Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Po piątkowym zakupie u mnie hype na Meze Empyryan trwa ale ponieważ już sprzedałem moje Ether 1.1 flow i jutro je pakuję to usiadłem znów do testów 1:1.

 

Meze są jakieś 10%-15% lepsze, 100% droższe. Zwłaszcza, że ja firmowe Meze mam na kablu 6.3mm i już @Perul mi ratuje sytuację zmieniając mojego WW.

Jednak iFi daje CZADU na zbalansowanym połączeniu.

 

Powiedziałbym, że Ether zbalansowane grają prawie tak samo jak Meze po 6.3 na iFi. To jest wyśmienita synergia. Nie dziwię się, że @vonBaron tak lubi te granie.

 

Dopiero jak podmieniam kable Etherom na 6.3 to słychać wyraźniej te 10-15% różnicy.

Wygoda obydwie słuchawy dla mnie wygodne tak samo. Bliskie idału.

Wygląd - jak leżą to Meze są mega ładne. Jak nałożysz na głowę - robią z Ciebie kosmitę, protoplastę teletubisia z antenkami. Bleh. No brzydko.

 

Ethery - po prostu fajne słuchawy z wyglądu także. Na głowie wyglądają normalnie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roger987Hmmmm, może ktoś je źle wygrzał. Piotr Ryka gdzieś kiedyś wspominał, że słuchawki zbyt szybko wygrzewane można przegrzać. Podobnież grane mogły być z nieodpowiedniego jakościowo toru. Być może już po zawodach. 

 

Generalnie najważniejsze żeby Tobie się podobały, a nie to, co jakiś lider opinii o nich sądzi. Warto o tym pamiętać. 

 

O tym, że LCD2 nie są takie całkiem ciemne, nauczał już kiedyś użytkownik @audionanikw temacie audioquestowym. 

 

Jeszcze w temacie wygrzewania, to pewnie jak to w audio - nie można niczego pominąć. Tyle tylko, że z tyłu głowy należy mieć świadomość wahań nastroju słuchającego, w tym wymienić można np. skoki/spadki poziomu glukozy we krwi i szereg tego typu spraw. To może się wydawać szokujące, ale naturalnym procesem jest zmienność odbioru grania względem mijających dni, miesięcy, a nawet roku. Ja kilka dni temu (a pamięć odsłuchową mam dobrą) przeżyłem na własnej skórze (a raczej uszach) ciekawe doświadczenie. Mianowicie, mój sprzęt audio zagrał niemalże dokładnie tak, jak miesiąc temu, kiedy to wrócił do mnie po kilku dniach rozłąki (poddany procesowi modyfikacji). A przez ten miesiąc słuch mi się przyzwyczaił do tego brzmienia i stało się ono dla mnie nieco takie pospolite w sensie, że pewne cechy owego brzmienia przestały być łatwo identyfikowalne. Nauka dla mnie z tego płynie taka, że nie należy deprecjonować pierwszych odsłuchów, kiedy dźwięk jest nowością. Zmysł słuchu bywa zwodniczy. Ja lubię go określać najlepszym przyjacielem marketingowców. Wystarczy że złapie Cię taki jeden "w te dni" i jest pozamiatane. A sprzęt nie przestał przecież dobrze grać. Następuje rozwój technologii, tworzą się nowe klasy brzmienia i wszyscy są szczęśliwi oprócz tych, którzy wypadają z obiegu i z różnych przyczyn nie mogą bądź nie chcą pędzić wraz z hajpem. Mówią sobie - jeszcze nie teraz, jeszcze nie czas. Co bardziej drastyczne przypadki kończą się wyprzedażami i decyzjami o powrocie do tańszego sprzętu, co z góry skazane jest na niepowodzenie. Skończyć się to może nawet banem na czatboksie. 

22 godziny temu, Weird_O napisał:

..dlatego ja tam tę markę omijam szerokim łukiem :)

 

W takim razie nie czytaj head-fi. Tamtejsi eksperci twierdzą, że np. Ultrasone Signature Pro - co sztuka to inne granie. U nas na forum obrywało się Beyerowi (przynajmniej jeśli chodzi o modele pro ze średniej półki). Co tam jeszcze było - Beyery T1v1 to mają na hedfaju rozpisane granie w zależności od numeru seryjnego co 3-5 tysięcy (wyszło ponad 20k sztuk). MrSpeakers to chyba lubi na przykład wypuszczać wadliwe partie i potem Ty jako użytkownik możesz sobie sprawdzać na Youtubie czy średnica nie jest za sucha czy coś w tym stylu. Było tak chyba z pierwszymi Aeonami i Etherami 2. O Grado nie będę wspominał, bo to klasyka. Dodać do tego wątek @GRADO__Fana o wygrzewaniu i witaj przygodo. To tyle na szybko. 

20 godzin temu, timecage napisał:

Audeze w którymś momencie wymieniło ponoć wszystkie przetworniki na grające nieco jaśniej. Sam miałem podobną niepodziankę z LCD-X.

Też gdzieś o tym słyszałem. Jeśli to prawda, to ktoś tam powinien polecieć ze stołka. Taka okazja? Audeze LCD2 mkII za 6 tysięcy wyjściowe, kilka pochlebnych recenzji że niby legenda w lepszej jakości, jeszcze pyknąć ofertę limitowaną. Taki potencjał! 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, że odbiór brzmienia to dość skomplikowany temat. Jedyne co na pewno mogę powiedzieć, to to że mój gust ostatnio ewaluował w stronę ciepłego grania. 

Być może potrzebna byłaby osoba która zweryfikowałyby moje wrażenie.

 

Na dzień dzisiejszy plan jest taki żeby kupić jakąś lampkę do tych LCD.  (tak, wiem OTL się nie zgrywa) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się nie zgrywa :) Słuchałem ostatnio LCD2 i 3 oraz Classic z Pathosem Aurium i był mezalians. Chyba że to jakiś przypadek marginalny i to połączenie po prostu nie zatrybiło.  Kto wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niejako miałem idealną sytuację do zweryfikowania tego faktu z wymianą przetworników. Najpierw słuchałem w TopHiFi egzemplarza dawniejszego (można poznać po pałąku), a krótko potem kupiłem w Poznaniu nowy egzemplarz, który miał już nowy pałąk - i nowe brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, John Grado napisał:

Bo się nie zgrywa :) Słuchałem ostatnio LCD2 i 3 oraz Classic z Pathosem Aurium i był mezalians. Chyba że to jakiś przypadek marginalny i to połączenie po prostu nie zatrybiło.  Kto wie. 

Ha! A ja słuchałem Z Aurium i było cudownie. Z tym że na Aurium narazie kasy nie mam, bo od razu bym brał. 

Zresztą Aurium to nie OTL, to hybryda. 

1 minutę temu, timecage napisał:

Ja niejako miałem idealną sytuację do zweryfikowania tego faktu z wymianą przetworników. Najpierw słuchałem w TopHiFi egzemplarza dawniejszego (można poznać po pałąku), a krótko potem kupiłem w Poznaniu nowy egzemplarz, który miał już nowy pałąk - i nowe brzmienie.

Ten z nowym pałąkiem był jaśniejszy czy ciemniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, roger987 napisał:

Ten z nowym pałąkiem był jaśniejszy czy ciemniejszy?

 

Jaśniejszy. Nie jakoś bardzo, ale prosto z pudełka było to zauważalne. Wydaje mi się, że bezpiecznie można uznać egzemplarze z nowym pałąkiem za mające wymienione przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, roger987 napisał:

Taki?

 

Tak, to jest nowszy pałąk.

Dawniej był taki o:

Znalezione obrazy dla zapytania old audeze headband

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timecage Przetworniki były zmieniane w 2016r. Nowy pałąk pokazał się pod koniec 2017r. w wersji Lcd2c. Miałem Lcd3 wyprodukowane w lutym 2018r. ze starym pałąkiem.

 

@roger987 Sprawdż na wewnętrznej metalowej części pałąka tuż nad mocowaniem pręta czy Masz nr.seryjny [u mnie po prawej str].

Jeśli tak to wsio jest raczej o.k

Jeśli nie to kicha,bo ktoś mógł sam zamienić pałąk i pady do starszej wersji słuchawek.

Na zdjęciu które zamieściłeś są nowe pady  i w tych góra jest jaśniejsza.Na zdjęciu zamieszczonym przez   timecage   pady są stare,chodzi o tę fałdkę od wewnętrznej str.

Ja porównywałem roczne lcd3 z 2018 ze starymi padami i pałąkiem, z nowymi lcd3 z 2019 z nowymi padami .Jedyna różnica jaką zauważyłem to właśnie ta kapkę jaśniejsza góra ale to w nagraniu testowym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po piątkowym zakupie u mnie hype na Meze Empyryan trwa ale ponieważ już sprzedałem moje Ether 1.1 flow i jutro je pakuję to usiadłem znów do testów 1:1.
 
Meze są jakieś 10%-15% lepsze, 100% droższe. Zwłaszcza, że ja firmowe Meze mam na kablu 6.3mm i już [mention=36702]Perul[/mention] mi ratuje sytuację zmieniając mojego WW.
Jednak iFi daje CZADU na zbalansowanym połączeniu.
 
Powiedziałbym, że Ether zbalansowane grają prawie tak samo jak Meze po 6.3 na iFi. To jest wyśmienita synergia. Nie dziwię się, że [mention=66952]vonBaron[/mention] tak lubi te granie.
 
Dopiero jak podmieniam kable Etherom na 6.3 to słychać wyraźniej te 10-15% różnicy.
Wygoda obydwie słuchawy dla mnie wygodne tak samo. Bliskie idału.
Wygląd - jak leżą to Meze są mega ładne. Jak nałożysz na głowę - robią z Ciebie kosmitę, protoplastę teletubisia z antenkami. Bleh. No brzydko.
 
Ethery - po prostu fajne słuchawy z wyglądu także. Na głowie wyglądają normalnie.
 

Ethery na jakim kablu zbalansowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tommy66 napisał:

@timecage Miałem Lcd3 wyprodukowane w lutym 2018r. ze starym pałąkiem.

 

Czyli Audeze bardzo stara się żeby nie było za wiele sensu i przewidywalności w konfiguracjach ich słuchawek :ph34r:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, timecage napisał:

 

Czyli Audeze bardzo stara się żeby nie było za wiele sensu i przewidywalności w konfiguracjach ich słuchawek :ph34r:.

 

To jest Twoja opinia.

 

Nowy pałąk [pomijając ten z Lcd4, jednak trochszkę inny]] w wyższych modelach niż Lcd2c zaczęli montować na przełomie marca/kwietnia 2018.Pewnie ,,musieli'' wyzbyć się starych z zapasów magazynowych.

Przy odrobinie chęci, można dość łatwo odróżnić serię Lcd produkowaną od końcówki 2017r, a wcześniejszymi.

W razie jakichkolwiek nieścisłości  można zapytać w Audeze podając nr.sr. , podadzą dokładną datę produkcji.

 

Edytowane przez Tommy66
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Tommy66 napisał:

To jest Twoja opinia.

 

Dziękuję za informację, doprawdy nie wiedziałem.

 

35 minut temu, Tommy66 napisał:

W razie jakichkolwiek nieścisłości  można zapytać w Audeze podając nr.sr. , podadzą dokładną datę produkcji.

 

Słuszna uwaga.

Edytowane przez timecage
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tutaj sobie robicie bekę z poważnej firmy :D, a tymczasem trzeba dobrać wzmaniacz .

Poradźcie proszę, czy rzeczywiście dwójki  ze swoimi  70ohmami nie zagrają z lampą np Darkvoicem albo expressivo? 

Słuchałem ich na Feliksach, z tym że tych wyższych, i to było fajne granie. 

Jak ktoś słuchał na tych tańszych lampach to niech coś napisze, bardzo proszę 

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, roger987 napisał:

Wy tutaj sobie robicie bekę z poważnej firmy :D, a tymczasem trzeba dobrać wzmaniacz .

Poradźcie proszę, czy rzeczywiście dwójki  ze swoimi  70ohmami nie zagrają z lampą np Darkvoicem albo expressivo? 

Słuchałem ich na Feliksach, z tym że tych wyższych, i to było fajne granie. 

Jak ktoś słuchał na tych tańszych lampach to niech coś napisze, bardzo proszę 

Jak podobał się Tobie "wyższy" Feliks, to bież Darkvoice (te same lampy). Wymień lampy na lepsze niż stockowe i będzie dobrze. Jako lampę mocy możesz włożyć Tung Sol 7236, obniża impedancję wyjścia. Ja słucham na co dzień Sony Z1R (64 Ohm) i jet odjazd. Grado też dają radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie słuchawek Audeze - wygrzewają się czy nie? Na co można liczyć wraz z upływem czasu jeśli na cokolwiek? Coś wiemy na ten temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności