Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, John Grado napisał:

Lepsze od Twoich Finali? Mi ostatnio kolega mówił żebym posłuchał 4z bo mogą wyjść mi ostatecznie one a nie Grado albo Finale.

nie są dla mnie lepsze od D8000 ani też gorsze. Absolutnie nie szukam czegoś co by mi miało zastąpić Finale. Uważam, że są do siebie bardzo podobne, LCD-4 mają odrobinę bardziej rozciągniętą górę. Poza tym to ta sama topowa klasa brzmienia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważasz generalnie że wszystkie planary są podobne? Bo ja mam takie odczucia. Niby coś tam inaczej robią a wszystkie mają ten swój... "styl".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, John Grado napisał:

Nie uważasz generalnie że wszystkie planary są podobne? Bo ja mam takie odczucia. Niby coś tam inaczej robią a wszystkie mają ten swój... "styl".

Coś w tym jest, ale sporo jest teraz planarów i mogę się jakieś odchyłki w "stylu" pojawiać. Ale chyba nie da się uniknąć stwierdzenia, że to taki złoty środek pomiędzy dynamikami a elektrostatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, dj1978 napisał:

Jeśli ktoś uznaje tylko Audeze i zastanawia się nad zakupem LCD-3...to niech lepiej nie słucha LCD-4😉

Nadażył się odsłuch obu słuchawkonów z Moon 430 + Nordos Heimdall 2 po balansie.

Cena niewatpliwie przyczynia się do tego, ze mało jest opinii o LCD-4 (nie myslę o recenzjach). Po odsłuchu mogę stwierdzić, ze to prawdziwy Top Class. Bardzo spójne granie, średnica w dół i w górę. Świetna holografia na obszernej scenie. Genialna czystość. Charakter zrównoważony i nastawiony na wysmakowaną muzykalność, ale jak trzeba pazurkiem zabłyszczą. 

Następnie założone LCD-3 grały ciasno, bez swobody a przecież towarzyszący sprzęt raczej powinien pokazać maks ich potencjału. Okej jest nadal aksjomatyczna muzykalność, ale po "widowisku" jaki serwują LCD-4 nie chce się trójek dłużej trzymać na głowie i aż mi się przykro zrobiło z tego powodu😉. Jeszcze rok temu LCD-3 były to najlepsze w brzmieniu słuchawki jakie miałem na głowie, ale sporo się od tego czasu zmieniło🙂

 

Może po przeczytaniu tego będzie Ci mniej przykro... 😉 https://www.head-fi.org/showcase/simaudio-moon-neo-430ha.20534/reviews 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś nie dziwi mnie to że nie podają wagi...
Dla graczy słuchawki ważące tyle co zwykle lcd to jakieś nieporozumienie.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tommy66 napisał:

Może po przeczytaniu tego będzie Ci mniej przykro... 😉 https://www.head-fi.org/showcase/simaudio-moon-neo-430ha.20534/reviews 

Nie znałem wcześniej tego Moona. Noi  może coś w tym jest, że jednak to nie najlepszy kompan dla LCD-3, jednak LCD-4 na tym samym sprzęcie grały referencyjnie.

Nie atakuję LCD-3, one i tak pozostaną w panteonie słuchawkowych klasyków. Chciałem się tylko podzielić różnicami jakie usłyszałem porównując dwóch braci. Nie jest to żaden wstyd dla LCD-3, że akurat w tym porónaniu zostały zdominowane przez LCD-4🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dj1978 napisał:

Jeśli ktoś uznaje tylko Audeze i zastanawia się nad zakupem LCD-3...to niech lepiej nie słucha LCD-4😉

Nadażył się odsłuch obu słuchawkonów z Moon 430 + Nordos Heimdall 2 po balansie.

Cena niewatpliwie przyczynia się do tego, ze mało jest opinii o LCD-4 (nie myslę o recenzjach). Po odsłuchu mogę stwierdzić, ze to prawdziwy Top Class. Bardzo spójne granie, średnica w dół i w górę. Świetna holografia na obszernej scenie. Genialna czystość. Charakter zrównoważony i nastawiony na wysmakowaną muzykalność, ale jak trzeba pazurkiem zabłyszczą. 

Następnie założone LCD-3 grały ciasno, bez swobody a przecież towarzyszący sprzęt raczej powinien pokazać maks ich potencjału. Okej jest nadal aksjomatyczna muzykalność, ale po "widowisku" jaki serwują LCD-4 nie chce się trójek dłużej trzymać na głowie i aż mi się przykro zrobiło z tego powodu😉. Jeszcze rok temu LCD-3 były to najlepsze w brzmieniu słuchawki jakie miałem na głowie, ale sporo się od tego czasu zmieniło🙂

 

Pamietam jak pisałem na forum o lcd4 vs lcd3 w podobnym tonie i nie mogłem się nadziwić jak wielu twierdziło że czwórki to żaden progres lub pomijalny:woot:(oczywiście wszystko tonem znawców).

Miałem dokładnie to samo wrażenie - lcd3 i 2 założone zaraz po lcd4  - no nie ma czego posłuchać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audionanik napisał:

Pamietam jak pisałem na forum o lcd4 vs lcd3 w podobnym tonie i nie mogłem się nadziwić jak wielu twierdziło że czwórki to żaden progres lub pomijalny:woot:(oczywiście wszystko tonem znawców).

Miałem dokładnie to samo wrażenie - lcd3 i 2 założone zaraz po lcd4  - no nie ma czego posłuchać.

Cena wskazywałaby raczej na różnicę klasową. Porównywałeś lcd4 vs lcd3 [po 2016?] Nie bronię lcd3 [choć to mój Game Over] jednak wrzucę cytat gościa który też na bele czym nie słuchał 

 

,,Teraz mam problem bo te LCD 3 mi smakuja duzo bardziej niz LCD 4 ktore mialem okazje kupic tego lata za dobre pieniadze i albo brak po prostu doswiadczenia aby docenic LCD 4 albo... cena LCD 4 jest mocno przesadzona biorac pod uwage ich jakosc.''

 

No i jeszcze kwestia preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tommy66 napisał:

Porównywałeś lcd4 vs lcd3 [po 2016?]

Nie.

34 minuty temu, Tommy66 napisał:

Cena wskazywałaby raczej na różnicę klaso.

Taka właśnie była różnica.

35 minut temu, Tommy66 napisał:

Nie bronię lcd3 [

Lcd2/3 jak trafić na dobry egzemplarz to nie jest zła słuchawka. Nie należy jej tylko słuchać zaraz po lcd4.

37 minut temu, Tommy66 napisał:

cena LCD 4 jest mocno przesadzona 

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dj1978 napisał:

Jeśli ktoś uznaje tylko Audeze i zastanawia się nad zakupem LCD-3...to niech lepiej nie słucha LCD-4😉

Nadażył się odsłuch obu słuchawkonów z Moon 430 + Nordos Heimdall 2 po balansie.

Cena niewatpliwie przyczynia się do tego, ze mało jest opinii o LCD-4 (nie myslę o recenzjach). Po odsłuchu mogę stwierdzić, ze to prawdziwy Top Class. Bardzo spójne granie, średnica w dół i w górę. Świetna holografia na obszernej scenie. Genialna czystość. Charakter zrównoważony i nastawiony na wysmakowaną muzykalność, ale jak trzeba pazurkiem zabłyszczą. 

Następnie założone LCD-3 grały ciasno, bez swobody a przecież towarzyszący sprzęt raczej powinien pokazać maks ich potencjału. Okej jest nadal aksjomatyczna muzykalność, ale po "widowisku" jaki serwują LCD-4 nie chce się trójek dłużej trzymać na głowie i aż mi się przykro zrobiło z tego powodu😉. Jeszcze rok temu LCD-3 były to najlepsze w brzmieniu słuchawki jakie miałem na głowie, ale sporo się od tego czasu zmieniło🙂

 

To kiedy D8000 na giełdzie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, vonBaron napisał:

To kiedy D8000 na giełdzie? :P

niedoczekanie, LCD-4  to ten sam poziom i mocno zbliżone brzmienia (dlatego mi się podobaly), więc żadnego zastępstwa nie przewiduje🙂 A opis to tylko porównanie LCD-3 i LCD-4, celowo nie wspominałem o D8000, nie muszą być zawsze punktem odniesienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Chcheckitout napisał:

LCD-4 + ten Moon to gra jak marzenie. Jakby to kosztowało o połowę mniej to bym brał bez zastanowienia. 

Wtedy by nie grało jak 40.000 zł... A 20 to nie 40, więc może grać gorzej za połowę 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, prolim napisał:

Wtedy by nie grało jak 40.000 zł... A 20 to nie 40, więc może grać gorzej za połowę 😜

 

hehe tak by mogło być i wtedy LCD-3 byłyby lepszym, rozsądniejszym wyborem. Może przesadziłem, że za połowę ceny ale tak w okolicach 25 - 30 tyś bym brał chociaż bym musiał zrezygnować ze stereo na które właśnie się szykuję. Czaiłem się na LCD-4 ale niestety one wymagają dużo od toru. Na słabszych wzmacniaczach LCD-3 lepiej wypadały dla mnie ale jak wjechał Moon, Ayon czy jakaś krowa od WooAudio (nie pamiętam modelu ale jakiś top) to już tak fajnie z LCD-3 nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzemplarz Lcd4 był w zeszłym roku we Francji bodaj za 2,5k  jurków na pełnej gw.Tak że w budżecie Byś się zmieścił. U nas o używkach nawet nie słyszałem.

Biorąc pod uwagę że Audeze na terenie jusa sprzedawało Lcd3 za 1300 papiera, oraz te zniżki u nas na niższe modele od Lcd3 jest szansa że coś się kroi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności