Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Compton napisał:

Na AVS były dwie pary - grające tak samo. 

Rzeczywiście, masz rację. Teraz jeszcze mniej mi się chce wierzyć w zapewnienia producenta o 12 felernych egzmplarzach na całym świecie, toż to MP3Store chyba musiałby "wygrać w totka", żeby akurat trafić na 2 felerne egzemplarze w ich dystrubcji. Sorry, ale nie kupuję tego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, czyli te z recenzji to dokładnie egzemplarz z AVS. I w dodatku wg. autora dobrze grał z Questyle. Czy u nas na forum jest ktokolwiek, kto ich słuchał na AVS i mu się podobały? Co dokładnie było z nimi nie tak?

 

Też nie trafia ta historia o 12 trafionych parach... pewnie tak piszą, bo będą na szybkości strojenie zmieniać teraz.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Karmazynowy napisał:

No, czyli te z recenzji to dokładnie egzemplarz z AVS. I w dodatku wg. autora dobrze grał z Questyle. Czy u nas na forum jest ktokolwiek, kto ich słuchał na AVS i mu się podobały? Co dokładnie było z nimi nie tak?

 

Też nie trafia ta historia o 12 trafionych parach... pewnie tak piszą, bo będą na szybkości strojenie zmieniać teraz.

 

Identyko było z Aeonami. Pierwsze opinie były słabe to nagle że niektóre popsute były i jakieś wyściółki dokładali. Śmiech przez łzy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście Pan Ryka ma jedyny, niepowtarzalny wzmacniacz na którym wszystko gra tak jak opisuje i kto mu udowodni, że tak nie jest? 😂 A jest jeszcze magiczny kabelek "T" i Ayon a takiego toru raczej też nikt na forum szybko mieć nie będzie. Ale w sumie czy to ważne? Facet w oryginalny - poetycki sposób opisuje brzmienie, dystrybutorom się to bardzo podoba, nam też 😃 i jakoś się kręci. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze @smar mam okazję zapisać się do fanklubu z takim oto raczej budżetowym sprzętem :)

Wersja zmodyfikowana przez @Perul, bardzo fajne słuchaweczki. Pozwolą mi mam nadzieję zapoznać się z charakterystyką planarów i porównać sobie do słuchawek które akurat mam na stanie - NADów Viso i b&o H6.

IMG_20190115_141958+.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do recenzji Pana Głośniczki Ether 2 to jest dość klarowna. Słuchawki są fatalne, dlatego recenzent skupił się na 2 pozytywach i mielił je non stop, a wśród potencjalnych rywali wskazał inne "specyficzne" konstrukcje. Zresztą te "pozytywy" są dość enigmatyczne i bardzo subiektywne, skoro autor recenzji je "lubi", z podkreśleniem, że on je lubi - dla innego może być wadą. To dość niewiele jak na słuchawki za 10.000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

Trzymasz je w żołądku, a to zdjęcie RTG?

Hehe, nie zmieściłbym się do tej maszyny :)

Wszystko kontrolują co wnoszę do pracy i pomyślałem, że wrzucę nieco inne niż wszystkie zdjęcie jako ciekawostka :) 

Może się wybiorę do Pana ochroniarza z innymi słuchawkami dla porównania ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, prolim napisał:

Co do recenzji Pana Głośniczki Ether 2 to jest dość klarowna. Słuchawki są fatalne, dlatego recenzent skupił się na 2 pozytywach i mielił je non stop, a wśród potencjalnych rywali wskazał inne "specyficzne" konstrukcje. Zresztą te "pozytywy" są dość enigmatyczne i bardzo subiektywne, skoro autor recenzji je "lubi", z podkreśleniem, że on je lubi - dla innego może być wadą. To dość niewiele jak na słuchawki za 10.000 zł.

Bez Kamienia z Rosetty chyba nie poradzimy sobie z recenzjami Ryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiem?...
Moim zdaniem jest fajnie. Nie sluchalem lcd2 na sprzęcie za 10k, wiec nie mam porównania, ale...
Ale napiszę krótko tak... Lcd2 na mojo grają dla mnie w podobnej manierze jak Nighthawki, tylko o 2 klasy lepiej. Jest bardzo żywo i angażująco, dźwięk jest "bliski" i ciepły, ale też bardzo precyzyjny. Słychać więcej i dokladniej, niż na hd600, co stwierdzam z bólem. Scena bardzo fajna, choć dość bliska, nie ma hektarów przestrzeni, ale jest jej więcej, niż w nh.
Przeskok na mojego monsterprosiaka z irdacem powoduje niewielkie oziębienie prezentacji (co nie jest złe), ale w sumie jest prawie tak samo, jednak za mało ich słuchałem pod prosiakiem - nie czuję takiej potrzeby.
Malkontentom moge napisać, żeby posłuchali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtopowo: jak z powtarzalnością strojenia jeśli chodzi o lcd2c? czytałem, że inne modele tej firmy potrafią mieć rozstrzał jakościowy jeśli chodzi o sq i w sumie loteria co się trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, hammerh34d napisał:

Co powiem?...
Moim zdaniem jest fajnie. Nie sluchalem lcd2 na sprzęcie za 10k, wiec nie mam porównania, ale...
Ale napiszę krótko tak... Lcd2 na mojo grają dla mnie w podobnej manierze jak Nighthawki, tylko o 2 klasy lepiej. Jest bardzo żywo i angażująco, dźwięk jest "bliski" i ciepły, ale też bardzo precyzyjny. Słychać więcej i dokladniej, niż na hd600, co stwierdzam z bólem. Scena bardzo fajna, choć dość bliska, nie ma hektarów przestrzeni, ale jest jej więcej, niż w nh.
Przeskok na mojego monsterprosiaka z irdacem powoduje niewielkie oziębienie prezentacji (co nie jest złe), ale w sumie jest prawie tak samo, jednak za mało ich słuchałem pod prosiakiem - nie czuję takiej potrzeby.
Malkontentom moge napisać, żeby posłuchali :)

Mam taki sam komplet słuchawek... ale czy powiedziałbym, że LC2c są 2 razy lepsze? Nie, raczej troche inne, bardziej  szczegółowe... ale wiele zależy od utworów - AQNC są dla mnie bardziej przyjemne... generalnie słucham i na jednych i drugich..... hmmmm choć ostatnio to słucham głównie na ATHAD2000X 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście Pan Ryka ma jedyny, niepowtarzalny wzmacniacz na którym wszystko gra tak jak opisuje i kto mu udowodni, że tak nie jest?  A jest jeszcze magiczny kabelek "T" i Ayon a takiego toru raczej też nikt na forum szybko mieć nie będzie. Ale w sumie czy to ważne? Facet w oryginalny - poetycki sposób opisuje brzmienie, dystrybutorom się to bardzo podoba, nam też  i jakoś się kręci. 

Tego Ayona to ze dwie osoby miały na forum, jedna sprzedała bo słabo pasował do wysoko skutecznych mało omowych słuchawek.

A sama recenzja mówi wszystko między wierszami. Ci co byli na AVS nie muszą czytać bo słyszeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że dla mnie różnica byla kolosalna, właśnie w aspekcie detali.
NH są bardzo przyjemne w odbiorze, ale ilość informacji jaką przekazują lcd jest znacznie większa, zwłaszcza w bogato zaaranżowane muzyce. Balmorhea np - kiedy usłyszałem w nich po raz pierwszy pół metra przed sobą grzechotkę z muszelek, prawie zemdlałem ;)
Przy czym ta szczegółowość nie powoduje wycieku krwi z uszu, to nie jest żyleta w stylu średniej klasy beyerów np.
Pozamiatała mnie też szczegółowość na dole pasma. Brzmienia gitary basowej, wiolonczeli i kontrabasu w tych samych kawalkach Balmorhea (Stranger na tapecie głównie) są znacznie bardziej realne na lcd niż na nh.
Dlatego napisałem że o dwie klasy. Wiem, może egzaltowany jestem ;) Ale warto było się przesiąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hammerh34d napisał:

 ilość informacji jaką przekazują lcd jest znacznie większa

Miałem lcd2; słuchałem kilku egzemplarzy, również lcd3..i kłóciłbym się, ale mi się nie chce.

2 minuty temu, hammerh34d napisał:

Ale warto było się przesiąść

Ja swego czasu przesiadłem się dokładnie w drugą stronę, tzn lcd2->nh.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Mam T1v2, później kupiłem Eleary Focala ale ciągle chciałem mieć MrSpeakers Ether Flow. Jak już się zdecydowałem na zakup tychże, akurat zostały zapowiedziane Ethery2. Pojechałem na AVS ponieważ nadarzyła się okazja przesłuchania spośród wielu ciekawych słuchawek właśnie nowego cudeńka Pana Clarka. I co?  Nic specjalnego. Pomyślałem sobie, że jak to ma tak grać to ja wolę poprzednią już sprawdzoną dopracowaną wersję Ether Flow. Zamówiłem w Mp3Store i 7 grudnia 2018 stałem się szczęśliwym posiadaczem MrSpeakers Ether Flow. 

Na teraz jest tak, że T1v2 spakowałem na razie do pudełka żeby się nie kurzyły a obecnie muzyki słucham w proporcjach mniej więcej Ethery 80% Eleary 20%.

Myślę, że są dwie możliwości:

albo na AVS słuchaliśmy akurat te z tych dwunastu trefnych egzemplarzy co potwierdził Pan Clark, że takie były co jest najbardziej prawdopodobne, i wielu Forumowiczów już to wskazywało,  i okazuje się, że Pan Ryka otrzymał do testów właśnie jeden z tych egzemplarzy i swoim barwnym językiem opisał co słyszał czyli bez zachwytu,IMAG0706.thumb.jpg.c6ee832010a5bf863e8d921b71efb433.jpg

albo za chwilę pojawi się druga ulepszona bądź poprawiona (nie wiem jak to nazwą) wersja np. Ether2.1.

Trochę Wam tu poopisywałem swoją historię, przepraszam jak zanudziłem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marec2 napisał:

Trochę Wam tu poopisywałem swoją historię, przepraszam jak zanudziłem.

Troche zanudzasz, bo gdybyś napisał, że Ether 2 Ci się spodobały, to byśmy się pospierali, a tak to pozostaje zgodzić się z wyborem😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności