Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Otwarte ze skórzanymi padami, to jak dla mnie lekkie nieporozumienie - 3/4 uroku otwartych słuchawek (czyli braku izolacji) jest przez to tracone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Perul napisał:

Otwarte ze skórzanymi padami, to jak dla mnie lekkie nieporozumienie - 3/4 uroku otwartych słuchawek (czyli braku izolacji) jest przez to tracone.

Ee tam, zależy od padów. Jeśli średnica jest odpowiednio duża i pady nie są za grube, to nie ma tego efektu zamknięcia - no, przynajmniej nie jest on tak wyczuwalny. 

Do hifimanów zawsze lubiłem zakładać skórzane pady, bo lekko dociążały dźwięk. Dopiero w przypadku alpha padów albo padów audeze robiło się nieprzyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Firegon napisał:

Ee tam, zależy od padów. Jeśli średnica jest odpowiednio duża i pady nie są za grube, to nie ma tego efektu zamknięcia - no, przynajmniej nie jest on tak wyczuwalny. 

Do hifimanów zawsze lubiłem zakładać skórzane pady, bo lekko dociążały dźwięk. Dopiero w przypadku alpha padów albo padów audeze robiło się nieprzyjemnie.

Ja mam otwarte HE400 z padami hybrydowymi HM5 i mocniej tłumią otoczenie niż zamknięte Fostexy T40rp MK3 z welurkami, ale najbardziej to pod tym względem pasowały mi Grado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dedykowany temat, żeby tu nie zginęło bo z racji na cenę mogą być popularne.

Są już na stronie audeze.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2019 o 09:59, radzik55 napisał:

Dzięki uprzejmości @MFRD goszczą u mnie :

 

IMG_20191014_094624368.jpg

 

Słuchawki są niesamowicie równe z świetną scena ,muzyka gra w głowie . Wyglądają na żywo dużo fajniej niż na zdjęciach . Sa tak świetne że najchętniej bym dla Mirka zapłacił i zostawił je sobie :)

 

Jak się mają do LCD-XC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał bym powtórzyć wszystko co wcześniej napisał @MFRD , jest czyściej , lepiej uporządkowana scena , wokal instrumenty brzmią bardzo naturalnie , ale to już inny poziom naturalności niż xc. W xc i x wydawało mi się że wszystko gra obok  , tu gra w głowie , słuchanie koncertów to coś niesamowitego :)  Są szczegółowe ,ale nie męczące ,można słuchać godzinami .

Moim zdaniem w swojej cenie xc się bronią świetnie , Diany są trzy razy droższe ...

 

Są wygodne i lekkie, ale to nie poziom wygody NH (chociaż czytałem że sporo osób narzeka na wygodę, kształt pałąka ,nowa wersja Diana2 i Phi mają inny i inne pady - są jeszcze  wygodniejsze ) .

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, radzik55 napisał:

Musiał bym powtórzyć wszystko co wcześniej napisał @MFRD , jest czyściej , lepiej uporządkowana scena , wokal instrumenty brzmią bardzo naturalnie , ale to już inny poziom naturalności niż xc. W xc i x wydawało mi się że wszystko gra obok  , tu gra w głowie , słuchanie koncertów to coś niesamowitego :)  Są szczegółowe ,ale nie męczące ,można słuchać godzinami .

Moim zdaniem w swojej cenie xc się bronią świetnie , Diany są trzy razy droższe ...

 

Są wygodne i lekkie, ale to nie poziom wygody NH (chociaż czytałem że sporo osób narzeka na wygodę, kształt pałąka ,nowa wersja Diana2 i Phi mają inny i inne pady - są jeszcze  wygodniejsze ) .

A czasem granie w głowie to nie wada?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hammerh34d napisał:

Ja wolę jak scena wychodzi poza głowę. Mieć między uszami malutką perkusję...

Bo to się nazywa sceną 😉 , jak coś gra do głowy albo w głowie, to oznacza że nie ma sceny :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

A czasem granie w głowie to nie wada?

Myślę, że nie do końca o to chodziło @radzik55.

Z tego co rozmawialiśmy to raczej o to, że nie slulychac jakby, że dźwięk dopływa do nas z 2 małych glosniczków tuż przy uszach, a gdzieś się to gubi dając czasem odczucie, że nie słucha się w ogóle że słuchawek.

Wg mnie scena jest super w Dianach:) 

Gdyby tylko były zamknięte, albo chociaż półotwarte... 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lsd napisał:

A umnie trwaja testy tego stwora. Przyznaje, że średnica brzmi magicznie, na tyle, że poraz pierwszy wytrzymałem z takim ciężarem na głowie więcej niż pół godziny.

pewnie je posłucham za jakiś czas... jak wysokie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności