Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Corvin74 napisał:

pewnie je posłucham za jakiś czas... jak wysokie?

Wysokie bardzo fajne, stonowane, lekko pogrubione wzgledem np L5000. Te sluchawki sa naprawde angazujace. Do jazzu, blues'a, rocka, muzyki dawnej i kazdej typu "downtempo" jak jakies duby, trip hopy, neoklasyka itd nadaja sie rewelacyjnie. Kazdy dzwiek ma odpowiednia fakture, z osobna akcentowany. Piekne, dzwieczne wokale, niewygladzone, ale bardzo zywe, jak by znalezc sie na prywatnym koncercie. Robia na mnie wrazenie te sluchawki. No ale maja tez swoje wady. Nie potrafie tego precyzyjnie okreslic slowami ale cos jest nie tak z midbasem w nich. Audeze przekazuja tu duzo informacji, tzn bas jest tresciwy. Natomiast jak wchodzi szybsza muza to tak jak by sluchawki nie wyrabialy z przekazaniem tej masy i slysze znieksztalcenia, lekkie problemy z separacja. Mam ten efekt zarowno na HA-300, Songolo jak i WA8. Nie jest to zauwazalne gdy muzyka jest spokjniejsza i moga spokojnie czarowac. Fajniej jest rozlozona masa sluchawek. Mimo ze na papierze od LCD-XC sa lzejsze jesli dobrze pamietam ok 30g, to komfort sluchania jest o wiele wiekszy.

Pozyczylem niestety Empyreany i nie mam chwilowo mozliwosci porownac ich brzmienia, ale w kilku aspektach sa podobne, zwlaszcza jesli chodzi o nadawanie masy poszczegolnym dzwiekom. 4z sa tez w ograniczony sposob czule na tor. Bez roznicy do czego je wpinam, zawsze graja swietnie. 

No kurde kusza...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lsd napisał:

Natomiast jak wchodzi szybsza muza to tak jak by sluchawki nie wyrabialy z przekazaniem tej masy i slysze znieksztalcenia, lekkie problemy z separacja.

Mi się wydaj że tak mają też LCD-XC, trochę jakby się gubiły, dźwięk przy szybszych numerach się delikatnie zlewa, może trzeba je do takich kawałków podpisać do tranzystora a nie do lampowca (ewentualnie do hybrydy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Corvin74 napisał:

Mi się wydaj że tak mają też LCD-XC, trochę jakby się gubiły, dźwięk przy szybszych numerach się delikatnie zlewa, może trzeba je do takich kawałków podpisać do tranzystora a nie do lampowca (ewentualnie do hybrydy).

One ze swoją impedancją nie nadają się do lampy, a przynajmniej nie do OTLa. No chyba, że masz takiego na diabełkach. Tam jest pod 1A dostępne pod warunkiem, że pojemności wyjściowej nie żałowano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majkel napisał:

One ze swoją impedancją nie nadają się do lampy, a przynajmniej nie do OTLa. No chyba, że masz takiego na diabełkach. Tam jest pod 1A dostępne pod warunkiem, że pojemności wyjściowej nie żałowano.

Ja mam robioną lampę specjalnie pod planary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Corvin74 napisał:

Ja mam robioną lampę specjalnie pod planary.

Nie gniewaj się, ale to jest hasło marketingowe, którego się nie da poprzeć argumentami inżynierskimi. Jakie tam są lampy na wyjściu? Czy są transformatory wyjściowe? LCD-XC znam, bo miałem w domu i klienci przynosili. Stare edycje brały tyle prądu, że minimum wydajności jakie potrzebowałem to było 300mA w szczycie na kanał, żebym nie usłyszał clippingu na interesujących mnie głośnościach, a ja się tutaj daleko skaluję. ;) 

Zrobienie wzmacniacza "specjalnie" pod planary to nie jest żadna filozofia, bo te przetworniki mają płaski przebieg impedancji w funkcji częstotliwości, więc impedancję wyjściową można sobie olać. Powiedziałbym nawet, że magnetostaty z racji charakteru brzmieniowego w ogólności (LCD-XC tu nie podpadają) oraz własności elektrycznych są po liberalnej stronie w stosunku do wzmacniaczy. :) Ja wiem, że są wyjątki jak HE6 lub Abyss 1266, ale K1000 dynamiczne też nie pograją z czego bądź, a nawet wyprzedzają tu HiFiMany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lsd napisał:

sluchawki nie wyrabialy z przekazaniem tej masy i slysze znieksztalcenia, lekkie problemy z separacja.

 

43 minuty temu, Corvin74 napisał:

Mi się wydaj że tak mają też LCD-XC, trochę jakby się gubiły, dźwięk przy szybszych numerach się delikatnie zlewa, może trzeba je do takich kawałków podpisać do tranzystora a nie do lampowca (ewentualnie do hybrydy).

Identyczna sytuacja jest w LCD-2C. Przy szybkich kawałkach, gdzie dużo dźwięków jest, dźwięk staje się trochę bezkształtną masą, bez separacji. Dlatego trochę je odstawiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Corvin74 napisał:

Mi się wydaj że tak mają też LCD-XC, trochę jakby się gubiły, dźwięk przy szybszych numerach się delikatnie zlewa

I to wszystko w słuchawkach za kilka tysi. Fascynujące.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, majkel napisał:

Nie gniewaj się, ale

Eee tam ja się nie gniewam.

Nie jestem znawcą, ale wzmacniacz ma ma lampach 6n13s chyba 2W na kanał, więc prądu to nie brakuje, ledwo potencjometr na XC na 9 mam. Z Hifiman Arya jest fantastycznie, muzykalnie choć bas tak nisko nie schodzi jak w XC. Mam tylko takie wrażenie ze LCD są troszkę wolniejsze od Hifiman, ale lubię jedne i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Corvin74 napisał:

Eee tam ja się nie gniewam.

Nie jestem znawcą, ale wzmacniacz ma ma lampach 6n13s chyba 2W na kanał, więc prądu to nie brakuje, ledwo potencjometr na XC na 9 mam. Z Hifiman Arya jest fantastycznie, muzykalnie choć bas tak nisko nie schodzi jak w XC. Mam tylko takie wrażenie ze LCD są troszkę wolniejsze od Hifiman, ale lubię jedne i drugie.

Spojrzałem w datasheet. Absolutne maksimum prądu możliwe do wyciśnięcia z 6N13S to 180mA i to przy najwyższym dopuszczalnym napięciu anodowym. Weźmy realne 150mA. Na sinusie wyciągniesz z tego jakieś 250mW na kanał z LCD-XC. Biorąc pod uwagę, że impedancja wyjściowa na pewno nie jest zerowa, to realnie może nie być nawet 100mW. 2W to tam może dla jakichś wyższych impedancji jest. Bądźmy realistami - takich grubo ponad 100 omów, o ile napięcia jest dość. Na 9-tej masz głośno, bo jest duży gain. Z mocą ma to mało wspólnego, tzn. musiałby być na prawdę mały, żeby ograniczać moc.

Wszelkie Audeze nauszne, jakie poznałem, mają duży zapas amplitudy zanim wpadną w clipping. Jeżeli on się pojawia sporo przed granicą głośności wywołującą chęć zrzucenia słuchawek z głowy, to nie wina słuchawek.

10 godzin temu, blackromek napisał:

Nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi które słuchawki według was są najlepsze do szybkich i bardzo gęstych kawałków

Modzone Beyerdynamic T90 na niewentylowanych welurach. Może Fostex TH900 albo coś z Grado typu RS2. Możesz też spróbować Ultrasone Edition 9 z komisu. Różne są oczekiwania w stosunku do prezentacji takiej muzyki. Ja znam swoje i planary mi tu nie pasują.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, blackromek napisał:

Nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi które słuchawki według was są najlepsze do szybkich i bardzo gęstych kawałków

Sporo elektrostatów, Abyssy 1266* ( nie wiem jak diany ) i modowane HE-6

Edytowane przez Firegon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majkel napisał:

Spojrzałem w datasheet. Absolutne maksimum prądu możliwe do wyciśnięcia z 6N13S to 180mA i to przy najwyższym dopuszczalnym napięciu anodowym. Weźmy realne 150mA. Na sinusie wyciągniesz z tego jakieś 250mW na kanał z LCD-XC.

Zapytam konstruktora, czy coś zmienia jak mam konstrukcje dual mono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blackromek napisał:

...
są dni że jest super a są że mam ochotę je sprzedać może jeszcze osłuchać się trzeba ?

 

Tak jest chyba że wszystkimi słuchawkami :) trzeba mieć po prostu dobry dzień na słuchanie i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, blackromek napisał:

Posiadam LCD-3 , Ether Flow i He-500 i właśnie zastanawiam się nad następnym krokiem pod szybką i gęstą muzykę często źle zrealizowaną . Problem mam z Ether Flow
są dni że jest super a są że mam ochotę je sprzedać może jeszcze osłuchać się trzeba ?

Złe realizacje zawsze będą brzmieć gorzej. Dlatego jak człowiek zbyt mocno skupia się na analizie zamiast przyjemności słuchania, to jego biblioteka utworów się pomniejsza zamiast powiększać. Ja do dzisiaj jestem wypaczony po staxach i po prostu nie toleruję dźwięku, który się gubi. Większość osób, nawet tych które posiadają drogie tory, nawet nie wie czy dźwięk się "gubi", bo ani takiej muzyki nie słuchają, ani aż tak bardzo się na tym nie skupiają - no bo po co? Uwierz mi, że im z tym lepiej :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, blackromek napisał:


Skłaniam się ku tej tezie czasem idzie jak brylant a na drugi dzień lipa

Ha! ja też nieraz chciałem wyrzucić słuchawki przez zamknięte okno :P Moje Sundary potrzebowały drogi przez mękę zanim zaczęły grać jak trzeba. X powiedział: "pierwsze co, to zmień kabel" (Słuchaliśmy Jego sprzętu we Wrocławiu). Potem zacząłem szukać źródła - okazało się szybko że słuchawki te lubią dużo Voltów (powyżej 6ciu) i Amperów. Dopiero dobry amp (8V/0.25A)przez grubszy kabel ruszył Sundary tak jak chciałem. 

 

Reasumując - może jeszcze nie wycisnąłeś ostatnich soków ze swoich słuchawek?

 

Na marginesie jak już mi się podoba jak Sundary grają, to kupiłem 400i (po odsłuchu @kartonik'owych na @Mayster'owym meecie w Żywcu) - bo mają coś co w rock'n'rollu lubie najbardziej - rozerwanie międzykanałowe :D. Przester gitary brzmi jak błyskawica która jebnęła w transformator (najpierw lewy, póżniej prawy :D)

Edytowane przez espe0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! ja też nieraz chciałem wyrzucić słuchawki przez zamknięte okno  Moje Sundary potrzebowały drogi przez mękę zanim zaczęły grać jak trzeba. [mention=39810]retter[/mention] powiedział: "pierwsze co, to zmień kabel" (Słuchaliśmy Jego sprzętu we Wrocławiu). Potem zacząłem szukać źródła - okazało się szybko że słuchawki te lubią dużo Voltów (powyżej 6ciu) i Amperów. Dopiero dobry amp (8V/0.25A)przez grubszy kabel ruszył Sundary tak jak chciałem. 
 
Reasumując - może jeszcze nie wycisnąłeś ostatnich soków ze swoich słuchawek?
 
Na marginesie jak już mi się podoba jak Sundary grają, to kupiłem 400i (po odsłuchu [mention=39650]kartonik[/mention]'owych na [mention=42206]Mayster[/mention]'owym meecie w Żywcu) - bo mają coś co w rock'n'rollu lubie najbardziej - rozerwanie międzykanałowe . Przester gitary brzmi jak błyskawica która jebnęła w transformator (najpierw lewy, póżniej prawy :D)
Heee? Mnie w Wrocławiu na meecie nie bylo ;p klona mam? Czy sie ktoś podszywa przyznawać sie który to taki?

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, retter napisał:

Heee? Mnie w Wrocławiu na meecie nie bylo 😜 klona mam? Czy sie ktoś podszywa przyznawać sie który to taki?

pisane mobilnie
 

A przepraszam - pokiełbasiło mnie się :P zaraz zrewiduję pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
Reasumując - może jeszcze nie wycisnąłeś ostatnich soków ze swoich słuchawek?
 

W wyciskaniu soków akurat jestem dobry z he -500 walczyłem długo teraz przegrały z audeze i Ether , co do Ether wymieniłem kabel na zbalansowany na magicznej miedź JD kupiłem nowy dac , teraz trzeba posłuchać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, espe0 napisał:

Ha! ja też nieraz chciałem wyrzucić słuchawki przez zamknięte okno :P Moje Sundary potrzebowały drogi przez mękę zanim zaczęły grać jak trzeba. X powiedział: "pierwsze co, to zmień kabel" (Słuchaliśmy Jego sprzętu we Wrocławiu). Potem zacząłem szukać źródła - okazało się szybko że słuchawki te lubią dużo Voltów (powyżej 6ciu) i Amperów. Dopiero dobry amp (8V/0.25A)przez grubszy kabel ruszył Sundary tak jak chciałem. 

 

Co to za amp? ;)

I jakie sprzęty przerobiłeś na Sundarach i z czym zagrały najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, greg_jg napisał:

 

Co to za amp? ;)

I jakie sprzęty przerobiłeś na Sundarach i z czym zagrały najlepiej?

Teraz słucham na Nu Audio (by audio note) i jest bomba - najbardziej zbliżony efekt do WBA od @Corvin74. Wcześniej miałem możliwość podłączania na meetach do przeróżnych sprzętów z różnego segmentu. Przerobiłem też mnóstwo sprzętu pół mobilnego (np. cayin c5amp) i studyjnego (typu RME) i szczerze - nie warto się bawić w tańsze źródła do nich. Z tym RME i cayinem było ok ale najlepsza synergia jednak z dobrą lampą.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, espe0 napisał:

Teraz słucham na Nu Audio (by audio note) i jest bomba - najbardziej zbliżony efekt do WBA od @Corvin74. Wcześniej miałem możliwość podłączania na meetach do przeróżnych sprzętów z różnego segmentu. Przerobiłem też mnóstwo sprzętu pół mobilnego (np. cayin c5amp) i studyjnego (typu RME) i szczerze - nie warto się bawić w tańsze źródła do nich. Z tym RME i cayinem było ok ale najlepsza synergia jednak z dobrą lampą.

 

Ta karta przebija stacjonarki w kontekście napędzenia Sundar?

Na jakich lampach miałeś okazję ich słuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności