Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Już parę dni temu czytałem. Szkoda, że w porównaniu nie brały udziału D8000. Należy zwrócić uwagę na to, że najlepszym tor tego recenzenta, to Questyle CMA Twelve. Jednak gdyby porównywał z różnymi torami, także tymi lepszymi i zdecydowanie droższymi, wnioski mogłyby być inne. Na koniec wspomnę, że jeśli ktoś przeczyta kilka jego recenzji, to zauważy, że pan recenzent ma silny bias względem nauszników firmy HiFiMan.

 

Jak ktoś ma problemy ze zrozumieniem jakiegoś pasażu, to proszę pisać. Szkoda mi czasu na tłumaczenie całego artykułu, ale poszczególne pasaże nie stanowią żadnego problemu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie informacje, że Ether 2 grają gorzej niż Ether Flow. Myślałem czy swoich Ether Flow nie wymienić na coś nowszego, tak dla poprawy zimowej aury, ale HE-1000SE nie ma jak posłuchać, a Ether 2 można sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie informacje, że Ether 2 grają gorzej niż Ether Flow. Myślałem czy swoich Ether Flow nie wymienić na coś nowszego, tak dla poprawy zimowej aury, ale HE-1000SE nie ma jak posłuchać, a Ether 2 można sobie odpuścić.

Zależy czego oczekujesz, Hihimany to jednak jasny przekaz, SE podobno jeszcze więcej detali niż Vx, co może już być męczące jak Utopie. Posłuchaj Empyreanów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jeśli SE to jasny przekaz to odpadają. Nie lubię takiego grania. Na dłużej meczy. Ether Flow są super, co nie znaczy, że nie można lepiej, czy trochę inaczej. Utopie miałem. Nie moje granie.

A D8000 od Finala próbowałeś? Te są mocno wciągające, grające bliskim pierwszym planem z mocnym basem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eternal Seeker napisał:

 

Coś jak topowe Audeze czy lepiej ?

Nie słuchałem LCD-4 4z i MX4, także nie powiem nic na ten temat. Mam porównanie do HE1000 w miarę świerze, Empyreanów.

I tu hihimany grają dużą sceną ale oddaloną, dośc jasno z dużą ilością góry, taki dość jasny rozświetlony przekaz, bas jest ok ale to góra jest na pierwszym miejscu, w D8000 jest blisko bardzo blisko, pierwszy plan dominuje, dalsze są nieco przesłąniente, góra lekko schowana (na fabrycznym kablu) po zmianie jest sporo lepiej, jest więcej góry dalsze plany są wyraźniejsze, głębia też zyskuje, ale dalej to słuchawki do uczestniczenia w spektaklu, ciężko się zrelaksować bo jesteśmy na koncercie przed sceną.

Empyreany łączą te dwa światy, jest blisko, ale nie jesteś na scenie jak w Finalach, nie ma dominacji pierwszego planu, jest więcej góry ale nie aż tyle co w HEkach, one są relaksujące, takie normalne, realne po prostu, no i mają dwa tryby z padami, delikatniejszy z welurkami i bardziej uwypuklone skraje ze skórkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, saudio napisał:


A D8000 od Finala próbowałeś? Te są mocno wciągające, grające bliskim pierwszym planem z mocnym basem.

 

Tych nie miałem. Za to różne Audeze słuchałem i nie dla mnie. Przyciężko, zmulony dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vonBaron napisał:

Myślałem że podobne ze względu na bliski pierwszy plan który też jest w Focalach ale ok.

Podstawowa różnica to szerokość sceny, gdzie w Focalach jest wąsko, no i z pamięci nie tak blisko, do tego tam nie ma dominacji pierwszego planu. No i góra to też dwa różne światy. No i w Finalach jest gęsto jest duże nasycenie dźwięków.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie mam teraz czasu przeczytać od deski do deski, ale rzuciło mi się przy powierzchownym czytaniu w oczy:

"Polską premierę miały na ostatnim AVS, gdzie grając z dzielonego zestawu Questyle i obok ze wzmacniacza ALO Audio Studio Six zrobiły niemałą furorę."

No faktycznie, zrobiły aż taką furorę, że wiele osób (w tym ja) sobie zadawało pytanie, czy to kwestia wygrzania, czy czasem nie są zepsute :ph34r:

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dzingi napisał:

"Polską premierę miały na ostatnim AVS, gdzie grając z dzielonego zestawu Questyle i obok ze wzmacniacza ALO Audio Studio Six zrobiły niemałą furorę."

No faktycznie, zrobiły aż taką furorę, że wiele osób (w tym ja) sobie zadawało pytanie, czy to kwestia wygrzania, czy czasem nie są zepsute :ph34r:

Witam w klubie. Słuchałem tylko z zestawu Questyle i za cholerkę nie podobały mi się. Dawno nie słuchałem słuchawek tak pozbawionych kolorytu, bezemocjonalnych, nudnych. Dodając, że jestem fanem teoretycznie gorszych Ether Flow to już wgl rozczarowanie mnie tam spotkało. A bałem się przed odsłuchem, że nie będę mógł ich ściągnąć z głowy, tak mnie pochłoną...Nie wierzę, że tak to ma brzmieć. Synergia trafiła się wyjątkowo niekorzystna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, adriano2510 napisał:

Synergia trafiła się wyjątkowo niekorzystna. 

Podobno ta para co była na AVS to jedna z 12 (sic!) felernych egzemplarzy na świecie.

 

źródło: https://www.head-fi.org/threads/ether-2-impressions-and-discussion.890282/page-66#post-14650594

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności