Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Chociaż jak teraz siedzę z DT990 pro na głowie to...hmmm, czy to miało sens, to całe szaleństwo, ciut lepiej a tyle kasy trzeba było wydać....

Tak że przyznaję DT990 pro, order najbardziej opłacalnych słuchawek, pod względem możliwości i muzykalności w tak niskiej cenie....he,he.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio w DT990 pro (te pierwsze przed "liftingiem" ) to tylko w Diablo III gram... ;] a kiedyś tak lubiłem - ale z dynamicznych i w tej cenie (szczególnie używanych) to chyba faktycznie ciężko znaleźć 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ithilstone napisał:

hehe no nie jest to hobby dla tych ze słabym serduszkiem i/lub cieniutkim portfelem - ale super okazje "po taniości" tez się trafiają! 

Ja sie nie zgodzę, że to nie jest hobby dla ludzi z cieniutkim portfelem. Mój był kiedyś strasznie cieniutki, ale każdy od czegoś zaczyna. Wtedy grałem na ipodzie  gdzie doki  były do niego dołączane gratis. I ja na tego ipoda długo zbierałem kase. Nie oznacza to, że moje hobby było mniejsze, było takie samo. Mniejsze były tylko marzenia, za to może nawet więcej człowiek skupiał się na muzyce. Sorry za offtop.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lsd napisał:

Wracając jeszcze do Etherów 2. Pograłem na nich łącznie z 10-12 godzin + dodatkowe 15 dałem im wcześniej na rogrzewkę, bo nówki z pudełka... Przyznaje, że pierwsze wrażenie miałem podobne do tych, którym ludziska dzielili sie na AVS, czyli grają nijako. Po czasie słuch się jednak adaptuje i można to granie ubrać w jakieś słowa. Mają przynajmniej jedną cechę wspólną z Ether Flow, taką dla której już kilka razy z Flowami flirtowałem. Pogrubienie na średnicy, odpowiednia waga instrumentów, nasycone, niewygładzone wokale z charakterem. To mi się we Flow podoba i to mają też Ethery 2. Poza tym dwójki mają całkiem niezły dół, choć mam tu troche zastrzeżeń. Potrafią schodzić nisko, ale z drugiej strony im niżej tym jakość basu spada i przestaje on być rozdzielczy. W midbasie jest odpowiednia waga, może i nawet faktura, ale nie ma impaktu i szybkości. Na HeadFi, jeszcze przed premierą ukazała sie recenzja jakiegoś gostka który pisał, że bas jest w nich potężniejszy niż w TH900, a na dodatek ma jakość bo w przeciwieństwie do Fostexów jest twardy tam gdzie powinien być twardy a 900tki zawsze grają miekko. Fakt, że może bass w Fostexach jest miekszy z charakteru, ale jego potęga względem Etherów 2 jest bezdyskusyjna. Na dodatek, o dziwo jest szybszy niż z Etherów.

Najmniej w Etherach podoba mi się góra, która gra jakby z za jakiegoś koca. Dla przykładu w utworach  gdzie gra orkietra, a perkusista w szale uderza w talerze pałeczkami spodziewam się usłyszeć wyraźny metaliczny dzwięk, a tu dostaje go jakby  zmiekczonego z porcją dodatkowego szumu w miejsce czystego łojenia, tak jak by problem istniał także z samą rozdzielczością, gdy więcej dzieje się na scenie. Ta ostatnia też nie jest duża, powiedziałbym raczej bardzo przeciętna w każdym wymiarze. W sumie mam mieszane uczucia, bo aż ciężko mi ogarnąć co poszło nie tak. Powiedziałbym że to kwestia toru, ale sam mam ich kilka, a na AVS próbowałem z kilkoma kolejnymi konfiguracjami. Gdyby nie to, że nowy kabel Etherów promują jako jeszcze lepszy od poprzedniego, pierwsza moja myśl byłaby taka, że do słuchawek użyto jakiegoś starego aluminiowego druta i że tutaj pies jest pogrzebany ;)  A może one potrzebują jeszcze więcej czasu? Ciekaw jestem recenzji, bo te zapewne wkrótce się pojawią.

 

Sądząc z opisu brzmienia, to albo pady zbyt szczelne, albo zbyt słabo zdampingowany przetwornik, ze wskazaniem na to drugie.

Ewentualnie można jeszcze "chudy" tor dobierać, ale to moim zdaniem najmniej ciekawa opcja, bo najdroższa ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiś nieniszczący środek do pielęgnacji skóry? Nie bardzo mi się chce zamawiać buteleczkę od Audeze, robić samemu też mi się nie chce :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sly30 napisał:

Coś bliżej o HE-1000SE? Używam Ether Flow i bardzo mi odpowiadają, ale zawsze kusi coś nowego. Może te nowe HEKi są warte grzechu?

Jak szukasz spokoju, kultury i dystansu, to zdecydowanie HE-X-y są warte odsłuchania. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, timecage napisał:

Znacie jakiś nieniszczący środek do pielęgnacji skóry? Nie bardzo mi się chce zamawiać buteleczkę od Audeze, robić samemu też mi się nie chce :P.

Zapytaj w Deichmannie albo CCC o coś niebarwiącego. Są chusteczki jednorazowe, kremy na bazie wosku pszczelego, spraye, itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2018 o 21:31, audionanik napisał:

Krem/oliwka nawilżająca dla dzieci.

 

 

Potwierdzam, używam do renowacji kurtki skórzanej. Najważniejsze aby był to tłuszcz, działanie identyczne jak w przypadku skóry człowieka. Dodatkowo masz miły i naturalny zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sly30 napisał:

A jak w waszej ocenie mają się HE-1000SE vs Final D8000?

@dj1978 zdaje sie ze porownywal dopiero co i gdzies wyzej znajdziesz jego opinie. Ja bezposredniego porownania nie robile pomiedzy nimi. Robilem za to kilkudniowe porownanie HE-1000 MK2 vsFinal D8000 i z odrebnego odsluchu 1000SE wydaje mi sie, ze nic sie tu nie zmienilo.

Finale mialy przewage w najnizszym paśmie gdzie  bas byl bardziej zroznicowany, bardziej konturowy, lepiej czasami wypelniony. Na srednicy u siebie oglosilem w sumie remis. Instrumenty graly z wieksza masa na Finalach a na Hekach bardziej podobaly mi sie wokale, czystsze, bardziej wygladzone, żywe. Najwyższe rejestry to u mnie dominacja HE-ków. Więcej szczegółow, podanych w otwarty sposób, dając mi osobiście dużo wiekszą frajdę niż przygaszona w porównaniu prezentacja płynąca z Finali.

Poza tym, Finale miały przewagę w separacji instrumentów, często mając też szerszą i głębszą scenę. Dla mnie ważna jest też wygoda słuchawek i ta jest zdecydowanie po stronie HiFiMana. Słuchawki można mieć na głowie długimi godzinami, czego na pewno nie powiedziałbym o Finalach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sly30 napisał:

Dzięki za info. Wiem, że HEki są bardzo wygodne. Ale Finale też mają wielkie poduchy. Powinny być wygodne. 

Heki lepiej rozkladaja ciezar i ich zwyczajnie nie czuc na glowie mimo ze wcale az takie lekkie nie sa patrzac na liczby. Natomiast z Finalami jest tu troche gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, 11radekw napisał:

 

 

Potwierdzam, używam do renowacji kurtki skórzanej. Najważniejsze aby był to tłuszcz, działanie identyczne jak w przypadku skóry człowieka. Dodatkowo masz miły i naturalny zapach.

 

Jak trochę poczytać po internecie to różnie jest z opiniami, w wielu miejscach twierdzi się, że właśnie oleje na skórze to zły pomysł.

 

Ostatecznie postanowiłem spróbować domowej roboty specyfiku - przynajmniej wiem z czego zrobiony. Poobserwuję efekty i dam znać, może się komu przyda. Wszak pady do drogich słuchawek nierzadko są z drogich skór, warto o nie zadbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupowałem produkty w jednym ze sklepów internetowych renowacjaskor - coś takiego. Tam na pewno Ci doradzą, robią renowację foteli, kanap, odzieży itp. Myślę, że wystarczy do nich zadzwonić.

Edytowane przez 11radekw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niełatwy do oszacowania stosunek jakości do ceny, całkowicie zależny od preferencji słuchacza. 


Dla mnie cytat roku 2018, jaki prawdziwy. Brawo dla Pana Piotra.

Recka Meze Empyrean

https://hifiphilosophy.com/recenzja-meze-empyrean/?caly-artykul=1

  • Like 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że są do nich też pady skórzane. Gdybym na nich posłuchał, może by mnie bardziej zainteresowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Cytat

Niełatwy do oszacowania stosunek jakości do ceny, całkowicie zależny od preferencji słuchacza.  

 

 

Hm, niby nie łatwo a jednak wyżej napisane:

 

Cytat

Czy warto iść w Meze Empyrean? Zależy na czym ci zależy. Jeżeli na mocnych przeżyciach osiąganych dowolną drogą i niekoniecznie tak perfekcyjnych, to można sobie odpuścić. Wysoka cena pozwala wybierać spośród wielu tańszych, poczynając od dziesięć razy mniej kosztujących i też planarnych Fostex T60RP o podobnych własnościach. Też spójnych, też potężnych i też wysoce muzycznych.

 

Więc albo to ja, albo coś tu nie gra... znowu jest to tak zawile napisane, że nie da się wyciągnąć konkretnych wniosków.

 

Recenzje P.Ryki są jak słuchawki, które testuje - odbierane subiektywnie, w zależności od preferencji czytelnika. :)

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audionanik napisał:

Ostrożność to cecha prawdziwych zawodowców.:D

 

Doskonale wiem jaki jest tego powód. W każdym razie efekt jest taki, że po recenzji tych Meze mnie osobiście bardziej zainteresowały T60RP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje w tej recenzji porównania do Audeze... w tej cenie można kupić LCD3 i pewnie używane LCD4... generalnie jak na Pana Piotra... jakoś mało porównań do innych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę specyficznie rozwiązany przetwornik, spodziewałbym się porównań do D8000 zważywszy, że one również szczycą się nową technologią.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności