Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

https://headfonics.com/2018/11/brainwavz-alara-first-contact/

 

Wyglądają jak rebrand QUAD Era-1... 

impendancja i skuteczność sie zgadzają.

 

Z kolei Quady to jakieś azjatyckie OEMy z dodanym logiem.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karmazynowy napisał:

https://headfonics.com/2018/11/brainwavz-alara-first-contact/

 

Wyglądają jak rebrand QUAD Era-1... 

impendancja i skuteczność sie zgadzają.

 

Z kolei Quady to jakieś azjatyckie OEMy z dodanym logiem.

Widzę, że jak kiedyś Fostexy i inne Wharfedale były na potegę rebrandowanymi planarami, tak teraz są rebrandowane planarne chińczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem.

Ta azjatycka firma robi na zamówienie, możesz sobie wybrać kształt muszli, kolory, dodać logo, nawet dźwięk Ci zestroją jak chcesz.

Szkoda, bo swego czasu byłem napalony na te Quady, ale jak sie o tym dowiedziałem to mi przeszło.

era-1_20180917205541_1193.jpg

JPM-101_-5.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś w tym wątku będzie w stanie mi pomóc. Mam dwa pytania odnośnie HiFiMAN Sundara:

- jakie źródło może być optymalne pod te słuchawki? Aune S6? Póki co z DX150+AMP7 słucham :) 

- kabel stockowy wygląda tragicznie, więc zapewne nie jest to top i ze słuchawek da się wyciągnąć sporo więcej na lepszym. Macie jakieś sugestie odnośnie najlepszych aftermarketowych opcji?

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Methuselah napisał:

Może ktoś w tym wątku będzie w stanie mi pomóc. Mam dwa pytania odnośnie HiFiMAN Sundara:

- jakie źródło może być optymalne pod te słuchawki? Aune S6? Póki co z DX150+AMP7 słucham :) 

- kabel stockowy wygląda tragicznie, więc zapewne nie jest to top i ze słuchawek da się wyciągnąć sporo więcej na lepszym. Macie jakieś sugestie odnośnie najlepszych aftermarketowych opcji?

- podejrzewam, że na tym ampie grają całkiem dobrze - TPA6120 w konstrukcjach które słyszałem, fajnie się sprawdzał z niskoomowymi wymagającymi prądowo słuchawkami (a takie są praktycznie każde planary).

- jak chcesz mogę Ci podesłać kabel DIY mojej roboty (to czerwone cudo https://forum.mp3store.pl/topic/89926-bądź-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiłem/?do=findComment&comment=1553630), powinien fajnie zagrać z tymi słuchawkami (i nie tylko z tymi, robiłem go głównie z myślą o Hołkach). 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał:

- podejrzewam, że na tym ampie grają całkiem dobrze - TPA6120 w konstrukcjach które słyszałem, fajnie się sprawdzał z niskoomowymi wymagającymi prądowo słuchawkami (a takie są praktycznie każde planary).

- jak chcesz mogę Ci podesłać kabel DIY mojej roboty (to czerwone cudo https://forum.mp3store.pl/topic/89926-bądź-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiłem/?do=findComment&comment=1553630), powinien fajnie zagrać z tymi słuchawkami (i nie tylko z tymi, robiłem go głównie z myślą o Hołkach). 

 

 

Wow, dziękuję! Aune S6 to dobry strzał może być. Super, to w kwestii kabelka odezwę się w ciągu najbliższych dni na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2018 o 15:24, Methuselah napisał:

Może ktoś w tym wątku będzie w stanie mi pomóc. Mam dwa pytania odnośnie HiFiMAN Sundara:

- jakie źródło może być optymalne pod te słuchawki? Aune S6? Póki co z DX150+AMP7 słucham :) 

- kabel stockowy wygląda tragicznie, więc zapewne nie jest to top i ze słuchawek da się wyciągnąć sporo więcej na lepszym. Macie jakieś sugestie odnośnie najlepszych aftermarketowych opcji?

 

Również szukam czegoś do Sundar. 
Trudno powiedzieć, co jest dla nich optymalnym źródłem, ponieważ na forum w ogóle rzadko pojawiają się posty związane z tymi nausznikami. Natomiast w internecie można znaleźć sporo informacji, że zmiana kabla poprawia jakość dźwięku, np. recenzja na: https://hifiphilosophy.com/recenzja-hifiman-sundara/?caly-artykul=1 i komentarze pod nią.

Co do Aune S6, to w lutym przyszłego roku ma pojawić się jego nowsza wersja:

 Ponadto wyjście słuchawkowe xlr wydaje się lepsze, niż "zwykły" jack, wspominali o tym ostatnio @pabloj i @Jaworrr (pytanie ile daje sam kabel):

Sam obecnie czekam na nowy kabel do nich (balans), powinien być za niecałe 2 tygodnie i wtedy też przymierzę się do jakiegoś lepszego wzmacniacza stacjonarnego (obecnie korzystam z Aune'a x1s).
Modelami, którymi chciałbym się przyjrzeć są integry: Smsl M10, Aune s6, CMA 400i, CMA 600i, CMA 12, Audio-GD 28.38 - wszystkie mają wyjścia xlr (słuchawkowe oraz na tylnej ściance, do których chciałbym podpiąć docelowo monitory bliskiego pola). Może coś Cię z tej listy zainteresuje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trudny werdykt, chyba zdecyduję się na powiększony skład sędziowski, aby nie było powtórki z pojedynku Fury-Wilder.

Na razie przewagę ma pretendent, bardziej oddalony przekaz, ale to tylko zależnie co preferujemy bezpośredni udział w spektaklu, czy nieco zdystansowany, ładniejsze wokale, bardziej otwarta góra po stronie pretendenta, ale bas mocno po stronie Finala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wprawdzie nie w temacie, ale brzmi podobnie do moich porównań Owle vs. Hawki. Ciekawe :).

Testujesz Meze na padach welurowych, czy na skórzanych? Jeżeli masz skórzane, to byłbym bardzo wdzięczny za wrażenia z odsłuchu na nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko welury, postaram się założyć skórki, ale to będzie nie fair niezatwierdzone rękawice....

 

Edit:

Skórki odchudzają/rozjaśniają nieco przekaz, basu trochę jakby wiecej, ale czy lepiej to musiałbym dłużej, mi mniej się podoba, no ale to po Finalach.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 minut temu, saudio napisał:

Chyba nie było jeszcze, no i ciekawe czy to prawda co piszą na head-fi, że po ostatnich wystawach jeździły prototypy.

https://www.headfonia.com/review-mrspeakers-ether-2/

Na pewno po wystawach nie jeździły prototypy, a przynajmniej nie po tych w listopadzie. Na ich stronie Ethery można było kupić już na początku listopada. Sztuki które mp3 store miał na AVS były również na sprzedaż. W kilku wątkach na head-fi piszą, że niby bliżej nieokreślona ale stosunkowo niewielka ilość sztuk miała jakiś błąd produkcyjny. Pisze tam o tym przedstawiciel MrSpeakers. Oczywiście być może partia którą mp3 store  dostał była cała zwalona (nie jestem pewien ale wydaje mi się, że słuchałem 3 różne pary), no ale nie były to prototypy.

Edytowane przez lsd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lsd napisał:

Na pewno po wystawach nie jeździły prototypy, a przynajmniej nie po tych w listopadzie. Na ich stronie Ethery można było kupić już na początku listopada. Sztuki które mp3 store miał na AVS były również na sprzedaż. W kilku wątkach na head-fi piszą, że niby bliżej nieokreślona ale stosunkowo niewielka ilość sztuk miała jakiś błąd produkcyjny. Oczywiście być może partia którą mp3 store  dostał była cała zwalona (nie jestem pewien ale wydaje mi się, że słuchałem 3 różne pary), no ale nie były to prototypy.

Pisali o 12 sztukach, no ale wracając do recki to jakoś na AVS mało można było wychwycić podobieństw z tym opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, saudio napisał:

Pisali o 12 sztukach, no ale wracając do recki to jakoś na AVS mało można było wychwycić podobieństw z tym opisem.

 

Pytanie, czy dla MrSpeakers jesteśmy naprawdę tak śmiesznym rynkiem, że nie przykładają żadnej wartości do tego jakie słuchawki przyjeżdżają do nas na targi? Trochę pokrętne tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, saudio napisał:

Pisali o 12 sztukach, no ale wracając do recki to jakoś na AVS mało można było wychwycić podobieństw z tym opisem.

Jest tu miejsce na pewno na reakcje ze strony naszego dystrybutora. Ether Flow to słuchawki które dosyć dobrze się sprzedawały, a po tym co można usłyszeć ze sztuk Ether 2 które mp3 store dostał w listopadzie, raczej ludzie się na nie rzucą. Testowałem je półtora tygodnia na spokojnie, grały około 70 godzin  i to na pewno nie była wina wysterowania na AVS.

 

2 minuty temu, Dzingi napisał:

 

Pytanie, czy dla MrSpeakers jesteśmy naprawdę tak śmiesznym rynkiem, że nie przykładają żadnej wartości do tego jakie słuchawki przyjeżdżają do nas na targi? Trochę pokrętne tłumaczenie.

@Dzingi to nie były wystawowe sztuki :) To była po prostu pierwsza partia jaką mp3 store dostała do sprzedaży.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności