Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedłem dzisiaj do Tophifi i akurat mieli LCD-4, niestety nie było nic zestawionego aby posłuchać, więc sprawdziłem na 229. Jak ja się cieszę, że one takie niewygodne.

Wprawdzie trzeba było ustawić high gain i odkręcić na 150, do tego wskaźnik baterii zaczął działać jak sekundnik, ale coś tam się udało sprawdzić, trzeba się będzie wybrać na poważny odsłuch, choć nie wiem po co, przecierz one takie niewygodne....

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2019 o 15:20, saudio napisał:

Wszedłem dzisiaj do Tophifi i akurat mieli LCD-4, niestety nie było nic zestawionego aby posłuchać, więc sprawdziłem na 229. Jak ja się cieszę, że one takie niewygodne.

Wprawdzie trzeba było ustawić high gain i odkręcić na 150, do tego wskaźnik baterii zaczął działać jak sekundnik, ale coś tam się udało sprawdzić, trzeba się będzie wybrać na poważny odsłuch, choć nie wiem po co, przecierz one takie niewygodne....

 

Ja unikam tego miejsca i odsłuchu czwórek .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Final? D8000 są tak samo niewygodne jak stare Audeze z pałąkami obiciowymi. Nie tyle masa jest problemem, co jej rozkład. W 4z nie miałem takich przygód jak w D8k i FADy stały się tym samym kolejną parą po starych XC, które wymagały podkładania gąbek pod pałąk, aby przekroczyć próg kilku godzin użytkowania. Do tego sam projekt akustycznie nie jest poprawny, choć bardzo innowacyjny. Ale o tym to się rozpiszę w recenzji :)

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na remont poszły 2x większe pieniądze niż żona zakładała. Nawet nie drgnęła mi powieka. Na wszystko mówiłem Ok.
Efekt - teraz jej głupio i nawet nic nie zapyta jak coś nowego się pojawi w domu. Chyba rozumie że muszę odreagować :)


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, saudio napisał:

No to teraz na poważnie....

 

Dobrze, że byłem z żoną, skutecznie zadziałała nie było polemiki, powiedziała, że to słuchawki dla głuchych:lol:

 

Żona Saudio: To są słuchawki dla głuchych

Saudio: Słucham?

Żona Saudio: Mówie, że to słuchawki dla głuchych

Saudio: Mówiłaś coś?

Żona Saudio: Jak chcesz to sobie kup boś głuchy!

Saudio: Tak, kalafior będzie spoko do kotleta.

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spawn napisał:

 

Żona Saudio: To są słuchawki dla głuchych

Saudio: Słucham?

Żona Saudio: Mówie, że to słuchawki dla głuchych

Saudio: Mówiłaś coś?

Żona Saudio: Jak chcesz to sobie kup boś głuchy!

Saudio: Tak, kalafior będzie spoko do kotleta.

 

 

 

Ty się śmiej z muzykiem się nie dyskutuje o tym jak ma brzmieć muzyka. 

Ogólnie to wszytko jest przesadzone, wyolbrzymione zbyt mięsiste, dźwięki zachodzą na siebie zwłaszcza na wokal, np. Krari Bremnes instrumenty przenikają wokal.

One niektóre instrumenty nienaturalnie wyolbrzymiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, saudio napisał:

Ty się śmiej z muzykiem się nie dyskutuje o tym jak ma brzmieć muzyka. 

Ogólnie to wszytko jest przesadzone, wyolbrzymione zbyt mięsiste, dźwięki zachodzą na siebie zwłaszcza na wokal, np. Krari Bremnes instrumenty przenikają wokal.

One niektóre instrumenty nienaturalnie wyolbrzymiają.

 

Nie śmiałbym dyskutować z muzykiem. Dla nich to jest muzyka:

 

Chopin_Polonez_op._40_nr_1.jpg

 

Dla mnie to:

HeadAmp-BlueHawaii-SE-Satin-Grey-Stax-SR-009BK.jpg

 

 

A prawda jak zwykle, gdzieś po środku :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, saudio napisał:

 

Ogólnie to wszytko jest przesadzone, wyolbrzymione zbyt mięsiste, dźwięki zachodzą na siebie zwłaszcza na wokal, np. Krari Bremnes instrumenty przenikają wokal.

One niektóre instrumenty nienaturalnie wyolbrzymiają.

Brzmi jak przepis na typowo audiofilskie, drogie i chodliwe słuchawki.

13 minut temu, saudio napisał:

Raczej to:

 

64F14851-07FD-40D6-99F2-2D144970E4EE.jpeg

Nie słuchaj żony; moja też ciagle wyskakuje z tym argumentem ze zdjęcia; to deprymujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, audionanik napisał:

Brzmi jak przepis na typowo audiofilskie, drogie i chodliwe słuchawki.

Nie słuchaj żony; moja też ciagle wyskakuje z tym argumentem ze zdjęcia; to deprymujące.

Tylko jak Cie własna żona wyzywa od Audiofili.... ale tak na spokojnie patrząc to ma rację, w gęstszych kawałkach dźwięki się przenikają, nie jest naturalne wchodzenie instrumentu który gra za wokalem nagle zaczyna przenikać go i wychodzić przed. Ogólnie bas jest pierwsza klasa, reszta niestety zestrojona tak aby było wow, no i w takiej orkiestrze trójką gra pierwsze skrzypce.

 

Posłuchałem też Pathosa Aurium fajny wzamk tylko niepotrzebnie zawęża scenę, przybliżenie można jeszcze zaakceptować. Z LCD-4 trzeba było mocno odkręcić.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Pozostaje się cieszyć że człowiek skończył tylko z K1000 :) ...

 

@Spawn Twój sprzęt?

 

W sensie to Blue Hawaii i limitowane do 180 sztuk czarne SR-009 na zdjęciu? Niestety tylko marzenie, a zdjecie z googla :D

 

@EvilKillaruna nie narzekam jednak bo Shure KSE1200, Sony Z1R, Campfire Vega i naście innych pomniejszych które posiadam też cośtam grajo ;)

Edytowane przez Spawn
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, myślałem że odpaliłeś wszystkie rakiety i poszedłeś w full-ES. Z drugiej strony jednak warto mieć marzenia, bo to one napędzają człowieka do działania.

 

EDIT: A to w porządku. Ważne że jesteś zadowolony 👍, chociaż żadnego z tych urządzeń nie słuchałem. 

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Spawn napisał:

 

W sensie to Blue Hawaii i limitowane do 180 sztuk czarne SR-009 na zdjęciu? Niestety tylko marzenie, a zdjecie z googla :D

 

@EvilKillaruna nie narzekam jednak bo Shure KSE1200, Sony Z1R, Campfire Vega i naście innych pomniejszych które posiadam też cośtam grajo ;)

Nie no bierz są tutaj https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/30/336302.php jak pogadasz z Wiktorem to same też pewnie sprzeda.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saudio napisał:

Tylko jak Cie własna żona wyzywa od Audiofili....

Jak to wyzywa?:ph34r:

Ja sam tak na siebie mówię już po trzeciej zmianie lamp na jednym kawałku.

 

2 godziny temu, saudio napisał:

ale tak na spokojnie patrząc to ma rację, w gęstszych kawałkach dźwięki się przenikają, nie jest naturalne wchodzenie instrumentu który gra za wokalem nagle zaczyna przenikać go i wychodzić przed. Ogólnie bas jest pierwsza klasa, reszta niestety zestrojona tak aby było wow

Z czym te elcedeki grały, tylko z Aurium? Słuchałem ich dość dawno, ale zapamiętałem lepiej.

 

2 godziny temu, saudio napisał:

no i w takiej orkiestrze trójką gra pierwsze skrzypce.

Tego nie było. Podejrzewam rozrzut brzmieniowy, z którego słynie team Audeze.

 

2 godziny temu, saudio napisał:

Posłuchałem też Pathosa Aurium fajny wzamk tylko niepotrzebnie zawęża scenę, przybliżenie można jeszcze zaakceptować.

Z t1v1 nie zawężał sceny, nawet lekko powiększał (z hołkami też); niemniej mistrz separacji i przejrzystości to nie jest, nawet z chudymi EH. Chyba nie pomagał lcd4...dość dobrze grał za to z t1v1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurium lubi przejmować właściwości DACa na siebie. Dużo dają też lepsze lampy. Ponoć zasilanie także. Wyższe LCD natomiast potrzebują czegoś w stylu CV2+ bardziej niż Aurium.

 

Rozrzut brzmieniowy wynika z innych rewizji i użytych materiałów, a nie różnic między egzemplarzami. Teraz stosują pady memory-foam, podczas gdy w starych LCD-2/3/4 były pady zwykłe z rantem, która grały jaśniej i z bliższym wokalem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności