Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, hammerh34d napisał:

Optymalizacja to jedno, maksymalizacja to coś innego.
Gdyby kabelek lightning oferował najlepszą jakość, to nikt by nie kupił żadnego dac/ampa.
Nie znam tych słuchawek, ale wyczuwam na kilometr marketing pod fanów apple. I tyle.

 

Ale ten kabelek daje najlepszą jakość tym konkretnym słuchawkom, bo one są strojone pod granie z nim. To jest zestaw i tak zostało to zaprojektowane. Grało to lepiej niż z Questyle Twelve po kablu analogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja to jedno, maksymalizacja to coś innego.
Gdyby kabelek lightning oferował najlepszą jakość, to nikt by nie kupił żadnego dac/ampa.
Nie znam tych słuchawek, ale wyczuwam na kilometr marketing pod fanów apple. I tyle.


Dobrze, że w świecie audio nikt nie stosuje marketingu i chodzi li wyłącznie o altruistyczną pogoń za coraz lepszym dźwiękiem. Jakiś klan druidów ci audiofile.

WYSŁANO Z AJFONA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kabel z ajfona wyciąga, tylko w kablu masz specjalnego daca z ampem i jeszcze dsp. I to wszystko jest tak zestrojone, że takiego efektu nie da się osiągnąć nawet na stacjonarnych klockach. Chociaż kolega @decees pisał, że na Hugo2 juz było bardzo dobrze. Użytkownicy z androidem prosili Audeze przez dwa lata aby zrobili taki kabel pod androida, ale nie było takich możliwości bo każdy producent telefonu stosuje swoje nakładki.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, to miałem na myśli. Kabelek zawiera dac/amp. Odpowiednio dostrojony pod kątem iphona i tych słuchawek. Oraz prądu który może dostarczyć iphone przwz lightning. Ze swojej baterii, na której ledwo wytrzymuje dzień normalnego używania.
Rozumiem taki krok ze strony Audeze - przeciętny amerykański konsument z ajfonem nie kupi sobie dedykowanego odtwarzacza ani dac/ampa pokroju choćby Mojo, nie mówiąc już o Hugo, bo przecież zapłacił za najlepszy telefon na świecie i już, słuchawki mają się dostosować do ich sprzętu. Ale dla mnie takie słuchawki będą bez sensu, bo nie kupię sobie iphone żeby z nich skorzystać. I tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu kulą w płot, drugi raz w przeciągu kilku godzin.... Wystarczy wejść na headhifi i zobaczyć jaki sprzęt kupują amerykanie, w jakich cenach i skali w porównaniu do Polski :P

Po drugie nie musisz mieć iphona, możesz mieć teraz cokolwiek oby obsługiwało bluetooth. Od kilku miesięcy audeze wydało taki kabel, który działa ze wszystkimi telefonami.

Więcej uśmiechu, mniej agresji i hejtu...będzie dobrze.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się nie daj zwariować szczegółom, tabelkom, porównaniom itp. Parę dni na te, parę na te i bierz te z którymi jest lepsza zabawa, i się fajniej słucha.

 

 

 

 

PS. Potem puść mi te które zostaną za 1/10 ceny i kup Kossy Porta i wszystko będzie grało. Zaufaj mi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lsd napisał:

Testy trwają, jedne zostaną (jak sie portfel odrodzi z popiołu)

DSC_0614.jpg

 

Miałem je u siebie parę dni temu i dla mnie, na moim bursonie, bezapelacyjnym zwycięzcą okazały się D8000. Kiedyś będą moje ;)

Ciekawe jak będzie u Ciebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lsd napisał:

Testy trwają, jedne zostaną (jak sie portfel odrodzi z popiołu)

DSC_0614.jpg

 

Mam nadzieję, że nastąpi szybkie odrodzenie funduszy i starczy w przypadku trudności z decyzją na zakup jednych oraz drugich👍 Ostrzegam, że D8k są czułe na kable, które do nich prowadzą. Stockowe są w miarę ok, ale... dam znać, który wybrałem w zakupkach😉 Pozdrawiam i życzę owocnych testów.

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, John Grado napisał:

Tylko się nie daj zwariować szczegółom, tabelkom, porównaniom itp. Parę dni na te, parę na te i bierz te z którymi jest lepsza zabawa, i się fajniej słucha.

 

 

 

 

PS. Potem puść mi te które zostaną za 1/10 ceny i kup Kossy Porta i wszystko będzie grało. Zaufaj mi :) 

Ale ja ze szkoły Senków PX100 jestem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Weird_O napisał:

 

Miałem je u siebie parę dni temu i dla mnie, na moim bursonie, bezapelacyjnym zwycięzcą okazały się D8000. Kiedyś będą moje ;)

Ciekawe jak będzie u Ciebie.

 

10 minut temu, Tytus1988 napisał:

 

Mam nadzieję, że nastąpi szybkie odrodzenie funduszy i starczy w przypadku trudności z decyzją na zakup jednych i drugich👍 Ostrzegam, że D8k są czułe na kable, które do nich prowadzą. Stockowe są nie są w miarę ok, ale... dam znać, który wybrałem w zakupkach😉 Pozdrawiam i życzę owocnych testów.

Znam jedne i drugie. D8000 testowalem juz tyle razy ze nie sposob zliczyc. Przyznaje ze nie slyszalem ich jednak na kablu innym niz stockowy. Empyreany po raz pierwszy goszcza u mnie w domu. Po 3 dniach testów na Lucarto, D8000 wygladaja w tym pojedynku jak Iron Man po starciu z Thanosem, ale w Infinity War... Zobaczymy jak bedzie na Cayinie.

Edytowane przez lsd
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki byłem życzliwy dla Empyreanów, że parę dni temu zrobiłem czwarte podejście. Tym razem w połączeniu SPL Phonitor XE, no i kolejny raz mnie nie przekonały. Grają jak dla mnie zbyt normalnie, takie zwykłe granie, do tego wokal bez wyrazu, a nawet chciałbym, żeby było inaczej.Bez dwóch zdań lepiej w tym porównaniu zagrały Focal Clear, które nie były jakimś moim faworytem, znacznie barwniej i z życiem. Też uważam, że zmiana kabla w D8000 to podstawa.

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, saudio napisał:

Z Empyreanami trzeba spędzić trochę czasu. D8000 to koncert przed sceną, Meze to więcej relaksu, dla mnie grają realnie można słuchać cały dzień.

Moim zdanie to ten sam poziom tylko inna prezentacja.

Graja realnie to dobre okreslenie, ale sa przy tym bardzo angazujace i muzykalne. Na dodatek sa bardzo uniwersalne. W sumie  sprawdzaja sie we wszystkich gatunkach muzyki jakie slucham, a slucham prawie wszystkiego. W d'n'b zgrozily Fostexom TH900 co mnie zwyczajnie szokło. W jazzowych kawałkach, muzyce wokalnej czy neoklasycznej spokojnie by mogły zastąpić mi Heki. Do rocka i metalu też niczego im nie brakuje. Żadne pasmo nie  jest zaakcentowane kosztem innego, niezłe zestrojenie. Kurde zakochałem się :D
 

21 minut temu, dj1978 napisał:

. Też uważam, że zmiana kabla w D8000 to podstawa.

Bez lepszego kabla do D8000 być może nie będzie mi dane porównać je w kategoriach bezwzględnych, ale i bez niego Finale są kilka tysi droższe, o cenie takiego Wireworlda Eclipse nawet nie wspomne. Na ten moment, przynajmniej na Songolo i kablu fabrycznym D8000 dostają ciężkie baty. Musze jednak nadmienić poraz kolejny, że przygaszone, obcięte górne pasmo to dla mnie duży minus w końcowym odbiorze prezentacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lsd napisał:

że przygaszone, obcięte górne pasmo to dla mnie duży minus w końcowym odbiorze prezentacji.

 

To jest jakaś dziwna sprawa, skąd się bieża ta opinia o brakach góry w D8000... Dla mnie góry nie mają wcale mniej niż Meze i to na stocku. Z kablami WW jest jej jeszcze więcej a zaraz mogę wywołać kolege @vonBaron dla którego góry w D8000 jest wręcz za dużo...

 

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Finale które masz to demowki? Z fonnexa czy z MP3? Produkcyjna wersja nie ma przygaszonj góry, można się zdziwic.

 

1 minutę temu, dj1978 napisał:

To jest jakaś dziwna sprawa, skąd się bieża ta opinia o brakach góry w D8000... Dla mnie góry nie mają wcale mniej niż Meze i to na stocku z kablami WW jest jej jeszcze więcej a zaraz mogę wywołać kolege @vonBaron dla którego góry w D8000 jest wręcz za dużo...

Sluchalem przynajmniej kilku roznych sztuk D8000 i wszystkie graly dokladnie tak samo. Nie mowie ze tam gory nie ma, ale akcent polozony jest na dolne pasmo. Jesli sluchamy metalu albo muzyki klasycznej gdzie basowego łojenia próżno szukać to może jest i góry wystarczająco, ale w gatunkach muzycznych gdzie dolne pasmo ma ważniejszą rolę góra niknie. Ja kocham to dolne pasmo w D8000 i tylko dlatego tak wiele razy podchodziłem do tych słuchawek, za każdym razem myśląc, że albo mam felerną sztukę albo tor do dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na testówce z mp3store góra nie jest jakaś wybitna i też czasem mi jej brakowało ale ja tam takie gładkie brzmienie kocham. A to co one robią z basem, wokalami (są cholera trójwymiarowe!), to jak budują scenę (nie tak dużą jak w empyreanach ale lepiej moim zdaniem poukładaną i spójną) - to wszystko urzeka. A meze? Nie ma w nich nic wyróżniającego. Bardzo dobre słuchawki i najwygodniejsze jakie miałem na łbie ale... ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, lsd napisał:

Graja realnie to dobre okreslenie, ale sa przy tym bardzo angazujace i muzykalne. Na dodatek sa bardzo uniwersalne. W sumie  sprawdzaja sie we wszystkich gatunkach muzyki jakie slucham, a slucham prawie wszystkiego. W d'n'b zgrozily Fostexom TH900 co mnie zwyczajnie szokło. W jazzowych kawałkach, muzyce wokalnej czy neoklasycznej spokojnie by mogły zastąpić mi Heki. Do rocka i metalu też niczego im nie brakuje. Żadne pasmo nie  jest zaakcentowane kosztem innego, niezłe zestrojenie. Kurde zakochałem się :D
 

Bez lepszego kabla do D8000 być może nie będzie mi dane porównać je w kategoriach bezwzględnych, ale i bez niego Finale są kilka tysi droższe, o cenie takiego Wireworlda Eclipse nawet nie wspomne. Na ten moment, przynajmniej na Songolo i kablu fabrycznym D8000 dostają ciężkie baty. Musze jednak nadmienić poraz kolejny, że przygaszone, obcięte górne pasmo to dla mnie duży minus w końcowym odbiorze prezentacji.

 

Finale mają dominację pierwszego planu owszem zmiana kabla pomaga ale dalej atakują tym swoim koncertem w pierwszym rzędzie przesłaniając dalsze plany. Meze no nie będę się powtarzał jak grają, widzę że podobnie je odbieramy;)

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lsd Jeśli się zakochałeś w brzmieniu ME, to wybór jest już dość oczywisty ;) U mnie był plan zakupu tylko jednego druta, a wybrałem dwa. Jedne brzmienie było zgodne z moim postulatem uszczegółowienia, powiększenia sceny, nadania przekazowi większej zwiewności... ale Entreq Apollo oczarował mnie cudowną obfitością, wspaniałym nasyceniem... byłem poruszony do głębi. Nie pomogło powtarzane na głos przez chwilę, że kabel nie może tak wpłynąć na dźwięk... bo wpłynął i wpływa nadal. 

 

Jeśli nie możesz wybrać dwóch, to chyba dobrze posłuchać tego, co szepcze serce. Jeśli po kilku dniach będzie powtarzać ciągle to samo, co teraz, to... ME są Tobie pisane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tytus1988 napisał:

@lsd Jeśli się zakochałeś w brzmieniu ME, to wybór jest już dość oczywisty ;) U mnie był plan zakupu tylko jednego druta, a wybrałem dwa. Jedne brzmienie było zgodne z moim postulatem uszczegółowienia, powiększenia sceny, nadania przekazowi większej zwiewności... ale Entreq Apollo oczarował mnie cudowną obfitością, wspaniałym nasyceniem... byłem poruszony do głębi. Nie pomogło powtarzane na głos przez chwilę, że kabel nie może tak wpłynąć na dźwięk... bo wpłynął i wpływa nadal. 

 

Jeśli nie możesz wybrać dwóch, to chyba dobrze posłuchać tego, co szepcze serce. Jeśli po kilku dniach będzie powtarzać ciągle to samo, co teraz, to... ME są Tobie pisane :)

Dzisiaj starcie przenioslo sie na arene Cayina, jedyną gdzie D8000 faktycznie mnie oczarowaly, o czym pisalem juz zdaje sie jakis czas temu w innym watku. Na Cayinie Finale mają większą równowagę tonalną, może dlatego, że ten pompuje mocno wszystkie dźwięki i góra brzmi tam jako znacznie bardziej wypelniona. Natomiast Empyreany póki co spuchły przynajmniej na skórkowych padach, potwierdzając moje wrażenia z AVS 2018. Wciąż jest dobrze, ale już nie błyszczą na tle D8000. Płyta Milesa Davisa Live-Evil gra na D8000 bezkonkurencyjnie i ani Meze, ani Heki, ani Ethery czy T1 nie mają do tej prezentacji startu. Co ciekawe, nie jest to jakaś super realizacja, ale Finale nie atakują górą, trąbki trzymane są w ryzach, a wypełnienie od średnicy w dół nadaje wrażenie w kilku utworach nagrania studyjnego (a jest to zbiór kawałków koncertowych)

Wnioski na ten moment są takie, że Lucarto nie gra z D8000 wybitnie, ale też raczej nie gorzej niż na innych wzmakach z którymi próbowałem. Na Cayinie jest za to bardzo dobrze.

Zupełnie na odwrót z Empyreanami, Lucarto to dla nich garnitur szyty na miare, niczego mi tam nie brakuje, natomiast z Cayinem póki co tak nie błyszczą. Zobaczymy jutro jak będzie na welurach.

40 minut temu, Tytus1988 napisał:

@lsd Jeśli się zakochałeś w brzmieniu ME, to wybór jest już dość oczywisty ;) U mnie był plan zakupu tylko jednego druta, a wybrałem dwa. Jedne brzmienie było zgodne z moim postulatem uszczegółowienia, powiększenia sceny, nadania przekazowi większej zwiewności... ale Entreq Apollo oczarował mnie cudowną obfitością, wspaniałym nasyceniem... byłem poruszony do głębi. Nie pomogło powtarzane na głos przez chwilę, że kabel nie może tak wpłynąć na dźwięk... bo wpłynął i wpływa nadal. 

Kabel może mieć duży wpływ na prezentacje i wierzę, że dla D8000 też jest kluczowy, natomiast nie wydam na kabel  dla testu nieswoich słuchawek kilka tysiaków bo wszyscy doskonale wiedzą jak to jest z odsprzedażą. Jestem zdania, że kabel fabryczny powinien być na tyle dobry by całościowo produkt przekonał do zakupu, a potem można kombinować.

 

Z ciekawostek, skoro jesteśmy w wątku słuchawek planarnych, potwierdzę opinię zasłyszaną od  @Jaworrr na temat kabla Hybryd Noir Forzy do Etherów, którego to z resztą od niego odkupiłem. Kabel wypada słabiej od Vivo, odchudza średnicę i delikatnie także górę. Poszedł zatem na przeróbkę pod Heki ;) Piszę jak by kogoś nadal kusiło by spróbować. W sumie mnie kusi w drugą stronę by kupić jeszcze jeden Vivo i też przerobić go na wtyki 2,5mm...

 

40 minut temu, Tytus1988 napisał:

Jeśli nie możesz wybrać dwóch, to chyba dobrze posłuchać tego, co szepcze serce. Jeśli po kilku dniach będzie powtarzać ciągle to samo, co teraz, to... ME są Tobie pisane :)

Wiesz, pewnie bym i mógł, to kwestia odradzającego się co miesiąc źródła manny w postaci wypłaty, ale powoli robi się już u mnie magazyn zamiast pokoju odsłuchowego. W końcu na ilu parach słuchawek można jednocześnie słuchać muzyki. Ja się od jakiegoś czasu gubie co i z czym testowałem i jaki był tego wynik. Na szczęście mamy forum, źródło diabelskich inspiracji i zarazem pamiętnik... ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dj1978 napisał:

To jest jakaś dziwna sprawa, skąd się bieża ta opinia o brakach góry w D8000... Dla mnie góry nie mają wcale mniej niż Meze i to na stocku. Z kablami WW jest jej jeszcze więcej a zaraz mogę wywołać kolege @vonBaron dla którego góry w D8000 jest wręcz za dużo...

 

Obecny, na Heglu faktycznie było trochę za ostro ale z nową zabawką powinno być już super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności