Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ładne, chce!

9 minutes ago, prolim said:

 

 

 

$599 - nie ma tragedii

https://shop.musicteck.com/products/sendyaudio-aiva-black-beauty-series-97-76mm-planar-magnetic-headphones?variant=18480633839678

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adam 76 napisał:

Radzik czym napędzasz te ślicznotki ?

Na razie cienko bo  aim sc 808 z trzema v6, ale i tak zacnie gra.

Ale już jedzie do mnie Burson Playmate Everest :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe jak to połączenie wypadnie. Słuchałem XC z DAC/AMP Moon 230 i moim zdaniem trzeba im źródło, które odsunie nieco środek (z tym Moon-em brakował nieco życia na dole oraz jego zejścia, górny środek był trochę za blisko za to góra była kapitalna, bardzo nasycona, bez najmniejszych oznak ostrości i nie brakowało mi jej otwarcia, w sumie robiła najlepsze wrażenie w tym połączeniu) . Z tego co piszą o Playmate Everest gra on bardzo bezpośrednio, może być męcząco z XC. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Adam 76 napisał:

No ciekawe jak to połączenie wypadnie. Słuchałem XC z DAC/AMP Moon 230 i moim zdaniem trzeba im źródło, które odsunie nieco środek (z tym Moon-em brakował nieco życia na dole oraz jego zejścia, górny środek był trochę za blisko za to góra była kapitalna, bardzo nasycona, bez najmniejszych oznak ostrości i nie brakowało mi jej otwarcia, w sumie robiła najlepsze wrażenie w tym połączeniu) . Z tego co piszą o Playmate Everest gra on bardzo bezpośrednio, może być męcząco z XC. 

 

Bo tu trzeba 430HAD D3 podłączyć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam 76 napisał:

No ciekawe jak to połączenie wypadnie. Słuchałem XC z DAC/AMP Moon 230 i moim zdaniem trzeba im źródło, które odsunie nieco środek (z tym Moon-em brakował nieco życia na dole oraz jego zejścia, górny środek był trochę za blisko za to góra była kapitalna, bardzo nasycona, bez najmniejszych oznak ostrości i nie brakowało mi jej otwarcia, w sumie robiła najlepsze wrażenie w tym połączeniu) . Z tego co piszą o Playmate Everest gra on bardzo bezpośrednio, może być męcząco z XC.  

Zdecydowałem się na playmate bo miałem trzy v6 kupione do aima .Nie wiem czy nie czy zostanę przy Everest ,potestuje , zawsze jest opcja przejść na Classic.

Słuchałem w salonie (gdy odbierałem słuchawki) połączenia lcd xc z Moon-em i doszliśmy wspólnie  z sprzedawca że chyba słuchawki są nie wygrzane .Czegoś w tam brakowało ...

Edytowane przez radzik55
Zmiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna?

https://allegro.pl/oferta/simgot-et-1000-sluchawki-planarne-7947646941

https://allegro.pl/oferta/simgot-et-1000-sluchawki-planarne-7947646941

W necie są ruskie i niemieckie recenzje. Aż tak bardzo to mnie nie zainteresowały, ale może to coś ciekawego 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwiłbym się o to przyjacielu. Wykresy dotyczą nieogranych sztuk plus na uszach dźwięk i tak jest inny niż mówi wykres. To co sie słyszy czesto nie odpowiada wykresom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie znalazłem:

Sound: These two headphones are completely different by any means, no where close. Aiva is a relaxing and fun, T1 is analytical and serious. The fun factors on Aiva can stand out immediately in this comparison which makes Aiva more likeable. T1 is one of few headphones that can match the clarity and details with Aiva. T1 has a more stable and stronger sound. T1 doesn’t have any fancy tuning approach, it is objective uncolored, almost studio monitors alike.

My opinion on these two is that it depends on your preference. It is very simple, both of them are in crazy value right now, and both of them can outperform other headphones in this price range easily. However, the issue is Beyerdynamic has 600 ohms impedance, it is hard to drive, and you also need a lot more investments on sound related accessories like headphone cables, interconnection cables, tubes for tube amps to adjust T1 to a more likeable sound. Basically, I’m saying Aiva is a simple “buy and enjoy” type headphones, T1 need a system for it, but from my experience T1 probably will have more potential (I did build a system for T1 and it sounds amazing, but I only tested Aiva for review purpose).

 

Tyle, że mam t1v2 xD i były tańsze niż te Aiva. Problem rozwiązany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ethery Flow po raz czwarty u mnie :P

Tym razem z upgrade 1.1 i kablem DUM Jack 6.3.

Czy grają lepiej niż te które miałem od @Valgar w styczniu? Nie mam pojęcia (tamte były 1.0 ale z kablem BAL)

Na pewno nie grają gorzej i ciągle mi się podobają, słucham bez wkładek akustycznych bo uważam że wtedy grają najlepiej.

Podziękowania dla @Dzingi

Jednak @Nicodem ma rację że Flow>Flow C.

Do ciężkiej muzy chyba biorę produkt PanaGłośniczka nad Focalowe srebrne cudo ;)

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, vonBaron napisał:

Jednak @Nicodem ma rację że Flow>Flow C.

Tutaj nie ma co dywagować, miałem jedne i drugie jednocześnie i razem z Karmazynowym i neonlight-em wspólnie stwierdziliśmy, że Flow C są suche, nazbyt analityczne. Niby wszystko ok, ale brakowało tej magii znanej z otwartych Ether Flow. Muszę tutaj zaznaczyć, że źródło/wzmacniacz miały neutralne strojenie. Dlatego przypuszczam, że można z tego nieco wybrnąć dobierając właściwy wzmacniacz, tj. taki który by od siebie sporo dodawał. Wtedy widzę realną szansę na to, że zagrałoby to bardzo dobrze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności