Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

To jest Winter Edition xD Dali jeszcze takie jak do Beyerdynamiców, tyle że większe. Mam jeszcze ala audeze, ale dopiero co dotarły. Nie kombinowałem, ale jasne jest to, że są lepsze od audeze lcd-2c pod względem sceny, separacji, pozycjonowania i tonalności. Ale budowa tych słuchawek można podsumować jednym słowem: TANDETA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nicodem napisał:

To już jak tak gadamy o ciepłych dniach. panowie jakiś pomysł na nauszniki dla z1r? W firmowych nie da się siedzieć w lato...


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Przecież masz Cleary:D

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek - Audeze usunęło wszystkie konta klientów ze swojej strony, wraz z rejestracjami produktów. Wedle informacji, którą dostałem z supportu, klienci mają sobie pozakładać nowe konta i zarejestrować produkty ponownie.

Ja już im napisałem co o nich myślę, ale postanowiłem przy okazji podzielić się nowiną.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc Thieaudio Phantoms wjechały do mnie w zeszłym tygodniu. Pierwsze wrażenia:

1. Jakoś budowy, szczególnie headbandu jest kijowa. Rozglądam się za zamiennikiem. Wygląda na to, że któryś z beyerów powinien pasować.

2. Dostałem je z jedną parą padów - wygodne, ale lepiej brzmią dla mnie tanie pady z Ali ze sztucznej skóry. Najlepiej ZMF angled.

3. Dokonałem małych modyfikacji dla eksperymentu - od strony ucha na przetworniku była gąbka przykrywająca całą powierzchnię, społowiłem ją i na reszcie zrobiłem fazor-mod z filcu.

 

Brzmienie najlepsze co słyszałem w moim życiu (nie mam dużego doświadczenia jednak). Lepsze od T50RP ArgonMod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2019 o 22:05, hammerh34d napisał:

A skont?
Bo albo jestem ślepy, albo nie było?

https://sketchfab.com/3d-models/waveguide-for-lcd2-2ad2680119914de69ab8fb7dfeaedd28

tu projekt, wysyłasz do kogokolwiek kto świadczy usługi druku 3d, i vuala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie krótkie poglądowe info.

Thieaudio phantom, fatalna jakość wykonania, jednak łatwość w modowaniu, pasują pałąki od hifimanów, pady też, można też założyć pady od audeze. Złącza 2.5mm, źle ustawione bo prostopadle do podłogi, przy dłuższych wtykach nie da się kręcić głową 😜

Charakterystyka dźwiękowa to U jak na moje ucho. Skraje lekko podbite w stosunku do środka, ale mniej niż w t1v2. Scena średnia do małej (z 5-10 cm poza głowę), ale w miarę pełna - dookoła głowy, spłaszcza się jednak przed oczyma 😜 . Czasami ma się wrażenie, że dźwięk dobiega z tyłu głowy, wokale z reguły są usytuowane w potylicy :D Bardzo dobra separacja, level t1v2, bardzo dobre pozycjonowanie, level t1v2. Zastosowanie to w sumie wszystkie rodzaje muzyki, dobre allroundery.

Napiszę w odniesieniu do LCD2C parę rzeczy, bo mi łatwiej. Bass w Phantom jest raczej jednowymiarowy, ale z lepszym kickiem niż w LCD2C. W LCD2C jest nieco lepsza faktura i głębia basu. Co do detalu to różnie w różnych kawałkach. Średnica w Phantom jest czystsza, gładsza i bardziej detaliczna mimo, że nieco schowana. W LCD2C jest wypchana do przodu, przez co uzyskuje się wrażenie detalu i wyraźności, ale głosy są grube, bardziej mięsisty. Ciekawe jest to, że w przypadku utworów, gdzie średnica jest mocno kontrowana górą, nie ma problemu ze zrozumieniem co śpiewa wykonawca, detale są obecne - głównie dzięki bardzo dobrej separacji i pozycjonowaniu - np: głos leci z potylicy, góra po bokach, takie uproszczenie ;p. W tej kwestii zachowuje się lepiej niż t1v2, gdzie niektórych utworów nie da się słuchać przez zbyt podciągniętą górę. Górne rejestry są bardzo czysteeee, nie kłujące, a mimo to jasne, nie sybilizujące. Sporo powietrza i otwartości daje góra, chyba lepiej niż t1v2. Dla mnie bardzo fajny kompromis. W tej kwestii nawet nie ma co porównywać z LCD2C, nawet bez gąbek za grillami. LCD2C są mniej detaliczne, ciemniejsze, i jeszcze mają jakiś peak, który odznacza się - czasami fajnie, czasami dziwnie. Poza tym, LCD2C mają problem z nieco jaśniejszymi i szybszymi utworami - zdarza się, że dźwięk staje się bezkształtną masą, która płynie, ale bez ładu i składu. Zresztą separacja jest słaba w LCD2C. Scena tylko po bokach, ale dość szeroka ta z 20 cm poza głowę. Ale środku nic nie ma. Pozycjonowanie jest .... kiepskie. Generalnie LCD2C to po prostu ściana dźwięku, bez efektu 3D. W Phontomach już jest efekt 3D, nie taki  jak t1v2, ale nie odczuwa się dwuwymiarowości dźwięku tak bardzo jak w audeze. Co do ogólnego przekazu, to Phantomy są dość koherentne, aleeeeee nie mają charakteru, ktoś powie że mogą być nudne, bo równe słuchawki tak mają 😜 Ale kwestia gustu.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docentore zdaje się że od he-4xx i he-400i/s, przynajmniej tak mi się zmierzyło.

Fazory z tego projektu pasują i nie pasują. Pasują po zewnętrznej stronie idealnie, a po wewnętrznej trzeba odwrócić i pasują - ale trzeba albo zeszlifować, bądź nawiercić dwie pół dziurki tam gdzie jest jedna dziurka - po bokach, albo jedną półdziurkę tam na środku tam gdzie są dwie dziurki. Ale żeby zamontować potrzebujecie dłuższych śrubek, o ile uda wam się odkręcić te które są. Audeze wpadło na genialny pomysł, że zaklei gwinty.... i da środki zrobione z tworzywa o wytrzymałości masła. Generalnie 4 da się odkręcić, po 1 przy kablach nie udało mi się. Od razu krzyżak zrobił dziurę w śrubie.... Ale zamontowałem fazory, teraz schnie, bo przykleiłem z po wewnętrznej.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz niech mi je ktoś porówna z Ananda i/lub Arya. Czy w ogóle jest się nad czym zastanawiać / porównywać.

 

@prolimnie licząc pałąka, który nawet na fotkach wygląda tandetnie reszta pod względem jakości wykonania ok? Muszle, mocowanie itp... W zestawie sprzedażowym piszą, że są 2 pary padów - takie same? 

Edytowane przez Mripper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mripper U mnie trochę kleju zostało na grillu, i w transporcie wyleciało mocowanie muszli, trochę mi zarysowało muszlę. Ale kij z tym. Muszle w porządku, raczej nie popękają. Wymieniasz pałąk i pady i tyle. Pady są 2 pary, te futerkowe i drugie takie jak beyerdynamic t1v2 ale większe - nie sprawdzają się na mej głowie bo wylata dźwięk dołem gdzieś 😜

 

Tylko ja i kolega @docentore mamy z 1 partii, może druga będzie miała jakieś zmiany.

 

Fazory na LCD-2C sprawiły, że jakieś takie lepsze te audeze :D Taki badziew a zmienia tak dużo...

Jakbyście nie wierzyli: zewnętrzna strona.

Wewnętrznej foty nie zrobiłem, bo miałem łapy w kleju 😜 Ale tak samo tylko odwrotnie i te boczki posmarowałem klejem tam gdzie nie ma przetwornika i hula.

20190812_154410.jpg

Edytowane przez prolim
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mripper tak jak kolega mówi, muszle są OK tylko pałąk taki chybotliwy, na niezbyt wytrzymały wygląda. Ja swoje dostałem tylko z jednym kompletem padów (następny prezent od HBB), ale i tak zmieniłem na ZMF lambskin zrabowanych z Argonów, które płaczą teraz w kącie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ten dodatkowy kabel wygląda na jakiś od HD700, przynajmniej wtyczka. Ja dostalem tylko z SE 3.5mm, ale to nie problem.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moda LCD2C Fazor HOME EDITION, to dźwięk jest żywszy, bass bardziej napowietrzony, ale bez utraty konturu czy wypełnienia, mi bardziej odpowiada, bardziej zwiewny, średnica nieco odchudzona, ale wydaje się być ciut czystsza, zredukowano ten dołek w górnych rejestrach, dalej jest, ale nie odznacza się aż tak, góra bardziej otwarta, czystsza. Generalnie więcej powietrza w brzmieniu jest, dzięki czemu scena nieco bardziej się przejrzysta. Jeżeli odpowiadają Ci zmiany soniczne po wyjęciu gąbek za przetwornikiem a przed grillem, to możesz modować dalej z FAZORem -> w tą stronę idą zmiany co wyjęcie gąbek :) Najlepiej kupić taśmę dwustronną i przykleić fazor po wewnętrznej części muszli, klej może pobrudzić bardziej tą siateczkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności