Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

@timecage

pisalem nie o dwójkach, tylko o rezystorodwojkach; a zwyczajnie (choć naprawdę nieźle pod względem sq) to zagrały mi kiedyś iksy właśnie. W porównaniu do posiadanego wtedy przeze mnie egzemplarza lcd2, rzeczone lcdx były poprawniejsze ale mdłe.

 

Wlasnie z LCD jest ten problem, że co egzemplarz (czy tam wypust) to inna bajka. Słyszałem chyba z siedem różnych dwójek i wszystkie grały inaczej. Swoje przestałem lubić jak mi Meksykanie wymienili drivery.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tych rezystorodwójek pewnie się nie da kupić w sklepie, a jak znam życie to jeszcze pewnie mają nieskórzane pady. Nic mi po nich :D.

Dla mnie X nie były mdłe, chociaż efektu wow też nie miały. Nie grają efektownie, ale to samo mogę powiedzieć o PM-3 czy Hawkach. Zaoferowały spójne i kompletne brzmienie z tego rodzaju, który się docenia po przełączeniu na inne nauszniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem...

Już słyszę, że moje pierwsze wrażenia były mocne zmodelowane wzmacniaczem, jaki wówczas mieli w salonie do odsłuchów (marki Pathos).

Na moim domowym sprzęcie jest nieco inaczej, ale najpierw się muszę porządnie nasłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, timecage said:

No i kupiłem...

Już słyszę, że moje pierwsze wrażenia były mocne zmodelowane wzmacniaczem, jaki wówczas mieli w salonie do odsłuchów (marki Pathos).

Na moim domowym sprzęcie jest nieco inaczej, ale najpierw się muszę porządnie nasłuchać.

Ale co dokładnie kupiłeś? :p Hifimany X ?

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pabloj napisał:

A co wcześniej miałeś jeśli można wiedzieć?

Nie rozumiem pytania.

Spis tego co mam obecnie znajdziesz u mnie w profilu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowym. Właśnie się trochę zdziwiłem, czy w sklepie zamienili z jakiegoś powodu, czy może Audeze teraz takie daje. Trochę chciałbym stary, bo to jednak skóra była, ale może w tej cenie nie ma co narzekać.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, timecage napisał:

Z nowym. Właśnie się trochę zdziwiłem, czy w sklepie zamienili z jakiegoś powodu, czy może Audeze teraz takie daje. Trochę chciałbym stary, bo to jednak skóra była, ale może w tej cenie nie ma co narzekać.

 

Nowe pałąki są mniej więcej od połowy roku na wszystkich modelach. Opaski są w dwóch wersjach: leather i leather-free. Leather-free jest widoczna w recenzji LCD-2C: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audeze-lcd-2c-classic/

Skórzana w recenzji LCD-XC CE: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audeze-lcd-xc-creator-edition-wer-2018/

 

Identyczną posiadam od pewnego czasu na swoich LCD-2F z 2016 roku:

UmR2MlB.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał rozkręcić pałąk, zrobić dodatkowe dziurki w opasce i przykręcić ją nieco niżej. Bo u mnie nie jest tak napięta jak u Evila, tylko przy naciągnięciu styka się z metalem u góry - tak jak na Comptona zdjęciu. W takiej formie to nie daje żadnego komfortu.

 

Edit:

No i zrobione. Nie wygląda najgorzej, chociaż oczywiście nie tak schludnie jak fabryczny wygląd. Ale wygoda jest tego warta, teraz opaska poprawnie podtrzymuje ciężar, a stalowy pałąk jest ponad nią, a nie dociska do niej.

audezelcdxStrapFix.jpg

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się zastanawiam, czy one się jakoś mocno nie lubią z moimi oboma wzmacniaczami, czy Audeze znowu coś zakombinowało z przetwornikami. Bo te moje brzmią zdecydowanie jaśniej, niż te co słuchałem w TopHiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drivery audeze od 2017 są jaśniejsze i ponoć mniej padają.

Zabawne bo nowe hifimany na jackach zrobili ciemniejsze niż stare na złączach coxialnych.

Czy w końcu są dla siebie konkurencją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, timecage napisał:

Ja to się zastanawiam, czy one się jakoś mocno nie lubią z moimi oboma wzmacniaczami, czy Audeze znowu coś zakombinowało z przetwornikami. Bo te moje brzmią zdecydowanie jaśniej, niż te co słuchałem w TopHiFi.

Dla mnie X i XC od zawsze były najjaśniejszymi LCD-kami. Po wymianie przetworników nadal nadal tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, timecage napisał:

 czy Audeze znowu coś zakombinowało z przetwornikami. Bo te moje brzmią zdecydowanie jaśniej, niż te co słuchałem w TopHiFi.

"Siedzi Baca na drzewie i piłuje gałąź na której siedzi, przechodzi turysta:
- Baco spadniecie!
- Ni, nie spadne!
- Spadniecie!
- Ni!
- No mówię wam że spadniecie!
- Eeee, ni spadne!
Nie przekonawszy bacy Turysta poszedł dalej. Baca piłował, piłował aż spadł. Pozbierawszy się popatrzył za znikającym w oddali turystą i zdziwiony rzekł:
- Prorok jaki, czy co?"

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Compton napisał:

Dla mnie X i XC od zawsze były najjaśniejszymi LCD-kami. Po wymianie przetworników nadal nadal tak jest.

To wiem. Chyba po prostu odzwyczaiłem się od tego typu góry po Hawkach i Owlach :D.

Słyszę już, że to jak najbardziej kwestia wzmacniacza. Między moim Questyle i Pioneerem jest spora różnica w graniu z Xami. Przypuszczam, że z Kannem by było w sam raz, ale nie mam kabelka by to przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obiór słuchawek bardzo mocno wpływa tor. Ja ostatnio mając takie słuchawki

IMG_4953.JPG

Flow C wydały mi się jaśniejsze, szybsze, bardziej otwatre (cokoliwiek to znaczy w zamkniętych), bardziej napowietrzone i o lepszej kontroli.

Czekam jeszcze na kabel XLR (Norne) do Audeze, a wtedy się okaże who is the winner.

Godzinę temu, retter napisał:

Zabawne bo nowe hifimany na jackach zrobili ciemniejsze niż stare na złączach coxialnych.

Zabawne to jest to, co piszesz :lol:

Edytowane przez Compton
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności