Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Otwarte Ethery nie mają jakoś znacznie lepszej sceny od zamkniętej wersji, ot takie planarne stany średnie ale nie przeszkadza to w delektowaniu się ich dźwiękiem :)

Myślę że takie XC z pamięci mają podobną scenę do otwartych Etherów ale to musiałby się wypowiedzieć ktoś kto miał długo obie pary @Compton?

Miałem nawet ostatnio XC, to mogę powiedzieć, że sama szerokość i otwartość sceny jest podobna. Różnica drobna jest w głębokości. XC nieznacznie bliżej podaje pierwszy plan.

Dla mnie w ogóle scena z Flow nie rysuje się jak w otwartych. Np. TH610 mają większą przestrzeń i oddech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MFRDgratulacje :) Mi pewnie jako fanowi zamkniętych Aeonów Ethery też by się spodobały. Może kiedyś na nie zapoluję. W muzycznych zakupach wspominałeś, że oni je trochę zmienili - nie ma swivela i są jakieś nowe pady? Co do tego obrotowego elementu, to Aeony go nie potrzebowały w ogóle - ten pałąk z nitinolu jest świetny i słuchawki i tak świetnie leżały na głowie, do tego miały w sam raz docisk i dźwięk nie wyciekał. Tutaj pewnie też nie powinno być problemu. A według mnie siła ich wyglądu tkwi w prostocie i mi się wizualnie zmiana podoba. Może dzięki temu są też nieco lżejsze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Undertaker napisał:

@MFRDgratulacje :) Mi pewnie jako fanowi zamkniętych Aeonów Ethery też by się spodobały. Może kiedyś na nie zapoluję. W muzycznych zakupach wspominałeś, że oni je trochę zmienili - nie ma swivela i są jakieś nowe pady? Co do tego obrotowego elementu, to Aeony go nie potrzebowały w ogóle - ten pałąk z nitinolu jest świetny i słuchawki i tak świetnie leżały na głowie, do tego miały w sam raz docisk i dźwięk nie wyciekał. Tutaj pewnie też nie powinno być problemu. A według mnie siła ich wyglądu tkwi w prostocie i mi się wizualnie zmiana podoba. Może dzięki temu są też nieco lżejsze? 

Dziękuję :)

W sumie nie miałem pojęcia o zmianach swivela, @retter mi zwrócił na to uwagę, bo myślał, ze to massdropowa wersja CX :). Chyba faktycznie nie był potrzebny, bo w ogóle nie zwróciłem uwagi na jego brak, a pady przylegają idealnie, świetnie tłumią i wg mnie słuchawki mają idealnie dobrany nacisk na głowę. Też wydaje mi się, że im prościej tym lepiej :) Co ciekawe na stronie https://danclarkaudio.com/headphones-22/ether/ether-c-flow.html podają wagę 430g, na audiomagic za to 370g. Pewnie 430g to realna wartość, muszę kiedyć sprawdzić.

Trzeba przyznać, że z tym włóknem węglowym i cienką, czarną konstrukcją wyglądają super, może nawet lepiej niż XC ? ;)

20191210_091804.jpg

20191210_092909.jpg

 

Jeśli chodzi o pady, to nie jest to jakaś mega nowość - chodziło mi o pady pamięciowe ze zmienną szerokością (dziz, jak napisać po polsku angled pads ? ;)) Wzmianka, wraz z pomiarami jest na head-fi z listopada 2018 - https://www.head-fi.org/threads/mrspeakers-ether-flow-and-ether-c-flow-inspired-by-electrostatic-headphones.814156/page-358#post-1462608110204331.png.

Patrząc na wykres to wygląda jakby miały za dużo basu hehe. Mi się wydaje, że jest w sam raz :). Kiedyś możemy się wymienić słuchawami jakbyś chciał ich sobie spokojnie posłuchać.

 

 

Edytowane przez MFRD
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Compton napisał:

Mi się XC wizualnie bardziej podobały, choć brzmieniowo Flow C chyba jednak lepsze :)

 

 

4404885_IMG_4953(Niestandardowy).thumb.jpeg.4f9a0d060fc17b553648e9650857826d.jpeg

Ładny widok na biurku trzeba przyznać. Są tak różne, że trzeba by obie pary posiadać :)

 

Tak w ogóle- to były c bez flow?

Edytowane przez MFRD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Compton napisał:

Mi się XC wizualnie bardziej podobały, choć brzmieniowo Flow C chyba jednak lepsze

Obie pary grają zacnie,  ale dla mnie XC chyba bardziej uniwersalne są.  W niektórych utworach Flow C rewelacja - chyba są bardziej muzykalne (cokolwiek to oznacza)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, timecage napisał:

 

Skąd masz taki ładny stojak?

https://batelier.net/product/steel-headset-stand/

To polska firma i ceny faktyczne są lepsze niż na stronce. To orzech i poprosiłem o niższy kawałek drewna, żeby mieć więcej miejsca na słuchawki - jest na styk. 

Nadaje się raczej do słuchawek z zawieszanym pałąkiem, bo dosyć punktowo spoczywają słuchawki na tej blasze. 

Ale polecam :)

web_headset2.jpg

Edytowane przez MFRD
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2019 o 16:06, vonBaron napisał:

Tu nie chodzi o kolor tylko o materiał przed przetwornikiem, wersja 1.1 ma inny.

Twierdzisz, że v1.1 poprzez "inny materiał" prezentuje większą scenę od v1.0?

Edytowane przez Cain1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cain1916 napisał:

Twierdzisz, że v1.1 poprzez "inny materiał" prezentuje większą scenę od v1.0?

Tak

20 minut temu, retter napisał:

Chyba 1.0 nie miały filtrów chyba.

1.1 dodawali zestaw filtrów do korekcji brzemienia jak komuś ethery były za ostre.

 

- Tapatalk

 

 

 

 

Piszę o tym co jest POD padem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Compton napisał:

Nie.

Ten biały materiał w 1.1 jest już domyślnie zaaplikowany.

DSCF0267.jpg

 

 

Są jeszcze jakieś różnice poza szerokością/wielkością sceny wynikające z zastosowania tego dodatku?

 

Edytowane przez Cain1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Compton napisał:

Większe zmiany są jak się wykorzysta dołączone filtry w postaci niałego i czarnego filcu oraz czarnej gąbki. Dźwięk można mocno przyciemnić i oddalić ale dla mnie traci się tym ich oryginalny urok. ;)

Czyli rozumiem, że używasz wyłącznie fabrycznie założonej czarnej gąbki i sugerujesz, że nie muszę dążyć do wymiany na v1.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cain1916 napisał:

Ten materiał, o którym piszesz wchodzi w zestaw upgrade-kita 1.1? 

Tak

43 minuty temu, Compton napisał:

Nie.

Ten biały materiał w 1.1 jest już domyślnie zaaplikowany.

 

Ether Flow 1.0

 

Compton źle piszesz, jest normalnie do kupienia.

https://danclarkaudio.com/shop/accessories/tuning-and-comfort/ether-flow-1-1-upgrade.html

Fajna ta jego nowa strona, czytelna.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vonBaron napisał:

Kupisz to się dowiesz, ja tak naprawdę już nie pamiętam jak grała wersja 1,0.

Kupiłbym nawet jeszcze dzisiaj, gdyby nie fakt, że nie wiem kto w PL sprzedaje omawiany upgrade-kit.

 

Edytowane przez Cain1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności