Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem nawet o tym i sumarycznie ma to umiarkowany sens.

Ile da się wyciągnąć z SFI wiem, do poziomu HE-500/YH-100 nie dojdą nigdy. Co na starcie powoduje, że inwestowanie w wyszukaną obudowę nie ma sensu o ile Twoim celem nie jest eksperymentowanie samo w sobie. A wtedy wypadałoby samemu skołować jakieś deski a nie zlecać to komuś ;-)

Prędzej już drivery z HP-50 ale tu z kolei mam poważne wątpliwości czy 'tak o' udałoby się stworzyć coś akustycznie lepszego niż obudowa seryjna. Oczywiście mogłoby się przypadkiem udać, ale bardziej skłaniam się ku zdaniu, że trzeba by trochę prototypów wykonać i pomierzyć zanim wyszłoby coś wartego zachodu. W dobie drukarek 3d jest prościej, ale jeszcze trzeba by jedną z nich mieć.

I na koniec zostaje temat TDS-7 w których każdy atom przetwornika krzyczy "wyjmij mnie stąd i wsadź do czegoś lepszego!". Tyle, że o ile 2 - 3 lata temu mnie to bawiło o tyle teraz nie mam ani czasu ani zapału... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...I na koniec zostaje temat TDS-7 w których każdy atom przetwornika krzyczy "wyjmij mnie stąd i wsadź do czegoś lepszego!". Tyle, że o ile 2 - 3 lata temu mnie to bawiło o tyle teraz nie mam ani czasu ani zapału... :-/

jak nie masz na to ochoty, to ja chętnie się pobawię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się skusi, bo w PL brak jakichkolwiek recenzji czy opinii na ich temat. https://www.massdrop.com/buy/fostex-th500rp

"Diaphragm with copper foil etched polyimide film and neodymium magnet construction" - cwaniaki, tak chyba najtaniej się robi membrany do ortho, niestety są dość grube i ciężkie. Jestem ciekaw jak to zabrzmi, bo jeżeli jednak dobrze, to zainteresuje się tą technologią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Całe Fatality kupiłem dla tych padów, ale za 5dych z szipem powiedzmy mogą być dla wygody i dla Yamaszek. ;)

Na tych padach można wysiedzieć dłużej, nie kleją się tak do uszu, jest więcej powietrza, a brzmieniowo chyba bez zmian. Są jednak jajowate, pamiętają kształt i trochę nie chcą się układać na okrągłych Yamahach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe Fatality kupiłem dla tych padów, ale za 5dych z szipem powiedzmy mogą być dla wygody i dla Yamaszek. ;)

Na tych padach można wysiedzieć dłużej, nie kleją się tak do uszu, jest więcej powietrza, a brzmieniowo chyba bez zmian. Są jednak jajowate, pamiętają kształt i trochę nie chcą się układać na okrągłych Yamahach.

Można dać małe płyty cd pod pady. Ja i Perul mamy w swoich fatality taki patent (jego autorstwa):)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Całe Fatality kupiłem dla tych padów, ale za 5dych z szipem powiedzmy mogą być dla wygody i dla Yamaszek. ;)

Na tych padach można wysiedzieć dłużej, nie kleją się tak do uszu, jest więcej powietrza, a brzmieniowo chyba bez zmian. Są jednak jajowate, pamiętają kształt i trochę nie chcą się układać na okrągłych Yamahach.

 

Można dać małe płyty cd pod pady. Ja i Perul mamy w swoich fatality taki patent (jego autorstwa):)

Dzięki, muszę wypróbować patent. Tak jak jajowate pady od HM5 naciągane na okrągłe podkładki od HiFiMANów dobrze trzymają kształt. Tylko płyta CD ma chyba trochę mały otwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Całe Fatality kupiłem dla tych padów, ale za 5dych z szipem powiedzmy mogą być dla wygody i dla Yamaszek. ;)

Na tych padach można wysiedzieć dłużej, nie kleją się tak do uszu, jest więcej powietrza, a brzmieniowo chyba bez zmian. Są jednak jajowate, pamiętają kształt i trochę nie chcą się układać na okrągłych Yamahach.

Można dać małe płyty cd pod pady. Ja i Perul mamy w swoich fatality taki patent (jego autorstwa) :)

Dzięki, muszę wypróbować patent. Tak jak jajowate pady od HM5 naciągane na okrągłe podkładki od HiFiMANów dobrze trzymają kształt. Tylko płyta CD ma chyba trochę mały otwór.

 

To już musisz pytać Perula. On na wszystko znajdzie sposób :) Próbowałem "pomacać" moje słuchawki i chyba te cd mają wyciętą wewnętrzną część i przetwornik nie jest zakryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - powiększałem otwór w środku. Trochę jest z tym zabawy.

To muszę wyciągnąć swoje narzędzia modelarskie i w wolnym czasie pobawię się. Mini CD pasuje idealnie rozmiarami do YH-100? Nie mam pod ręką, żeby sprawdzić. Ewentualnie myślałem już żeby wyciąć takie kółko ze sztywnego plastiku. Takiego np. jak w pudełkach od CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica zewnętrzna miniCD (8cm) praktycznie pokrywa się ze średnicą YH100, tylko w środku trzeba wyciąć :) .

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady skórkowe od HM5 bardzo ładnie się układają na okrągło, mam je na HiFiMANach, ale nie są za duże na Yamahy?

Kiedyś widziałem u chińczyków takie pady do YH-100, nie wiem czy ktoś ich próbował:

http://www.ebay.com/itm/White-Black-Leather-Ear-Pads-Replacement-Cushions-For-Yamaha-YH100-Headphones-/251666029150?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item3a9876da5e#shpCntId

na wymiar idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wolałbym te od HM5, bo 1) mam je, 2) są pewnikiem wygodniejsze, 3) są ładniejsze ;) Są nieco większe, ale na tych płytkach jak się wklei to chyba będzie OK, zresztą ktoś tu pisał że ich na tych słuchawkach używa.

Zastanawiam się tylko, czy to dobre rozwiązanie pod względem brzmieniowym, bo chyba się odrobinę przetwornik oddali od ucha, a nie wiem, czy to im dobrze zrobi.

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że nie będzie za dobrze. Duża objętość powietrza od strony ucha zazwyczaj słabo działa w starych orto. Ale jak masz wszystko u siebie to próbuj, co Ci szkodzi ;)

W sumie ucieszyłbym się gdyby coś gotowego co się da w sklepie kupić dobrze sprawdzało się z YH100. Nie mogę zebrać się w sobie za uszycie samemu a w fabrycznych dłużej niż jedną płytę wytrzymać nie idzie, za bardzo się wyrobiły i gniotą w uszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po robocie.

Na moich YH-100 wcześniej były pady od Fatality, więc to do nich mam porównanie, żadnych negatywnych aspektów brzmienia nie zauważyłem przy aktualnie zamontowanych HM5. Wszystko brzmi dobrze, a wygoda jest bardzo wysoka. Wymieniłem też pałąk dolny (nie ze względów wygody, a estetyki), no i to są normalne, wygodne słuchawki, w ogóle mnie nie męczą nawet przy długich odsłuchach. Nie są bardzo luźne, trzymają się łba - w sam raz.

Męczyłem się trochę z wyczyszczeniem tych muszli z tych wszystkich warstw kleju z ostatniego półwiecza, ale usunąłem w zasadzie wszystko, potem chciałem zakombinować z płytkami mini-cd tak, jak pisaliście, z tym się też trochę męczyłem, ale nie do końca mi wychodziło wycinanie tych otworów w środku, trzeba mieć jakieś dobre narzędzie lub sposób. Nagle olśniło mnie że gra nie jest warta świeczki i po co to kleić z tymi płytkami, spróbuję najzwyczajniej w świecie te pady założyć. Okazało się że naprawdę dobrze leżą, raczej nic nie wycieka, bo tam się ładnie na muszli skórka zawija. Bałem się, że owalny kształt wizualnie nie będzie pasował do tych słuchawek, ale wygląda to jak dla mnie super, w ogóle nie widać że coś jest kombinowane.

Polecam :)

Oczywiście patent z płytkami jest na pewno świetny jak ktoś ma więcej wprawy niż ja. No ale też trudniej potem pady wymienić.

 

IMG_20150311_000356.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższe pady oddalają scenę i średnie tony. W przypadku YH100 może być całkiem dobrze, bo w końcu na brak średnich nie można narzekać. Ale z drugiej strony zmienią swój charakter, a nie każdemu się to musi spodobać.

Mi się podobają TDS16 z nakładkami powiększającymi i z padami Hi2050. Jakby miały lepszy docisk to byłyby całkiem sensowne (jak docisnę rękoma to są), bo dzięki welurom pojawiła się góra, a dzięki dociśnięciu bas nie ucieka. Inna sprawa, że potrzebują "elektrowni" zdecydowanie mocniejszej niż HE500, żeby pokazać jak potrafią zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurcze, zainspirowałeś mnie @touok. W weekend pobawię się padami, mam i Fatality i HM5 w domu, zobaczymy. Wcześniej próbowałem padów z CAL naciągniętych na coś co można nazwać odpowiednikiem patentu z płytką mini-cd, ale to się dźwiękowo kompletnie nie sprawdziło, studnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualnie mam Supersofty z wyciętą siateczką. Nie zauważyłem żeby zmieniło się brzmienie (może kiedyś zrobie bezpośrednie porównanie), ale są fajniejsze, wygodniejsze ;) Mam też welury z HM5, ale ich na razie nie zakładałem (muszę ogarnąć daca, no i czekam na kabelki od Szwagiero)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności