Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Coś :P

 

Dobra to jedziemy, właściciel straszył mnie że są to miśki a tu zonk, mają dużo powietrza, bas sprężysty z wykopem, raczej twardy, góra bardzo szczegółowa ale nie przesadzona, środek z niezłym dociążeniem, bardzo dobra scena na boki. Chyba mój tor wyjątkowo im służy.

 

Czytałem że rozpadają się w rękach a tu wszystko bardzo ładnie spasowane i dobre jakościowo, może jakiś wyjątkowo udany model mam.

 

Chyba mogę śmiało stwierdzić że podobają mi się bardziej od HE-500 a może i nawet od HE-4:ph34r:

 

I jak wszystko dobrze pójdzie to będą moje :D

Edytowane przez vonBaron
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

 

Czytałem że rozpadają się w rękach a tu wszystko bardzo ładnie spasowane i dobre jakościowo, może jakiś wyjątkowo udany model mam.

 

 

Rozpadała się rewizja z wtykami mmcx, łapy się brudziły od samego dotykania chodzi o cały pałąk a plastiki które mocowały opaskę z pałąkiem pękały.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, neonlight napisał:

Dziękuję za opis, ale to jeszcze nie koniec męczenia z mojej strony. B)

Czy bas zapuszcza się w najniższe rejony? A jak z wygodą, ciężkie są? A.. a.. trudno je napędzić? :D

Bas schodzi nisko ale nie do samych piekieł, poziom LCD-3F to nie jest.

Swoje ważą ale po założeniu tego nie czuć, są bardzo wygodne, pady miękkie i mają dużo miejsca na ucho. IMO wypadają lepiej od rozwiązań Hifimana.

Właściciel pędził je skutecznie z LG V10 także tego ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeze nie mają swojego tematu?

Kurna fajne te Sine ale radzę nie patrzeć na te 20 Ohm na pudełku bo potrzebują sporo soczku żeby zagrać dobrze.

Warto kupić lepszy kabel, 2.5mm BAL?

Sporym minusem jest wygoda, ucisk padów na uszy jest duży i mogą boleć po dłuższym odsłuchu. No i dziwne jest to że nawet przy ruszaniu szczęką zmienia się dźwięk a przy przesuwaniu padów na uszach to już w ogóle jakieś cuda się dzieją. :P

 

Porównuje sobie HE-4XX i M1060 i to te drugie bardziej mi się podobają, HE-4XX grają ciut za sucho, brakuje mi większej ilości basu którą Monolithy mają gdzie w HE-4XX to głównie średnica i taka sobie góra.

Bas głębszy i mocniejszy w M1060, średnica bardziej dociążona w Monolitach a bardziej neutralna i szczegółowa w HE-4XX, góra wydaje mi się lepsza w M1060, scena także trochę lepsza w M.

Na średnicy Hifimany lepiej oddają brzmienie gitar a Monolithy wokale.

HE-4XX raczej do ciepłych/neutralnych systemów gdzie M1060 do jasnych.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Soundman1200 napisał:

Co ja widzę na zdjęciu...dwa wzmaki Cayin ha-1A?

No prawie, 1A i 1A mk2 ;) Pierwsza wersja kupiona dawno temu była jak spełnienie marzeń, tak więc po wyjsciu drugiej niezbyt dlugo sie zastanawialem. Żal było jednak później sprzedawać 1ke, zwłaszcza ze lubie mieszać lampami, a co 2 konfiguracje to nie jedna. Inna sprawa, że mk2 ma przypadłość braku czarnego tła na nieplanarach więc 1ka ma co robić z resztą ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lsd napisał:

No prawie, 1A i 1A mk2 ;) Pierwsza wersja kupiona dawno temu była jak spełnienie marzeń, tak więc po wyjsciu drugiej niezbyt dlugo sie zastanawialem. Żal było jednak później sprzedawać 1ke, zwłaszcza ze lubie mieszać lampami, a co 2 konfiguracje to nie jedna. Inna sprawa, że mk2 ma przypadłość braku czarnego tła na nieplanarach więc 1ka ma co robić z resztą ustrojstwa.

 

Podobają Ci się HEKi z Cayinem ? Mi średnio. To druga wersja ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lsd napisał:

Różnice  z Dharmami są rozległe,  to sluchawki z dwóch rożnych biegunów. Ciężej by było znaleźć cechy wspólne ;)

Krótki odsłuch na AVS prowadził mnie do podobnych wniosków. Na pewno góry więcej w Dharmach, średnica na pewno bardziej podkreślona w Finalach, scena chyba będzie porównywalna, basu ilościowo z pamięci albo podobnie, albo trochę mniej w Finalach. Ten z Finali jednak bardziej rozdzielczy, fakturowy. Ogólnie Finale mimo że muzykalne, grają z dużą lekkością i łatwością. Zgadza się mniej więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chcheckitout napisał:

 

Podobają Ci się HEKi z Cayinem ? Mi średnio. To druga wersja ? 

Rozumiem ze pytasz o IHA-6. Generalnie lubie szkole grania Cayina, z HEK'ami jedyne co mi troche przeszkadza to delikatna suchosc na srednicy i brak ogolnego dociazenia w tym obszarze. To nie cayin jest tu jednak jedynym winowajca, ale tez po czesci sygnatura HEK'ow. Nie jest to takze tak bardzo istotne w elektronice ktorej duzo slucham, a do reszty mam lampy.

Godzinę temu, Thar napisał:

Krótki odsłuch na AVS prowadził mnie do podobnych wniosków. Na pewno góry więcej w Dharmach, średnica na pewno bardziej podkreślona w Finalach, scena chyba będzie porównywalna, basu ilościowo z pamięci albo podobnie, albo trochę mniej w Finalach. Ten z Finali jednak bardziej rozdzielczy, fakturowy. Ogólnie Finale mimo że muzykalne, grają z dużą lekkością i łatwością. Zgadza się mniej więcej?

Generalnie sie zgadzam pomijajac wzmianke o basie gdzie Dharmy wydaja mi sie jednak bardziej fakturowe. Tez faktycznie Finale nizej potrafia zejsc.

Godzinę temu, stefanbat napisał:

Oj męczą mnie te finale bardzo, tylko cena jednak zaporowa. Czy one zapewniają jakąkolwiek izolacje ? 

Izolacja od otoczenia jest kiepska

Edytowane przez lsd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adamesq napisał:

Panowie, czy laczenie LCD-XC z Bursonem CV2+ ma sens? Szukam wysokiej jakosci audio, ale wymagana jest konstrukcja zamknieta. Lubie dzwiek dosc neutralny, z dobra separacja i rozdzielczoscia.

@dj1978 dobierał niedawno tor do tych słuchawek, może Ci doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adamesq napisał:

Panowie, czy laczenie LCD-XC z Bursonem CV2+ ma sens? Szukam wysokiej jakosci audio, ale wymagana jest konstrukcja zamknieta. Lubie dzwiek dosc neutralny, z dobra separacja i rozdzielczoscia.

Z dobrym torem LCD-XC bez wątpienia zaspokoją wskazane przez Ciebie preferencje. Bursona nie słuchałem, ale z opisów mogę wywnioskować, ze powinien pasować do LCD-XC. XC mają neutralną sygnaturę w odróżnieniu od reszty swojej rodziny Audeze. Wyrożniają się rozdzielczością, dociążenie jest doskonale zrównoważone i z powodzeniem łączą sie w zgrany duet z muzykalnym, nasyconym żródłem. Polecam osobny AMP + DAC + Kabelki, każdy z tych elementów dostarcza mnóstwo nowych doświadczeń i finalnie maks satysfakcji z uzyskanego efektu. U mnie grają niezwykle czysto, rozdzielczo, ze świetną barwą i przestrzenią. Chyba, że zależy Ci na combo, to może jeszcze ktoś się odezwie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dj1978 napisał:

Z dobrym torem LCD-XC bez wątpienia zaspokoją wskazane przez Ciebie preferencje. Bursona nie słuchałem, ale z opisów mogę wywnioskować, ze powinien pasować do LCD-XC. XC mają neutralną sygnaturę w odróżnieniu od reszty swojej rodziny Audeze. Wyrożniają się rozdzielczością, dociążenie jest doskonale zrównoważone i z powodzeniem łączą sie w zgrany duet z muzykalnym, nasyconym żródłem. Polecam osobny AMP + DAC + Kabelki, każdy z tych elementów dostarcza mnóstwo nowych doświadczeń i finalnie maks satysfakcji z uzyskanego efektu. U mnie grają niezwykle czysto, rozdzielczo, ze świetną barwą i przestrzenią. Chyba, że zależy Ci na combo, to może jeszcze ktoś się odezwie.

A to ja dodam, że podobną sygnaturę mają EL-8c, więc XC nie są jedyne w rodzince ;). I ich również polecam spróbować, jeżeli budżet robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej słucham tych Sine tym bardziej mi się podobają, niby scena raczej mała i niezbyt wygodne ale grają bardzo fajnie, muzykalne, wokale robią świetne wrażenie.

 

PM3 wypadają słabiutko przy nich, jedynie średnicą mogą powalczyć reszta w Sine lepsza.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności