Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś w salonie top hifi w Białymstoku podbić gwarancje  do  lcd xc i przy okazji posłuchać lcd 2 (marzy mi się druga patra otwarta) .

Na początek zaznaczę że jestem laikiem w sprawach audio,  wiec proszę o wyrozumiałość .

Sytuacja wyglądała tak  Tidal- tablet- Bluesound NODE 2i- Copland DAC 215 (kable audiiqesta)

Dodatkowo do porównania miałem wpięty w system wzmacniacz  Rhinelander z  Bluesound NODE 2i.

Na start dostałem do porwania lcd x  i graja inaczej niż xc , chociaż ten sam przetwornik , nie lepiej czy gorzej , raczej kwestia gustu. 

Potem lcd 2  i stopa tupała o podłogę, bardziej mi się podobało niż lcd x.

Po paru piosenkach sprzedawca przychodzi z walizka i testujemy  ATH-ADX5000.

Kiedyś myślałem że nie ma wygodniejszych słuchawek niż Audioquest , ale te audio techniki są niesamowicie lekkie i wygodne ( trochę tak dziwnie się w nich czułem ,albo raczej nie czułem na głowie 11 tys.) .

Co do dźwięku -co za przestrzeń , achhh , głębia ,holografia. 

 

I test  dac 215 , sprzedawca wpina kable pod inne  wejście i pyta co lepiej gra coax czy line.

Mowie że minimalnie (mikro minimalnie) lepiej coax i pytam jaka jest różnica w przewodach .

On że pomija przez line, daca w Capland. 

Fajny sprzęt , przyjemne lampowe granie ( mój pierwszy kontakt z lampami, żebym kosztował połowę mniej , pewnie bym wyszedł z nim z salonu  ).

 

Na koniec, przepraszam, wiem że pisząc takie rzeczy , grzeszę ,bo sprzęt kilka razy tanszy i w ogóle.  

Ale wzmacniacz Rhinelander to naprawdę świetne , małe cacko ,bardzo mało odstawał od Caplanda.

Dawał rade nawet z ATH-ADX5000. 

 

I tak zleciała godzina w salonie  , trochę za mało , żeby wszystko dobrze posłuchać . 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Melo2573 napisał:

W razie czego: wygodniej korzystać z rękojmi (nie z gwarancji), do której wystarczy sam paragon.

Raczej tak.Ale jedno nie wyklucza drugiego.Najpierw wystąpiłem z gwarancją i ok 3 m-cy teleecho.Następnie napisałem o rękojmi [kończyła się za ok.miesiąc] i w ciągu ok 14 dni sprawa załatwiona.

Nie wiem czy zadziałała rękojmia czy gw. ale dla św.spokoju lepiej wystąpić z tym pierwszym.Chodziło o estetykę towaru.

 

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis sluchalem LCD-3. Przepraszam wszystkich audiofili, ale podpialem je do telefonu, dodajac ifi nano bl. Bylo swietnie, dzwiek byl w przyjemny sposob oddalony, ale wyrazisty, selektywny i szczegolowy. A co dopiero zdzialalyby z lepszym torem?! Od dzis sa na mojej liscie pt „byc moze kiedys”...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2019 o 20:03, Melo2573 napisał:

W razie czego: wygodniej korzystać z rękojmi (nie z gwarancji), do której wystarczy sam paragon.

Sądzę iż wielu osobom może pomóc [warto przeczytać całość] -  

https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-tajemniczy-klient-ujawnia-grzechy-sklepow-z-agd,nId,3020136

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, vonBaron napisał:

Kupno Etherów na lato to był taki średni pomysł pod względem ergonomii :ph34r:

Teraz to każde nauszne to słabo wypadają... po godzinie więcej nie daję rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, w Clearach mogę siedzieć spokojnie po kilka godzin :D

Dziwne trochę bo jakoś nigdy prawdziwa skóra mnie tak nie grzała, tylko syntetyczna była nie do zniesienia.

Chyba trzeba będzie zainwestować w pady VOCE które tak nie grzeją.

 

6 minut temu, Corvin74 napisał:

Teraz to każde nauszne to słabo wypadają... po godzinie więcej nie daję rady

 

Edytowane przez vonBaron
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 minuty temu, prolim napisał:

https://drop.com/buy/drop-fostex-t-x0-v2-planar-magnetic-headphones

Pre-order na t50rp zmodowany przez Massdrop 😉

 

Coraz bardziej odpływają tam...

 

Estimated ship date is Mar 6, 2020 PT.

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zamówić nowe dekielki do lcd x i trochę się przeliczyłem...Szkoda...

 

"Otrzymaliśmy w końcu informację dotyczącą ceny detalicznej za dekle do LCD-X. Koszt tych dekielków to 1699 PLN"

 

A dziwne do dokupienie od lcd xc dekielków to 899 zł , nie rozumiem , wydaje mi się , że drewniane będą droższe ...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radzik55 napisał:

dokupienie od lcd xc dekielków to 899 

Czyli jeśli ktoś jeszcze nie kupił to lepiej zacząć od LCD-X i dokupić dekielki do XC, żeby mieć 2 w 1:)

Szukam i pokombinuje, żeby to samemu zrobić (grill od LCD-X). 

Pozdrawiam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

Ethery Flow po balansie grają jeszcze lepiej :D

Nie pisałeś czasem , że chciałbyś posłuchać LCD-X? To skąd taka ocena? 😆

Swoją drogą muszę kiedyś posłuchać Flow-y:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MFRD napisał:

Swoją drogą muszę kiedyś posłuchać Flow-y:) 

 

Przyjemnie strojne, jasnością sopranu między LCD-X po modach a LCD-2/2019. Scena mniejsza od obu i notoryczne wrażenie, że na dźwięku jest pewien woal. Może on denerwować, może i nie. Mnie denerwował przez jakieś 40% czasu, przez pozostałe 60% regulacja pałąka :). Zmodowane LCD-X zrobią dźwiękowo te same cele z nieco cieplejszym sopranem i większą sceną. Po Revealu natomiast można postawić między nimi znak równości i decydować już stricte gustem. Na pewno warto posłuchać obu, ale LCD-X koniecznie z Revealem lub z możliwością odkręcenia grilli, jeśli np. w salonie się zgodzą. Można się zdziwić ich potencjału. 

  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radzik55 Do XC które Pan posiada również posiadam niestandardowy kabel (w sumie nawet dwa, jeśli liczyć prototyp AC2 do tego modelu) i ten sam służył z automatu przy LCD-X. Przy Flow w sumie nie miałem nawet w zestawie fabrycznego, więc odsłuchy robiłem wyłącznie na kablu niefabrycznym. Była to wersja 1.1, pady zwykłe i od Voce. EF wolałem znacznie bardziej na zwykłych, choć na Voce mocno otwierała się scena na boki, ale IMO zbyt dużym kosztem naturalności.

 

uoGuGT4.jpg

 

Swoją drogą zapowiadam też od razu recenzję Verum. LCD-X niestety w konfrontacji będą tylko zmodyfikowane (wysoka przepuszczalność powietrza).

 

 

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności