki tego producenta, a że kosztują - do czego to doszło - niedużo w porównaniu do innych, to można się zmylić i uznać je za jakieś pospolite rzępolenie dla zresetowania zmysłów. W sumie co kto lubi, ja jednak dopóki nie usłyszę lepszych słuchawek od audioquestów, to nie uwierzę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Undertaker napisał:

Jakby nie patrzeć to są jednak flagowe słuchawki tego producenta,

 

Czyli producent zwija flagę? Oj, jak to brzmi. ;) 

 

Z mojej strony dwa pytania początkującego poszukiwacza grala:

1. Z zamkniętych planarów w ludzkich cenach, czyli powiedzmy do 3500, to oprócz Oppo PM3, Audeze Sine i LCD2 Closed i MrSpeakers Aeon closed jest coś jeszcze? 

2. Czy w ogóle w planarach spotyka się pady welurowe, w każdym razie nie skórkopodobne, a raczej "szmatkopodobne"? Bo jakoś nie widzę nic takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale czy w przypadku Audeze różnica w poszczególnych modelach jest taka że wersja Creator Edition różni się od podstawowej tylko tym że nie posiada kufra transportowego? Bo różnica w cenie jest dość spora. 
 

Przykładowo dla LCD-XC wygląda to jak poniżej. 

 

23A726CB-112C-410D-8081-191A2AC693CC.jpeg
 

 

3FDE860F-8A3C-4E3B-ABAC-6318EDB53AB9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności