Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, retter napisał:

Nie jest.

Are you sure? 😉 Z tego co zrozumiałem, wersje flow od zwykłych różnią się głównie dodaniem tzw. fazorów, które ułatwiają przepływ dźwięku. Fazor od audeze jest drabinką, a od mrspeakers siatką. Poza tym można upgradować u producenta z zwykłej wersji do flow za drobną opłatą ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, retter napisał:

Gdzie w tym logika?

LCD2 i LCD2C to te same słuchawki, z fazorem i bez, różnym wykończeniem. Ale najlepszy hicior to LCD X i XC, bez plastikowej skrzynki to 4-4,4 k zł, ze skrzynką to już z 7k :D . HD800 i 800S, 5k i 7k. Mógłbym tak cały dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, prolim napisał:

LCD2 i LCD2C to te same słuchawki,

A tutaj pudło LCD2c są bez fazora 😂

ale skrzynka do LCD-X/XC to przegięcie... dlatego warto creator Edition i potem dokupić skrzynkę..

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, prolim napisał:

LCD2 i LCD2C to te same słuchawki, z fazorem i bez, różnym wykończeniem.

Ale brzmią jednak inaczej :)

1 minutę temu, Corvin74 napisał:

LCD2c są bez fazora

Dokładnie tak i mają większą przestrzeń od fazoraków ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, John Grado napisał:

Ale brzmią jednak inaczej :)

Tak 😉 Koszt fazorów to 40,- zł :) . Zdejmij grile, doznasz szoku :P. Clear, elex i elear też brzmią inaczej, a jednak to ten sam przetwornik, muszle, podobne pady itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karmazynowy napisał:

 

Mnie zmęczyły po czasie. Mają taką dziwną szorstkość w sobie, zwłaszcza na średnicy, która nie wychodzi przy okazjonalnych odsłuchach. Meze też nie mają specjalnie czarującej średnicy no ale będziemy ćwiczyć. 😉

Nie wiem, czy czasem nie pokazywały pewnych problemów w reszcie toru (może źródło, wzmacniacz, okablowanie...?). Lekkie zmatowienie przekazu w porównaniu do soczystych SX lub L5k, ale o szorstkość raczej nie sposób zarzucić D8k (miałem u znajomego przyjemność sprawdzić K701 i tam była ona odczuwalna), bo są bardzo analogowe oraz gładkie u mnie w torze. W warunkach domowych, zdecydowanie najbardziej wolałem ich brzmienie, odbierałem jako naturalniejsze, szczególnie przy długim słuchaniu muzyki. 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tytus1988 napisał:

Nie wiem, czy czasem nie pokazywały pewnych problemów w reszcie toru (może źródło, wzmacniacz, okablowanie...?). Lekkie zmatowienie przekazu w porównaniu do soczystych SX lub L5k, ale o szorstkość raczej nie sposób zarzucić D8k (miałem u znajomego przyjemność sprawdzić K701 i tam była ona odczuwalna), bo są bardzo analogowe oraz gładkie u mnie w torze. W warunkach domowych, zdecydowanie najbardziej wolałem ich brzmienie, odbierałem jako naturalniejsze, szczególnie przy długim słuchaniu muzyki. 

Zgadza się, D8000 są podatne na tor, dla każdego coś miłego. Mogą być bardzo przejrzyste i detaliczne, ale też grać gęsto i gładko. Słuchałem ostatnio na lampach Feliks Euforia z moim WW Platinum, brzmienie było tak wygładzone, że aż się mdło robiło (choć wiem, że są miłośnicy takiego brzmienia). Mi odpowiada to co mam teraz, bardzo wyważone i neutralne brzmienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dołączam do klubu. W tej chwili słucham LCD 2 Classic z kablem Copper Series HPC Mk2 XLR, sama przyjemność :)

Pozdrawiam

 

IMG_20190909_095208.jpg

IMG_20191126_082706(1).jpg

Edytowane przez Shakhal
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dj1978 napisał:

Zgadza się, D8000 są podatne na tor, dla każdego coś miłego. Mogą być bardzo przejrzyste i detaliczne, ale też grać gęsto i gładko. Słuchałem ostatnio na lampach Feliks Euforia z moim WW Platinum, brzmienie było tak wygładzone, że aż się mdło robiło (choć wiem, że są miłośnicy takiego brzmienia). Mi odpowiada to co mam teraz, bardzo wyważone i neutralne brzmienie.

 

Zgadzam się. Każde słuchawki w mniejszym lub większym stopniu skalują się względem reszty toru. Jednak FA są pod tym względem bardzo czułe (L5k podobnie, a SXy jeszcze czulsze) i potrafią w danej konfiguracji autentycznie zachwycić swoją naturalnością (szczególnie wokali-L5k u mnie je przejaskrawiały, nieprzyjemnie wyostrzały, przypruszały sopranami, a brak naturalności starały się rekompensować ogromną żywiołowością, barwnością, hiperdetalicznością), pięknym ukazywaniem wieloplanowości sceny (nie ściany dźwięku), trojwymiarowości źródeł, ich nasyceniem, stosowną potęgą brzmienia, jeśli jest ona w nagraniu. Jednak w nieodpowiednim, najczesciej zbyt ciepłym towarzystwie, przyzwyczajeniu danej osoby do przejaskrawionego brzmienia (sam miałem tak po moich GS1000), bardzo rozrywkowym repertuarze, mogą wydać się bardzo nudne, zamulone, przebasowione... 

 

Cieszę się, że Tobie również udało się osiągnąć satysfakcjonujace brzmienie👍 Osobiście przynajmniej na kilka lat kończę przygodę z zakupami słuchawek, choć nie wykluczam sprawdzenia od czasu do czasu jakiegoś "słuchawkowego objawienia";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tytus1988 napisał:

 

Cieszę się, że Tobie również udało się osiągnąć satysfakcjonujace brzmienie👍 

Wśród flagowców nie widzę nic co by mogło mnie na ten czas zaskoczyć brzmieniem, czy też jakoś poważnie zainteresować. D8000 to moja jedyna para do wszystkiego, ewentualnie coś choćby z niższego pułapu nie zaszkodzi mieć w rezerwie (np HD600/650).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, Finali słuchałem w różnych konfiguracjach u siebie z:

 

Conductor V1, V2+, V3

Questyle CMA600i, Twelve

Aune S16,

Cayin HA-3, HA-1A

Phast Headphone amp

Hegel HD20, HD25, Qutest

THXAAA789

RME Adi 2 DAC

Cavalli Liquid Carbon

 

Wiadomo, czasami zgrywały się lepiej, czasem gorzej ale jednak tę cechę, o której napisałem wcześniej dla mnie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dj1978 napisał:

Wśród flagowców nie widzę nic co by mogło mnie na ten czas zaskoczyć brzmieniem, czy też jakoś poważnie zainteresować. D8000 to moja jedyna para do wszystkiego, ewentualnie coś choćby z niższego pułapu nie zaszkodzi mieć w rezerwie (np HD600/650).

 

U mnie podobnie, jednak parą z niższego pułapu są Cz1, które tworzą nawet z TEAC dość zgrany duet. Prawdopodobnie jeszcze jakiś czas zostaną Nighthawki, ale rzadko ich używam i pójdą zapewne w komis, bo odstają za bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dj1978 napisał:

Wśród flagowców nie widzę nic co by mogło mnie na ten czas zaskoczyć brzmieniem, czy też jakoś poważnie zainteresować. D8000 to moja jedyna para do wszystkiego, ewentualnie coś choćby z niższego pułapu nie zaszkodzi mieć w rezerwie (np HD600/650).

 

HD650 są super uzupełnieniem. Relaksujące i przyjemne usypiacze, chyba sam się do nich cofnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karmazynowy napisał:

Żeby nie było, Finali słuchałem w różnych konfiguracjach u siebie z:

 

Conductor V1, V2+, V3

Questyle CMA600i, Twelve

Aune S16,

Cayin HA-3, HA-1A

Phast Headphone amp

Hegel HD20, HD25, Qutest

THXAAA789

RME Adi 2 DAC

Cavalli Liquid Carbon

 

Wiadomo, czasami zgrywały się lepiej, czasem gorzej ale jednak tę cechę, o której napisałem wcześniej dla mnie mają.

Tak jak pisał wcześniej @Tytus1988 - Wzmacniacz+DAC to jedno, ale można dość łatwo "spaprać" brzmienie  źle dobranymi kablami, interkonekty itp. Przerabiałem to u siebie na nie jednych słuchawkach i wielu kombinacjach w torze.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności