Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera, w co ja się wpakowalem, hehe

1 godzinę temu, Dzingi napisał:

Odsyłam do wpisu https://www.audiofanatyk.pl/audeze-reveal-dsp-plugin-instalacja-i-wrazenia-foobar2000-lcd2/

Daj znać jak wrażenia jeżeli skorzystasz.

Słucham w pracy głównie przez Spotify, więc zdaje się nie bardzo mogę skorzystać.. 

Spróbowałem za to profilu do apo equalizera i jest lepiej, jeszcze trochę kombinuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czemu to zrobiłeś Dżonie Grado, czemu...? Wszyscy będą teraz smutni bo zgadzają się z tym co napisałeś a i tak dalej będą brnąć w ślepy zaułek (ja też), który będzie tylko więcej i więcej kosztował.

I co wy się kuźwa czepiacie XC? Z Moonem, którego sprzedaje Syntax nic nie sybilują, nie trzeba zdejmować góry. Sam je pewnie kupię ale najpierw wizyta w poznańskim MP3Store bo Ethery i Fostexy też trzeba poznać :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adam 76 napisał:

No i czemu to zrobiłeś Dżonie Grado, czemu...?

Ty wiesz dlaczego Adam. Wielkie Audiofilskie Oko zwane systemem grabieży naszego mienia w imię lepszego dźwięku, grając na naszych słabościach i emocjach, zawsze patrzy. Im dłużej patrzysz w audiofilską otchłań, tym dłuzej otchłań patrzy w Ciebie. 

 

Za Froda.

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MFRD napisał:

Cholera, w co ja się wpakowalem, hehe

Słucham w pracy głównie przez Spotify, więc zdaje się nie bardzo mogę skorzystać.. 

Spróbowałem za to profilu do apo equalizera i jest lepiej, jeszcze trochę kombinuje :)

Ta wtyczkę audeze możesz odpalić przez Apo też, tak że zadziała że Spotify. Ja tak słucham w pracy isine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karmazynowy napisał:

Ta wtyczkę audeze możesz odpalić przez Apo też, tak że zadziała że Spotify. Ja tak słucham w pracy isine.

Podpowiedź jak to zrobić,albo daj namiary  na jakąś instrukcję:)

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam 76 napisał:

Z Moonem, którego sprzedaje Syntax nic nie sybilują

Mi w sumie nie sybilują, do 90% repertuaru jest rewelacja, przy niektórych utworach jest raczej za bardzo do przodu wyższa średnica?

Np tu: 

1 godzinę temu, Karmazynowy napisał:

Ta wtyczkę audeze możesz odpalić przez Apo też, tak że zadziała że Spotify. Ja tak słucham w pracy isine.

Dobra informacja, jak dotrę do pracy to spróbuję więc to uruchomić :)

 

5 godzin temu, vonBaron napisał:

No to już po XC :lol:

Hehe, na razie wydaje mi się, że dźwięk z XC jest nieco wyższej klasy niż z fostexów/denonów które próbowałem. ETHER flow c zdaje się mają mniej basu i muzykalności, chyba nie dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, na razie wydaje mi się, że dźwięk z XC jest nieco wyższej klasy niż z fostexów/denonów które próbowałem. ETHER flow c zdaje się mają mniej basu i muzykalności, chyba nie dla mnie
U mnie XC przegrały z Denon D7200 ale tylko pod warunkiem brania ceny pod uwagę (x2), planów na z1r oraz ciężaru (w sumie ich jedyna wada).
Ethery zamknięte są super ale trochę jak Owl - w sensie nie dźwiękowym bo są bardzo różne ale w sensie kontrowersji.
Albo się je kocha albo nienawidzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MFRD napisał:

ETHER flow c zdaje się mają mniej basu i muzykalności

 

:o

 

A Owli próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nicodem napisał:

U mnie XC przegrały z Denon D7200 ale tylko pod warunkiem brania ceny pod uwagę (x2), planów na z1r oraz ciężaru (w sumie ich jedyna wada).

Hehe, ja bym dodał jeszcze wielkość, choć ethery chyba mniejsze nie są ;)

Myślałem, że ludzie w pracy będą że mnie drzeć łacha, ale chyba się już przyzwyczaili, że mam odpał jakiś :) kolega posłuchał, spytał czy mam eq, zrobił w minutę mega "v" I się zachwycał basem :)

Na szczęście nie mam problemu z ciężarem, nowa opaska jest bardzo wygodna. Choć na jogging bym ich nie brał :)

3 minuty temu, timecage napisał:

 

:o

 

A Owli próbował?

Hehe a kto ich nie próbował? :) owle jakoś mi nie podeszly, choć pewnie dam im jeszcze kiedyś szansę. Nie udało mi się kotary z dźwięku zdjąć. Choć może dzięki takiej sygnaturze paradoksalnie pasują do wszystkiego. Ale nic mnie w nich nie urzeklo. Pogłos ma może swój urok w wokalach, ale wytrzymałem tydzień. Na tamte czasy przegraly z ultrasone DXP, do których też może kiedyś wrócę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, radzik55 napisał:

Podpowiedź jak to zrobić,albo daj namiary  na jakąś instrukcję:)

 

Pobierasz wtyczkę i znajdziesz tam plik Reveal.dll

 

W APO dodajesz nową sekcję jak klikniesz (+)

 

image.png

 

I wskazujesz ścieżkę do pliku, u mnie

 

image.png

 

Gotowe:

 

image.png

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MFRD napisał:

Na szczęście nie mam problemu z ciężarem, nowa opaska jest bardzo wygodna. Choć na jogging bym ich nie brał :)

Hehe a kto ich nie próbował? :) owle jakoś mi nie podeszly, choć pewnie dam im jeszcze kiedyś szansę. Nie udało mi się kotary z dźwięku zdjąć. Choć może dzięki takiej sygnaturze paradoksalnie pasują do wszystkiego. Ale nic mnie w nich nie urzeklo. Pogłos ma może swój urok w wokalach, ale wytrzymałem tydzień. Na tamte czasy przegraly z ultrasone DXP, do których też może kiedyś wrócę :)

 

Ja z kolei z dźwiękiem XC na uszach nie wytrzymałem 10 minut. Zadziwiające jak skrajne mogą być reakcje, no ale to część uroku tego hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, timecage napisał:

Ja z kolei z dźwiękiem XC na uszach nie wytrzymałem 10 minut. Zadziwiające jak skrajne mogą być reakcje, no ale to część uroku tego hobby.

To faktycznie ciekawe, bo zdaje się, że sonorousy VI Ci pasowały?

Może złą parę jakąś trafiłeś 😆

A dźwiękowo nie są aż tak różne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MFRD napisał:

To faktycznie ciekawe, bo zdaje się, że sonorousy VI Ci pasowały?

Może złą parę jakąś trafiłeś 😆

A dźwiękowo nie są aż tak różne :)

 

Dla mojego słuchu są bardzo różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe a kto ich nie próbował? owle jakoś mi nie podeszly, choć pewnie dam im jeszcze kiedyś szansę. Nie udało mi się kotary z dźwięku zdjąć. Choć może dzięki takiej sygnaturze paradoksalnie pasują do wszystkiego. Ale nic mnie w nich nie urzeklo. Pogłos ma może swój urok w wokalach, ale wytrzymałem tydzień. Na tamte czasy przegraly z ultrasone DXP, do których też może kiedyś wrócę
Idealnie tak samo miałem. Na początku wow. Potem ten poglos tak wkurza że nie da się słuchać.
 
Ja z kolei z dźwiękiem XC na uszach nie wytrzymałem 10 minut. Zadziwiające jak skrajne mogą być reakcje, no ale to część uroku tego hobby.
Mnie zadziwia to, że producent wypuszcza słuchawki i do nich profil eq. To nie jest zadowolony tego jak grają po wyjściu z fabryki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nicodem napisał:

Mnie zadziwia to, że producent wypuszcza słuchawki i do nich profil eq. To nie jest zadowolony tego jak grają po wyjściu z fabryki?

Czasem ciężko jest z danego przetwornika wycisnąć wystarczającą ilość (głównie) basu. Zwłaszcza w zamkniętych planarach, gdzie muszla mocno dampinguje przetwornik i podbija średnie (te wyższe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dzingi napisał:

Odsyłam do wpisu https://www.audiofanatyk.pl/audeze-reveal-dsp-plugin-instalacja-i-wrazenia-foobar2000-lcd2/

Daj znać jak wrażenia jeżeli skorzystasz.

8 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Ta wtyczkę audeze możesz odpalić przez Apo też, tak że zadziała że Spotify. Ja tak słucham w pracy isine.

 

Faktycznie udało się załadować reveala do Apo i trzeba przyznać, że bardzo ładnie je "uspokaja". W pierwszej chwili się mocno zdziwiłem, ale miałem ustawiony efekt na 100%:)

Na tą chwilę testuję 40-50% i całkiem dobrze odbieram zmiany. Dodatkowo w Apo można dalej korygować EQ ponad reveal, myślę. że uda się dobrać takie ustawienia, żeby nie było na co narzekać ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa z tym Apo eqalizer i Reveal . Używałem go na Foobar2000 ,ale tam mam mała bibliotekę .

 

 

 

10 godzin temu, Nicodem napisał:

Mnie zadziwia to, że producent wypuszcza słuchawki i do nich profil eq. To nie jest zadowolony tego jak grają po wyjściu z fabryki?

Zacytuję  EvilKillaruna   "Projekt zakłada symulację doświadczeń, jakie mógłby przynieść odsłuch podobny do zastosowania wysokiej jakości monitorów bliskiego pola w pokoju przystosowanym akustycznie"

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Nicodem said:

U mnie XC przegrały z Denon D7200 ale tylko pod warunkiem brania ceny pod uwagę (x2), planów na z1r oraz ciężaru (w sumie ich jedyna wada).
Ethery zamknięte są super ale trochę jak Owl - w sensie nie dźwiękowym bo są bardzo różne ale w sensie kontrowersji.
Albo się je kocha albo nienawidzi.

Jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałość dla moich opinii:-)

Przez dobrze ponad rok miałem jednocześnie u siebie Audeze LCD3, oraz Ether Flow C a przez jakiś czas również Audeze XC.

Audeze XC i LCD3 w sumie dość podobne - ta sama sygnatura. XC znakomite, ale chyba trochę bardziej kolorowe i odrobinę mniej prawdziwe niż LCD3.

Za to LCD3 i Ether to zupełne przeciwieństwa. Ether bardzo neutralne w barwie, a Audeze dokładnie odwrotnie - gorące.

Ether fenomenalnie grające z mocnym tranzystorem (Bakoon), a słabo z lampą (Phast SE). Audeze dokładnie odwrotnie.

W zależności od nastroju i rodzaju muzyki albo jedne albo drugie są lepszym wyborem. Jak ktoś lubi lampę to chyba Audeze bardziej podejdą.

Znowu równe i neutralne granie - wtedy Ether'y.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mrosin72 napisał:

Przez dobrze ponad rok miałem jednocześnie u siebie Audeze LCD3, oraz Ether Flow C a przez jakiś czas również Audeze XC.

Nie najgorszy zestaw słuchawek :)

 

Coraz bardziej podobają mi się XC i jednocześnie coraz bardziej mam wrażenie, że to trochę za duży i za bardzo rzucający się sprzęt do pracy ;)

Tak sobie pomyślałem.. Porównywał ktoś Audeze Sine do XC? Czy w ogóle nie ma czego porównywać? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności