Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, kuman napisał:

Dobra, jutro idę do salonu na mój upgrade hd580/hd600 pomiędzy:

NightHawk Carbon

LCD-2 Classic

NightOwl

sprawdzę jeszcze :

AD1000X

 

niestety nie mają:

hd660s

dt1990

r70x

 

 

Ja też wybieram się w tym tygodniu na posłuchanie bardzo podobnego zestawu. Rozumiem - po modelach - że chodzi o tophifi? W Lublinie mają trzy pierwsze wymienione przez Ciebie (fizycznie, na stannie), Sennki/ATH są generalnie w ich ofercie ale Beyerów chyba w ogóle nie oferują. Sam mierzę raczej w zamknięte granie ale może przekonam się do otwartych. Jeśli będą mieli 660s to nie omieszkam sprawdzić, podzielę się opinią.

Edytowane przez smar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kuman napisał:

Carbon są teraz 1tys taniej od Clasicow.

To prawda, sam kupiłem NHC w promocji, ale pamiętaj że to specyficzne granie - albo się je pokocha albo znienawidzi, są utwory przy których przechodzą mi ciarki jak ich w nich słucham, ale czasami jest w nich dość "ciasno" brakuje swobody i przestrzeni.

LCD-2c to bezpieczny wybór generalnie takie muzykalne granie - miłe słuchanie muzyki, bez skrajności - dla mnie relaks.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Corvin74 napisał:

To prawda, sam kupiłem NHC w promocji, ale pamiętaj że to specyficzne granie - albo się je pokocha albo znienawidzi, są utwory przy których przechodzą mi ciarki jak ich w nich słucham, ale czasami jest w nich dość "ciasno" brakuje swobody i przestrzeni.

LCD-2c to bezpieczny wybór generalnie takie muzykalne granie - miłe słuchanie muzyki, bez skrajności - dla mnie relaks.

 

Nie wiem, czy pamiętaj to dobre określenie tutaj, skoro to będzie pierwszy odsłuch. Może lepiej nie tworzyć uprzedzeń ;). Poza tym w kolejce są też Owle, jaśniejsze i klarowniejsze.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kuman napisał:

moje najwieksze obawy to czy LCD-2 Classic nie bedą miały "koca" z Hd650.

Carbon są teraz 1tys taniej od Clasicow.

 

Nie będą miały. To są w miarę neutralne słuchawki, z mocnym basem jak na Audeze przystało. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kuman napisał:

To w końcu salon a nie sklep.

No tak ale mieszkamy w Polsce :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kuman napisał:

Tak idę do Tophifi w Wawie.

Akurat 660s nie maja na stanie ale i tak tych wyższych senek nie otwierają ze względu na plomby. Czego nie do końca rozumiem bo powinni mieć 1 sztukę po prostu do odsłuchu nawet na swój koszt. To w końcu salon a nie sklep.

No to jeszcze w ramach ciekawostki dopytałem jak u nich wygląda wypożyczenie słuchawek na odsłuch, z jakąś kaucją czy coś w ten deseń. Nie wiem czy to standard ale Audioquestów i Audeze w ten sposób nie uzyskamy. Pierwszych ze względu na rzekomą delikatność. Nie wiem jak z drugimi. Z kolei ATH - no problem. Ale tego, że odsłuchać na miejscu nie mogę bym się nie spodziewał. Może to jakaś osobliwość placówki w Wawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, smar napisał:

No to jeszcze w ramach ciekawostki dopytałem jak u nich wygląda wypożyczenie słuchawek na odsłuch, z jakąś kaucją czy coś w ten deseń. Nie wiem czy to standard ale Audioquestów i Audeze w ten sposób nie uzyskamy. Pierwszych ze względu na rzekomą delikatność. Nie wiem jak z drugimi. Z kolei ATH - no problem. Ale tego, że odsłuchać na miejscu nie mogę bym się nie spodziewał. Może to jakaś osobliwość placówki w Wawie

Ja w MP3Store nie miałem problemów za kaucją pożyczyć na sobotę-niedzielę LCD2c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuman jak odsłuch? Ja dzisiaj przegoniłem LCD-2C (skoro to wątek o planarach to od tego zacznę) i...nie jestem kupiony. Owszem, fajnie wykonane słuchawki, fajny kabelek, granie takie...hmmmmm...grzeczne, gładkie. Brak mi lepszego określenia. A najbardziej ciekawe jest to, że po tym teście za nic nie dopłacił bym do moich modowanych przez Perula Fostexów - tam jest i detal i wygoda i fajniejsza mam wrażenie scena (albo co najmniej taka jak w LCD-2C); bas jest mniej kompletny ale generalnie daje radę. Te ostatnie mam na sprzedaż ale teraz się mocno zastanowię czy się ich pozbywać...Dochodzą też walory czysto praktyczne - LCD-2C są koszmarnie ciężkie (aż dziw bierze, że inne modele Audeze ważą jeszcze więcej), przy pochylonej głowie po prostu zsuwały mi się do przodu no i jako otwarte konstrukcje służą za chudziutkie głośniki dla każdego kto nie zasiada pomiędzy ich poduchami ;) T50RP nawet jak na półotwarte (porównując choćby z Nighthawkami) są stosunkowo ciche a to jest dla mnie istotne.

 

Wspomnę też o odsłuchu reszty, już nie planarnych, słuchawek. Były to NightHawk oraz NightOwl, niestety niewygrzane. Obłędnie...wygodne :) W sferze użytkowej - zaskakująco głośne na zewnątrz i na myśli mam tutaj także - o dziwo - Sowy (porównanie z MSR7, które są po prostu zakorkowane i nie cieknie w zasadzie nic) a już totalnie - te drugie Audioquesty. W zakresie brzmienia - jestem zaintrygowany i chyba zdecyduję się na...Audioquesta :D Nie wiem którego bo jeśli zaniedbać parametr wygody oraz wyciekania dźwięku (powiedzmy, że mamy tu znak równości) to oba urządzenia prezentują się bardzo fajnie. Uderzająco ciemne były na pewno NightHawki, te drugie już na pewno nie takie i jeśli miałbym decydować się na tu i teraz to pewnie wziąłbym Owle. Gdyby do głosu miał dojść czynnik przygody i sprawdzenia jak zmieni się brzmienie po wygrzaniu - pewnie wybrał bym Hawki. Tyle, że Owle pewnie też się nieco zmienią...I bądź tu mądry człowieku :) Generalnie problem bogactwa, oby takich więcej :) W obu przypadkach należyty detal, średnica, której nic nie brakuje i sporo basowego, przyjemnego sosu ale takiego bardziej w kierunku misia niż utwardzenia, które cholernie imponuje mi z kolei w MSR7. Co do tej niesławnej/fajnej (zależnie od recenzenta) pogłosowości to ja osobiście nie wiem o co chodzi bo nic przegiętego w tym zakresie raczej nie wychwyciłem a jeśli już to było to raczej odczucie pozytywne; zjawisko, które człowiek chce poznać bliżej. Słuchawki na pewno nie są duszne, grają swobodnie ale ciężko mi było zwymiarować scenę, którą budują. Może to kwestia czasu obcowania z nimi, stosunkowo krótkiego.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owle wydają się duszne, jak się przejdzie z bardziej bezpośrednich słuchawek. Jak do muzyki siądę od razu z Audioquestami, to wszystko jest ok, ale jeśli je założę po TH610, to jest... dziwnie.

Ale w sumie mają coś z klimatu ortosów i po momencie przyzwyczajenia mogą mocno wciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smar napisał:

które cholernie imponuje mi z kolei w MSR7

Ciesz się, że nie znasz MSR7 special edition. Miałbyś jeszcze gorszą zagwostkę co wybrać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie NightOwl wydawały się dużo bardziej duszne niż Nighthawk Carbon i w NO miałem wrażenie studni, której nie uświadczam w NHC.

Same LCD-2 Classic natomiast na bardzo  jasnym wzmaku grały IMO w bezpośrednim porównaniu na podobnym poziomie jak Carbony.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bernie napisał:

Mnie NightOwl wydawały się dużo bardziej duszne niż Nighthawk Carbon i w NO miałem wrażenie studni, której nie uświadczam w NHC.

Same LCD-2 Classic natomiast na bardzo  jasnym wzmaku grały IMO w bezpośrednim porównaniu na podobnym poziomie jak Carbony.

  
Napisz jeszcze na jakich padach porownywales audioquesty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, v-max89 napisał:

  
Napisz jeszcze na jakich padach porownywales audioquesty?

 

Owle raczej na proteinowych, ale głowy nie dam, czy nie miały innych założonych za którymś razem. Słuchałem parę razy w różnych sklepach, ale już parę miesięcy temu.

W Hawkach Carbonach na pewno przekładałem wtedy pady. NHC na obu z zestawu, mam swoje, więc znam lepiej i osobiście wolę na welurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś dobre pudło/walizkę/inny twardy case, który pomieściłby LCD? Audeze ma takie coś w ofercie, ale po doliczeniu kosztów przesyłki z USA cena robi się nieco irytująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Thar napisał:

:o Zbawco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś miał do czynienia z zamkniętymi LCD-2 ? Jak się mają do XC i może Etherów zamkniętych ? LCD2C są dla mnie na prawdę super w tej cenie ale szukam czegoś zamkniętego. Jako długoletni posiadacz LCD-2 i 3 raczej poza Audeze nie wyjdę już ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem ciekaw, jakoś cicho o nich. Odniosłem wrażenie, że z preorderu nikt nie skorzystał nawet. Wyglądem nie zachwycają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności