Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Weird_O napisał:

Miałem je u siebie parę dni temu i dla mnie, na moim bursonie, bezapelacyjnym zwycięzcą okazały się D8000.

Kolejny raz okazuje się, że w audio nie ma nic "na pewno": moje odczucia są dokładnie odwrotne: z CV2+ lepiej od D8000 wypadają Empyreany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, saudio napisał:

@lsd potwierdzasz to co było na AVS z Empyreanami w połączeniu z HA300 po prostu buła.

Jakbyś dał znać wcześniej to wysłałbym Ci kabelek do testów.

Na pewno to nie jest synergiczne polaczenie. W sumie tego nie rozumiem, bo kazdym innym sluchawkom ktore podlaczalem, Cayin robil dobrze. Problem ktory zaobserwowalem to brak rozdzielczosci w dolnym pasmie czego bym bula moze nie nazwal, no ale po przesiadce z Songolo to jakby spasc z konia. W sumie obrys dzwiekow na srednicy tez juz nie jest tak dokladny jak na Lucarto. Powiem Ci, ze mimo wszystko moj odbior Empyreanow na AVS wciaz byl pozytywny, za co zostalem tu nawet czesciowo wysmiany na forum. Czulem w nich potencjal, no ale jednak decyzji o zakupie nie podjalem.

Zycie audiofila bywa pelne przypadkow.  Pewnie gdybym jednak po AVS kupil Empyreany i wzial na testy D8000, po tescie na Cayinie zostaly by te drugie, a do Empyreanow nie mialbym zadnej motywacji by wracac. Teraz sytuacja wyglada zglola inaczej. Mimo ze Cayin + D8000 to klasowe granie to jednak Songolo + Empyrean to pelna synergia. Po wyplacie beda moje :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lsd napisał:

Na pewno to nie jest synergiczne polaczenie. W sumie tego nie rozumiem, bo kazdym innym sluchawkom ktore podlaczalem, Cayin robil dobrze. Problem ktory zaobserwowalem to brak rozdzielczosci w dolnym pasmie czego bym bula moze nie nazwal, no ale po przesiadce z Songolo to jakby spasc z konia. W sumie obrys dzwiekow na srednicy tez juz nie jest tak dokladny jak na Lucarto. Powiem Ci, ze mimo wszystko moj odbior Empyreanow na AVS wciaz byl pozytywny, za co zostalem tu nawet czesciowo wysmiany na forum. Czulem w nich potencjal, no ale jednak decyzji o zakupie nie podjalem.

Zycie audiofila bywa pelne przypadkow.  Pewnie gdybym jednak po AVS kupil Empyreany i wzial na testy D8000, po tescie na Cayinie zostaly by te drugie, a do Empyreanow nie mialbym zadnej motywacji by wracac. Teraz sytuacja wyglada zglola inaczej. Mimo ze Cayin + D8000 to klasowe granie to jednak Songolo + Empyrean to pelna synergia. Po wyplacie beda moje :D

 

Ja już na AVS wiedziałem, że mają potencjał, bo słuchałem ich obok HA300 na DX200 i grały super, potem miałem je u siebie na testach i potwierdziły w pojedynku z D8000 swój potencjał:

No i grają pięknie na lepszych kabelkach jeszcze lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia.. juz sobie przypominam  Nie ma to jak zaplanowac wydatki na kilka pensji do przodu.

Raczej wydać taka kasę i żyć na bułkach z biedry wodzie z kranu i ziemniokach czy tam pyrach wielkości śliwki na obiad ;D

 

pisane mobilnie

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lsd zgadzam się z @saudio, że lepiej może być na lepszym od stocka. Wydaje się to dziwne, ale po sprawdzeniu 5 par kabli dwa wprowadzały zmiany na granicy percepcji (m.in. Forza), srebro toxica za bardzo podostrzyło przekaz (zrobiło się nawet bardziej analityczne niż w Utopiach), odchudziło go, podbiło górny bas... W wybranych dwóch zmiany były i są najlepiej słyszalne oraz zmiany w moim torze są odbierane przeze mnie jako korzystne, choć zmierzają w innych kierunkach ;)

 

5 godzin temu, lsd napisał:

Na pewno to nie jest synergiczne polaczenie. W sumie tego nie rozumiem, bo kazdym innym sluchawkom ktore podlaczalem, Cayin robil dobrze. Problem ktory zaobserwowalem to brak rozdzielczosci w dolnym pasmie czego bym bula moze nie nazwal, no ale po przesiadce z Songolo to jakby spasc z konia. W sumie obrys dzwiekow na srednicy tez juz nie jest tak dokladny jak na Lucarto. Powiem Ci, ze mimo wszystko moj odbior Empyreanow na AVS wciaz byl pozytywny, za co zostalem tu nawet czesciowo wysmiany na forum. Czulem w nich potencjal, no ale jednak decyzji o zakupie nie podjalem.

Zycie audiofila bywa pelne przypadkow.  Pewnie gdybym jednak po AVS kupil Empyreany i wzial na testy D8000, po tescie na Cayinie zostaly by te drugie, a do Empyreanow nie mialbym zadnej motywacji by wracac. Teraz sytuacja wyglada zglola inaczej. Mimo ze Cayin + D8000 to klasowe granie to jednak Songolo + Empyrean to pelna synergia. Po wyplacie beda moje :D

 

 

Gratuluję dokonania wyboru👍ME jeszcze nie słuchałem, ale we wrześniu skuszę się na ich wypróbowanie;) Mam nadzieję, że nie okaże się on brzemienny w skutkach dla moich oszczędności;) Pozdrawiam!!!

Godzinę temu, retter napisał:

Raczej wydać taka kasę i żyć na bułkach z biedry wodzie z kranu i ziemniokach czy tam pyrach wielkości śliwki na obiad ;D

 

Wierzę, że z takimi konsekwencjami dla @lsd ten wydatek nie będzie się wiązał. Jednak osobiście mając wybór takiego miesięcznego jadłospisu, a wymarzonych brzmieniowo słuchawek, wybrałbym jedzenie suchych bułek z pyrkami wielkości śliwek, mając w tym czasie założone je na głowie. Wtedy taki posiłek dostarczyłby mi więcej przyjemności niż innym osobom najlepsze dania z drogich restauracji ;)

 

Wiem, że to wielu może wydawać delikatnie mówiąc dziwne (zapewne też takie jest), ale przekładam rozkosze z narządu słuchu nad bodźce docierające z moich pozostałych zmysłów. Pozdrawiam😉

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio Widać, że zrobiły na nim ogromne wrażenie. Dziękuję za przesłanie linku do tej opinii o LCD-24. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retter nic mnie już nie ocali... :D Spokojnie ;) Posiadany sprzęt mnie zadowala i zakup czegoś nowego musiałoby wywołać u mnie autentyczny zachwyt. Szczęścia nie upatruję w zaspokajaniu potrzeb podniebienia (nie jestem, jak Pani Magda G.), ani w posiadaniu drogich gadżetów (mam od dwóch lat używkę Samsunga s7 Edge skupioną za około 700 zł), ubrań, samochodów, pięknych willi... Literaturę (szczególnie historyczną, filozoficzną, związaną z filozofią klasyczną, a także z zagadnieniami astronomicznymi, biologicznymi) oraz muzykę uwielbiam, daje mi szczęście. Sprzęt audio jest dla mnie medium, który powinien umożliwić mi jak najlepszy kontakt z nią. Jest także w pewnym stopniu wyrazem atencji względem tych osób, które są odpowiedzialne za przygotowanie nagrań i docenieniem ich wysiłku, który będę w stanie jak najlepiej usłyszeć oraz czerpać z niego jak najpełniejszą przyjemność;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stefanbat napisał:

O nie ;) Wolałbym żeby jednak było słabo tak jak z cayinem i studio-six. Bo nie dość że śliczny ten amp i Polski, to jeszcze takie rzeczy mi piszesz. Teraz to muszę go posłuchać. 

Zamowilem juz Empyreany i w sumie mam zgryz, bo gra to lepiej niz jakakolwiek inna moja konfiguracja (patrzac na calosc obiektywnie). Wyprzedaz? 

Probowalem jeszcze welurowych padow na Meze, ale sa duzo gorsze od skorzanych i jesli ktos testowal Empyreany tylko na nich, to sporo stracil (albo i nie stracil z perspektywy portfela).  

Granie z Empyreanow w skorzanych padach na Songolo przypomina mi  charakterystyke kilku innych sluchawek. Otoz jest piekne, czarne, bezkresne tlo z ktorego raz po raz wydobywaja sie dzwieki. Podobne wrazenie odnioslem tylko na Voce od mr Speakersa.

Meze graja na podobnym poziomie technicznym (z pamieci nie bede sie upieral czy ciut lepszym czy gorszym) co Utopie, ale nie jest to granie tak sterylne. Wrecz przeciwnie, brzmia super muzykalnie i nie pozwalaja sie oderwac od nagrania.

Wreszcie Empyreany bardzo dobrze kontroluja dolne pasmo podobnie jak D8000. Fakt ze nie jest ono az tak dociazone (czuc wieksza wage bebna na Finalach) i Meze nie schodzi az tak nisko, ale za to jest pelne zwarcie wciaz pozwalajace na gruba fakture najnizszych dzwiekow. W sumie to jesli chodzi midbas, najblizej graly w ten sposob Dharmy, za co je uwielbialem swego czasu.

Trzeba sie bedzie wystawic na posmiewisko w temacie krolika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, stefanbat napisał:

Podpinałeś już do WA8? Ciekawy jestem opinii. 

Podpinalem je do WA8 doslownie na 10 minut. Empyreany graja znakomicie chocby z Ultima i na Woo Audio jest oczywiscie jeszcze duzo lepiej ale to nie Lucarto. Po weekendzie potestuje wiecej, zaraz jade na Fest Festiwal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vonBaron napisał:

Ethery Flow z IDSD Pro dostały nowego żywota :o

Jest lepsza scena, holografia i dynamika niż na Heglu.

Oj chyba D8000 sobie poczekają ;)

 

Jak wygląda sprawa z wypełnieniem dźwięków, ich soczystością, barwą, spójnością? Zastanawiam się nad jego nabyciem wraz z iESL, bo kilka osób poleciło ten zestaw do elektrostatów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :)) Nie będę daleko szukał, bo iDSD oraz iESL jest w @MP3store;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2019 o 14:17, saudio napisał:

Mi bardziej pasują welurki jest większa przestrzeń i bas równiejszy.

Na welurach traci sie izolacja, w konsekwencji to czarne tlo, ktore mi sie tak podoba. Bas ma tez mniejszy wygar, a pozostale dzwieki nie maja tak dokladnej faktury jak na padach skorzanych. Moze dlatego wlasnie ze dochodza inne dzwieki z otoczenia? Przestrzen wydaje mi sie bardzo podobna w obu konfiguracjach, ale musze jeszcze mocniej potestowac. Natomiast sposob zmiany padow na Meze bezinwazyjny, po prostu genialny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności