Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Seler666 napisał:

 


Czym pędzisz i jak wrażenia?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pędzę Aune T1 MK2 z lampą Genalex'a ( grały jeszcze na lampie Tesli ale brzmiały dla mnie zbyt ciemno i brudno). Wrażenia pozwolę sobie przekopiować z innego forum gdzie się już dzieliłem:

- wygodne, zdają mi się lżejsze od Hifimanów HE4XX,

- fajne zejście, jak to @EvilKillaruna określił może nie schodzimy do samego piekła ale dla mnie ilość basu jest więcej niż satysfakcjonująca. W dodatku bas ten jest bardzo fajnie kontrolowany,

- przede wszystkim bardzo angażujące. Zero napinania mięśni że muszą pokazać każdy detal, każdy najcichszy i najkrótszy dźwięk. To słuchawki które po ciężkim dniu w robocie nakładasz na głowę i możesz spokojnie się oddać swoim ukochanym numerom,

- łatwe w napędzaniu, na pewno łatwiejsze niż HE4XX,

- z Aune bardzo ciepłe, nie mam przejściówki 6,3 na 3,5 a chętnie bym je podłączył np do Opusa #1 i zobaczył jak sobie radzą z innym źródłem,

Więcej nie potrafię opisać. Słuchałem na nich łącznie może z 4h. Ale nawet po tych krótkich odsłuchach lądują na tronie i są moimi absolutnymi faworytami. Nie szukam innych słuchawek, zostają u mnie jako allroundery. Będę sobie chodził słuchać innych konstrukcji ale moje prefernecje dźwiękowe zostały zaspokojone w 99,9%. Czy bym polecił? Jak ktoś wie z czym się je planary to zdecydowanie. Jeżeli nie? To zacząłbym od czegoś tańszego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że jak widać po wątku jednego z forumowiczów każdy takie planary o ile będzie mu się chciało może sobie zrobić w domu. Chińczyk za grosze to wykona, materiału membrany nie trzeba dobierać. Zrobić za grosze, sprzedać za kilkanaście tysięcy złotych. To jest biznes. A, że audiofil patrzy tylko na półki cenowe to gitara gra. Sory - planary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będą grać tak samo :rolleyes:? Wiadomo, że cena z czapy, ale oni praktycznie szukają kilkuset sponsorów, którzy opłacą im czas za R&D i maszyny, aby móc uruchomić produkcję na większą skalę i sprzedawać tańsze modele. W tej chwili to podejrzewam, że oni nie byliby w stanie sprostać większemu popytowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze @Compton mam okazję zapoznać się z HF-Xv2.Pierwsze co nasuwa się na myśl to że osobom z małymi głowami HF z góry dziękuje za zainteresowanie.Regulacja pałąka wygląda na b.trwałą,lecz mogłaby mieć ciut mniejsze skoki.Jakość materiałów,ich spasowanie,komfort i pierwsze wrażenia słuchowe super.

DSCN2382.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20180418_160816 (Duży).jpg

 

Dzięki @Tommy66 mam okazję posłuchać LCD-2C i zrobiłem sobie porównanie z M0160. Już na starcie 2C mają pod górkę bo kosztują 2x tyle. Na pewno Audeze są lepiej zrobione, wydają się solidniejsze, materiały użyte są lepszej jakości i ogólnie wyglądają na te droższe. I w sumie tu plusy dla 2C się kończą bo Monolity brzmią dla mnie po prostu lepiej. LCD-2C do ciężkiego grania niezbyt pasują, są zbyt ciemnie, mało rozdzielcze, wolne, scena jest raczej mała ale bardzo dobrze zaaranżowana, wszystko jest na miejscu. Również wokale robią wrażenie, są takie żywe, lepsze niż w M0160. Średnica ma ładne dociążenie ale brakuje mi rozdzielczości. Brakuje mi ****ie wyższej średnicy i bardziej wyeksponowanej góry, choć jest ciekawa, bardzo metaliczna to często znika. Bas jest poprawny ale nie ma takiego zejścia jakbym chciał, również brakuje szybkości. A i to pierwsze Audeze które mam na uszach i mogę powiedzieć że są całkiem wygodne.

Testowałem je po balansie i SE, i po XLR grają lepiej.

Ogólnie nie są to złe słuchawki, niektóre płyty brzmiałby mi naprawdę fajnie ale wolę jednak zdecydowanie chiński wynalazek. Cena nowych Audeze też jest dyskusyjna bo za tysiąc więcej ma się lepsze LCD-2F.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności