Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, John Grado napisał:

Pytanie odnośnie słuchawek Audeze - wygrzewają się czy nie? Na co można liczyć wraz z upływem czasu jeśli na cokolwiek? Coś wiemy na ten temat? 

A wiesz, że jest szansa, że uzyskasz jedną i to taką samą odpowiedź na te trzy pytania? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, John Grado napisał:

Pytanie odnośnie słuchawek Audeze - wygrzewają się czy nie? Na co można liczyć wraz z upływem czasu jeśli na cokolwiek? Coś wiemy na ten temat? 

Nie, od początku do końca są słabe :P

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az tak zle nie jest ;) Ale mam nadzieje ze nastpi poprawa w pewnych rejonach, chociaz mam uszy chyba wypaczone po Grado stad moze cos mi nie lezy na razie ;) PS500e maja jednak sroga bule na dole, do elektroniki okrutnie mi pasujai postanowilem ich nie sprzedawac jednak.

Napisalem do poprzedniego wlasciciela, mowi ze sluchawki (Audeze Classic) graly bardzo malo z firmowym kombo Audeze Decard, duzo lezaly i zazwyczaj byl wpiety inny kabel. Mysle ze 100 godzin u mnie pod pradem rozwieje watpliwosci a potem zobacze co bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Compton napisał:

Przy planarach raczej jakieś większych zmian się nie spodziewaj.

Kilkadziesiąt h wystarczy aby się ułożyły i ustabilizowały.

Ważne są też pady, które dostosowują się z czasem do naszej czaszki.

 

 

4 minuty temu, vonBaron napisał:

Ethery Flow obalają tezę że planary się nie wygrzewają/

 

Moje Sundary potrzebują 20min grania przed KAŻDYM! odsłuchem. Nie mówię o tym że na każdym pudełku hifimanowych słuchawek piszą o 150h wygrzewania.

 

3 godziny temu, John Grado napisał:

Taaaaa, spodziewałem się ale próbować można.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, vonBaron napisał:

Ethery Flow obalają tezę że planary się nie wygrzewają/

To pewnie przez zawieszenie membrany, które jako jedne z niewielu w ogóle jest, a nie ruch membrany oparty na jej rozciąganiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Moje Sundary potrzebują 20min grania przed KAŻDYM! odsłuchem. Nie mówię o tym że na każdym pudełku hifimanowych słuchawek piszą o 150h wygrzewania.


To chyba nie słuchawki a sama elektronika potrzebuje ustalenia punktów pracy, ma to miejsce szczególnie w lampach, ale nie lampowe klocki też potrzebują czasu tylko już mniej.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze .nie dziwi czemu ktoś sprzedając "high-end" nie robi tego jeszcze na poziomie produkcji?

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, John Grado napisał:

Pytanie odnośnie słuchawek Audeze - wygrzewają się czy nie? Na co można liczyć wraz z upływem czasu jeśli na cokolwiek? Coś wiemy na ten temat? 

2c oraz 3F nie wygrzewają się.[te sprawdzałem]

Można liczyć na to że z upływem czasu spodobają się bardziej.

Tak było ze mną.

 

Z planarów na pewno wygrzewają się też Oppo Pm-2.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tommy66 napisał:

2c oraz 3F nie wygrzewają się.[te sprawdzałem]

Można liczyć na to że z upływem czasu spodobają się bardziej.

Tak było ze mną.

 

Z planarów na pewno wygrzewają się też Oppo Pm-2.

Właśnie tak myślę że może tak być, bo wiem że na słuchaniu mi się podobały a teraz tylko po PS500e jedna rzecz w basiku mi nie leży, ale te PS500 to dość srogi basowy potwór. O dziwo.  Będę jeszcze słuchał dużo pod koniec następnego tygodnia bo... zepsułem kabelek i leżą właśnie, a na uszach PS500 :D  Tak naprawdę udało mi się krótko posłuchać bo kabelek zepsułem w ten sam dzień jak przyszły więc chyba nie wszedłem w przekaz nawet :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wtyczka takie luzy lekkie miała od lewego kabelka, pomyślałem ze dognę lekko ten pręcik to bedzie pewniej siedzieć w gnieździe. No i ta blaszka zgrzytnęła, zajęczała i przycisk uwalniający blokadę na wtyczce się zapadł. Lata sobie ta blaszka teraz tak frywolnie ;)  Generalnie już wcześniej lekko się ruszał ten przód wtyku w lewo i w prawo więc dostał jakieś luzy w środku. Pójdzie do kolegi Jimiego D na szybką podmianę tej wtyczki w poniedziałek i będzie dobrze ;) Na razie nie wkładam kabelka do gniazda bo jak zaskoczy to nie wyciągnę wtyku :D No głupota ale człowiek chce lepiej niż umie i takie o coś wychodzi.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, John Grado napisał:

Pytanie odnośnie słuchawek Audeze - wygrzewają się czy nie? Na co można liczyć wraz z upływem czasu jeśli na cokolwiek? Coś wiemy na ten temat? 

Nie wiem jak Classiki, ale LCD2F mojego kolegi zagrały znacząco lepiej, jak dostały konkretnie w palnik. Nie bawimy się z takim przetwornikiem jak z Grado, żeby łechtać go małą amplitudą. Jego trzeba wytrzepać jak dywan. Wystarczy takiego treningu prawdopodobnie nawet mniej niż minuta. Dźwięk lepiej, żeby był niezniekształcony. Czyli Headonic na wysokie wzmocnienie i odkręcasz gałę powoli słuchając, czy dźwięk jest cały czas czysty. Ja mam taki patent, że ubieram słuchawki tak, żeby brzeg pada zatykał mi ucho. To dobrze przenosi bas i słyszysz, co tam się dzieje, natomiast odcinasz się od średniego i wysokiego pasma demolującego uszy. Wygrzewanie oczywiście już nie na głowie. ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem, doślę mu pocztą :) Do Wrocka mam 200km w kierunku północny  wschód. Ale wszelkie poważne odsłuchy dokonuję tam bo tam jest top hi czy mp3store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności