Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

 
Chyba ani jednego jego filmiku nie udało mi się obejrzeć od początku do końca. Wszystko, prócz sprzętu, mnie u niego drażni.
Czy o tej naszej pasji nie da się mówić zgrabnie, z sensem i po ludzku?
Nie najgorszy zestaw słuchawek
 
Coraz bardziej podobają mi się XC i jednocześnie coraz bardziej mam wrażenie, że to trochę za duży i za bardzo rzucający się sprzęt do pracy
Tak sobie pomyślałem.. Porównywał ktoś Audeze Sine do XC? Czy w ogóle nie ma czego porównywać? 
 
Zerknij w stronę używanych Z1R. Polecam :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Nicodem napisał:

Chyba ani jednego jego filmiku nie udało mi się obejrzeć od początku do końca. Wszystko, prócz sprzętu, mnie u niego drażni.
Czy o tej naszej pasji nie da się mówić zgrabnie, z sensem i po ludzku?

Nie da się, nie w dzisiejszych czasach. Dzisiaj ludzie pożądają takiego natrętnego, bezczelnego, wulgarnego ekstrawertyzmu wyrażanego w słowotoku kiepskich żartów i kretyńskich porównań. Wszystko to przyprawione pseudo audiofilskim bełkotem. Wszelkie oznaki inteligencji, głębszego przekazu, delikatnej sugestii itd, będą umierać podczas degradowania się społeczeństwa bardziej i bardziej. 20 lat temu taki typ nie miałby miejsca bytu, dzisiaj nakładają mu koronę. "Powiesić Jezusa, wypuścić Barabasza" - zakrzyknął Izrael. I wyszło takie fu, znak jakości przeciwny od Q.

Edytowane przez John Grado
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, John Grado napisał:

Nie da się, nie w dzisiejszych czasach. Dzisiaj ludzie pożądają takiego natrętnego, bezczelnego, wulgarnego ekstrawertyzmu wyrażanego w słowotoku kiepskich żartów i kretyńskich porównań. Wszystko to przyprawione pseudo audiofilskim bełkotem. Wszelkie oznaki inteligencji, głębszego przekazu, delikatnej sugestii itd, będą umierać podczas degradowania się społeczeństwa bardziej i bardziej. 20 lat temu taki typ nie miałby miejsca bytu, dzisiaj nakładają mu koronę. "Powiesić Jezusa, wypuścić Barabasza" - zakrzyknął Izrael. I wyszło takie fu, znak jakości przeciwny od Q.

Prawda - coraz więcej opinii stricte reklamująco-pochlebnych (sponsorowanych). Więcej opisu fauny i flory niż głównej fabuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, John Grado napisał:

I wyszło takie fu, znak jakości przeciwny od Q.

 

:rolleyes: Dywizjon rok 2001 pozdrawia.

 

On się dopiero jakiś rok temu popsuł tak totalnie, kiedyś robił słowotok nieco sensowniejszy, można było nie lubić, ale nie do stopnia, że się go chciało udusić. No ale cóż poradzić. Jak kiedyś chłonąłem jego filmy (bo recenzjami bym ich nie nazwał) tak obecnie ciężko mi wytrzymać do końca jednego.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, John Grado napisał:

Nie da się, nie w dzisiejszych czasach. Dzisiaj ludzie pożądają takiego natrętnego, bezczelnego, wulgarnego ekstrawertyzmu wyrażanego w słowotoku kiepskich żartów i kretyńskich porównań. Wszystko to przyprawione pseudo audiofilskim bełkotem. Wszelkie oznaki inteligencji, głębszego przekazu, delikatnej sugestii itd, będą umierać podczas degradowania się społeczeństwa bardziej i bardziej. 20 lat temu taki typ nie miałby miejsca bytu, dzisiaj nakładają mu koronę. "Powiesić Jezusa, wypuścić Barabasza" - zakrzyknął Izrael. I wyszło takie fu, znak jakości przeciwny od Q.

ee tam się nie da. polecam ten kanał na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCx9bOYEjkevIDYONBAstK-A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, John Grado napisał:

Po recenzji GS2000e przestałem oglądać.

 

no trzeba przyznać że "wielbicielem" Grado to on nie jest ;) Ale może lubi inną sygnaturę - w tym piękno subiektywnych recenzji - każdy znajdzie tą dla siebie. Polecam ten kanał bo da się recenzować słuchawki bez wulgarności i zaangażowaniem - widać że gościu lubi muzykę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nicodem napisał:

Zerknij w stronę używanych Z1R. Polecam :)

Pewnie bym spojrzał w ich stronę, ale kupiłem używane XC i tak pukając się w głowę jak mogę wydać tyle na słuchawki  :rolleyes: 

Soniaki, jak i Ethery flow C to jednak pewnie dodatkowe 2k ;) 

Edytowane przez MFRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bym spojrzał w ich stronę, ale kupiłem używane XC i tak pukając się w głowę jak mogę wydać tyle na słuchawki  :rolleyes: 
Soniaki, jak i Ethery flow C to jednak pewnie dodatkowe 2k  
A to i tak pewnie wydales najlepiej pieniądze jeśli chodzi o stosunek jakość/cena. Gratulacje.
XC są bardzo fajne jeśli akceptuje się ich wagę. W sumie z poprawionym pałąkiem I tak jest dużo lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham, słucham i nie mogę się oderwać ;) Także faktycznie, nie żałuję wydatku.

Jeśli chodzi o akceptację wagi (i rozmiaru, hehe) to jeszcze się troszkę waham czy zostawić je jako słuchawki do pracy.. Już sonorousy były/są lekkim przegięciem :)

pozdr!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niby jestem ale absolutnie nie narzekam na soprany w Clear, pewnie mam wyższą tolerancję niż on.
Ale ogólnie je bardzo chwalił.
Niech posłucha Dharm w stocku
Oj tak, tak. Te to potrafią w sopranach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś uznaje tylko Audeze i zastanawia się nad zakupem LCD-3...to niech lepiej nie słucha LCD-4😉

Nadażył się odsłuch obu słuchawkonów z Moon 430 + Nordos Heimdall 2 po balansie.

Cena niewatpliwie przyczynia się do tego, ze mało jest opinii o LCD-4 (nie myslę o recenzjach). Po odsłuchu mogę stwierdzić, ze to prawdziwy Top Class. Bardzo spójne granie, średnica w dół i w górę. Świetna holografia na obszernej scenie. Genialna czystość. Charakter zrównoważony i nastawiony na wysmakowaną muzykalność, ale jak trzeba pazurkiem zabłyszczą. 

Następnie założone LCD-3 grały ciasno, bez swobody a przecież towarzyszący sprzęt raczej powinien pokazać maks ich potencjału. Okej jest nadal aksjomatyczna muzykalność, ale po "widowisku" jaki serwują LCD-4 nie chce się trójek dłużej trzymać na głowie i aż mi się przykro zrobiło z tego powodu😉. Jeszcze rok temu LCD-3 były to najlepsze w brzmieniu słuchawki jakie miałem na głowie, ale sporo się od tego czasu zmieniło🙂

 

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności