Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Compton napisał:

Na obiór słuchawek bardzo mocno wpływa tor. Ja ostatnio mając takie słuchawki

 

Flow C wydały mi się jaśniejsze, szybsze, bardziej otwatre (cokoliwiek to znaczy w zamkniętych), bardziej napowietrzone i o lepszej kontroli.

Czekam jeszcze na kabel XLR (Norne) do Audeze, a wtedy się okaże who is the winner.

Zabawne to jest to, co piszesz :lol:

HE6 HE4 potrafiły ciąć uszy i powietrze jak katana :P nowe hifimany już nie tną :P przynajmniej takie moje było odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, retter napisał:

HE6 HE4 potrafiły ciąć uszy i powietrze jak katana :P nowe hifimany już nie tną :P przynajmniej takie moje było odczucie.

Nowe, jakie nowe, co słuchałeś?

HE-500 nie cięły uszu, podobnie jak pierwsze HE-560 czy 400i na SMC.

Nowe na jackach, HE1000 czy Susvary potrafią być bardzo detaliczne.

 

i jeszcze jest Sundara, których nie znam, ale z opisu wydają się również detaliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, retter napisał:

HE6 ale skoro się mylę to może jest nadzieja i jeszcze do tej marki wrócę.

Nie musisz wracać. Wystarczy posłuchać i nie szerzyć fanaberii na forum.

Z Twoim tytułem, to nawet nie wypada (załóż, że wiele małolatów Cię czyta i jako weterana, odbiera Twoje słowa za BARDZO wiarygodne!).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem LCD-X oraz LCD-XC to ich niska impedancja. 22 omy to dla wzmacniacza mało przyjemne obciążenie. Tak poza tym to jedne się różnią od drugich deklem z tyłu - w "iksach" otwarta kraatka, a w XC szczelna pokrywa z drewna. W każdym razie u mnie LCD-X grają znacznie ciemniej od XC, co ma miejsce zawsze, gdy się zamknie od tyłu ten sam przetwornik grający wcześniej w obudowie wentylowanej. Skoro u kogoś grają jasno przy swojej niskiej impedancji, to winą może być oszczędne w pojemność kondensatorów zasilanie albo słaba wydajność prądowa stopnia wyjściowego, tudzież jego podwyższona impedancja przy jednoczesnym niedoborze lub braku sprzężenia zwrotnego.

 

Ad rem Ether C Flow, to w czasach bycia nastolatkiem dałbym się pociąć za taki bezpieczny i wycofany w pewnych zakresach dźwięk. Byłem wówczas nadwrażliwy na nasyconą, rozgrzaną średnicę, co się u mnie zmieniło, gdy w domu zamiast boomboksa pojawił się system hi-fi na kolumnach trójdrożnych i potrzebowałem kilku miesięcy na przestawienie się na taki ciężar i ilość informacji zawarte w średnich tonach. Tak więc Ether C Flow grają dla mnie dźwiękiem wyrównanym, ale zgaszonym na średnicy i ten zakres moim zdaniem powinien być prezentowany przez system w postaci podgrzanej, żeby nie powiedzieć - rozżarzonej. :D W LCD-XC mamy to niejako w gratisie. Nie wiem tylko, czy mój system dawniej posiadał inne walory brzmieniowe, czy raczej LCD-XC sprzed paru lat to nieco inna konstrukcja niż obecne (u Audeze i innych zakładów rzemieślniczych taka zmienność to norma), ale kilka lat temu gościłem LCD-XC, które były znacznie mniej skuteczne niż obecne wypusty, wzmacniacz aż się robił letni od napędzania ich, gdzie zawsze pozostaje zimny. No i te stare zapamiętałem jako bardziej dopieszczone dźwiękowo, wówczas zresztą moje ulubione Audeze. Natomiast nowsze LCD-XC to nawet z grajka mp3 głośno zagrają, tylko ten ich dźwięk jest mniej równy i brakuje swobody w niektórych zakresach. Podsumowując - Ether C Flow wolę od nowych LCD-XC, ale nie od takich sprzed kilku lat. Może być nawet tak, że Audeze od ostatnich trzech lat projektuje przetworniki lepiej czujące się w otwartej obudowie, bo teraz moimi ulubieńcami są LCD-2F, jak się dobrze wylosuje egzemplarz. Być może też LCD-X z nowszym przetwornikiem zrobiłyby na mnie lepsze wrażenie niż takie sprzed paru lat.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie LCD-X to moje pierwsze słuchawki z jednocześnie niską impedancją i wysokimi wymaganiami co do wzmacniacza. Wcześniej nie zwracałem na takie rzeczy uwagi, bo zwyczajnie nie miałem potrzeby. Być może więc z czasem poszukam jakiegoś odpowiedniejszego partnera dla nich, ale już teraz z tym co mam grają fantastycznie. Może macie jakieś propozycje? Jedyne co bym poprawił to wygładzenie góry - jest świetna, tylko zdarzają się jej piki, a ja tego nie lubię bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, timecage napisał:

Prawdopodobnie LCD-X to moje pierwsze słuchawki z jednocześnie niską impedancją i wysokimi wymaganiami co do wzmacniacza. Wcześniej nie zwracałem na takie rzeczy uwagi, bo zwyczajnie nie miałem potrzeby. Być może więc z czasem poszukam jakiegoś odpowiedniejszego partnera dla nich, ale już teraz z tym co mam grają fantastycznie. Może macie jakieś propozycje? Jedyne co bym poprawił to wygładzenie góry - jest świetna, tylko zdarzają się jej piki, a ja tego nie lubię bardzo.

Na wygładzenie góry polecam X, Edition X V2.

Dostępne od ręki w zamian za LCD-X.

Do odsłuchu oczywiście.

Sczegóły na PW.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, timecage napisał:

Może macie jakieś propozycje? Jedyne co bym poprawił to wygładzenie góry - jest świetna, tylko zdarzają się jej piki, a ja tego nie lubię bardzo

 

Dekoni Elite Sheepskin: https://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/1353-fanklub-audeze/&do=findComment&comment=18698

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, na moim Rotelu RA-01 są łagodne jak baranki :D. Tylko detal gorszy, ale barwa wspaniała. Może to jest sygnał, że muszę wymienić tor słuchawkowy :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Massdropie pojawiły się MrSpeakers Ether CX w cenie $899

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-mrspeakers-ether-cx-closed-headphones

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszły też Ethery 1.1 z nowym kablem i upgrade/tunning pack ze zwykłych do 1.1.

http://headphone.guru/mrspeakers-ether-flow-1-1-and-ether-c-flow-1-1-the-best-gets-better/

 

Są też nowe Ethery 2 (z większym driverem i lżejsze) a na stronie są też Ether 2 Special Edition

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

Zamawiasz ten upgrade?

Nowy kabel od teraz też będzie dodawany do starszych Etherów.

 

Zamawiam, tylko podobno potrzeba wysłać producentowi zdjęcie pudełka z numerem seryjnym. A ja nie mam na pudełku tylko osobno - na certyfikacie autentyczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję upgrejdu moich Senków HD580, Czy Audezy LC2C będą czymś takowym ? a może skręcić w R70x ?

Chciałbym otrzymać bardziej zwarty/ciemniejszy bas, wiem że HD650 mają go więcej ale to nadal ten sam styl prezentacji basu co reszta rodziny HD580/600/650

Jednocześnie HD650 odbieram za bardzo przez "koc" granie.

 

A może HD660s/Hd58x ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kuman napisał:

Poszukuję upgrejdu moich Senków HD580, Czy Audezy LC2C będą czymś takowym ? a może skręcić w R70x ?

Chciałbym otrzymać bardziej zwarty/ciemniejszy bas, wiem że HD650 mają go więcej ale to nadal ten sam styl prezentacji basu co reszta rodziny HD580/600/650

Jednocześnie HD650 odbieram za bardzo przez "koc" granie.

 

A może HD660s/Hd58x ?

 

 

Skąd jesteś? Jak z okolic Trójmiasta to możemy jakiś mini meet ogarnąć, posłuchasz R70x i 58x. Te drugie dopiero dostanę. HD650 słyszałem bardzo dawno temu i nie podejmę się porównania, ale dobrym ich rozwinięciem bez "koca" są jak dla mnie też Fostexy TH500RP. R70x są jak dla mnie lepsze od 600/650. 58x mają driver zbliżony budowa do nowych 660s, więc to też może być dobry kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kuman napisał:

Poszukuję upgrejdu moich Senków HD580, Czy Audezy LC2C będą czymś takowym ? a może skręcić w R70x ?

Chciałbym otrzymać bardziej zwarty/ciemniejszy bas, wiem że HD650 mają go więcej ale to nadal ten sam styl prezentacji basu co reszta rodziny HD580/600/650

Jednocześnie HD650 odbieram za bardzo przez "koc" granie.

 

A może HD660s/Hd58x ?

 

Skoro mieszkasz w Warszawie to pojaw się w salonie TopHIFI i posłuchaj LCD2C, to lepsze niż tysiąc opinii :).

A przy okazji mogą mieć Nighthawk/Nightowl na miejscu, je też warto sprawdzić.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kuman napisał:

Tak, ja w Wawie, Cholera tyle tych pozytywnych opinii na temat LCD2C że faktycznie chyba muszę sam spróbować.

Przedział cenowy to już endgame, dlatego też myślałem również o R70x.

No to polecam TopHiFi przy Andersa, tam zwykle jest cicho i spokojnie. Tylko warto przedzwonić i upewnić się, że mają na miejscu dane modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kuman napisał:

Poszukuję upgrejdu moich Senków HD580, Czy Audezy LC2C będą czymś takowym ? a może skręcić w R70x ?

Chciałbym otrzymać bardziej zwarty/ciemniejszy bas, wiem że HD650 mają go więcej ale to nadal ten sam styl prezentacji basu co reszta rodziny HD580/600/650

Jednocześnie HD650 odbieram za bardzo przez "koc" granie.

 

A może HD660s/Hd58x ?

 

Zakupić Audioquest NightHawk i po problemie....swoją drogą zazdroszczę wtedy dźwięku....za grosze Hi-End....ale cicho sza....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2018 o 14:01, majkel napisał:

Problem LCD-X oraz LCD-XC to ich niska impedancja. 22 omy to dla wzmacniacza mało przyjemne obciążenie. Tak poza tym to jedne się różnią od drugich deklem z tyłu - w "iksach" otwarta kraatka, a w XC szczelna pokrywa z drewna. W każdym razie u mnie LCD-X grają znacznie ciemniej od XC, co ma miejsce zawsze, gdy się zamknie od tyłu ten sam przetwornik grający wcześniej w obudowie wentylowanej. Skoro u kogoś grają jasno przy swojej niskiej impedancji, to winą może być oszczędne w pojemność kondensatorów zasilanie albo słaba wydajność prądowa stopnia wyjściowego, tudzież jego podwyższona impedancja przy jednoczesnym niedoborze lub braku sprzężenia zwrotnego.

 

Ad rem Ether C Flow, to w czasach bycia nastolatkiem dałbym się pociąć za taki bezpieczny i wycofany w pewnych zakresach dźwięk. Byłem wówczas nadwrażliwy na nasyconą, rozgrzaną średnicę, co się u mnie zmieniło, gdy w domu zamiast boomboksa pojawił się system hi-fi na kolumnach trójdrożnych i potrzebowałem kilku miesięcy na przestawienie się na taki ciężar i ilość informacji zawarte w średnich tonach. Tak więc Ether C Flow grają dla mnie dźwiękiem wyrównanym, ale zgaszonym na średnicy i ten zakres moim zdaniem powinien być prezentowany przez system w postaci podgrzanej, żeby nie powiedzieć - rozżarzonej. :D W LCD-XC mamy to niejako w gratisie. Nie wiem tylko, czy mój system dawniej posiadał inne walory brzmieniowe, czy raczej LCD-XC sprzed paru lat to nieco inna konstrukcja niż obecne (u Audeze i innych zakładów rzemieślniczych taka zmienność to norma), ale kilka lat temu gościłem LCD-XC, które były znacznie mniej skuteczne niż obecne wypusty, wzmacniacz aż się robił letni od napędzania ich, gdzie zawsze pozostaje zimny. No i te stare zapamiętałem jako bardziej dopieszczone dźwiękowo, wówczas zresztą moje ulubione Audeze. Natomiast nowsze LCD-XC to nawet z grajka mp3 głośno zagrają, tylko ten ich dźwięk jest mniej równy i brakuje swobody w niektórych zakresach. Podsumowując - Ether C Flow wolę od nowych LCD-XC, ale nie od takich sprzed kilku lat. Może być nawet tak, że Audeze od ostatnich trzech lat projektuje przetworniki lepiej czujące się w otwartej obudowie, bo teraz moimi ulubieńcami są LCD-2F, jak się dobrze wylosuje egzemplarz. Być może też LCD-X z nowszym przetwornikiem zrobiłyby na mnie lepsze wrażenie niż takie sprzed paru lat.

 

Czyli X i XC ciężej napędzić niż LCD-3 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu

LCD-2 Classic

NightHawk Carbon

oraz HD598

I całej trójki ostatnio najwięcej słucham LCD-2C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności