Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

RAD-0 od Alexa Rossona (w Audeze do 2015r)
07f9a10dcb07cfb14085e5aaff55651d.thumb.jpeg.21081de219b3eb041a08763f13b71178.jpeg
https://www.rossonaudiodesign.com/
W towarzystwie bardzo fajnego wzmaka do planarów... niektóre wersje wyglądają lekko odpustowo, ale nie wygląda to na plastik fantastik. Ciekawe jak z dźwiękiem?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Compton napisał:

RAD-0 od Alexa Rossona (w Audeze do 2015r)

07f9a10dcb07cfb14085e5aaff55651d.jpeg

https://www.rossonaudiodesign.com/

Ukradł mój pomysł na grille, chociaż ja miałem też bardziej "wyczesane" wersje

 

Dream02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Compton napisał:

Nie wiem, po której części wspominanej recenzji doszedłeś do takiego wniosku? :wacko:

Z 2 miechy temu to oglądałem, ale pamiętam, że nie miał nic pozytywnego do powiedzenia o nich na tle innych nauszników z tej samej kategorii. Niczym się nie wyróżniały, a kosztują chyba z 3k dolców 😮

 

59 minut temu, Compton napisał:

Autor wspomina, że dla niego są lepsze od LCD-4.

Ta, z tego co pamiętam tylko dlatego, że mają bardziej uniwersalną sygnaturę dźwięku - i tylko to. Czy w czymś jeszcze były lepsze od lcd4 ?

 

 

Zresztą, to chyba on, w recenzji audeze lcd-4 już pierwszym zdaniu powiedział, że trzeba je equalizować xD. Słuchawki za 20k zł i nie da się ich słuchać według niego, bo jest jakiś spadek...

Edytowane przez prolim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2019 o 13:12, lsd napisał:

Zamowilem juz Empyreany i w sumie mam zgryz, bo gra to lepiej niz jakakolwiek inna moja konfiguracja (patrzac na calosc obiektywnie). Wyprzedaz? 

Probowalem jeszcze welurowych padow na Meze, ale sa duzo gorsze od skorzanych i jesli ktos testowal Empyreany tylko na nich, to sporo stracil (albo i nie stracil z perspektywy portfela).  

Granie z Empyreanow w skorzanych padach na Songolo przypomina mi  charakterystyke kilku innych sluchawek. Otoz jest piekne, czarne, bezkresne tlo z ktorego raz po raz wydobywaja sie dzwieki. Podobne wrazenie odnioslem tylko na Voce od mr Speakersa.

Meze graja na podobnym poziomie technicznym (z pamieci nie bede sie upieral czy ciut lepszym czy gorszym) co Utopie, ale nie jest to granie tak sterylne. Wrecz przeciwnie, brzmia super muzykalnie i nie pozwalaja sie oderwac od nagrania.

Wreszcie Empyreany bardzo dobrze kontroluja dolne pasmo podobnie jak D8000. Fakt ze nie jest ono az tak dociazone (czuc wieksza wage bebna na Finalach) i Meze nie schodzi az tak nisko, ale za to jest pelne zwarcie wciaz pozwalajace na gruba fakture najnizszych dzwiekow. W sumie to jesli chodzi midbas, najblizej graly w ten sposob Dharmy, za co je uwielbialem swego czasu.

Trzeba sie bedzie wystawic na posmiewisko w temacie krolika...

 

Na pewno nie wystawisz się na pośmiewisko w temacie królika z tak świetnie brzmiącym sprzętem, a pomożesz wielu osobom, które szukają dla siebie idealnego zestawu w cenie za około 30 tys. z hakiem (nie wliczając kosztów źródła/źródeł). Prawdopodobnie każdego kiedyś to czeka... prędzej bądź później :))

 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tytus1988 napisał:

 

Na pewno nie wystawisz się na pośmiewisko w temacie królika z tak świetnie brzmiącym sprzętem, a pomożesz wielu osobom, które szukają dla siebie idealnego zestawu w cenie za około 20 tys. (nie wliczając kosztów źródła/źródeł). Prawdopodobnie każdego kiedyś to czeka... prędzej bądź później :))

 

Hehe w temacie krolika nie smiejemy sie z krolika ;) Natomiast ten zestaw to niestety duzo, duzo wiecej niz 20k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2019 o 13:12, lsd napisał:

Wrecz przeciwnie, brzmia super muzykalnie i nie pozwalaja sie oderwac od nagrania.

Ale robisz smaka na te Meze , ciekawe czy pasowały do Rme :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, radzik55 napisał:

Ale robisz smaka na te Meze , ciekawe czy pasowały do Rme :)

Niestety nie znam tego wzmaka. Sluchawki graja super chocby z Ultimy, natomiast blyszcza na Songolo. Nie ma tej magii na Cayinie z ktorym Meze nie potrafi zlapac odpowiedniego flow. Moze chodzi o lampy montowane tam fabrycznie. Narazie inne priorytety nie pozwalaja mi porwac sie na zonglerke 300B zeby to sprawdzic.

Powiedzialbym idz posluchaj, ale nie wiem czy w Bialystoku masz gdzie. Troche wszedzie daleko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lsd napisał:

Hehe w temacie krolika nie smiejemy sie z krolika ;) Natomiast ten zestaw to niestety duzo, duzo wiecej niz 20k.

 

Widzę, że to dużo wyższy koszt, bo zapamiętałem ten wzmacniacz jako integrę (a wystarczyło spojrzeć do opisu w Twojej stopce) oraz słuchawek ;) Już dokonałem korekty we wpisie z 20 na 30 z hakiem ;)  Co się tyczy lamp - radzę wypróbować inne od fabrycznych, które mogą nie w pełni wydobywać potencjał drzemiący w sprzęcie. Według mnie powinno być na pewno lepiej. W tej chwili zmieniłem w moim na Siemensy z lat 60. i jestem zadowolony z większej naturalizacji brzmienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tytus1988 napisał:

 

Widzę, że to dużo wyższy koszt, bo zapamiętałem ten wzmacniacz jako integrę (a wystarczyło spojrzeć do opisu w Twojej stopce) oraz słuchawek ;) Już dokonałem korekty we wpisie z 20 na 30 z hakiem ;) 

Nawet jak by nie policzyc toru zasilania i kabli to wciaz by bylo za malo, no ale nie ma co drazyc, bo jeszcze zona znajdzie ten watek i bedzie eksmisja.

2 minuty temu, Tytus1988 napisał:

Co się tyczy lamp - radzę wypróbować inne od fabrycznych, które mogą nie w pełni wydobywać potencjał drzemiący w sprzęcie. Według mnie powinno być na pewno lepiej. W tej chwili zmieniłem w moim na Siemensy z lat 60. i jestem zadowolony z większej naturalizacji brzmienia. 

Coz, wiadomo. Lamp u mnie zatrzesienie, przez lata sie uzbieralo, ale duzych baniek mam niewiele. Natomiast koszt pary takich Sophia Electric Royal Princess 300B to 6k. Pozostalych lamp nawet nie chce mi sie liczyc. Jeszcze nie jestem na to gotow psychicznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lsd napisał:

Nawet jak by nie policzyc toru zasilania i kabli to wciaz by bylo za malo, no ale nie ma co drazyc, bo jeszcze zona znajdzie ten watek i bedzie eksmisja.

Coz, wiadomo. Lamp u mnie zatrzesienie, przez lata sie uzbieralo, ale duzych baniek mam niewiele. Natomiast koszt pary takich Sophia Electric Royal Princess 300B to 6k. Pozostalych lamp nawet nie chce mi sie liczyc. Jeszcze nie jestem na to gotow psychicznie. 

 

Lampy to dodawanie szlifów, więc jeśli jest już tak dobrze, to lepiej się po takich wydatkach wstrzymać oraz wypatrywać spokojnie na nie dobrych ofert. Z tymi Sophiami da radę zmieścić się nawet w około 3500 zł kupując używki. Co się tyczy Małżonki, to zapewne domyśla się, ale bardzo Ciebie kocha i Twoje szczęście jest dla Niej najważniejsze... bez względu na to, jakim nakładem środków materialnych zostało ono okupione :) 

@radzik55 zgadzam się z Tobą :) Podchodzę do tych słuchawek z rezerwą, trochę obawą, aby mi się za bardzo nie spodobały i nie czułbym po odsłuchu ME przemożnej chęci dokonania ich zakupu :) 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szwagiero napisał:

Myślę, że odzwierciedlają sytuację na rynku słuchawek,

A ja myślę, że odzwierciedlają klanowo-owczopędową mentalność audiofili zaganianych przez tzw guru do ich zagród.

Godzinę temu, szwagiero napisał:

takie YH100 z ceną w okolicach 1 kpln, które spokojnie konkurują z nowymi planarami w cenach 4x większych

Może i spokojnie, ale najczęściej z mizernym skutkiem jednak.

Godzinę temu, szwagiero napisał:

to raczej dobra alternatywa dla ludzi z mniejszym budżetem.

Tu się zgadzam, tylko jakby takie yh100 kosztowały do 200pln.

Godzinę temu, KaszaWspraju napisał:

Za kolejny off top na 30 postów wszyscy zaangażowani zostaną ukarani.

Myślałem że stare orto to też planary:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audionanik napisał:

 

Myślałem że stare orto to też planary:ph34r:

widocznie ktoś nie lubi zachwalania przedmiotów których już nie może sprzedawać btw hp1 (jak się trafi sztukę bez problemów a już ogólnie wczesną 300 ohm) i hp1000 bardzo spoko (tylko że ponownie zasilenie ich poprawne to łatwe nie jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że stare orto to też planary
Z mizernym skutkiem? Jeśli uważasz audeze do modelu 3 włącznie, he6 czy podobne jakościowo planary za mizerny skutek w kwestii konkurencji dla yh100 to spoko, ale możesz uważać co chcesz. Jeśli one są dla Ciebie warte 200 pln to nie bardzo można dyskutować z Twoim poziomem absurdu.
widocznie ktoś nie lubi zachwalania przedmiotów których już nie może sprzedawać btw hp1 (jak się trafi sztukę bez problemów a już ogólnie wczesną 300 ohm) i hp1000 bardzo spoko (tylko że ponownie zasilenie ich poprawne to łatwe nie jest)
HP/YH1 to przyjemne słuchawki bez względu na wersję, ale to jednak mniej udane Yamahy od ich wypustów w kolejnych latach, widać Yamaha też uczyła się na błędach czy też rozwijała technologię - jak zwał tak zwał.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, szwagiero napisał:

Jeśli one są dla Ciebie warte 200 pln to nie bardzo można dyskutować z Twoim poziomem absurdu.

No i czego się tak zaraz naindyczył, a?

Podchodzę do tego racjonalnie, bez cienia złośliwości:

- to są bardzo stare sluchawki

- najczęściej w kiepskim stanie

- niewygodne jak diabli

- z przeciętnym/słabym sq (obiektywnie, bo subiektywnie tak jak pisałem - fajne, muzykalne i z oryginalną barwą

- ciężkie a mało skuteczne

- one (yh100) jeszcze kilka lat temu przecież po tyle (100-200pln) chodziły. Jeden z naszych forumowych kolegów wywalił je nawet do kosza, kiedy mu się nie sprzedały za stówkę czy coś koło tego.

Dla mnie absurdem są obecne ceny starych yamah (no chyba że stan ideał a nabywca to kolekcjoner staroci;)).. aleee... ceny dzisiejszych wykonów też - także spoko:D.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czego się tak zaraz naindyczył, a?
Podchodzę do tego racjonalnie, bez cienia złośliwości:
- to są bardzo stare sluchawki
- najczęściej w kiepskim stanie
- niewygodne jak diabli
- z przeciętnym/słabym sq (obiektywnie, bo subiektywnie tak jak pisałem - fajne, muzykalne i z oryginalną barwą
- ciężkie a mało skuteczne
- one (yh100) jeszcze kilka lat temu przecież po tyle (100-200pln) chodziły. Jeden z naszych forumowych kolegów wywalił je nawet do kosza, kiedy mu się nie sprzedały za stówkę czy coś koło tego.
Dla mnie absurdem są obecne ceny starych yamah (no chyba że stan ideał a nabywca to kolekcjoner staroci).. aleee... ceny dzisiejszych wykonów też - także spoko.
Kilka lat temu kupiłem YH100 w stanie NOS, YH1000 które mam wyglądają jak dwuletnie słuchawki z nowych wypustów, co tylko dobrze o nich świadczy. Zgadzam się z wieloma punktami - stare, niewygodne (można ogarnąć padami), ciężkie, mało skuteczne itd. Na temat sq napisałeś już, że to subiektywne i niech tak pozostanie, dla mnie mają pewne cechy lepsze od wielokrotnie droższych, nowych sluchawek na rynku, ale mają też gorsze - np. objętość sceny.
Historii kolegi z forum nie słyszałem, ale za 200 pln można je było kupić ponad 10 lat temu, kiedy ludzie zaczęli wracać do starych planarów, tyle, że tyle lat temu w Polsce mało kto o nich słyszał, nie mówiąc o sprzedaży. Na Yamahach świat starych planarów się nie kończy, były też nie gorsze, a w pewnych aspektach bardziej strawne dla dzisiejszych słuchaczy jak choćby pierwsze dwie edycje Fostexów T50, Sansui SS100, Wharfedale ID1 itd.
Ja jestem daleki od zakładania kościoła ku czci starych planarów, bo pojawiły się lepsze słuchawki na rynku w tej technologii, ale pojawiły się relatywnie niedawno - ładnych parę lat zajęło firmom przeskoczenie pewnego pułapu sprzed lat.
Ja porównywałem łeb w łeb jakiś czas temu YH1000, Cleary, Empyriany i Z1R - nie znajduję wytłumaczenia dla tak dużego rozrzutu cenowego między tymi słuchawkami, a wszystkie podobały mi się w równie dużym stopniu.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audionanik napisał:

A skoro jesteśmy w planarach, 

Żeby wrócić do tematu - nigdy nie słyszałem żadnych słuchawek planarnych. Elektrostatyczne tylko jedne - Jecklin Float (takie śmieszne, co wyglądają jak głośniki nagłowne). Pamiętam, że miały bardzo dużo sopranów. To już wolę KPP ;)

@Spawn - tak w ogóle to tak na dystans bierz to, co piszę, bom typowy jazz-meloman. Na poważnie piszę tylko w dziale "Muzyka" ;) (ale tu też uważać, bo lubię np. Zappę).

PS. na moderowanym przeze mnie forum muzycznym (nie-audio) nie mamy żadnych lajków, ale tam średni wiek użytkownika to coś koło 50-60 :)

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Bednaar napisał:

Żeby wrócić do tematu - nigdy nie słyszałem żadnych słuchawek planarnych. Elektrostatyczne tylko jedne - Jecklin Float (takie śmieszne, co wyglądają jak głośniki nagłowne). Pamiętam, że miały bardzo dużo sopranów. To już wolę KPP ;)

@Spawn - tak w ogóle to tak na dystans bierz to, co piszę, bom typowy jazz-meloman. Na poważnie piszę tylko w dziale "Muzyka" ;) (ale tu też uważać, bo lubię np. Zappę).

PS. na moderowanym przeze mnie forum muzycznym (nie-audio) nie mamy żadnych lajków, ale tam średni wiek użytkownika to coś koło 50-60 :)

 

Przyznaję, że nie wiedziałem nawet o takich elektrostatach :) Jakbyś miał okazję przebywać w Poznaniu lub okolicach, trochę wolnego czasu, to serdecznie zapraszam na chwilkę do mnie z Kossami, AKG, z ulubionymi albumami, abyśmy mogli trochę porozmawiać o muzyce (pisanie na forum to nigdy nie to samo). Mam z planarów tylko D8k - nie są one z pewnością tak wygodne jak Koss, ale brzmieniowo powinny się spodobać. Moim zdaniem do jazzu są wręcz stworzone :) 

2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

0PDQuGI.jpg

 

Czyżby szykował się planarny, rodzinny pojedynek LCD-XC vs LCD-GX? :)

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szwagiero napisał:

Ja jestem daleki od zakładania kościoła ku czci starych planarów

Czemu? Ja lubię takie jaja; nawet wpadłbym od czasu do czasu mszy posłuchać.:D

A poważniej, to słuchałem kilku jamaszek; 1000czek chyba też (nie dam sobie łba urwać, ale właściciel podawał mi je z taką miną, że to musiały być tysiączki:D) i nie czuję potrzeby ich kupowania; ot takie tam fajne, na chwilę, do potupania se nogą i posmakowania jazdy parowozem.

27 minut temu, szwagiero napisał:

Ja porównywałem łeb w łeb jakiś czas temu YH1000, Cleary, Empyriany i Z1R - nie znajduję wytłumaczenia dla tak dużego rozrzutu cenowego między tymi słuchawkami.

Ja też nie znajduję. Piszę całkiem serio. Focali akurat nie trawię, ale 1700$ za z1r? No super słuchawka; ale za to można mieć naprawdę dobre kolumny. Ethery? 7-8 tysi plnów? Lubię dobre słuchawki, uważam że jest jakiś tam postęp, że takie dobre nauszniki powinny dużo kosztować, naaawet tysiąc pln, w ekstremalnych przypadkach dwa tysiące, a niech tam - luksus... ale 5, 7, kilkanaście tysięcy złotych? Pogrzało nas wszystkich?:D

... Tak! Pogrzało.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności