Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Firegon napisał:

Ja słuchałem z H10, który podobno ma 2,7 W na 50 ohm i  prędzej bym wykręcił potka niż by zagrały głośno.

Podobno to tutaj slowo-klucz.

1 minutę temu, vonBaron napisał:

Taki jaki @majkel pisze, najmocniejsza wersja.

Ja mialem razy9, teraz ma go @szczurz, ani on ani ja nie odkrecalismy tak! Ja chyba jechalem na pierwszej/drugiej max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie odważę się napisać "na pewno" w końcu jakości wykonania H10 nie można nazwać legendarną :rolleyes:

 

W każdym razie wiem, że HE-6 ani z Mjolnirem ani z iHA6 raczej mi nie podchodzi, ale nie ukrywam, że liczę na Balantine. Będzie też Audio GD Master 6 ze swoim 7W na 50 ohm, ale to bardziej jako ciekawostka, bo zdaje się już go nawet nie robią ...

 

Moją pierwszym zaskoczeniem w audio były HE-500, spodobały mi się o wiele bardziej od T1 i HD800 i były jeszcze na osiągalnym pułapie cenowym. Ale 15 minut później podłączyli mi HE-6 ... i teraz jestem tu na forum, minęło kilka lat a pieniędzy w portfelu mi nie przybyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audionanik napisał:

Podobno to tutaj slowo-klucz.

Ja mialem razy9, teraz ma go @szczurz, ani on ani ja nie odkrecalismy tak! Ja chyba jechalem na pierwszej/drugiej max.

Głowy nie dam bo to już jakiś czas temu było ale na pewno coś koło 3 potkiem byłem, może głuchy jestem i za cicho było ;)

5 minut temu, Firegon napisał:

W każdym razie wiem, że HE-6 ani z Mjolnirem ani z iHA6 raczej mi nie podchodzi, ale nie ukrywam, że liczę na Balantine. Będzie też Audio GD Master 6 ze swoim 7W na 50 ohm, ale to bardziej jako ciekawostka, bo zdaje się już go nawet nie robią ...

IMO będzie tak jak @Compton pisał.

3 minuty temu, Thar napisał:

Dla porównania, podpinając Dharmy do Ballantine @szczurz'a już na 9-tej chciało głowę urwać :) Dosłownie drugi lub trzeci skok potencjometru. Przy LCD-XC trochę więcej trzeba było odkręcić, ale nie dalej niż na 10-tą. Gainu w nim co niemiara.

Bo robiony specjalnie pod potworki jak HE-6/AKG-K1000. Teraz sam bym wziął tą słabszą wersję.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel

A jak Balantine(albo któreś z innych Twoich dzieł) poradził sobie z K1000? 

Szczerze mówiąc słuchałem ich tylko raz w życiu, krótko, no i mnie nie porwały.

Problem w tym, że pędził je albo Twin head albo Skorpion więc tam raczej mocy nie wystarczało nawet, żeby je rozsunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Firegon napisał:

@majkel

A jak Balantine(albo któreś z innych Twoich dzieł) poradził sobie z K1000? 

Szczerze mówiąc słuchałem ich tylko raz w życiu, krótko, no i mnie nie porwały.

Problem w tym, że pędził je albo Twin head albo Skorpion więc tam raczej mocy nie wystarczało nawet, żeby je rozsunąć.

Z K1k balantine sluchalem i bylo ok. ale tego panie, konec skali he he..

Hv1 nie ma szans.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie PM-2 różnią się od PM-3 bardzo. Większe nauszniki otwarte dają mi na FCL2 dźwięk przestrzenny, nawet trochę ostry. Angażujący. Mniej jest tej audiosłodyczy, mięsa w dźwięku.
 
A gadanie wciąż o mułach PM-3 juz mnie wnerwia. Właśnie ich słuchałem na ambiencie. Naprawdę mają ciężar w dźwięku, słodki ciężar, H6 to przy nich latawce, które bardziej denerwują uszy.
Robert - masz do Dwójek kable zbalansowane ?
To Twoje osobiste pm2?
Coś za mało ostatnio na forum siedzę i umyka mi co się na świecie dzieje :)
Pewnie kiedyś bym się po nie uśmiechnął :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audionanik napisał:

Z K1k balantine sluchalem i bylo ok. ale tego panie, konec skali he he..

Jeżeli to była Twoja, to tam gain był ustawiony na 4. Przy standardowym napięciu ze źródła 2V RMS, na końcu skali jest 1/4 mocy nominalnej. Taka więc uwaga ogólna, że jak ktoś szuka wzmacniacza - dowolnego - do mało skutecznych słuchawek, i jeszcze chciałby podpinać jako źródło przenośnego grajka, to warto we wzmacniaczu zamówić sobie większe wzmocnienie, nawet powyżej 20dB (x10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 pary padów od Thara (założone alternatywne ze skóry jagnięcej) i  porządny kabel miedź - Jimmi Dragon (też od Thara).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno,ale chodzi mi o to jak były w recenzjach opisywane wejścia przy tych kablach, jeśli materiał kabli jest inny to rzetelnie było porównać oba kable na przejściówce czyż nie?[stosownej przejściówce]

Sorry za to ,,chcę dopisać'' [powód edycji]

Edytowane przez Tommy66
chcę dopisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jeszcze się zastanawia dlaczego na IF nie ma recki nowych Audeze - Tyll napisał, że LCD2C, które ma, to prototypy dla tego na razie nie będzie recenzji.

https://www.innerfidelity.com/content/over-ear-open-wall-fame-adjustments

PS. Tyll zrobił remament polecanych otwartych - Cleary wskoczyły, a Staxy SR009 zostały wywalone ze ściany fejmu i przeniosły się na ścianę płaczu (retired), obok nich na emigrację udały się też LCD4, Utopia i Elear.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

To musi być prawdziwy cios dla posiadaczy 009 (pozostałych wyrzuconych też), wywalili tyle kasy, a teraz dostali mokrą szmatą w pysk! Zostali ze słuchawkami które nie grajo!!!?

 

Z planarnej beczki; obecnie jestem mocno miażdżony przez ten duet:

IMG_20171231_043026.jpg

a w zasadzie trio, bo forza też swoje dorzuca (chyba jedyne słuchawy z którymi pasują mi tak dobrze te kable).

Nie dość, że bardzo udany egzemplarz lcd2, to jeszcze Balantine dosłownie wysysa z niego wszystko co najlepsze - to nie jest tylko ok. to wyjątkowo udane połączenie.

Zero zamuły, a średnica nadal ciepła i planarnie naturalna:ph34r:. TAK WŁAŚNIE powinny grać Audeze!!!! Tak, tak , tak!!! Ooooo taaaak!!!

Wolę takie granie od he6 tak ze sto razy...i - o zgrozo - od he4.

Edytowane przez audionanik
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho czyli Balantine robi z tych LCD2 - takie LCD3 :D

 

5 godzin temu, oblivion napisał:

Jak ktoś jeszcze się zastanawia dlaczego na IF nie ma recki nowych Audeze - Tyll napisał, że LCD2C, które ma, to prototypy dla tego na razie nie będzie recenzji.

https://www.innerfidelity.com/content/over-ear-open-wall-fame-adjustments

PS. Tyll zrobił remament polecanych otwartych - Cleary wskoczyły, a Staxy SR009 zostały wywalone ze ściany fejmu i przeniosły się na ścianę płaczu (retired), obok nich na emigrację udały się też LCD4, Utopia i Elear.

 

Ufff jak dobrze, że ja tych dziewiątków nie kupiłem. No już trzy razy je w koszyku miałem, ale coś czułem, że można lepiej. Teraz to na pewno kupię siódemki i wypcham je wacikami.

 

Domyślam się, że niedługo może przyjdzie mały update WoF, ale póki co wygląda to dość ... mizernie. W over ear open zostało 6 modeli w tym jeden głośnik na głowę i jeden system słuchawkowy.

Zabawne jak to jedno ucho się różni od drugiego. Na 6 pozycji znam 4, z tego zupełnie nie interesują mnie 3. No ale o gustach się nie dyskutuje ... no chyba, że na forum audio :rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności