Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Mądre słowa ,Fatso....nic tylko trzeba się zgodzić z Twoją wypowiedzią.

Na mnie jak do tej pory największe wrażenie i przysłowiowe zbieranie szczęki z podłogi, zrobiły HD800.

Tutaj rzeczywiście poczułem wyraźną przepaść w wielkości sceny, sposobu kreowania dźwięku w stosunku do innych słuchawek.

Czytałem że słuchałeś kiedyś HD800 ale tych pierwszych modeli.

Warto posłuchać tej nowszej rewizji, o wiele ciekawsze granie .

Właśnie kupiłem te nowe, jutro zapewne już posłucham :)

 

Widzisz, jeśli chodzi o tory audio to mam 2. Jeszcze nie znalazłem słuchawek z którymi owe tory poległy by, bo nie mogłyby ich wysterować. I są to tory kompletne, znaczy - transport, DAC, AMP. Żeby było ciekawiej obydwa są w miarę neutralne, chociaż jeden to 100% tranzystor a drugi 100% lampa, to słuchawki do nich podłączone grają w miarę podobnie. Te właśnie kompletne zestawy miałem okazję porównywać z wieloma konstrukcjami i do tej pory (poza ostatnim nabytkiem Citrone, żeby właściwie uzupełnić tor lampowy), nie miałem ochoty wymienić żadnego z zestawów, na inny. Grające inaczej i owszem trafiałem, ale grających lepiej już nie. Ot co komu pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jedne w łodzi sprzedałem.

 

saudio:

"Takie pierwsze wrażenia to przestrzeń jest szeroka prawie jak u HD800, ale bardziej w głowie niż przed

i głębokość jest mniejsza. Bas na razie trochę slaby mało kontrolowany, wysokie miodzik,

środek najtrudniej ocenić chyba podobnie do HD800. Ogólnie nie jest tak gęsto jak w Audeze.

Bardzo podobne do HD800 i AKG812.

Ale chyba trzeba cierpliwości w instrukcji producent pisze o 150 godzinach ciągłego wygrzewania

No i ta skuteczność, jednak potrzebują trochę prądu, gałeczką trzeba podjechać tak prawie 120 stopni więcej.

Z DAPami jeszcze nie próbowałem."

Edytowane przez WojtekC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-560 to podobno bardziej jak he-6 a nie jak he-500, czyli duzo bardziej liniowo, nie ma takiego efektu wow, ale są za to bardziej neutralne i detaliczne.
Raczej nie można nazwać ich typowym "rozwinięciem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

 

Mądre słowa ,Fatso....nic tylko trzeba się zgodzić z Twoją wypowiedzią.

Na mnie jak do tej pory największe wrażenie i przysłowiowe zbieranie szczęki z podłogi, zrobiły HD800.

Tutaj rzeczywiście poczułem wyraźną przepaść w wielkości sceny, sposobu kreowania dźwięku w stosunku do innych słuchawek.

Czytałem że słuchałeś kiedyś HD800 ale tych pierwszych modeli.

Warto posłuchać tej nowszej rewizji, o wiele ciekawsze granie .

Właśnie kupiłem te nowe, jutro zapewne już posłucham :)

 

Widzisz, jeśli chodzi o tory audio to mam 2. Jeszcze nie znalazłem słuchawek z którymi owe tory poległy by, bo nie mogłyby ich wysterować. I są to tory kompletne, znaczy - transport, DAC, AMP. Żeby było ciekawiej obydwa są w miarę neutralne, chociaż jeden to 100% tranzystor a drugi 100% lampa, to słuchawki do nich podłączone grają w miarę podobnie. Te właśnie kompletne zestawy miałem okazję porównywać z wieloma konstrukcjami i do tej pory (poza ostatnim nabytkiem Citrone, żeby właściwie uzupełnić tor lampowy), nie miałem ochoty wymienić żadnego z zestawów, na inny. Grające inaczej i owszem trafiałem, ale grających lepiej już nie. Ot co komu pasuje :)

 

Widzę Fatso że masz Cayina?! Miałem go kiedyś, fajnie to grało ale czegoś mi tam w nim brakowało, pewnie trzeba się lampami pobawić.

Swoją nirvanę znalazłem z brystonem BHA-1....gra zupełnie jak dobra lampa ale z zaletami tranzystora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mądre słowa ,Fatso....nic tylko trzeba się zgodzić z Twoją wypowiedzią.

Na mnie jak do tej pory największe wrażenie i przysłowiowe zbieranie szczęki z podłogi, zrobiły HD800.

Tutaj rzeczywiście poczułem wyraźną przepaść w wielkości sceny, sposobu kreowania dźwięku w stosunku do innych słuchawek.

Czytałem że słuchałeś kiedyś HD800 ale tych pierwszych modeli.

Warto posłuchać tej nowszej rewizji, o wiele ciekawsze granie .

Właśnie kupiłem te nowe, jutro zapewne już posłucham :)

 

Widzisz, jeśli chodzi o tory audio to mam 2. Jeszcze nie znalazłem słuchawek z którymi owe tory poległy by, bo nie mogłyby ich wysterować. I są to tory kompletne, znaczy - transport, DAC, AMP. Żeby było ciekawiej obydwa są w miarę neutralne, chociaż jeden to 100% tranzystor a drugi 100% lampa, to słuchawki do nich podłączone grają w miarę podobnie. Te właśnie kompletne zestawy miałem okazję porównywać z wieloma konstrukcjami i do tej pory (poza ostatnim nabytkiem Citrone, żeby właściwie uzupełnić tor lampowy), nie miałem ochoty wymienić żadnego z zestawów, na inny. Grające inaczej i owszem trafiałem, ale grających lepiej już nie. Ot co komu pasuje :)

 

Widzę Fatso że masz Cayina?! Miałem go kiedyś, fajnie to grało ale czegoś mi tam w nim brakowało, pewnie trzeba się lampami pobawić.

Swoją nirvanę znalazłem z brystonem BHA-1....gra zupełnie jak dobra lampa ale z zaletami tranzystora.

 

Cayin za chwilę przejdzie transformację. Dopiero będzie petarda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul czekam na Twoje mody, bo nigdy na poważnie się nimi nie zajmowałem, a mam dwie pary.

Cały zapas orto musiałeś wykupić ;)

 

Jutro posłuchasz prostego modu i sam ocenisz czy warto - wg mnie jak najbardziej :)

Co do wykonania go w formie nietymczasowej (ale 100% odwracalnej), to niestety już taki tani jak inne moje mody nie będzie.

 

PS. Dziś miałem okazję posłuchać prototyp wzmaka, który ma szanse napędzić coś więcej niż dynamiki. Z TDSami nie miał żadnego problemu, ale one nie są szczególnie wymagające z tego co wiem. Może na wrześniowy meet (podobno ma być) uda mi się go przynieść już formie finalnej :) .

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagiero, napisz co sądzisz na temat wczorajszych TDS-16 + welur mod. Włączyłem je sobie jeszcze wieczorem na klonie i ciężko się było oderwać, tak naturalnie wszystko grało (sprawdzałem różne kawałki). Basu może nadmiar nie było, ale też nie brakowało (więcej niż na Rapture, za to przestrzeń słabsza).

Po zrobieniu modu trwale (a nie tymczasowo) powinno być szczelniej = więcej basu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się tak wtrące, modowanie starych planarów to może byc bardzo dobry pomysł, bo ze słuchawek ortodynamicznych które słuchałem (lcd2, lcd3, he500, he5le, he5le mod, yh100) te ostatnie mi sie podobają najbardziej. Nie mowie że są najlepsze, po prostu najprzyjemniej mi się ich słucha. Trzeba będzie kiedyś kupić, wybebeszyć, i zrobić z nich coś wygodnego. Chociaż i pod tym względem nie taki diabeł straszny.

PS. Nie ogarniam tego hajpu na HE500, dla mnie są conajwyżej średnie, dobrze że przynajmniej HD800 zostały docenione, bo one akurat na to zasługują, chyba jedne z moich ulubionych nauszników. (ale z chęcią bym posłuchał tych z nowszym S/N)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki HD800 to nie są słuchawki planarne, za to HE-560 są i ich jestem ciekaw, kiedy jakieś forumowe testy?

Ale czy, aby na pewno to planary ^_^ Wyczytałem w recenzji jednej, że planary to "wtopiona w diafragmę cewka, pracującą pomiędzy dwoma magnesami". HE560 mają tylko jeden magnes z każdej strony.

Podobną konstrukcję mają Abyss 1266 i w recenzji ich na innerfidelity jak pamiętam Tyll pisał na temat tego, że to nie są wcale słuchawki planarne, bo pole magnetyczne nie jest w nich stałe.

 

PS. Może Fang boi się napisać, że to dynamiki bo trudniej byłoby uzasadnić ich cenę, no i planary są w końcu popularne wśród audiofilów :P

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności