Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.07.2019 o 19:30, Hustler napisał:

Które słuchawki byście polecili na początek przygody z planarami? Często polecane są HiFiMAN HE-400i oraz HE-4XX. Naturalnym wyborem wydają się być także kultowe Fostex T50RP (dodatkowo są bardzo podatne na mody), ewentualnie nowe i dość tanie Takstar HF580.

 

Nie mam porównania do innych ortodynamicznych, natomiast zrobiłem dokładne porównanie 4XX z HD650, K701 i DT880. Rzeczywiście jest to coś trochę innego i na pewno może się podobać. Dźwięk dynamicznych (880 i 701) jest przy nich taki filigranowy... 4XX dają też specyficzne poczucie powietrza wokół źródeł pozornych, co dla mnie przekłada się na wrażenie większej trójwymiarowości dźwięku (czego nie należy jednak mylić z wielkością sceny, bo tę 880 czy 701 mają szerszą).

Więc myślę, że jak najbardziej dają możliwość zapoznania się z dźwiękiem ortodynamicznym za niewielkie pieniądze.

 

Jest jednak w ich dźwięku coś nienaturalnego (jak dla mnie). Nie będę drążył tematu, napiszę tylko, że po przesiadce z 4XX na 880 mam wrażenie, że teraz na uszach mam "tylko słuchawki", ale jednocześnie wszystko wraca do normy, dźwięk jest naturalny, taki jak powinien być.

 

Nie są też jakieś super gładkie, w rodzaju 650. Nie ma "cięcia po uszach", ale też w jakiś źle nagranych utworach potrafią uwidocznić różne brudy i wyostrzenia.

 

Co do basu, to jest dobry, ale nie narzekałbym, gdyby był nieco bardziej imponujący. Może to kwestia wzmacniacza, niestety nie mam żadnego bardzo wydajnego (słuchałem na Vali 2, SAP 2 i A20).

 

Scena jest precyzyjna, dźwięk jest dość duży, z naprawdę nieźle odczuwalną holografią. Natomiast, jak pisałem, te najbardziej oddalone dźwięki w 880 czy 701 są po prostu dalej, dynamiczne dawały jak dla mnie leprze poczucie dużej sali, do muzyki poważnej 4XX na pewno nie byłby moim pierwszym wyborem. Natomiast świetnie sprawdzają się np. w elektronicznej.

 

Mówiąc krótko, ciekawe słuchawki, mające wielu fanów, ja jednak wolę DT880.

 

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
48 minut temu, Mripper napisał:

 

Czekam, poziom zaciekawienia wysoki. Kusi aby zamówić już teraz. :D

 

Mi się trafiło je wygrać więc dostanę prawdobodobnie wersję (jeśli jest różnica) przed produkcyjną. Podobno tylko 200 sztuk było wyprodukowanych w pierwszej serii. Laska z Linsoul mówi, że następna partia jest już w produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie folia ale piankowa naklejka ;) Nawet nie wiem czy mój egzemplarz wygląda tak samo jak te które otrzymują ludzie z Linsoul.
Tak czy inaczej wydaje się, źe Phantomy to słuchawki z dużym potencjałem i łatwo poddające się modyfikacjom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przy LCD-XC/LCD-X nie ma się czego obawiać, bo to dokładnie takie same słuchawki, a różnią się tylko grillem, lub zamkniętą obudową. 

Grają bardzo fajnie, z lepszą sceną niż XC, z moim dumpingiem troszeczkę ciemniej, ale ze, zdaje mi sie, troszkę delikatniejszym basem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MFRD napisał:

A u mnie LCD-XC wyglądają teraz tak :

Co :) bardziej pasuje? Do carbonu przydałby się też pałąk z włókna 😆

 

Panie, skąd takie cuda wytrzasnąłeś? :D Wyglądają mega, choć chyba jednak w LCD-X wolałbym mieć takie jak fabryczne, bo ta matowa czerń coś w sobie ma :D

 

A tak z innej paki. Ma ktoś jakiś afertmarketowy fajny kabel do Audeze pożyczyć na 2-3 dni? :D Ot, chciałbym zobaczyć ile z nich można wycisnąć, jak reagują na przewodnik i jak kiepska jest fabryka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Nicodem napisał:

Byłem przekonany że też i strojeniem. Jeśli nie to aż dziwne że tak dobrze zamknięte grają.

Zdaje się, że powstawały jako zamknięte, a otwarta wersja była jako dodatek (gdzieś o tym czytałem). 

 

17 godzin temu, vonBaron napisał:

Też mi się wydaje że strojenie jest trochę inne, mi LCD-X nie podeszły ale słuchałem w sklepie i faktycznie grały bardzo podobnie do XC. 

Trzeba by posłuchać obu bez przekrytego niczym drivera. @EvilKillarunazdaje się próbował i wnioski były takie, że się niczym nie różnią.

Charakterystykę obu wersji można łatwo zmieniać - w X materiałem pod grillem a w XC wkładkami z materiału do wnętrza padów. Super przyciemnić je można w ten sposób. :) warto popróbować!

16 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

@MFRD Ładnie widzę całkiem fajnie się mój kabelek w wersji carbon prezentuje 👍

A dziękuję, z drewienkiem też super :)

IMG_20190731_153441.thumb.jpg.bfe90b614171dd08d1cd08d35ab47b40.jpg

Edytowane przez MFRD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lcd-2c bez tych gąbek za grillem brzmią bardziej otwarcie, lepsza holografia i scena - nie dużo, ale zawsze, więcej detalu na górze, nieco mniej basu. Dla mnie na plus, niby nic wielkiego ale spora różnica.

Gdzie można dostać custom grills do audeze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarły. Sprawiają dobre wrażenie, górze bliżej do t1v2, dołowi do lcd-2c, a środek pomiędzy. Legendy o czystości i separacji nie są przesadzone. Ale ... za tydzień może coś napiszę

20190807_173941.thumb.jpg.7a7959f46453e04f32c1822021ecf7a3.jpg

Co to za włochate poduchy? Chce takie niebiesko zielone ;D

 

A słuchawek nie poznaje ;p

 

images?q=tbn:ANd9GcT-uxdU29D_n0fOJK12EsbWCDP5xhFG6Rj5QsUYfc5k1R6ZpiXF

 

pisane mobilnie

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, prolim napisał:

No i dotarły. Sprawiają dobre wrażenie, górze bliżej do t1v2, dołowi do lcd-2c, a środek pomiędzy. Legendy o czystości i separacji nie są przesadzone. Ale ... za tydzień może coś napiszę :P

20190807_173941.jpg

 

Zamknięcie się w 3-5 sztukach nauszników uważam za optymalne. Nie ukrywam, że interesuje mnie wpływ tych nausznic na dźwięk oraz ergonomię (m.in. użytkowanie w ciepłe dni). Gratuluję zakupu i czekam na opis wrażeń odsłuchowych :)👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tytus1988 napisał:

Zamknięcie się w 3-5 sztukach nauszników uważam za optymalne.

Nauszniki=słuchawki? To ja chyba jestem jakiś nietypowy, bo mam tylko jedną sztukę wypasionych słuchawek do domu i drugą za 30zł do słuchania mobilnego ze smartfona. ;)

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jak tak gadamy o ciepłych dniach. panowie jakiś pomysł na nauszniki dla z1r? W firmowych nie da się siedzieć w lato...


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Melo2573 napisał:

Nauszniki=słuchawki? To ja chyba jestem jakiś nietypowy, bo mam tylko jedną sztukę wypasionych słuchawek do domu i drugą za 30zł do słuchania mobilnego ze smartfona. ;)

 

Najważniejsze, że spełniają swoje zadanie. Moje mają podział zadań-D8k głównie gramofon, a w torze cyfrowym jazz, niektóre utwory chóralne, Cz1 instrumentalistyka, a przy gramofonie muzyka organowa, ewentualnie orkiestrowa, a NH są do słuchania z przenośnego playera ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności