Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, audionanik napisał:

Tak! Pogrzało

A i tak je kupujemy... kochamy i nienawidzimy jednocześnie, aby nie było właśnie słucham na Etherach.. kurcze czemu one kosztują 6 tys.?.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Tytus1988 napisał:

 

Przyznaję, że nie wiedziałem nawet o takich elektrostatach :) Jakbyś miał okazję przebywać w Poznaniu lub okolicach, trochę wolnego czasu, to serdecznie zapraszam na chwilkę do mnie z Kossami, AKG, z ulubionymi albumami, abyśmy mogli trochę porozmawiać o muzyce (pisanie na forum to nigdy nie to samo). Mam z planarów tylko D8k - nie są one z pewnością tak wygodne jak Koss, ale brzmieniowo powinny się spodobać. Moim zdaniem do jazzu są wręcz stworzone :) 

 

Dzięki - co prawda nie zapowiada się u mnie żadna podróż w Twoje strony, ale co się odwlecze, to nie uciecze.

A propos wygody Porta Pro - to słuchawki stworzone chyba z myślą o okularnikach - jedyne słuchawki nie-dokanałowe (i nie-pchełki), w których mogę wygodnie słuchać w okularach.   

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Corvin74 napisał:

A i tak je kupujemy... kochamy i nienawidzimy jednocześnie, aby nie było właśnie słucham na Etherach.. kurcze czemu one kosztują 6 tys.?.

Bo tyle muszą, za jakość się płaci ;)

Arye w komis? :P

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vonBaron napisał:

Bo tyle muszą, za jakość się płaci ;)

Arye w komis? :P

Nie ma mowy, Arya zostają (na razie😁)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://mp3store.pl/article/4169-takstar-hf-580.2019034900000.2019590522795141405.html

 

Ktoś coś... ? Ponoć fajny dół mają. Nic więcej nie wiem :D Zainteresowały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nicodem napisał:

Da się je wyrwać czasami w cenie 160$. Jak komuś się nie śpieszy to można polować. Ali lub w USA.

 

Dzięki, trzeba będzie polować. Widzę teraz za 169$+13$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa Ethery podłączone pod IDSD lub ICana zaczeły mi lekko buczeć gdy dotykam muszli to buczą głośniej gdy nie jest odtwarzana muzyka a lewa muszla podczas dociskania dziwnie strzela, zawsze tak samo ale nie ma to wpływu na dźwięk ale jest upierdliwe.

 

Buczenie ustaje gdy dotykam ręką IDSD. Znowu problemy z uziemieniem...

Buczenie występuję nawet  po wyłączeniu sprzętu i odłączeniu go od zasilania.

Podłączyłem Cleary i cisza, ewidentnie coś nie tak jest z Etherami, na gwarancję...

Ale znowu z LG G7 Ethery też nie buczą, hmmm

Czy buczenie może powodować uszkodzony kabel?

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vonBaron napisał:

Dziwna sprawa Ethery podłączone pod IDSD lub ICana zaczeły mi lekko buczeć gdy dotykam muszli to buczą głośniej gdy nie jest odtwarzana muzyka a lewa muszla podczas dociskania dziwnie strzela, zawsze tak samo ale nie ma to wpływu na dźwięk ale jest upierdliwe.

 

Buczenie ustaje gdy dotykam ręką IDSD. Znowu problemy z uziemieniem...

Buczenie występuję nawet  po wyłączeniu sprzętu i odłączeniu go od zasilania.

Podłączyłem Cleary i cisza, ewidentnie coś nie tak jest z Etherami, na gwarancję...

Ale znowu z LG G7 Ethery też nie buczą, hmmm

Czy buczenie może powodować uszkodzony kabel?

Pamiętam, że miałem dokładnie ten sam efekt z EF, ale po jakimś czasie ustało i już nie wróciło.

A nie, już sobie przypomniałem - u mnie to był problem z jednym z wtyków od kabla rca

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, vonBaron napisał:

Dziwna sprawa Ethery podłączone pod IDSD lub ICana zaczeły mi lekko buczeć gdy dotykam muszli to buczą głośniej gdy nie jest odtwarzana muzyka a lewa muszla podczas dociskania dziwnie strzela, zawsze tak samo ale nie ma to wpływu na dźwięk ale jest upierdliwe.

 

Buczenie ustaje gdy dotykam ręką IDSD. Znowu problemy z uziemieniem...

Buczenie występuję nawet  po wyłączeniu sprzętu i odłączeniu go od zasilania.

Podłączyłem Cleary i cisza, ewidentnie coś nie tak jest z Etherami, na gwarancję...

Ale znowu z LG G7 Ethery też nie buczą, hmmm

Czy buczenie może powodować uszkodzony kabel?

Podłączasz ifi do gniazda z uziemieniem? Spróbuj przez listwę bez bolców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
Buczenie ustaje gdy dotykam ręką IDSD. Znowu problemy z uziemieniem...
Buczenie występuję nawet  po wyłączeniu sprzętu i odłączeniu go od zasilania.

Czy buczenie może powodować uszkodzony kabel?


Skąd bierze wtedy prąd do tego by buczeć?? Podłącz może inne źródło - bateryjne (DAP, Telefon) i sprawdź bo o ile pamiętam to zasilanie pod ifi masz ogarnięte.
Jak buczy teraz bez zasilania to pewnie coś idzie po USB lub cyfrze tak na logikę ale dziwne te objawy.

W sumie to bym ten kabel od etherow podejrzewał.



Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się przeproś z USB :). Przynajmniej dzięki temu będziesz miał MQA w każdej możliwej częstotliwości rozwijane do końca.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie delikatnie buczą, co ciekawe tylko one bo Cleary nic a nic, dlatego zdaje mi się winny jest kabel od EF, niestety nie mam drugiego żeby się przekonać. 

To strzelanie i buczenie zaczęło się wczoraj. 

47 minut temu, Nicodem napisał:

Chyba się przeproś z USB :). Przynajmniej dzięki temu będziesz miał MQA w każdej możliwej częstotliwości rozwijane do końca.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Akurat to nie była prawda i próbkowanie mam takie samo po USB jak po coaxie. 

Gniazda w IDSD Pro są galwanicznie izolowane więc brumu być nie powinno. 

 

Teraz podłączam EF i zero brumu, hmmm

A jednak dalej występuję ale teraz tylko gdy dotykam jakiegoś elementu metalowego słuchawek.

Podłączone do telefonu też brumią ale ciszej.

Czyli pewnie kabel zbiera zakłócenia...

Strzelanie to na 90% wina padu który tak ma gdy mamy Ethery bardzo długo na uszach.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy. Brum w słuchawkach był spowodowany kablem, poszedł na reklamacje i dalej to samo było. Objawy zniknęły gdy podwyższyłem napięcie. Co do trzasków, to też nagle się pojawiły, generalnie odpowiedzialny był ifi igalvanic, a w zasadzie rodzaj filtra, który stosowałem - pozycja środkowa. Przy pozycji dół lub góra, wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, kable nie brumią. Podobnie też nie grają. To grają urządzenia aktywne wyłącznie, tyle że ich dźwięk się zmienia w funkcji podpiętych do nich kabli - między innymi. W tym przypadku pachnie mi to czymś, z czym miałem do czynienia dobrych parę lat temu w przypadku słuchawek Sansui - magnetostatycznych jak i Ethery. Otóż przetwornik magnetostatyczny nie posiada prawie w ogóle induktancji, której jest całkiem sporo w dynamicznym i wzmacniacze ją lubią ze względu na stabilność z takim obciążeniem. Jeżeli dany wzmacniacz ma problem z obciążeniem czysto rezystancyjnym, poprzedzonym pojemnością kabla (czasem całkiem sporą i działającą destabilizująco), to jest to niedociągnięcie konstrukcyjne w tymże wzmacniaczu.

 

Druga opcja jest taka, że jeśli w tym kablu ktoś podpiął ekran pod masę urządzenia, a ta jest spięta z bolcem sieci zasilającej, to w sieci TN-C mocno obciążonej będzie na bolcu co najmniej kilka woltów, których słuchacie w słuchawkach, i jeśli nie przełażą jakoś przez wyłączony wzmacniacz, to mogą się jeszcze przedostawać właśnie przez pojemności kabli. Dlatego ja nie stosuję ekranów w kablach słuchawkowych, a kiedy nawet tam są, jak w Conducfilu, to nie podłączam od strony systemu, bo korzyści z tego nigdy nie będzie, a prędzej straty, nie tylko na jakości dźwięku. Zresztą wiedzą to choćby Ci, którzy korzystali z odłączenia ekranów w jacku Beyerdynamiców T1.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chciałbym sprawdzić inny kabel, DUM, kabel FAW lub Jimmiego Dragona, jeżeli z innym kabel brumu nie będzie to mamy winnego.

Tylko brum u mnie powstaje jak dotykam metalowych elementów słuchawek lub kabla (te metalowe zaciski przy wtykach).

Może przez to nie zwróciłem wcześniej na to uwagi.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam kabel XLR, pewnie identyczna sytuacja jest u mnie.

Wcześniej miałem SE i nic nie słyszałem.
W sumie nie jest to uciążliwe bo tak jak pisałem wcześniej występuję tylko podczas dotykania słuchawek ale niesmak pozostaje.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, można coś znaleźć do 1kz w używkach z sensownym basem?

Już miałem brać HD 650 ale powoli odchodzi mi ochota na konwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności