Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, vonBaron napisał:

Nie wiem czemu ale te słuchawki ze wschodu wyglądają strasznie odpustowo. 

Czepiasz się, przecież to liquid wood z audioquesta, headband z abyssa, i space gold od jabłka :D . A serio, są też inne wersje kolorystyczne. Wiadomo, to DIY słuchawki za 350 dolców, legenda niesie, że gość zarabia na słuchawkach całe 0$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie hifimany wyglądają odpustowo. Verumy są specyficzne, ale dla mnie ładniejsze. Zupełnie jakby różni ludzie mieli różny gust :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, timecage napisał:

Dla mnie wszystkie hifimany wyglądają odpustowo. Verumy są specyficzne, ale dla mnie ładniejsze. Zupełnie jakby różni ludzie mieli różny gust :rolleyes:.

No daj spokój, przecież Sundary wyglądają bardzo ładnie i co do tego nie ma żadnej dyskusji. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najładniejsze planary to throry od kennertona

images (1).jpeg

4 minuty temu, Vaiet napisał:

No daj spokój, przecież Sundary wyglądają bardzo ładnie i co do tego nie ma żadnej dyskusji. :P

Prawdę mówi - polać Mu!

Edytowane przez espe0
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał:

Dla mnie najładniejsze plakaty to throry od kennertona

images (1).jpeg

Prawdę mówi - polać Mu!

Thror i Odin, zwłaszcza w wersji Bog Oak, to cudo... Miałem raz na głowie Odiny podłączone do jakiegoś kosmicznego wzmaka na nieswoim repertuarze na AVS 2017 i... miazga. Tyle zapamiętałem, że całościowy odbiór dźwięku wgniatał, ale na szczęście stałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, saudio napisał:

Eeeee... nie prawda, ja miałem u siebie pożyczone od kolegi z forum i to z wypaśnym kabelkiem Norne audio i ciekawy był to weekend, no i nie tylko ja słuchałem.

i jak je wspominasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to będę robił obudowy do naszego forumowego projektu "Boson" - mam kilka koncepcji. Ale pytanie do Was - czy macie jakieś mega koncepcje w które warto by tchnąć życie? Oczywiście chodzi mi o obudowy otwarte/zamknięte i jakieś ultra-komfortowe konstrukcje pałąka.

 

Mam warsztat, doświadczenie i narzędzia by stworzyć niemal wszystkie koncepcje.

 

...a niespełna miesiąc na ogarnięcie tematu - bo chciałbym je wziąć na meete do Wrocławia 1szego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, espe0 napisał:

...a niespełna miesiąc na ogarnięcie tematu - bo chciałbym je wziąć na meete do Wrocławia 1szego.

Oooooo... to będzie ciekawie, bo ja mam nadzieję mieć nowiutkie HiFimany 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, espe0 napisał:

A tak w ogóle to będę robił obudowy do naszego forumowego projektu "Boson" - mam kilka koncepcji. Ale pytanie do Was - czy macie jakieś mega koncepcje w które warto by tchnąć życie? Oczywiście chodzi mi o obudowy otwarte/zamknięte i jakieś ultra-komfortowe konstrukcje pałąka.

 

Mam warsztat, doświadczenie i narzędzia by stworzyć niemal wszystkie koncepcje.

 

...a niespełna miesiąc na ogarnięcie tematu - bo chciałbym je wziąć na meete do Wrocławia 1szego.

Zrób coś podobnego do Hifimanów X i powinno wystarczyć - wygodne, niezbyt ciężkie i nie powinno być trudne do zrobienia jeśli masz odpowiedni warsztat :) . Możesz trochę inny kształt pałąka zrobić, jeśli ten jest zbyt "rogaty" ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, vonBaron napisał:

Nie przeszkadzają CI sybilanty?

I co z Sonorusami? :rolleyes:

Heh, chyba się już pogubiłem w tych poszukiwaniach i sam nie wiem do końca czego chcę :) 

Ostatnia wersja była taka, że ma być jednak muzykalność, analityczność i dowalone wysokie są be.

Efekt tego pragnienia był taki:

IMG_20190501_135812.thumb.jpg.073bee081659582fd1efc5065c84b506.jpg

Dzięki koledze @Firegon miałem okazję posłuchać zmodowanych Denonów, królów muzykalności:)

Może przez mody Lowtona, ale wcale nie wydały mi się jakoś bardziej muzykalne od Finali :) W sumie bardzo podobnie grały, miejscami może leciutko mocniejszy wyższy bas, góra podobna, średnica raczej na plus dla VI.

 

Bez jakiegoś większego przemyślenia kupiłem LCD-XC i testuję :) Kurde, te słuchawki są już takich rozmiarów, ze zaczynam się zastanawiać czy to nie przegięcie używać ich w pracy ;)

Na szczęście z wygodą nie mam problemu, nowy pałąk daje radę, do masy się już przyzwyczaiłem przy Pandorach :)

W domu z amplitunera Yamahy były za jasne dla mnie. Z bursona jest lepiej, znacznie lepiej. Sybilanty nie przeszkadzają, choć ostatnio bawię się nieco equalizerem apo i trochę ująłem u góry.  Dźwiękowo to chyba najlepsze słuchawki jakich mi było dane słuchać.  Nie oznacza to jeszcze, że zostają a Pandory pójdą w komis, dam sobie trochę czasu na spokojną decyzję. Zacząłem się też zastanawiać czy nie sprawdzić jeszcze Sonorousów III i Fostexów th-610 :) 

Także trudna sprawa z tymi słuchawkami ;/ 

 

Edytowane przez MFRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Polecam sprawdzić jeszcze D7200 i TH-900

Też z chęcią bym posłuchał :) 900 nie za bardzo "v"?

Po całym dniu słuchania muszę stwierdzić, że to na prawdę rewelacyjne słuchawki. Niektóre kawałki brzmią lepiej niż kiedykolwiek. 

Ale.. Ostrzejszego rocka nie mogę na nich słuchać :) chyba, że po sporym eq :) Zbyt "analityczne" są i staje się to męczące. 

Chyba nie da się załatwić wszystkiego jedną parą słuchawek.. 

 

Edytowane przez MFRD
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności